Keresés

Részletes keresés

rosidosrob Creative Commons License 2015.04.05 0 0 955

Sziasztok!

Nekem is karcos a tengely vége, de nem foglalkozom vele, mert úgy sem fog látszani. Sőt ha kész és a tárcsákat összehangoltam, utána meg fogom fúrni a hernyócsavarnál, hogy stabilabban álljon.

Ma akartam beépíteni az Erist, de az utolsó hernyócsavar beragadt a bolygótartót tartó gyűrűbe, nem volt jó a menet... Így mehetek alkatrész cserére.
Valaki volt már cserélni? Esetleg valami tudnivaló róla? Vagy csak simán betelefonálok és elmegyek érte?

Jokerfal Creative Commons License 2015.04.04 0 0 954

Sziasztok!

 

Bocsi az igazán hülye kérdésért, de nektek mennyire karcos a főtengely alján ott a csavar helyénél? Mert nekem mintha kilátszódna már a vörösréz is. Tudna nekem valaki ebben tanácsot adni? Köszi.

tucsi54 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 953

Szia Richárd!

 

A bolygókarok belógása ellen:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133884969&t=9216558

 

Az oldalsó fogaskerék szendvicsek csavarjaiból le kell csípni 1-2 mm-t, ha kitolják egymást.

Előzmény: Auer Richárd (952)
Auer Richárd Creative Commons License 2015.03.26 0 0 952

Sziasztok!

Elég régen írtam én is már ide, még annó azzal kapcsolatban írtam, hogy törött holdakat kaptam. Ekkor mondtátok, hogy küldjem vissza Berregi Annának, megtettem és meg is kaptam a csere alkatrészeket. Tényleg nagyon kedves, és segítő kész másnak is ajánlom ha probléma van bármivel, valamint köszönöm nektek is a tanácsot. Két dolog végett írok most, mivel kaptam holdakat kaptam mellé bolygót is. Így ugyan megbontva, de ha valakinek szüksége van rá van egy jupiterem és egy szaturnuszom. 

 

A másik egy kérdés lenne. Olvastam a fórumot (nem mentem nagyon vissza hszekben) és többeknél olvastam, hogy lötyögnek a bolygókarok nekem is elég durván lógnak, és hiába húzom meg a hernyócsavart semmit nem ér, max tovább húzhatom és akkor megszakad a menet. :D Erre ti mit találtatok ki mert kerestem külföldi oldalt is de nem találtam semmi jó megoldást. A másik lógós probléma a kilógó, kis és közepes fogaskerék mikor a rövidebb csavart vagy a kisebbet behajtom kitolják egymást...

Válaszotokat előre is köszönöm!

speede05 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 951

Sikerült beszélni a kiadóval. A plusz számokat pótalkatrésznek megtarthatom, a futárnak simán visszaküldésre nincs lehetőség odaadni. A 43-46-os részek pedig majd érkezni fognak. Postaköltség pedig csak az utolsó 2 részre lesz. 

 

Elnézést kértek a keveredésért, sok különböző szám megy ki egyszerre, ebből adódott a hiba. Az pedig nagyon korrekt, hogy nem várják el, hogy önköltségen visszaküldjem. E miatt pluszpont a kiadónak. 

speede05 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 950

Bizonytalan vagyok, hogy mit kéne tennem ezzel a 4 számmal. Saját költségen nem fogom visszaküldeni, mert nem én rendeltem pluszban. Írtam egy levelet, hogy a következő 4 részt mikor hozza a futár, akkor visszaküldöm vele, ha az úgy jó. De azóta sincs válasz, pedig a csomag kézhezvételekor írtam. Lehet, hogy csak a szakmám miatt, de én a levelekre legkésőbb 1 órán belül szoktam reagálni, teljesen mindegy, hogy 100-at kapok-e, vagy csak 50-et... Így felmerült bennem az is, hogy valamiért nem jut el minden levelem Annának. Próbáltam telefonon is elérni, de igazából hetek óta sikertelenül. Mindig látom, hogy mennyivel előbb kapod meg a számokat, miközben mindig azonnal fizetek én is. Sőt, most már úgy fizettem előre a 43-46-ot, hogy a 39-42-t se kaptam még meg. Megírtam azt is, hogyha kell, akkor kifizetem a postaköltséget az összes csomagra, csak tényleg küldjék már normálisan időben. 

