Keresés

Részletes keresés

Ormió Creative Commons License 2018.03.08 0 0 53582

Köszönöm a segítséget! A vegyszerezés kampányszerű volt, egy hónapos kúra sikeres végeztével befejezem. A továbbiakban maradok a már bevált easycarbo és egy kis táp "vegyszerek" mellett.

Igen, a már zavaróan sok csiga tarthatta fenn az egyensúlyt hosszú évekig. Jó lenne, ha nem lenne megint ekkora csigatenyészetem, ezért nagyon jó ötletnek tartom az "egyéb" csigácskák beszerzését is. Különlegesebbek is, mint a"pirosak". Még 2 oto biztosan elfér, aranyosak. A hím kakadum elpusztult, hirtelen, nem tudom, mitől  (vegyszer?) Korábban, még alagaírtás előtt bőven a nősténnyel jártam így, akkor gyorsan pótoltam, de most nem fogom. Lehet, van rá jelentkező és akkor túladok rajta, és kipróbálom a garnélákat. Még sosem voltak, izgalmasnak ígérkezik.

Köszönöm a segítőkészségeteket!

Amanita muscaria Creative Commons License 2018.03.07 0 0 53581

Szívesen. Igazából arra próbáltam rávilágítani, hogy nálad az egyensúlyt a csigák tartották fenn.

200 feletti csiga rengeteg szerves anyagot, mulmot elpusztít, nem vagyok biológus, de szerintem még az algát is kordában tartotta és mindezt napi 24 órás műszakban.

3-4 Oto-tól még ne várj csodát, de ártani nem árt.

Garnélák sem lesznek hosszú életűek a kakaduk mellett. Ha nincs nekik búvóhely akkor előbb utóbb eleség lesznek.

Mesterségesen, vegyszerekkel beállítani egy egyensúlyt pedig nagyon nehéz, sőt ha belegondolsz, napi 3x (vagy 1x) sokkolod a vizet és benne az élőlényeket. És az örök kérdés. Honnan tudod, hogy mennyit önts a vízbe?

Előzmény: Ormió (53579)
boxer-gs Creative Commons License 2018.03.07 0 0 53580

Oto-ból vegyél még 3-4 db-ot bátran! Jobban érzik magukat csapatban.

 

A Helena-kat horgászd ki és esetleg rakj a medencébe olyan csigafajt, ami nem nagyon fog szaporodni, mert a kis csigák kifejlődéséhez speciálisabb körülményeket igényel, viszont jó algapusztító. (pl sisakcsigák, süncsigák)

 

Garnélákból néhány Amano-t javasolnék esetleg. Viszont az algaölő vegyszerekkel lehetőleg bánj visszafogottan, mert az érzékenyebb élőlények is megsínylik a vízben való jelenlétét!

Előzmény: Ormió (53579)
Ormió Creative Commons License 2018.03.07 0 0 53579

Köszönöm a hsz-ed. Igen, biztosan szerepe volt a katasztrofális algásodásban, hogy sok volt a növény és nem gondoztam, elhaltak is bőven voltak. Most ezen változtattam már. Algaölőt használok egy hónapja, eredménnyel. Most már a vastag ,nehéz és gusztustalan lepedék formájában lejön az alga a levelekről, ugyanakkor az egész aksi tele van az elhalt algák maradékával. Naponta leszívogatom a törmeléket.

Megelőzésképpen lehet, hogy garnélákat hadrendbe állítok. Kaptam pár  sima "piros" csigát, de előbújtak a helenák (igen, túlélték a csigahiányt a talajba befúródva), és egyetlen éjszaka végeztek velük! eltávolítom őket, eddig 9 csigaölőt találtam, nekik lett gazdájuk.

 

Kérdésem, hogy az 1 db otocinclus mellé, aki szó szerint dagadtra zabálja magát és nem győzi, vehetek-e még 1-2 darabot?Valahol úgy olvastam, hogy békés, több is tartható. 115 literes a medencében.

Előzmény: Amanita muscaria (53576)
SelmeciS Creative Commons License 2018.03.06 0 0 53578

Sziasztok! Az a kérdésem, hogy mexikói AXOLOTL-ok mellé szabad e guppit vagy neon halat vagy ilyesmit tenni, vagy felfalják őket az axolotlok? (ha van más hal ötlet melléjük, az is érdekel :D )

Köszi előre is!

divád84 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 53577

Sziasztok. 

Szeretnék segítséget kérni tőletek! Be tudná azonosítani valaki ezt a növényt: 

Köszönöm!

