Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.01 0 0 331
Hali.

Nekem is csinálta osx-nél, ott betudtam, hogy biztos winnél működik jól, de most vista alatt csinálja :)

Már megpróbáltam, hogy ami tomtom-al kapcsolatos mindent leszedtem a gépről, program files-ból is kitöröltem mindent, a local settingsből is, nincs már több ötletem :)

Ami gyanús az a flash, abból fogok még megpróbálni régebbit leszedni, hát ha megoldja :)

üdv, kössz
Előzmény: Törölt nick (330)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.31 0 0 330
Nekem OSX-n volt 1x ilyen, TomTom HOME reinstall segített...
Előzmény: Törölt nick (329)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.31 0 0 329
Hali.

Van egy kis problémám a tomtom home-al. Egy ideje nem megy a szimuláció a home-ban az otthoni gépen. Melóhelyen működik...
Tehát a home-on keresztül nem tudom használni, így pedig a route plannerből sem tudok úgymond importálni címet, ami pedig nagyon kényelmes megoldás amúgy :)

A hiba ez:

ERROR: Error: Error calling method on NPObject!
in chrome://tthome/content/ui/subtask/emulator/emulatorPage.js:213
Stack:
0. function startup_navigator("JB4398I00924","8-351-9982-1.dll","30","Latin-1","G:*F:") unknown
1. function () chrome://tthome/content/ui/subtask/emulator/emulatorPage.js:213
dataFolder);
2. function ([object Object]) chrome://tthome/content/ui/subtask/emulator/emulatorPage.js:167
this.initEmulator();
3. function ([object Object]) chrome://tthome/content/logic/util.js:81
return func.apply(obj, arguments);
4. function ([object XPCWrappedNative_NoHelper]) chrome://tthome/content/logic/model/ttAddon.js:185
aSuccessCallback(result);
5. function (0,3,0) chrome://tthome/content/logic/model/ttAddon.js:554
this._successCallback(updateItem);


Cégnél xp fut, itthon vista business...
De csak egy ideje csinálja, korábban ment :)

üdv.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.30 0 0 328
Üdv. Mindenkinek.

Gondoltam megosztok pár dolgot mindenkivel, amiket kigyűjtöttem a közelmúltban:

Először is, geospace.hu -n van értékes info :)
Letölthető amolyan offline tmc-ként garminhoz és igohoz. No de mint minden, így ez is megoldható tomtom-ra, ráadásul jobban is sztem, mint garmin vagy igo :)
Szóval, garminhoz való file-t leszedjük (de ha jobb szeretitek lehet igo féle kml-t is...),

megnyitjuk a közkedvelt poiconverter nevű programunkat (http://rjdavies.users.btopenworld.com/POIConverter_setup408.zip),

majd konvert ov2-be, azaz tomtom formátumba.

Ezután már csak át kell másolnunk az eszközre (térkép könyvtárába),

majd figyelmeztetést beállítani neki...




Mint minden a speedcams.hu-ról letölthető igo formátum is megoldható tomtomra, csak egy kis excel tudás kell hozzá :) Gyurci már kapott egy adagot ebből :D

Ezt viszont inkább magánban, akit érdekel, mivel előfizetéses a tomtom formátum speedcamséknél :) :)


Gyurci, ezt az amolyan dugófigyelőt akár fel is lehet tenni a blogodba is :)

üdv.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.30 0 0 327
Hali.

Rájöttem, hogy lehet szándékosan tették bele a villogást:
Ha nem villognak teljesen betunyulhat az ember hosszú autópályánál. Ha villog, akkor meg morgunk, hogy miért csinálja, álá fenntartja a figyelmet :D :D :D

Mindenre van válasz :D :D :D

Ezt teszi a szombati munkanap :D
Előzmény: Törölt nick (326)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 325
Leriportoltam megint, hátha most kiveszik... :)
Előzmény: Törölt nick (301)
-=Tovi=- Creative Commons License 2009.05.28 0 0 322
Itt nézz körbe, találsz aktív dokkolóst is, és sok minden egyebet. Nem olcsó, viszont abszolút használható dolgok.
A device Holders menüben válaszd a TomTom-ot, és kiadja az összes tartót.

