Keresés

Részletes keresés

adam64 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 425

Helló!

Valahogy nekem se stimmelt az előző számítás az éves megtakarítással kapcsolatban, mert ha megtakarítok 242e.ft-ot akkor nem kéne gázra fizessek semmit. Úgy gondolom a te hozzávetőleges számításod a helyén való. Százalékokban számolok akkor jön ki az a 50-60eft körüli összeg ami megmarad. Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, javaslatokat Különösen az a bizonyos U értékek voltak hasznosak, mert előtte nem volt fogalmam ezekről az értékekről. Most elhatároztam a födémmel kezdem amit én is meg tudok csinálni ( külön köszönet Kömkel-nek az infoért), Utána megszüntetem a redőnytokot amit majd kűlső tokosra cseréltetek. És igy tovább, és így tovább........adam

Előzmény: Zoltanuss (423)
KömKel Creative Commons License 2011.02.01 0 0 424

Meglévő épületnél a falazat/padló/födém anyagából megközelitőleg pontosan ki lehet számolni a hőveszteséget, azaz a fogyasztást. Egyébként előtte kommentbe irta, hogy 600 m3 gáz fogyott múlt hónapban, tehát az az éves 1800 m3 szerintem jóval több lesz (vagy volt fás fűtésrásegités is)

A nyilászárós szigeteléssel annyit spórol kb, amennyit el is kell szellőztetnie, hogy ne párásodjon és penészedjen. Tehát ennek komfortnövelő tényezője van inkább.

Előzmény: Zoltanuss (423)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.01 0 0 423

 

"Pontos számitáshoz konkrétabb adatok kellenek."

 

 Mit kéne kiszámolni egy meglévő házon ? 

 Ami már megvan, azt nem számolni hanem mérni kell !!

 

 Látom elkezdted az átalakítás költségbecslését és a megtakarítász számolni !!

 Ok. szigetel, az a legfontosabb !!

 Min. egy milla, de megéri.

 Az ablak csere ?

 Hát megfontolandó. Reparálni mindeképen hasznos, ha más nem  a szárnyak leszigetelése.

 

 ja hogy 153e + 54e + a lábazat  legyen 10 e  + az ablak legyen 25 eft=242 et a megtakarítás ? Legyen annyi.

 Én 500 m3 gáz megtakarítást saccoltam, az annyi mint  65 000 ft/év. A kettő messze van egymástól.

 

 De mint írtam a az új fogyasztás 1000 m3 vagy annál lényegesen kisebb lesz.

  1500 m3 gáz jelenleg 190 eft, abból hogy takarít meg  annyit amit írtál ??

 Vagy rosszul számolom ??

 na majd holnap !!

Előzmény: KömKel (417)
KömKel Creative Commons License 2011.02.01 0 0 422
Előzmény: adam64 (421)
adam64 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 421

Köszi csak még egy kérdés. Beton áthidaló, kerámia béléstest, kb 5cm aljzatbeton és más semmi. Útolsó infó, hogy lépésálló szigetelés kell mert a padlást használnom kell néha. Igazak az infók?

Előzmény: Zoltanuss (419)
KömKel Creative Commons License 2011.02.01 0 0 420

Az 5m3-es norma szerintem ma már csak átlagosnak számit.

 

Nálam 461x5=2300 m3/szezon. 

Most talán  lesz 2000 m3, de inkább kicsit alatta, és nem vagyok agyonszigetelve. 8 cm a falakon, 15 cm a tetőben, van egy 70 m2-es szigeteletlen  régi fafödémem, és 1 méter magas szigeteletlen lábazatom körbe. Ha ezek meglesznek, akkor lesz olyan 1500 m3 körül a fogyasztásom, HMV-vel, szellőztetéssel.

Azaz 3.25 m3/légköbméter/év, és ez csak picit jobb az átlagosnál szigetelésben.

Előzmény: Zoltanuss (418)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.01 0 0 419

 Csináld azt amit a 412 -ben írtam !!

Előzmény: Zoltanuss (418)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.01 0 0 418

 Hát  ha ez igaz, akkor nem jó hőtechnikailag a ház/lakás.

 64 m2 x 3.1  =  198,4 légköbméter.

 Az elfogadott norma 5 m3 gáz/ lakáslégm3/szezon.

 Vegyünk le főzésre melegvízre 300 m3/ év fogyasztást.

 Fűtésre ekkor elmegy  1500 m3, ami  1500 / 198,4 = 7.56 m3 gáz/lm3/szezon.  50 % -kal több.

 Majd ha 1000 m3 vagy annál lényegesen kisebb lesz a gázfogyasztásod, mondhatod jó a házam !!