 

Eljutottam arra a szintre, hogy hajlandó vagyok 2000 Ft-ot fizetni a UPS-nek, hogy másnapra érkezzen meg a csomag... bár szerintem a GLS is tudja ezt, mert a Telekomtól tegnap rendelt mobil ma ér ide hozzám. Jelenleg a 43-46 még nincs feladva a GLS-nél, és feladás után 4 munkanap mire megérkezik... és 1 hónapja fizettem majdnem.

Előzmény: tucsi54 (949)
tucsi54 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 949

Hát nincs szerencséd, az egyszer biztos. :(

Ha nem kell visszaadni a dupla csomagot, akkor lesznek tartalék alkatrészeid. :o)

Előzmény: speede05 (948)
speede05 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 948

Nekem tegnap jött meg végre a 39-42, egy közel 1 hónapos késés után. Annával beszéltem erről, és megbeszéltük, hogy nem egyszerre fog megjönni a 43-46-al, mert azt csak ezen a héten küldik ki. Aztán tegnap mégis két csomagot kaptam... nagyon örültem neki, hogy mégis sikerült egyszerre kiküldeni. Aztán kibontottam, és jött a csalódottság... 39-42 volt mindkét csomagban. Tegnap írtam neki levelet, de még nem jött válasz. Remélem nem a 43-46 helyett kaptam véletlenül ezt a csomagot, hanem az még a héten megérkezik, és a 39-42-ből jött szimplán véletlenül kettő. 

 

Jó lenne már befejezni a modellt, de ez így nem kicsit nehéz. :/

Előzmény: tucsi54 (942)
Csíbor80 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 947

Azt tudom elképzelni, hogy a föld tartókarja, és a fogaskerék síkja nem merőleges egymásra, ezáltal forgás közben letekeredik róla. 

tucsi54 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 946

Talán nem vízszintes a gravírozott tárcsa. 

Szedd szét, és rakd össze újra.

Előzmény: Tasina67 (945)
Tasina67 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 945

Szia!

 

Olyan nagyon bővebben nem tudom kifejteni, megpróbáltam lefényképezni amennyire látszik, ahogy a nap körül körbeforog közben leforog a fogaskerékről. 

 

Amúgy már alig van hely még egy bolygónak, kíváncsi vagyok oda fér-e.

 

Köszi Tasina67

Előzmény: tucsi54 (944)
tucsi54 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 944

Szia Tasina!

 

Fejtsd ki bővebben, hogyan tekeredik le a Föld a gravírozott tárcsáról?

A bolygókarok belógására több ötlet is született. Olvass egy kicsit vissza a fórumon.

Előzmény: Tasina67 (943)
Tasina67 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 943

Üdv Mindenkinek!

 

Még nem jártam itt, gondot okoz a föld mozgása, mindig letekeredik a gravírozott tárcsáról, na meg egy két bolygónak a karja súrolja az alatta lévő tárcsát, nem tudom milyen lesz ha majd motor hajtja? Másnak nincs ilyen gondja? lehet szétszedem az egészet és kezdem elölről. 

 

 

Köszi Tasina67

tucsi54 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 942

Megkaptam a 43-46 számokat plusz a harmadik dossziét.

Átutaltam a 47-50 számok árát.

Azután már csak 2 szám marad.

Lassan vége a gyűjtésnek.

Már addig nem is szerelem tovább,amíg meg nem jön az összes szám.

tucsi54 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 941

Szép lett a fotó!

Nagy nehezen megtaláltam az 1999-ben a teljes napfogyatkozáshoz vásárolt szemüveget. Azzal néztük délelőtt a munkahelyi kollégákkal.

Előzmény: St.Artois (940)
St.Artois Creative Commons License 2015.03.20 0 0 940

Sziasztok!Lassan összeáll a modell :D annyi észrevétel hogy az utolsó 2 kisszendvicsben már nem kellett vágnom a csavarhosszból..

