Keresés

Részletes keresés

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2017.03.04 0 0 13602

Növöget a paradicsom. :))))))))))

Előzmény: Csimpolya (13599)
Csimpolya Creative Commons License 2017.02.27 0 0 13601

Ha már a telken voltam, vágtam jó néhány mogyoróvesszőt, hazahoztam a csincsillának, örült neki!

Ma pedig egy állatkereskedés közelébe tévedtem, és addig-addig nézegettem, amíg vettem egy paradicsomhalat. A régi két hónappal ezelőtt elpusztult. Egy akváriumban lakott két aranyhallal, ezek a kis nyavalyások pedig éppen falatoztak belőle, amikor odanéztem. Gyorsan kihalásztam a  haltetemet, és megmondtam Nappal és Éjszakának, hogy aranyhal ne képzelje magát cápának, mert az nagyzási mánia. Az új hallal megvannak, nem sokat törődnek egymással, és ennél többet nem is várok tőlük.

iiko46 Creative Commons License 2017.02.26 0 0 13600

A felügyelő szigorúan ellenőriz, jajjj annak a magnak, ami nem akar kikelni!

Előzmény: p21-feri-tb2 (13598)
Csimpolya Creative Commons License 2017.02.26 0 0 13599

Igen, jelentős hányadukból biztos lesz! Már csak azért is, mert van, aki figyelemmel kíséri a folyamatot.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13598)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2017.02.25 0 0 13598

Na ha már szóba került a telek. Ma elültettük a magokat. (palánta akcióóóó indul) :))))))))))))

(minőség ellenőr elvtárs is ott lábatlankodott) :)))))))

 

Remélem lesz belőlük valami..........

Előzmény: Csimpolya (13597)
Csimpolya Creative Commons License 2017.02.24 0 0 13597

Délelőtt kilátogattam a telekre, és azt láttam, hogy 1, azaz egy darab hóvirág hajlandó olt kivirágozni! Ennek si örültem, eszemben sem volt letépni, inkább gyönyörködtem benne. Sajna, nem volt macska látogatóm, de azért kitettem pár szem száraztápot, ne mondhassák, hogy nem vagyok vendégszerető.

Csimpolya Creative Commons License 2017.02.19 0 0 13596

Tegnap olyan köd volt nálunk, hogy alig láttam a szemben lévő házig. Az első benyomásom az volt, hogy rémesen piszkos az ablaküvegem. Aztán rájöttem, hogy nem (csak) ez a helyzet. Azért a konyhaablak üvegét megpucoltam. Ebben az volt a jó, hogy amíg máshol ténykedtem, Silver kiült az ablakba, és ott gyönyörködött abban a kevésben, amit látni lehetett. Érdekes, az erkélyre nem akar kijönni, pedig Kópé mindig kikísért oda. De hát minden macska más és más. Ez bennük a jó. 

Csimpolya Creative Commons License 2017.02.13 0 0 13595

A macskakiállításon volt jó néhány csinos nyúl, törpe és óriás is, tetszéssel nézegettem őket. Főleg az tetszik, amikor egyszerre két praclival mosakodnak. Ami meglepett, két darab gyík is volt, csak úgy kitéve az asztalra. Agámának néztem őket, de nem vagyok valami nagy hüllőszakértő. Az egyikük olyan mozdulatlan volt, hogy pár pillanatig azt hittem, műanyag öntvény. Viszont nem az volt. Lehetséges, hogy az áprilisban esedékes hüllőkiállítást reklámozták vele. Könnyen lehet, hogy azt is megnézem.

Volt néhány törpesün is, csinos kis jószágok. A tüskéjük elég puha, meg lehetett simogatni őket, sokan meg is tették. Ami azt illeti, én is.

 

Csimpolya Creative Commons License 2017.02.01 0 0 13594

Tegnap minden csúszott, úgy látom, ma is ez lesz, Szerencse, hogy nem kell kimozdulnom a lakásból. Múlt hét kedden sikerült jó nagyot esnem egy síkos területen, és nem ragaszkodom ahhoz, hogy ez még egyszer megtörténjen. Nem is a nagy hidegben, de ilyen nyúlós-nyálkás, kellemetlen időben jó itthonmaradni, legalábbis nekem. No meg milyen kellemes, ha cicus it dorombol mellettem.

Csimpolya Creative Commons License 2017.01.22 0 0 13593

Ez szomorú.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13591)
Csimpolya Creative Commons License 2017.01.22 0 0 13592

Érdemes volt!