 

Amanita muscaria Creative Commons License 2018.03.06 0 0 53576

Az algásodásnak számos oka van. Ezek közzül az egyik az akvárium talajában felhalmozódott mulm, vagy a vegetáló, elhalt állat, vagy növénydarabok.

Ez utóbbi kettő lebomlásából jelentős ammónia keletkezik, amit az algák előszeretettel hasznosítanak.

Nálam itt jönnek a képbe a garnélák.

Nem az algát eszik, hanem a kajamaradékokat, elhalt szerves növénydarabokat, tetemeket, etc, ... így kevesebb lesz az ammónia.

 

Küzdök én is velük rendesen.... :)

Előzmény: Ormió (53568)
zoltanschmidt Creative Commons License 2018.03.05 0 0 53575

Sziasztok,

Hátha valakinek érdekes lehet:

https://www.jofogas.hu/tolna/Sicce_CO2_Life_2_szendioxid_generator___Uj__bontatlan_csomagolasban_76906791.htm

Kevesebb,mint a bolti ár feléért!

joskabacsi Creative Commons License 2018.03.04 0 0 53574

Szia,

mérj egy keménységet (gh/kh) és ha a kh a magasabb akkor szikes a vized !

(nyilván csak tipp)

 

Előzmény: küszi (53573)
küszi Creative Commons License 2018.03.04 0 0 53573

Sziasztok!

Egy éve kínlódok az akvárium növényzetével. Vizikalász lenne benne, de amint el kezdenek nőni a hajtások, néhány nap alatt lyukacsosra máik a levélzet.  Vegetál az egész és elég ronda. Volt algátlanítás, trágyázás, fertőtlenítés. Csigák nincsenek. Cseréltem a növényeket, de az újak is tönkre mennek. Valakinek van tippje?

csipsz7 Creative Commons License 2018.03.02 0 0 53572

Sziasztok!

 

Van egy Malawis sügeres 200literes akksim.

Milyen ledszalagokból lehet optimális világítást készíteni hozzá ?

Hány kelvines legyen a szalag ? hány méter ? stb.

Előre is köszönöm

Ormió Creative Commons License 2018.02.23 0 0 53570

Gondolom, neonokkal (vörös és fekete), fantomlazaccal, sterbával és egy kakadu törpesügér párral jól kijönnének. Ja, és egy otocinclust már hadrendbe állítottam.

Előzmény: joskabacsi (53569)
joskabacsi Creative Commons License 2018.02.23 0 0 53569

változó, ez pl. a legtöbb fajta algát megeszi (cardinia multidentata)

 

 

Előzmény: Ormió (53568)
Ormió Creative Commons License 2018.02.23 0 0 53568

Illetve garnélák algaölő képességéről mit gondoltok?

Ormió Creative Commons License 2018.02.23 0 0 53567

Sziasztok,

Igaza volt annak, aki korábban azt írta, hogy a Helenák (csigavő csigák) táphiányt is átvészelnek. Kb két hónapja nincsenek csigáim (mert megették őket), végre egy akvaristánál kaptam "ajándékba" kb 10-et. Másnapra eltűntek, viszont az aljzatból  előkerültek a már rég elfeledett Helenák!  Eddig fogtam 6-ot. Kellenének valakinek? "Sima" csigákért adnám őket, Budapesten.

 

vakrepulo2 Creative Commons License 2018.02.22 0 0 53566

ez mindig érdekes kérdéskör volt nekem, már mint a szűrőválasztás egy átlagos amatőr számára

 

pl nekem egy sima, nonem, lófasz belső szűrőm van a 120 literes akksiba, kb már 6 éve

tök átlagos növényeim vannak és tök átlagos halaim

 

a növények túlfejlődnek, folyamatosan nyírnom kell őket, a halak szaporodnak, nagy takarítást emlékeim szerint kb 2-3 éve csinálhattam, időnként vizet szoktam részben cserélni

 

a víz ránézésre tiszta és a halak kedélyesen úszkálnak, játszanak benne, 6 év alatt egy betegség hullám volt, ami elvitt kb 3 halat a kb 13 ból

 

ezek után nekem mindig felmerül, hogy miért szükséges egy nagyobb külső szűrű a maga minden nyűgjével (több cső, mechanika ami romolhat, hely, stb)

Előzmény: MrTinkertrain (53564)
Dzsozzzy Creative Commons License 2018.02.20 0 0 53565

Sziasztok!

