Keresés

Részletes keresés

Pumuckly Creative Commons License 2008.12.05 0 0 701
Szerintem is az lenne a korrekt, ha külön kérés nélkül tájékoztatnának minket. De amíg nem mi bízunk meg egy KK-t, addig mit lehetne tenni?
Előzmény: gj77 (697)
Nikol78 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 700
Engem is érdekel mi lesz velünk,de egy rendes kk-nál nem kell a nyakára járni,hogy minden rendben legyen!Figyelembe véve az előzményeket(N.ésT.) nagyon kéne igyekezniük,hogy a bizalmunkat elnyerjék!Szerintem!A másik,hogy én lakni jöttem ide(ezért vettem lakást),nem pedig a kk nyakára járni!Van szerintem most mindenkinek elég baja(gazdasági válság ,Karácsonyi Ünnepek),minthogy a kk-t számonkérje(Őket ugyanis azért fizetjük-szerintem nem is olcsón,viszont drágán),hogy mindent a MI érdekünkbe csináljanak!!Én legalábbis így vagyok vele!
Előzmény: Pumuckly (695)
gj77 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 699

Szép estét mindenkinek!
GJ
Pumuckly Creative Commons License 2008.12.05 0 0 698
Azt mondták hamarosan lesz új elszámolás. Aki meg már befizette, annak az egyenlegében jóváírják.
Előzmény: Hamzsa Bég (696)
gj77 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 697
Kedves Pumuckly!
Van egy rossz hírem! Az nagyon kevés, hogy befizetjük a közösköltséget. Attól még nem lesz kifizetve a számla, és kikapcsolják a gázt. A N&T is fizettük, csak nem a számlára költötték. Miért nem vagyunk tájákoztatva, hogyan áll a ház költségvetése? Miért mi szaladgáljunk a képviselethez? A megválasztott SZVB.-vel 2 hónapig nem álltak szóba!!! Ti mit vártok ezektől? Rendben mennek a dolgok? Fizess, fizess, fizess, a pénzedet meg jól elköltik amire akarják, de nem biztos, hogy a gázra! Tényleg szuper minden! Ezek az Olimpiának dolgoznak, nem nekünk. Nem a mi érdekeinket nézik. Én komolyan fontolgatom, amíg nem kapok egy korrekt elszámolást( a ház dolgairól), egy Ft. nem fizetek. Az Olimpia megtehetei, hogy több millióval tartozzon a háznak? A mégrosszabb hír, hogy ez N&T 2!
Előzmény: Pumuckly (695)
Hamzsa Bég Creative Commons License 2008.12.05 0 0 696
Kedves Lakótársak!
Én ma akartam átutalni a közös költséget meg az októberi hődíjat együtt. Most utaljam a hődíjat vagy sem? Lesz új elszámolás vagy sem?
Pumuckly Creative Commons License 2008.12.05 0 0 695
Én csak próbálok józanul gondolkodni ebben a káoszban, és nem bizti, hogy örülnék, ha a tél közepén kikapcsolnák a fűtést tartozás miatt. Abban szeritem egyetértünk, hogy felháborító a KK hozzáállása az elírással, mert nem mindenki engedhet meg magának a pár ezer forintos eltérést. Én is épp ezért jártam utána a dolgoknak, mert valótlannak éreztem azt az összeget. És ugyanezt szerintem bárki megtehetné, akit érdekel, hogy mi történik a t.házban.
Előzmény: Nikol78 (690)
gj77 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 694
Jó dolog a fogadóóra, de mindenki azt mond amit akar. Lásd: mikor lesz elszámolás? Hát októberben. Majd novemberben. Majd decemberben.
Szóval, Te tudod, mert ellenőrizted, hogy a befizetett pénzünkből nincsenek indokolatlan kifizetései a háznak? Minden Ft. korrektül el van számolva, és egy percig nem kell aggódnunk, hogy megint lenyúlnak minket???
Előzmény: Pumuckly (691)
Nikol78 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 693
Ha mindenki részletesen tájékoztatva lenne,nem is lenne szükség rá!Ehhez nem kéne más csak a Gj77 által említett pontos elszámolás!!
Előzmény: Nikol78 (692)
Nikol78 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 692
Miért menjen el az ember a fogadóórára,ha az SZVB is csak küszködik velük?
Előzmény: Pumuckly (691)
Pumuckly Creative Commons License 2008.12.05 0 0 691
Nem, de azóta a szolgáltatók is bekeményítettek és jobban odafigyelnek a pontos fizetésre, emlékezz csak a gázműves fizetési felszólításra, meg a részletfizetési ajánlatukra, ami alapján ha csúszik a fizetés, azonnal lekapcsolják a gázt.
Előzmény: gj77 (688)
Nikol78 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 690
Számomra kissé kezd mulatságos lenni ez az egész!Drága Pumuckly miért véded őket ennyire?Azt sejtem,hogy solyom(ékezet nélkül) a kk. embere(ez kiderül a reklámhozzászólásaiból-mindenki fizessen,nincs itt baj stb),de neked mi hasznod van ebből?Szerinted minden rendben van körülöttük?Az SZVB is csak nagy nehézségek árán tudja őket ellenőrizni! HÁT EZ MEG,HOGY ELÍRTÁK A HŐMENNYISÉGET! Most akkor miért fizesse be mindenki a rossz összeget?Cáfolj meg ha nem így van!
üdv
Előzmény: Pumuckly (687)
Pumuckly Creative Commons License 2008.12.05 0 0 689
Épp ezeket a dolgokat lehet a fogadóórán megtudni, persze csak ha valaki elmegy rá.
Előzmény: gj77 (686)
gj77 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 688
A N&T-nál is volt fűtés, takarítás, szemétszállítás, stb... ,de a pénzünk is eltűnt. Te már elfelejtetted???
Előzmény: Pumuckly (687)
Pumuckly Creative Commons License 2008.12.05 0 0 687
Miért gondolod azt, hogy a semmire fizetünk? Ha így lenne, akkor most nem lenne fűtés, takarítás, szemétszállítás, stb... mert a szolgáltatók biztos nem végzik ingyen ezeket.
Előzmény: Nikol78 (683)
gj77 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 686
Bocsi, hogy megint beleszólok.
Elsősorban nem a rendőrség által lefoglalt iratokról van szó. Az majd egyszer meglesz, és vagy jóváírják a befizetáseket, vagy nem. Mivel nem kaptunk a N&T -tól elszámolást, hogy hogyan áll a ház ( nem az egyéni befizetések ) költségvetése, és egyszer csak eltűnik több millió Ft, azt hiszem jogos a lakóknak az az igénye, hogy lássunk egy kimutatást, hogy az utóbbi 3 hónapban mennyi befizetés érkezett a számlára, és abból kinek milyen címen (víz, gáz, takarítás, stb.) mennyi pénz lett kifizetve. Na, ez szép bővitett mondat lett.:-))
Ez kb. 2-3 db. A4 -es oldal, ami ha "szigorúan titkos"(ha-ha) minősítéssel van ellátva, akkor helyezzék el a portán. Aki akarja, az el tudja olvasni. A lakók megnyugszanak, hogy jó helyre megy a pénz, és nem lesznek ebből felesleges viták.
Lehet, hogy ez is túl nagy kérés???
GJ
solyom7561 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 685
Csak azért nem ,mert én meg várom amíg a rendőrség befejezi a nyomozást és kiadják a közös képviseletnek...Addig pedig fizetem amit kell,és az elszámolásból majd kiderül hogy többet vagy kevesebbet fizettem-e.
Előzmény: Nikol78 (682)
Nikol78 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 684
Hopp!Kétszer írtam,hogy tolakodni!Bocsi!