és hamár napfogyatkozás volt,nem hagyhattam ki hogy lefotózzam--->

 

 

Dani Langó Creative Commons License 2015.03.12 0 0 939

Nekem is volt egy kellemetlen ügyem a kiadóval miszerint kaptam egy hibás számot kb 5 hónapon keresztül húzódott betelefonáltam és mondták hogy vigyem be a boltba ahol vettem bevittem de nem tudták kicserélni mivel nem volt már , igy rendeltek egy másik példányt . eleinte hetente telefonáltam hogy mi van a kérdéses példánnyal és mondták, hogy nincs raktáron meg várjak türelemmel arra míg érkezik nekik egy másik szám az ügy végén már hetente töbször is telefonáltam és kezdtem begurulni. mikor már kezdtem egy kicsit erőteljesebb stílust alkalmazni akkor mondta a nő (megjegyzem mindig ugyanazzal a 2 nővel beszéltem) hogy nem kellett volna visszavinnem az üzletbe mire én azt válaszoltam, h ő mondta természetesen tagadta  majd hitegettek meg a türelmemet kérték (aminek már elégé nagy hiányában volktam) rákérdeztem arra hogy a beszélgetésről készült hangfelvételt vissza lehetne-e hallgatni ami bizonyítaná igazamat erre kaptam egy olyan választ , hogy mivel nem tudni az első telefonálásom pontos időpontját(óra perc) igy nem lehetséges na én bementem a telenorhoz és lekértem szinte féln éves telefonbeszélgetéseim listáját mikor meg lett a dátum akkor az volt a kifogás hogy azz ilyen régi felvételeket nem örzik . na itt telt be a pohár és bejelentettem, hogy a fogyasztóvédelmet fogom felkeresni erre kérték a türelmemet (és szerintem rájöttek. h ők b.szták el) ez volt egy csütörtöki nap és válaszként keddig adtam nekik haladékot. és mit ad isten hétfő délután csörög a telefonom hogy hova küldhetik a lapot .

de hogy lekopogjam azóta nem történt ekkora fennakadás (csak egyszer de akkor még a boltban ki tudtam cserélni )

üdv : Dani

Előzmény: Kicsike85 (925)
tucsi54 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 938

Jó ötlet a motorházra gravíroztatni. 

De, ha a Szaturnusz kart használod évmutatónak, akkor 30 év múlva újra kell gravíroztatni a beosztást és az évszámokat. Az Uránusz egy év alatt túl kicsit mozdul el. Szerintem nem alkalmas évmutatónak. 

Előzmény: rosidosrob (937)
rosidosrob Creative Commons License 2015.03.08 0 0 937

Köszönöm a szmájlit, elmentettem. :)
Amúgy nem nagy baj ez, így is szépen értelmezhető az asztal.

Az évek számlálását úgy tervezem, hogy a motorház hengerének az oldalába fogom belegravíroztatni a skálát és az éveket. Majd meglátom a méretéből és a kialakításából, hogy hogyan és milyen felosztásban lehet kivitelezni.

 

 

Előzmény: tucsi54 (936)
tucsi54 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 936

:o))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Igen. A bolygók mozgásuk során az állatövi csillagképekben fordítva mozognak.

Például a valóságban a bolygók az Oroszlán fejénél lépnek be a csillagképbe, és a farkánál távoznak. Az asztalra rajzolt csillagképeknél ez fordítva van.  

Előzmény: rosidosrob (935)
rosidosrob Creative Commons License 2015.03.06 0 0 935

Üdv!

Mivel gyűjtöm a nagy szmájlikat, van egy tippem a hibára. :)
A modell Földjéről nézve a csillagképek fordítva látszanak. Az asztalt kívülről szemlélők látják őket jól.
Ha nem erre gondoltál, még keresgélek. :)

Előzmény: tucsi54 (930)
tex75 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 934

Sziasztok!

Eladnám a 19., 20., 21., 22., 23., 24., és a 27., 28. számokat. Természetesen eredeti csomagolásban.

Érdeklődni a fozo75@gmail.com címen lehet.

Szép napot mindenkinek,

 

Kicsike85 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 933

Ezt még megértem. De azért vagyunk lemaradva, mert 3 hónapja várjuk az újságokat mindhiába. Amit időbe megrendeltünk :(

Előzmény: -Rocksteady- (928)
Csopi79 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 932

Szia Tucsi!

 

Köszönöm kedves szavaid! Igen, feladtam sajnos, erre kényszerültem. :( Szivesen befejeztem volna, de sajna havi 10 rongyot nem tudok rá áldozni. Sajnos jan 1-től kevesebb pénzből is gazdálkodhatok, mint tavaly, úgyhogy ez így jött össze, valahol szorítani kellett azt a bizonyos nadrágszíjat. Ha nem sikerül túladnom rajta, majd egyszer talán befejezem valamikor később. A 33-as számig van meg nekem, most már nehezebb lesz túladni rajta, mert ahogy láttam a 34-es már nem rendelhető.