2 éve használok megelégedéssel a teknősöm akváriumának a szűrésére egy 'JBL CristalProfi e701'-es szűrőt. Legalábbis karácsonyig megelégedéssel használtam. Karácsony előtt kitakarítottam és azóta csinálhatok bármit, a 4 sarkán a rögzítési pontoknál ereszt. Nem is kicsit.

Sok mindent kipróbáltam. Vettem új tömítést (5000 Ft), kipucoltam az egészet a csövekkel együtt, kivettem az eddig is használt 'JBL Clearmec plus' kémiai szűrőt, hátha ez tömíti el. De sajnos nem jártam azóta sem sikerrel.

De érdekesen csinálja ezt az eresztést. Van, hogy órákig semmi nem jön belőle az indítás utáb, aztán egyszer csak elkezdi. Volt, hogy szinte azonnal ahogy indítottam folyatott. A tegnapi próbálkozás után, majdnem egy teljes napig nem volt gond, aztán reggelre megint állt a vízben (egy lavórba tettem a szűrőt).

Eléggé tanácstalan vagyok. Most arra gondoltam, hogy valami tömítőpasztával bekenem az illesztésnél, aztán a szétszedéssel majd megküzdök.
Valakinek volt már hasonló? Hogyan lehetne ezt megoldani? Vagy csak a szűrőcsere segít?

MrTinkertrain Creative Commons License 2018.02.19 0 0 53564

Hm, ezt is köszi szépen. Az aranyhalakat nem annyira rajongom:)

De abszolút nem vetem el a külön-külön vásárlást sem. Csak azt láttam pl. megint az Eheimnél (bocs ha nem a reklám helye, de így el tudjátok képzelni mire gondolok), hogy ugyanazt a szűrőt rakják bele a szettbe, mint amit külön is vehetsz. Ami nekem nagyon fontos lenne, egy nagyon jó szekrényke alá, de azt mindig külön adnak, legalábbis abban az árkategóriában, ami érdekel.  

Persze, a kereskedők már csak ilyenek, ez minden terméknél igaz már, ahogy az is, semmi nem tart már hosszú évekig. Ezt belekalkuláltam. 

Előzmény: boxer-gs (53563)
boxer-gs Creative Commons License 2018.02.19 0 0 53563

A szettek leggyengébb pontja szerintem a szűrés szokott lenni. Erre még rádolgoznak az újonc hobbisták a szokásos túlnépesítéssel és tetézik az aranyhal mániával.

Szóval a szűrési fejezetnek mindenképpen olvass utána bőven! Lehet, hogy praktikusabb az összetevőket külön-külön megvenni, egymáshoz igazítva azokat és ha nem veted el zsigerileg a gondolatot, akkor a használt cuccok piacán is szétnézhetsz majd, ha már tudod, mit is szeretnél venni.

Fontos, hogy a kereskedők javaslatait mindig némi fenntartással kezeld, mert a profitéhség gyakran felülkerekedik a józan ész keretein!

Előzmény: MrTinkertrain (53560)
MrTinkertrain Creative Commons License 2018.02.19 0 0 53562

Nagyon köszönöm! Akkor lehet, hogy megpróbálom ezt a szett-dolgot. Pontos a diagnózisod: átlagos igényű amatőr vagyok. :)

Előzmény: Ormió (53561)
Ormió Creative Commons License 2018.02.18 0 0 53561

Szia,

sok szerencsét a régi-új hobbidhoz!

Nekem is gyerekkori hobbi elevenedett fel, amikor 8 éve "kaptam" egy 115 literes akvárium szettet. Más márka, mint a tiéd, nem célom ide kiírni. Beépített belső szűrő, tető, világítás - 8 éve hibátlanul megy minden, ezért csak javasolni tudom egy átlagos igényű amatőrnek a szettben való gondolkodást. 

Előzmény: MrTinkertrain (53560)
MrTinkertrain Creative Commons License 2018.02.18 0 0 53560

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, és a véleményetekre lennék kíváncsi.

Már korábban volt akváriumom, de most visszatérnék ehhez a hobbihoz, sok év kihagyás után. Nézelődtem mindenféle boltban és a neten is, és látom, hogy vannak szép akvárium szettek, Juwel, Eheim márkájúak, hozzá való szűrővel, stb. Nekem olyan 80-120 liter közötti akvárium kellene, és találtam egy egészen jó Eheim-et, viszont nem tudom, hogy a gépészet (szűrők, levegőztetők, és a többi ketyere) mennyire megbízhatók ezekhez, nem járok-e rosszul, ha szettben veszem.