Előzmény: adam64 (416)
KömKel Creative Commons License 2011.02.01 0 0 417

Van kb 100 m2 falfelületed.

B30, kétoldali vakolattal U=1,75 W/m2K

B30, kétoldali vakolattal, 10 cm szigeteléssel U=0,33   (100x1.42x10=142e Ft megtakaritás/szezon)

15 cm szigeteléssel U=0,23 (100x1.53x10=153e Ft megtakaritás/szezon)

 

10 cm szigetelés vakolattal 5500 Ft/m2 körül van, munkadijjal, anyaggal együtt, tehát kb 550e Ft nálad.

 

(Feltételezem, hogy a régi házon nem túl nagy az ereszkinyúlásod, ezért én inkább grafitost raknék fel. 20%-al jobb az U értéke, tehát ennyivel vékonyabb is kell belőle ugyanahhoz az értékhez (cserébe ennyivel is drágább).)

 

Ha fagerendás födémed van, akkor U=1,00 W/m2K 

Ha raksz a gerendák közé 15 cm üveggyapotot, és a tetejére keresztbe 10 cm-t, akkor U=0.16, tehát 840 Ft/m2 (azaz 840x64=54e Ft spórolás évente. A 25-30 cm szigetelés megvan 1200 Ft/m2-ből, a tetejére érdemes páraáteresztő fóliát rakni. Ebben az esetben persze nem lesz járható a padlástér.

64x1200=77e Ft, saját munkával leterithető.

 

Nyilászárókat sem ártana cserélni, főleg a homlokzati szigetelés előtt. Ezeket leméred, neten rákeresel, tudsz árat számolni.

 

Aztán van még a lábazati szigetelés (nem tudom milyen magas a lábazat).

 

Kiindulásnak ennyi, de olvass vissza a (HŐ)szigetelések topicba pár oldalt, és képbe kerülsz.

 

Pontos számitáshoz konkrétabb adatok kellenek.

 

Előzmény: adam64 (416)
adam64 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 416

Köszi néked is!

 

Így már legalább van merre induljak el a fűtés árcsökkentés felé.

Azt a bizonyos hőtechnikai paramétereket honnan , kitől tudom meg?

 

(gázfogyasztás 1 fűtési szezonra kb1800m3

 ház alapterülete:64nm

 belmagasság:3.1m)

 

 Tavalyi szezonban fával fűtöttünk és 170000ft nem volt elég mert az utolsó hónapban már gáz volt a tüzelőanyag.

Előzmény: Zoltanuss (412)
vranicskati Creative Commons License 2011.02.01 0 0 415

Sziasztok!

 

 

Teljesen kezdő vagyok nem tudok semmit!

De a kazánt ki szeretnénk cserélni, FÉG kazán és nyitott rendszer.

A lakás társasházban van 3. emelet 68 m2 a radiátorok ujjak.

Kérdések: Nem tudom a kémény bélelt-e ezt hol tudom megnézni meg kérdezni?

Ha kombi kazánt akarok, akkor a meglévő kéménynek milyenek kell lennie, hogy beköthesem?

Turbo kazán miért jo (a müködési elvet értem), de miért jobb a simánál?

A sok kazán márka közül mit célszerű választani?

Ez a tervezés és engedélyezés mindig kell?

 

Ha tudtok valami jó honlapot ahol elmagyaráznak mindent létszi irjátok meg!

Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.01 0 0 414

  "Már számolgattam és ezis kerülne kb250-300e-be."

 

 esetleg a 400 -ig megse állsz  !

 Nem engednek megállni  !!

 Mindenki tartja markát  !!

Előzmény: adam64 (411)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.01 0 0 413

  "Már számolgattam és ezis kerülne kb250-300e-be."

 

 esetleg a 400 -ig megse állsz  !

 Nem engednek megállni  !!

 Mindenki tartja markát  !!

Előzmény: adam64 (411)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.01 0 0 412

 A sorrend !!!

 Mint A.. írta . először a födém hőszigetelése. Sk. megoldható,

 másodszor : az ablakok reparálása -

gyakorlatilag  a szelelés ellen kell megjavítani,

 harmadszor : a ház külső falainak hőszigetelése (szakmunka ),

 

ha ez is kevés,

  akkor lehet a kazánt korszerűsíteni  !!

 De mi az hogy kevés ??

 

 ismerni kéne a ház hőtechnikai paramétereit.

 Gázfogyasztás  legalább egy évre visszamenőleg, a ház alapterülete, ill. a belmagasság.

 Ha ez megvan - lehet minősíteni , akár sk. megcsinálhatja az ember magának.

Előzmény: adam64 (408)
adam64 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 411

Köszönöm válaszod. Jó ötlet mert az biztos fölfelé megy el a legtöbb hő. Mégegyszer köszi.