Most olvastam, hogy már a szállításért is fog kelleni fizetni...nekem innentől egy kicsit pénzhajhászásnak tűnik a dolog a hajrában, azt meg nem annyira szeretem :( 

 

Viszont úgy látom, Te szépen haladsz az építkezéssel! Nagyon jó ötlet az asztal is, szépen megcsináltad! Gratula hozzá és további jó építkezést kívánok!

 

Üdv: Csopi79

Előzmény: tucsi54 (927)
speede05 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 931

Sajnálatos, hogy már a szállításért is fizetni kell... más újságok előfizetésénél ingyenes a szállítás, és kedvezmény is van. Sőt, előbb is kapják meg az előfizetők. Hát de ez van.

Én a 35-38. számot nagyjából 1,5 hete kaptam meg, holott egyből fizettem, amint felkerült a weboldalra a rendelési lehetőség. És így tettem a 39-42-nél is, de még a futárt se rendelték meg a kézbesítéshez :/ A megrendelés után is szokatlanul lassú a szállítás, általában 3 nap, miután megkapom a mailt, hogy a futár másnap hozza. Rendszeresen rendelek neten, és ha megjön a mail, akkor minden más esetben másnapra itt van. Csak a naprendszer modell az, ami késve ér ide :/

De a lényeg, hogy egyszer mindig megjön. A másik modellt, ha lenne se rendelném meg. Inkább megvenném az újságosnál minden héten, mert ugyanannyi, mint rendelve, sőt, ha tényleg lesz szállítás, akkor ott venni olcsóbb, és legalább azonnal megkapom, nem a 4. szám megjelenése után 2 héttel...

Anna egyébként valóban nagyon segítőkész, viszont gyanús, hogy egyedül kell csinálnia ezt az egészet :/

Előzmény: tucsi54 (929)
tucsi54 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 930

Aki kitalálja, hogy mi a hiba az asztalra vésett állatövi csillagkép rajzolatokon a modell mozgása szempontjából, az kap egy nagy szmájlit. :o)

tucsi54 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 929

Sziasztok!

 

Ma megkaptam a 39-42 számokat. A 3. mappa árát is átutaltam korábban, de mappa nem jött.

Jött viszont egy kísérőlevél, hogy az utolsó két részt már nem szállítják ki ingyen. 1200 Ft futárszolgálati díjat (!!!???) kell fizetni. :o(

Indok: csak négy részt számlázhatnak egyszerre.

Igaz, hogy korábban kettesével szállították a számokat, és nem volt futárszolgálati díj, de hát változnak az idők. Még jó, hogy ez csak most jutott eszükbe.

Na mindegy.

Neptunusz felszerelve és kalibrálva. :o)

 

     

-Rocksteady- Creative Commons License 2015.02.27 0 0 928

Szia !

 

Alapvetően az aktuális számok kiküldésével foglalkoznak elsősorban, és csak ezután a "lemaradókkal" én is jártam ebben a cipőben.

Nekem a 35 ös számtól kellett a sorozat, hívogasd őket gyakran, vagy hagyj üzenetet visszahívnak. Beregei Anna nagyon kedves rajta nem fog múlni szerintem nekem is segített. A vásárláshoz egy tipp: utald át ha tudod a vételárat nekem ez gyorsított a dolgok folyásán.

Üdv: Rocky

Előzmény: Kicsike85 (925)
tucsi54 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 927

Ajajaj Csopi! Feladtad? Te voltál itt a fórumon az egyik legaktívabb hozzászóló. Sajnálom, hogy nem tudod befejezni! :o(

Ha esetleg nem tudod eladni, akkor van egy szupermodelled a szabad szemmel is látható bolygókkal. :o)

Előzmény: Csopi79 (926)
Csopi79 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 926

Sziasztok!

 

Eladó a magazin 1-33 számai! Plusz jár ehhez 2 db mappa, 3 db űrfotó és a modell a Szaturnuszig megépítve, szuper állapotban! gabor19791016@yahoo.fr  Kérésre képeket is tudok küldeni a dolgokról...

 

Üdv: Csopi79

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!