Nekem annak idején egy Shark szűrőm volt, ami porlasztott is, de azt a funkciót nem használtam, hanem külső kompresszorral és porlasztókővel oldottam meg az oxigén ellátást. Nekem ez annak idején bejött.

 

Mi a véleményetek, érdemes szettben venni az akváriumot? Nem kerül annyival többe, és pl, a fedele is szép így, stb. 

 

Köszönöm szépen!

MrT

SzMonika88 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 53559

 Sziasztok segítségre lenne szükségem, tegnap vettünk egy andinoacara rivulatus t kereskedésbe, mióta meghoztuk azóta gubbaszt lent van szinte egész nap az aljzaton.Mind a két szeme opálos, farok úszója szinte csak az egyik irányba mozog. Néha oldalazva úszik. Mi lehet lehet a baj?

 

Ormió Creative Commons License 2018.01.30 0 0 53558

Sziasztok,

a segítségetek kérem! 8 éves a 115 literes JUWEL aksim, teljes megelégedésre működött minden eddig. (csak egy érdekesség: egy izzófényű ponytlazacom 7 éves korában pusztult el).  Pontylazacok, 3 sterba, kakaudsügér párocska vannak benne békében.

sajnos lehet, hogy csúnyán elszúrtam a dolgot. Rengeteg "sima" vizicsigám volt, egyes alkalmakkor 200 db-ot is kiszedegettem - meguntam. Vettem ellencsigákat, akik az összes csiguszt megették, és kb 3-4 hónapja csigamentes az aksi. Meglehet, ezzel ökológiai katasztrófát indítottam el, mert mostanra viszont tűrhetetlenül elalgásodott minden, szerintem a sötétebb helyeken növő barna algától a növényeken sűrűn bevonó hosszú zöld "moszaton" át a pöttyökben növőig minden fajta algám van! Egy algaevő hal pukkadásig zabálja magát de meg se kottyan. Olyan lett az aksim, mint egy csatorna - csak rossz szaga nincs.

Gyári juwel szűrő apparátus van benne, hetente 10-20% vízcsere, easycarbot adagolok és elég sok és szép növényem volt - eddig...

Attól tartok, újra kell indítanom az egészet? Mit javasoltok, menthető lehet a dolog?

 

Amanita muscaria Creative Commons License 2018.01.22 0 0 53557
Előzmény: zip2000 (53556)
zip2000 Creative Commons License 2018.01.20 0 0 53556

Sziasztok! 

 

Alapszintű co2 adagoláshoz olcsó megoldást keresek. 

Találtam néhány zselés-élesztős-flakonost, de biztos van valami sufni megoldás ezek helyett is(?)

 

https://www.greenaqua.hu/hu/aquario-neo-co2-zselatinos-elesztos-co2-rendszer.html

 

https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-bio-60-starter-elesztos-co2-rendszer-kezdoknek.html

 

A tanácsokat előre is köszönöm!

joskabacsi Creative Commons License 2018.01.17 0 0 53555

Szia, 

fa van az akváriumban?

 

Előzmény: spongyane (53554)
spongyane Creative Commons License 2018.01.17 0 0 53554

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni...
112 literes az akváriumunk. 3 hete vettünk egy Eheim 250 Classic külső szűrőt. Az elején szuperül működött, de 3 hét után szinte alig jött az esőztetőből a víz. Megnéztük közelről és a csövekben látható fehéres trutyi rakodott le. Kipucoltuk az egész szűrőt, szűrőtöltetet, sós meleg vízzel átmostuk a csöveket. Most megint nyomja a vizet ezerrel. Lecseréltük az Eheim Biopower belső szűrőnket, mert szinte 3 naponta tisztítanom kellett, olyan hamar eltömődött. Most utólag már rájöttünk, hogy ugyanez lehetett a probléma vele is.
Lefényképeztem. Szerintetek mi lehet ez? Valami élőlény vagy mi a csoda?
Előre is köszönöm

buboreek05 Creative Commons License 2017.12.25 0 0 53553

Sziasztok!

Van valakinek zöld gömbhal? Az lenne a kérdésem: hogy időközönként az egyik halam hasa teljesen befeketedik. Ez normális? Mitől van ez?

pityuka1234 Creative Commons License 2017.12.15 0 0 53552

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy egy homokszűrős medence szivattyú,80-100W jó lenne e külső szűrőnek,persze a tartályban nem homok lenne,vagy ki tudja?

400 literes az akvárium.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!