Először arra gondoltam a gázkazánt (Hőterm-25) cserélem le korszerűbbre. Már számolgattam és ezis kerülne kb250-300e-be. A tetőszigetelés talán valamelyest olcsóbb.

Előzmény: Axióma (410)
Axióma Creative Commons License 2011.01.31 0 0 410

(marmint a hoszigeteles tovabb, pl. ablakcsere akar egyesevel ha futesi idoszakban kezded, picit dragabb a tobb kiszallas miatt, de vszinu az osszevaras idejen levo megtakaritasabol is megeri)

Előzmény: Axióma (409)
Axióma Creative Commons License 2011.01.31 0 0 409

Szvsz: fodemre kiteritett (20)-25-30 cm szalas hoszigeteles, majd a kapott megtakaritasbol tovabb reszletekben.

Előzmény: adam64 (408)
adam64 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 408

Sziasztok!

Családi házam havi fűtésre elhasznált gázmennyisége az elmúlt hónapban felrúgta a 600köbm.t. Tudom nekem is sok de hozzátéve: B.30-as fal, kőkorszaki redőnytokos ablakok, menyezetszigetelés semmi. Tehát mostanában azon gondolkodom mit is csináljak, hogy ez az áldott állapot rendeződjőn. Új kazán vásárlása, szigetelés már eszembe jutott de még nem rakta senki tele a zsebem, hogy ezeket egyszerre megcsináltassam!

Tanácsokat szívesen elfogadok!

Juventinista Creative Commons License 2011.01.29 0 0 407

Mellettünk senki nem lakik állítólag, a tulajok ezt mondták. Felül, alul igen. Az első számlára kíváncsi vagyok, távfűtésénél csak jobb lehet

arról van eddig tapasztalatom. A melegvizet is a kombi cirkó állítja elő, az is érdekes, de arról most inkább nem. Az áram és vízfogyasztásunk

elég alacsony, mert ugye nem sokat vagyunk itthon. Szigetelésről nem tudok sok mindent, azt tudom hogy egy régi építésű tégla lakásról van szó

amit megvettek majd teljesen felújították, persze a teljes felújítás alatt a nyílászárók és szerintem a szigetelés nincs benne.

KömKel Creative Commons License 2011.01.28 0 0 406

Bizzál benne, hogy ez most csak a felfűtés miatt ennyi (mivel gondolom előtte nem volt fűtve).

 

Szomszédaitok vannak? Azaz alul-felül-oldalt fűtött terek vannak?

Előzmény: Juventinista (404)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.01.28 0 0 405

 Helló !

 Friss még az élmény, ne a gázfogyasztással foglakozz !

 

 

 Viszont ez a 45 m2 -es lakás évi olyan 700 m3 gázból ki kell hogy jöjjön.

 Persze a lakás hőtechnikai paramétereit nem árt tudni.

  Tehát : a falak hőszigetelése,  a lakás védettsége ( pl. emelet közi, azaz alul felül fűtött lakás van ).

 Kérdés még mivel állítod elő a melegvízet, mivel főzöl !

 Ha ezeket leveszed a gázfogyasztásból (nyáron megállapíthatod ) , akkor fűtésre még 600 m3  se fogyhat el.

 Forintban mennyi ? Hát az változó azzal,  nem kell foglakozni - igaz ki kell fizetni  !

Előzmény: Juventinista (404)
Juventinista Creative Commons License 2011.01.28 0 0 404

Sziasztok!

 

Nem tudtam igazából melyik topikba írjak, és mivel kombi kazán oldja meg a fűtést és a melegvizet a lakásban, ezért ide írtam.

 

Sosem laktam még gázfűtésű lakásban ezért igazából fogalmam sincs mennyit "illik" fogyasztani. Annak már utána olvastam, hogy elvileg

ez a fűtés technológia az egyik legjobb és ennél olcsóbban nem igen fogok kijönni. 2 hete költöztünk be a lakásba, teljesen új a lakás,

a ház tégla építésű, a nyílászárók nem a legjobbak, amolyan közepesnek mondanám őket. A szerződés aláírása óta ami 16 napja volt 95 m3

gáz fogyott úgy hogy digitálisan 7 időszektorra van osztva egy nap és ezt úgy állítottam be, hogy nagyjából 20 fok legyen, ami nem mondható

nagyon melegnek. Az a kérdésem hogy a havi 160-180 m3 fogyasztás átlagos? Másoknál azt olvastam hogy egy ekkora lakásra (45 m2) a leghidegebb

hónapokban is 8-10 ezer forintot fizetnek. Mi már most elértük ezt a határt pedig csak 16 napja vagyunk itt.