ProClip
Ha elrontottam volna a linket, akkor itt van simán is:

http://www.proclipusa.com/default.asp



Egyébként teszteltem éjjel az új navcore-t, a hangerő valóban visszajött, viszont az automatikus hangerőszabályozást még mindig nem lehet bekapcsolni, mert teljesen visszahalkítja a készüléket.
És ezzel a hangerővel visszatért a régi problémám is, hogy ha akkumlátorról használom, akkor teljesen torz a hang, ki kell kapcsolni. Valószínüleg túl van vezérelve a hangchip, ezért is vették vissza a hangerőt, csak túl jól sikerült.....
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 321
Vélemény:
http://cgi.ebay.co.uk/car-windsreen-holder-for-tomtom-go-530-530t-530-730t_W0QQitemZ270397124895QQcmdZViewItemQQptZUK_CE_GPS_Accessories_Software_ET?hash=item3ef4ecb11f&_trksid=p4634.c0.m14&_trkparms=|301%3A0|293%3A1|294%3A30

Sajnos aktívdokkolósat nem találtam ebay-en :)

Pedig az volna jó, ha legalább a tmc benne lenne, unom állandóan szélvédőre tapasztgatni a tapadókat :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 320
Ennél keményebb tokom még nem volt navihoz. Biztos be tudnám nyomni, ha akarnám, de nem akarom :)
Előzmény: virit (317)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 319
Másrészről a műszerfalon el is érném, mert most másik autóban olyan messze van a szélvédő (Picasso), hogy necces menet közben piszkálni...
Előzmény: Törölt nick (318)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 318
A kiegészítők között van minden szir-szar. Olyan is, hogy a műszerfalra tudod felerősíteni a tartót, teszel rá egy mozgatható gömb fejet és arra magát a "dokkolót".
Én ilyet akarok majd, mert én is utálom a két kábelt mindig beledugni...

Alternatíva 1: TomTom USB TMC antenna. Akkor egy kábelt kell csak bedugnod, mert a tápkábelre (USB papa) cuppan rá a TMC antenna (USB mama) és azt dugod a naviba.

Alternatíva 2: 940-et veszel, az aktív tartós/dokkolós :) Ott a dokkolóba mennek a kábel(ek)
Előzmény: Törölt nick (316)
virit Creative Commons License 2009.05.28 0 0 317
Ez kemény merev tok?
Előzmény: Törölt nick (310)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 316
Hali.

Vmi olyan tartó nem létezik a go szériához, mint a hp pda-ké?
Tehát, hogy minden irányban tudod mozgatni a karokat, de csavar rögzíti, ill. a tartót is egy plusz vmi lenyomásával rögzíted (ez húzza kifele picit), nem csak a kiszorított levegővel :) Az biztosabban tartotta sztem.
Nekem már sajnos esett le a tomtom a szélvédőről. Igaz, lehet hogy porosabb volt picit, de akkor sem kéne :D


http://mobilarena.hu/dl/cnt/2007-06/1587/5935_14.jpg

Üdv.
Előzmény: Törölt nick (315)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.27 0 0 312
http://www.carcomm.nl/carcomm/products/Navigation-Cradles/

Active és Music Cradles érdekes és témába vágó...
Előzmény: Törölt nick (306)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.27 0 0 311
Version 8.351

(TomTom GO x20, GO x30 and GO x40)

* EPT (Enhanced Positioning Technology) enabled for Australia
* Volume setting optimised
* Other minor improvements

Előzmény: -=Tovi=- (309)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.27 0 0 310
Ez az.
Előzmény: virit (308)
-=Tovi=- Creative Commons License 2009.05.27 0 0 309
Tud valaki change logot az új 8.351-es navcore-hoz?
Most frissitettem, de nem próbáltam ki még a hangot, hogy javították-e.
virit Creative Commons License 2009.05.27 0 0 308
Vagy ez?
http://www.pixmania.hu/hu/hu/569118/art/tomtom/tok-tomtom-go-szeriahoz.html
Előzmény: Törölt nick (305)
virit Creative Commons License 2009.05.27 0 0 307
Ez az?
http://www.pixmania.hu/hu/hu/1852411/art/tomtom/go-live-tok.html
Előzmény: Törölt nick (305)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.27 0 0 306
Jajj.
Nem létezik olyan tomtom 630-hoz való szélvédőre erősíthető tartó, amiben benne van már a tmc vevő is? Kissé körülményes állandóan feltenni a kábelt is :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.27 0 0 305
Én a pixmania.com-ról kaptam eleve tomtomhoz való tokot ajándékba, szal nem néztem utána mennyi volt.
Pont passzos bele, kemény tok, íves háttal...
Előzmény: virit (303)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.27 0 0 304
Én bementem speedshopba anno (pláne, hoyg majdnem szomszédban van :)).
Vittem az eszközt és annyit mondtam, hoyg ehhez szeretnék tokot. No ekkor jött a nagy hűűűűűűűha :D

Választhattam is, volt egyetlen egy tok amibe belefért, az pedig egy mio akármié volt :)

Úghogy most mio tokban van a tomtom go 630 :)
Előzmény: virit (303)
virit Creative Commons License 2009.05.27 0 0 303
Sziasztok!

