Keresés

Részletes keresés

kiszmatka Creative Commons License 2008.11.19 0 0 540
Hova lett az Újbuda Társasház honlapja?
wolfgabor Creative Commons License 2008.11.18 0 0 539

Köszönöm IZA!

 

HA megjött a többi számla irj kérlek.Köszönöm!

 

 

Előzmény: Iza104 (538)
Iza104 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 538
50 m2-es lakás:
közös ktg: 7600 Ft, / hó
gázátalány: 12.000,- Ft / hó
Az áramról és a vízről még nem tudok nyilatkozni, mert még nem érkeztek meg az első számlák, most van folyamatban az átírás.
Előzmény: wolfgabor (537)
wolfgabor Creative Commons License 2008.11.18 0 0 537

Sziasztok!!!

 

Érdeklödnék hogy mennyi a rezsi egy 45-50 nm-es lakásban,átlagosan?

Közösköltség stb!!

 

Köszönöm!!!

wolfgabor Creative Commons License 2008.11.15 0 0 536


Kiadó lakást keresnék a lakóparkban,reális áron,akár későbbi költözéssel is megfelelne.

Hálófülkés vagy 2 szobás érdekelne.



Ajánlatokat a wolfgabor@citromail.hu e-mail-ra várnám!



Előre is köszönöm!!!
giselle06 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 535
Sziasztok! Mindkét A-B lépcsőházban csak 3 kuka maradt, mert Ákoskáék csak 3-at rendeltek ide, mivel előirásszerüen állitólag 12 lakáshoz 3 kuka jár.(régi lakhelyemen 12 lakáshoz volt 2 kuka, heti kétszeri üritéssel, majdnem mindig tele volt, pedig nem voltak kisgyerekesek  a lépcsőházban) Akinek itt pici babája van, lesz szives a napi pelenkatermést magával vinni, vagy elégetni a radiátorban! Viccen kivül, kicsit magunk is tehetnén valamit annak érdekében, hogy nem tömjük totál tele a maradék 3 kukát. Pillepalackot tapossa laposra, tépje szét a dobozt stb.Én speciel ezeket nem dobom a kukába, összegyüjtöm laposan zacsekba, kiviszem a szelelktivbe, üveget, papirt detto.Nincs messze, az Andorban, az uj TESCO-tol errefelé két lépés.A közös képviselő egyébként rendel még 1-1 kukát a két lépcsőházba. 
kiszmatka Creative Commons License 2008.11.13 0 0 534
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az A-lépcsőházból hova tűnt el a negyedik kuka? A négy is kevés volt, most meg a maradékot körberakhatjuk szemeteszsákokkal.
springmill Creative Commons License 2008.11.13 0 0 533
Szia!

A Közös Képviselőnek kell intézkednie a közös tuloajdonokkal kapcsolatban. Szólhatunk közvetlenül neki(k), vagy jelezheted Jolikának, mint SZVB elnöknek, és akkor ő majd felveszi a probléma listára, amit már sz SZVB jelzett a Közös Képviselőnek.

A hiányzó szigeteléseket jelzem majd Jolikának és felvesszük a listára.

A falevelek ellen a ház beszerzett egy lombszívót. Még csak dobozban láttam, de bízzunk benne :)
Előzmény: mösz79 (530)
t tommy Creative Commons License 2008.11.12 0 0 532
rá se ránts! majd a hó letapasztja és akkor hiába a szél!! :-)
Előzmény: Iza104 (531)
Iza104 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 531
A kosz annak az eredménye, hogy a gondnoknéni hevenyészetten és ritkán takarít. A faleveleket a gonosz szél fújja be, mert a buta kivitelező apró kavicsot rakott a ház elé, amiről nem lehet letakarítani a leveleket. Szvsz ez csak egy lombseprő és elhatározás kérdése, de hát a nénitől ezt ne várjuk már el a pénzünkért... :-/
Nagyon érdekelne, hogy mikor fog történni valami ez ügyben. Állítólag már lett szólva a közös képviselőnek. Vajon hány hónap egy ilyen ügy átfutási ideje?!
Előzmény: mösz79 (530)
mösz79 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 530

Tudja valaki, kinek kell szólni azért mert a pincében egyes csőszakaszokon hiányzik a szigetelés? Mert ez nem az én tulajdonom közvetlenül, de zavaró. Igazság szerint a műszaki ellenőrnek szemet kellett volna szúrnia.

2: Honnan kerül a folyosóra annyi falevél, amennyi ott van és folyamatosan újratermelődik?