u.i.:Azért remélem nem sértettelek meg nagyon, és elszívunk majd egy békepipát!:)
Előzmény: Nikol78 (682)
Nikol78 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 683
Kedves Pumuckly! Lehet .hogy nem értem,meg buta vagyok de azt látom,hogy megint a semmire fizetek(ami azért fáj mert nem lopom,és ingyen sem adják a pénzt)!
Üdv
Előzmény: Pumuckly (680)
Nikol78 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 682
solyom akárhányezer! Így ékezet nélkül! Te egy lángelme vagy ! De tényleg! Azért téged sem láttalak tolakodni a rendőrség(ékezettel,mert így helyes) kapujában tolakodni!:-)
Előzmény: solyom7561 (681)
solyom7561 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 681
Tanulj meg olvasni a nevem nem sólyom,hanem solyom.ékezet nélkül azért mert a neten sok helyen nem fogadják el az ékezetes betűket.

Kedves Nikol78, ha olyan okos vagy miért nem mész a rendőrségre hogy adják át a Nagy és Társa anyagát és akkor végre megtudjuk ki menyit fizetett.Ma járt le a határidő a közüzemi díj befizetéséről,fogadok hogy Te sem fizetted be még úgy mit azaz ötven aki még át sem vette a díjbekérőlapot.Mindig annak van a nagy arca aki nem fizet.
Előzmény: Nikol78 (679)
Pumuckly Creative Commons License 2008.12.05 0 0 680
Az SZVB tudtommal minden hónapban ellenőrzi, hogy a KK rendesen befizeti-e a számlákat és azért is szólt, hogy nem jó az októberi hődíj, ezért hamarosan küldik a jól kiszámoltat. Te mikor vetted a fáradságot, hogy bemenj a KK-hoz és a könyvelővel ellenőrizd a számlákat vagy hogy utánajárj a dolgoknak? Ha ennyire nem érted mi történik, akkor miért nem mentél el a fogadóórára?
Előzmény: Nikol78 (679)
Nikol78 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 679
Azért örülök hogy van 2 elégedett ember(Pumuckly, és Sólyom) a házban!Én nem vagyok hajlandó kidobni megint az ablakon X ezer forintot!Már bocsánat,de Gj jól megfogalmazta a dolgot!Nem hiszem,hogy azért lett volna ennyi a hődíj mert elírtak valamit!Az az érzésem hogy megint hülyének vagyunk nézve!