Smíró Creative Commons License 2011.01.24 0 0 403

Fő az optimizmus... :)

 

Hali! Dobtam egy mailt, ha van egy kis időd pillants már rá lécci! Kösz!

Előzmény: Törölt nick (370)
h.z.cs Creative Commons License 2011.01.19 0 0 402

Köszi szépen!

Előzmény: nixon70 (401)
nixon70 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 401

A cirkóban válaszoltam.:-)))

Előzmény: h.z.cs (400)
h.z.cs Creative Commons License 2011.01.18 0 0 400

Sziasztok!

Vaillant kombi kazánom / 5-6 éves / kezd furcsán viselkedni, a víz nyomás ha nem fűt nagyon alacsony, ha fűt nagyon magas. Ennek saját kiegyenlitő tartálya van, nem lehet hozzá férni, ezt gondolom nem lehet felpupálni? Tanács?

Köszike: Csanád

Előzmény: Törölt nick (370)
Axióma Creative Commons License 2011.01.18 0 0 399

Amit irtal, abbol az jott le, hogy akkora leghuzat kell, mint egy rossz ablaku, nyilt kemenyes hazban. Pedig az tulzas.

Előzmény: Vasti (397)
Vasti Creative Commons License 2011.01.18 0 0 398

 

Pára, jó szellőztetés: nekem is volt új társasházi lakásom, meg rokonok és ismerősök is laknak új (pár éves) lakásban, de a szellőzetés kimerül az 1-2 ablakra felszerelt szellőzőben. Csakhogy azon keresztül nem nagyon alakul ki légmozgás, illetve szellőzés!

 

A mi előző lakásunk pl. olyna volt, hogy egy falon voltak az ablakok: még szellőztetni is alig lehett sarkig nyitott abalokkal néha, mert egyszerűen nem mozdult meg a levegő :-( Gyakorlatilag fulladás ;-)

 

A sógoromék lakása olyan, hogy körbe három falon is vannak ablakaik, ő is tetetett minden ablakra szellőzőt, hogy jól érezze magát...

 

Ja, ez kazános topic, bocs, lelövöm magam ;-)

 

Előzmény: KömKel (396)
Vasti Creative Commons License 2011.01.18 0 0 397

 

Axióma, KömKel:

 

Hát nem ezt mondtam?! ;-)))

 

Mármint, hogy szigetelje csak körbe a lakást rendesen (hozzátettem azt is, hogy a mi társasházi lakásunk is viszonylag jól szigetelt), de gondoskodjon a légcseréről!!!

 

szab-ka "becsomagolásához" szóltam igazából hozzá ezzel: mert kicserélik egy házban a régi, szelelő ablakokat "hermetikusra", betömnek / leszigetelnek minden nyílást, a fűtéskorszerűsítés miatt a huzatoló kémények is megszűnnek, és nem tudják az emberek, hogy mi a bajuk... A szellőzésre szerintem kevesen gondolnak, mert a szaki beszórja az ablakokat, a Józsiék a haverokkal frankón körbeszigetelik a házat, csak a "levegőre" nem gondol senki.

 

Persze, a körbefűtött társasházi lakás nem egy sok évtizedes szigeteletlen családi ház - tudom, mert olyanban (márnit régi családi házban)  nőttem fel. Mintennek van előnye, és hátránya... Én nem kezdenék családi ház felújításába a világ minden kincséért sem, esetleg ha lenne rá keret, egy alapoktól újba ha belevágnék - illetve abba sem, mert akkor mégis egy jó nagy és kényelmes társasházi, meg egy hétvági ház inkább ;-)))

 

Üdv: Vasti

 

KömKel Creative Commons License 2011.01.18 0 0 396

Birom, amikor valaki a körbefűtött társasházából regél a "körbecsomagoltságról", meg a gázszámláról.

Egy családi háznál legrosszabb esetben 4x több hülő felület van, mint egy ugyanakkora társaházi lakásban...

 

Azon meg már csak kinomban röhögök, amikor előadják a nagyhalált a párás lakásról, meg a penészről. Ha nincs elbszva a vizszigetelés és nem jut nedvesség a lakásba, jó szellőztetéssel meg lehet szüntetni a tüneteket, és erről legkevésbé a szigetelés tehet.

 

Fel kéne már fogni, hogy a falazaton keresztül max.2-3 % pára távozik, a penész meg a pára a fullosan szigetelő ablakoktól van!

Szellőztetni, légbeejtőt rakni, hővisszanyerős szellőzőrendszert kiépiteni, stb. Ezer megoldás van a problémára, csak áldozni kell rá. Ugyanis az ablakcsere ezzel is jár...

 

Előzmény: Vasti (394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!