3: Az "A" lépcsőház úgy néz ki enyhe túlzással, mint ahol egy lánctalpas tank felment. Gondolom a beköltözések eredményei. Ez már így marad vagy a beköltözések végével rendbe lesz rakva?

Iza104 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 529
Igen, én is éreztem ma a fürdőben. Szintén A lépcsőház.
Előzmény: 901 (528)
901 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 528

Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de én még mindig nagyon erős csatornaszagot érzek a házban. Tegnap este a lépcsőházban, ma reggel pedig a fürdőmben. Más is érzi ezt? Az A épületről beszélek.

 

 

Iza104 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 527
Szia!

Tudsz arról, hogy mikor és hogyan fognak bennünket tájékoztatni a jelzett problémák kivizsgálásáról és eredményéről? Szerintem a takarítási helyzet tarthatatlan, és a kajaszag is meglehetősen dühítő. Mikor fog ezekre megoldás születni vajon?
Előzmény: springmill (517)
AH12 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 526
Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, sajnos a válság miatt most kissé nehézkesen mennek a banki dolgok, de remélem, azért 1-2 héten belül minden rendeződik. Állítólag jövő hétre lesz Andor utca használatba vételi, jó lenne...

Hogy írjak valami pozitívat is:
Én februárban szerződtem a TPD-vel, és május vége fele jött is az APEH-os levelecske. Először visszaírtam, hogy szeretném kérni a mérséklését az összegnek, mert "nagy terhet ró rám" így a hitelfelvétel és az egyéb költségek mellett, és sajnáltattam magam... erre küldtek egy adatlapot, hogy töltsem ki a havi fix költségeimről szóló kérdőívet... amire természetesen csak azt tudtam válaszolni - hogy mivel még át sem vettem a lakást, és különben is válság van - nem tudom megbecsülni (pl a majdani törlesztő részletet) :)
Ezután felhívott ! egy APEH-os ügyintézőnő, hogy mi a helyzet, mondtam: "azt sem tudom, átadják-e még idén... addig nem szeretném befizetni az illetéket, amíg nincs is lakásom. :( " Erre lediktálta, hogy mit írjak nekik FAXON!! :):):) megírtam, és most elhalasztották jövőre a fizetnivalót.
Januárban majd kitöltöm a mérséklésre vonatkozó adatlapot, és elvileg arra is van esélyem, hogy a teljes összeget elengedik.
Hátha egyszer nekem is lesz valami pozitív APEH-os élményem. Ha nem, akkor marad a részletfizetés! De illetéket még nem fizettem, sem fellebezésre díjat... csak kedvesen elbeszélgettem egy hölggyel és sajnáltattam magam.
Javaslom, akinek ideje engedi, próbálkozzon - ez nem kerül semmibe :) legfeljebb az időbe és energiátokba...

Audrey
springmill Creative Commons License 2008.10.31 0 0 525
Hát, elnézést mindenkitől, hogy így alakult, de higyjétek el, hogy semmi rossz szándék nem volt a dologban. Más van a háttérben, de azt nem szeretném ide publikusan megírni. Akit érdekel, írjon a szabesz kukac gémél komra (értelmesen leírva a címet természetesen....) és szívesen megírom, hogy mi történt pontosan.
Előzmény: cufy2 (523)
Iza104 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 524
Egyet értek.
Előzmény: cufy2 (523)
cufy2 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 523

 

 

Szerintem ez így nem korrekt dolog,h először közlik, h nem kell októberre fizetni (ezáltal az ember elkölti másra) kommunális díjat és kktg-et, aztán meg egyszercsak mégis fizessünk,mert v.kik úgy döntöttek, mégha jogos is,h üres a kassza!!!Ettől a ténytől függetlenül v.kinek kiszámolt pénze van és nemkéne így dobálózni a kijelentésekkel, nembeszélve arról,h akkor ez így hirtelen, mivel holnap november eleje van már nemis 15ezres,hanem 30ezres kiadás együttvéve a kettőt!Ha az lett kihírdetve, még ha tévedésből is,h novembertől, akkor novembertől fizessünk!!Ne játszunk mások anyagi helyzetével.....SZERINTEM ez így korrekt!!!

Iza104 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 522
Kommunális díjat is és közösköltséget is kell októberre?
Előzmény: springmill (520)
moli40 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 521
Ok, abszolút igazad van! Akkor összegyűjtjük és átadjuk a közös képviselőnek.
Előzmény: springmill (517)
springmill Creative Commons License 2008.10.30 0 0 520
Mégiscsak jól emlékeztem arra, hogy a közös kölség októbertől fizetendő:
A vitrinben ez van:
Közös Költség Info

Azt, hogy ne fizessük csak novembertől, azért propagáltuk, mert akkor még nem tudtuk, hogy az 50000 forintom maradéka még nem lesz felhasználható, csak később. Ha nem fizetünk emiatt, akkor nem lesz miből állni a számlákat, hiszen nemhogy nincs tartalékunk, de 0-ról indulunk, ugye...