Üdv
Előzmény: solyom7561 (677)
gj77 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 678
Sziasztok!

Bocs, hogy beleszólok a vitába. Nekünk mindegy, hogy mennyi a távhő ára, mindegy, hogy menni a kazán hatásfoka, mindegy, hogy menni a gáz fűtési energiája. Mi( a Mandarin Kert lakói ) kapunk 1 db. gázszámlát fogyasztott m3-rel és alapdíjjal. Ezt az összegű gázdíjjat elhasználjuk fűtésre, és melegvíz készítésre.
Ezt a gázszámlát kellene szétdobni a lakók között, úgy hogy a pontos összeget kapjuk, és ne 10-50%-kal többet fizessünk be összesen. Ez a számítás a négy alapművelettel és egy százalékszámítással kivitelezhető. Az szúrja a szemünket, hogy nem tudjuk a tényleges hődíjjak összegéből mennyivel több pénz folyik be a KK.-nek, mert nem ellenőrzi őket senki!!!
GJ
solyom7561 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 677
A távhőnél 4875 Ft/GJ áfa nélkül!!!!,akkor most miről beszélsz össze-vissza.Ha nem hiszed nézz utána itt: http://www.fotav.hu/?m=0&s=17


Én érdeklődtem a gondnoknál átlagban naponta 700 köbméter gáz fogy el.
Előzmény: Nikol78 (668)
Pumuckly Creative Commons License 2008.12.04 0 0 676

Miért, most is ennyi a kazánnál mért hődíj, nem? Ez a gázművek honlapján is megtalálható infó.

Hogy jött ki neked, hogy olcsóbb a távhő 4-500Ft-al? Szerintem te itt összekevered az adatokat és nem vagy tisztában azzal, hogy a kazán által elfogyasztott hőenergia nem azonos azzal a hőenergiával, amit az összes lakás almérőjén leolvasnak.

Előzmény: Nikol78 (675)
Nikol78 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 675
Ja és szerinted lesz itt valaha is 2748FT/GJ??Nekem úgy tűnik a távhő még most is olcsóbb cirka 4-500FT-vel!!Félre ne érts nem akarok távfűtést,de már tavaly is sokkal több volt a hődíj mint a távhőnél,pedig ugye elvileg olcsóbb kéne,hogy legyen??!

Ha az októberre ígért dolgokat december elején sem teljesítették akkor miért is vannak még itt??!!Ha az Olimpia ragaszkodik hozzájuk akkor fizessék őket!Apropó:ŐK kifizették már a teljes tartozásukat?

Előzmény: Pumuckly (673)
Nikol78 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 674
Szerintem most is azt teszed!Milyen elírásról beszélünk?!Milyen érdekes,hogy amióta reklamálnak a lakók hirtelen 4200FT/GJ lett a hődíj!!!!Mennyi(GJ v. MJ) lett elírva???Nem egy bonyolult dolog felírni pár számot!Ezt te sem veszed be?!Ne szórakozzunk már!!!Ez már több mint gyanús még ha neked nem is tetszik!!

Üdv
Pumuckly Creative Commons License 2008.12.03 0 0 673
Mi ebben a magyarázkodás? Leírod légyszi, hogy miért olcsóbb a távhős hőközponti hődíj (3750 Ft/GJ), mint a gázfűtéses 95%-os hőközponti kazán hődíja (2611/0.95=2748 Ft/GJ)?
A számításhoz használt értékeket meg a gondnok olvasta le, aminek szerintem bárki utána tud járni, ha megkérdezi. A többi adatot meg a neten meg lehet találni (pl. gázművek honlapja).
Fogadóórán elhangzott, hogy az októberi hődíjakat "elírás miatt" rosszul számította ki a KK. és hamarosan kiküldik a jól kiszámítottat, ami kb. 4200 Ft/GJ lesz.
Megkapták az OTP-s számla kimutatást és a csekkes jobokat a jövő hétre várják, ezután tudják kiszámolni az egyenlegeket. Ezt is október végére igérték és már december van.
Egyébként nekem sem szimpatikus a KK. hozzáállása az állandó időpont módosítások és elhallgatások miatt.
Előzmény: Nikol78 (658)
solyom7561 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 672
Akinek két havi elmaradása van az számíthat arra hogy kikötik a meleg víz és a fűtés szolgáltatásból.! EZT MI LAKOK SZAVAZTUK MEG A LAKÓGYŰLÉSEN,ÉS SZERINTEM JOGOS IS.Még mindig kb.50 lakásból nem vették át a közüzemi díjbekérőt,ezeket valakinek ki kell fizetni!!Majd ha nem lesz meleg víz és fűtés a lakásban akkor biztos átveszik díjbekérőt.
Előzmény: pipeti (671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!