Egy hónapja van 730 T készülékem, ami nagyon jó választás volt szerintem:)

Tudna valaki ajánlani helyet, ahol lehet normális tokot nézni hozzá?
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.27 0 0 302
Megerősítem, hogy így van, le se szedtem, hanem meghallgattam a pédaszöveget és az erősen nem hungarisch :)

üdv
Előzmény: Törölt nick (301)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.26 0 0 300
Nézte már vki a Melinda magyar hangot?
A sample nem éppen magyar, úgyhogy szkeptikus vagyok kicsit... :)

Múltkor vmi arab lelkesítő szöveg volt bent Marika2 néven, amíg nem szóltam nekik, hogy nem kellene... :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.26 0 0 299
NavCore 8.351 TomTom HOME-mal leszedhető!
Alszik már a család, úgyhogy hangerő teszt holnapra marad... :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.26 0 0 298
Újranyitottam a hangerő problémás hibajegyet TomTomnál és most már nem a reinstall a javasolt, hanem a frissítés megvárása...
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.26 0 0 297
Hali.

Go630T.

Imádom, csak picit gyorsabban reagálhatnának pár dologra, térképre gondolok, de most már jó a dolog :) Csobánkai út még jó lenne, ha belemenne, de más kívánságom nincs, max a jobb tmc, de az nem a tomtom hibája...

Ma megnéztem, megálltam egy helyen, töltés nélkül ráraktam a tmc kábelt és megtalálta, úgyhogy valószínűleg a mozgás miatt nem kapta el a jelet :)

Egyébként ma jóval több torlódást jelzett, mint tegnap.

Tartós tesztet csinálok sztem egy hétig tmc ügyben... :D Nehogy már unatkozzam útközben :D :D :D

Üdv.
Előzmény: Törölt nick (295)
Vgyuri Creative Commons License 2009.05.25 0 0 296

Szervusztok!

 

Még új vagyok a fórumon és a TomTom témában is, bár GPS-el 15, PDA-kkal 5 éve foglalkozom, de eddig autós navigációban csak az Aeromapot (régen) és az iGO2006-ot használtam. Most az új HTC PDA-s telefonommal kaptam egy jogtiszta TomTom-ot - térképek nélkül. (Telepítő CD-vel). A kezelési utasítás leírja nagyon vázlatosan, hogyan kell navigálni a bónusz TomTom-mal, de azt nem, hogyan kell telepíteni, és térképeket adni hozzá.

 

Van valahol valami hsználható, esetleg magyar nyelvű, leírás, hogy hogyan működik a TomTom? Addig is, amig ilyenem lesz,  a legelső kérdések.

 

Van három nem egyészen "pedigrés" könyvtáram, amit ajándékban kaptam.  

Két Nyugat-Európa van

 

Western_and_Central_Europe_2GB_810_1940 (dat fájlok)

Western_and_Central_Europe_2GB_815_2096 (ov2 és ver fájlok is vannak benne)

A CaEE_810 nevű könyvtár nyilván Közép és Kelet-Európa, és ebben sincsenek ov2 és ver állományok.

 

A 2GB valószínüleg ezt jelenti, hogy ez egy kártya tartalma, de mi a kettő közti különbség?

 

Ezek így egy a kártyáról működőképes rendszerek, amit a belső ROM-ba telepített program kezel? Nem lehet a programot is iGO módra a kártyára telepíteni?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.25 0 0 294
:)
Mint mindenkit :)

A gond az, hoy gnagyon vártuk, hogy milyen jó is lesz az, oszt tessék :D
Több, mint a semmi, de azért a működéstől még oly messze van :D És egy darabig nem is várható előrehaladás, míg ez a jó kis állapot van pici országunkban :(

No de mindegy, ezt köll szeretni :D

Az mitől van, hogy beülök autóba, ráteszem a tmckábelt, bekapcsolom és fél világért nem akarja megtalálni a dolgokat? Kell megtápolni hozzá? Be jó magyar lött :)

Ha rádugom a tápot, akkor is kell neki jó pár perc, hogy meglelje az infókat...

Vagy összeakadhat a bt-vel? Mert kihangosítóként is használom? :)

üdv.
Előzmény: Törölt nick (293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!