Szóval fizessünk :)
Előzmény: springmill (509)
springmill Creative Commons License 2008.10.30 0 0 519
Röviden itt van leírva:
link1
link2
lnk3
Előzmény: mösz79 (507)
springmill Creative Commons License 2008.10.30 0 0 518
Az Közös Képviselőnek ezt is jeleztük tegnap ill. kértük tőle Mariska szerződését, mert amit eddig láttunk szerződést, az állítólag régi. Szóval jelenleg nem tudjuk, hogy miként kellene takarítania, de ez így nyílván nem jó, csak szerződés ismerete híján nem tudjuk mit kifogásoljunk pontosan.

NG,
SZVB
Előzmény: Iza104 (516)
springmill Creative Commons License 2008.10.30 0 0 517
Sziasztok!

Az SZVB kérte a héten a Közös Képviselőt, hogy írásban jelezzék nekik a problémát ill. hogy nézzenek utána milyen műszaki megoldásnak kellene elvileg biztosítania a normális szellőztetést. Ettől függetlenül érdemes "aláírásokat gyűjteni", de azt adjuk át majd a Közös Képviselőnek, hogy rajta keresztül mejenek ezek. Ne feledjétek, hogy őket ezért fizetjük, nem kell helyettük dolgozni, persze ahol tudunk segítsünk nekik.

Ha összegyűltek az aláírások, akkor legegyszerűbben add be Jolikának (Csíki Jolán, SZVB elök), továbbítja a KK-nak.

Szerintem járjunk el így, hogy egy szálon fusson egy téma...
Előzmény: moli40 (515)
Iza104 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 516
Aztán nem tudom ki mit szól a lépcsőház tisztaságához... Szerintem amit Mariska néni végez takarítás címén az teljesen elégtelen. (Nem csoda, akkora műkörmökkel...) Valószínű, hogy az egész lépcsőházat ugyanazzal a vízzel maszatoja végig, mert lusta lemenni tiszta vízért a földszintre. (Tudom, rosszindulatú vagyok, de egy rendes takarítás után nem így nézne ki a folyosó) Aztán nem tudom, hogy a munkakörébe vajon csak a lépcsőház és a liftelőtér felmosása tartozik? Az biztos, hogy a kis folyosókat nem mossa fel, ezzel tegnap szembesültem. Tegnap volt felmosás és már ma ocsmány a lépcsőház. Szerintem ez a heti 1x felmosás már most is kevés, mi lesz majd télen...? Ti mit gondoltok?
moli40 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 515
Én szintén az A-ban lakom, de kitehetjük a B-ben is, gondolom, nem egyedi a probléma..Akkor hétvégén megírom és jövő héten kiteszem a faliújságra. Reméljük a legjobbakat....
Előzmény: Iza104 (514)
Iza104 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 514
Az jó megoldás. Aztán ajánlottan, tértvevénnyel fel kellene adni a MOTÁ-nak.
Kérdés, hogy ez vajon mindkét lépcsőházban probléma? Én az A-ban lakom.
Előzmény: moli40 (513)
moli40 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 513
Szerintem írjunk egy közöset, s írja alá akinek szintén szívügye, hogy az ilyen problémák orvosolva legyenek. Mi a véleményed, hogy ha megírnám s kitennénk a faliújságra, s ott aláírható, így nem kellene mindenkihez "bekopogni"...vagy esetleg maradjon a postaládás-változat?
Előzmény: Iza104 (511)
901 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 512
Szerintem rosszul tetted, hogy fellebbeztél, mivel annak költésge van. Simán kellett volna írnod egy kérvényt, hogy az összeget nem jól állapították meg, és kéred, hogy vegyék figyelembe, hogy új építésű ingatlanról van szó
Előzmény: TopicTomi (510)
Iza104 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 511
Épp az előbb mérgelődtem, a szomszédéknál rántotta volt a vacsi. Ha többen is jeleznénk a problémát a kivitelezőnek, talán történne valami. Sajnos én attól tartok, hogy valami konstrukciós hiba lehet. Talán a központi csatornában nem eléggé erős a ventillátor, ami kihúzná a szagot. De csak találgatok. Mindenesetre tényleg jelezni kéne. Hogy csináljuk? Írjunk egy közös levelet és mindenki aláírja? Esetleg mindenki bejelenti egyenként?
Előzmény: moli40 (508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!