Előzmény: p21-feri-tb2 (13590)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 13591

Hogy mik történnek lent a város kellős közepén.... (elgázoltak egy lovat :-(((((. )

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 13590

Délelőtt szép napsütés volt. Körülnéztem a környéken.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142529621&t=9041973

Csimpolya Creative Commons License 2017.01.21 0 0 13589

Tegnap rájöttem, hogy a csincsillám kedveli az almát. Azt eddig is tudtam, hogy a szárított almakarikát szvesen eszi, de kiváncsiságból adtam neki egy szeletke frisset is, berántotta a ketrecbe. Azóta ha én almát eszem, ő is kap belőle, de csak keveset, nem akarom, hogy gyomorpanaszai legyenek.

Csimpolya Creative Commons License 2017.01.13 0 0 13588

Ma dél  körül olyan gyönyörű, nagy pelyhekben esett a hó, amilyen tényleg csak a mesékben van. Kár, hogy amint földet (aszfaltot) ért, kellemetlen tócsává olvadt szét. Viszont az ablakból nézve csodás látvány volt.

Csimpolya Creative Commons License 2017.01.12 0 0 13587

Tegnap egy eddig még nem látott vendégem volt az itatón. Némi gondolkodás után rájöttem, hogy alighanem szajkó (alias mátyásmadár) lehetett. Nem időzött sokat, ivott pár kortyot és elment. Máskor is szívesen látom. 

Csimpolya Creative Commons License 2017.01.06 0 0 13586

Sajnos, nálam nincs zúzmara, csak hideg. Ez utóbbi lesz még rosszabb is. Viszont nekem nincs különösebb okom panaszra. Az erkélyen befagyott a madarak itatója, folyton meleg vizet öntök bele, a rigók rendszeresen rájárnak. A galambok is, néha egy cinke is megjelenik, nekik mindig külön örülök.

Kissé aggódom a kaktuszaim miatt, a lépcsőházban telelnek, de ott azért még pluszok vannak. Kaktuszról jut eszembe, vagy egy hónapja vettem egy csodaszép karácsonyi kaktuszt, csupa-csupa bimbóval. Virágozni viszont nem akart, és csöppet sem örömteli meglepetéssel vettem észre tegnap, hogy majdnem szó szerint ízekre (szártagokra) hullott. Gyanítom, hogy szegénykét valahogy mesterségesen felpiszkálták. Ettől függetlenül megpróbálok egy két-darabot elültetni, hátha lesz belőle valami.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13585)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 13585

B.U.É.K. itt is!!

Zúzmarába borult a környék.

a tó is befagyott

azt ha már vetten a bátorságot Simsonra ülni, körbenéztem a kertben is.

A Főnök egyből ott termett. ))))))))))))))

a nyári mosókonyhában eddig sikeresen telelnek a növények

hogy valami hasznossal is foglalatoskodjak, össze gerebeneztem a leveleket.

egyik reggel ezt a szerencsétlen tollast találtam a nagykapu mögött. Lehet, hogy Ő FŐ Vadászsága áll a történés hátterében vagy megfagyott???

 

hozzászóljak Creative Commons License 2016.12.31 0 0 13584
Csimpolya Creative Commons License 2016.12.26 0 0 13583

Egy nappal ezelőtt meglátogattam a közelben lakó barátnőmet. Van egy kamaszkorú és kissé szertelen németjuhásza, azzal fogadott, hogy nyájasan rámrakta a két mellső tappancsát, én pedig gratuláltam magamnak, mert a legócskább kabátomat vettem fel. Aztán a kutyus megpróbált fültövön nyalni, de ezt már túlzásnak találtam, és nem hagytam. Aztán kárpótlásul hosszan simogattam, ő pedig úgy összenyálazta a kezem, hogy alig győztem lemosni. Jár kutyaiskolába, de a jelek szerint nem eminens tanuló. Ezzel együtt igazán jót játszottunk.

Csimpolya Creative Commons License 2016.12.07 0 0 13582

Örömmel tapasztaltam, hogy virágzik a másik karácsonyi kaktuszom is. Ráadásul a vesszőkaktusz is, pedig neki ez nem is szerepel a naptárában. Annál jobban örülök neki!

Csimpolya Creative Commons License 2016.12.06 0 0 13581

Megint nagy a forgalom az itatónál, egy perce feketerigó iszogatott békésen, és egy széncinke várta a sorát, de nem éppen türelmesen! Aztán sorra került,utána egy újabb rigó érkezett, ő a faágon várakozott, méghozzá elég türelmesen.

Csimpolya Creative Commons License 2016.12.01 0 0 13580

Öt óra körül kinéztem az erkélyre, hogy nem fagyott-e be a madaraknak kitett ivóvíz. Szerencsére nem, de keserű csalódást okozhattam egy feketerigónak, mert a szemle miatt kénytelen volt elrepülni. Nagyon szomjas lehetett, mert csak akkor rebbent fel, amikor már karnyújtásnyira voltam tőle. Remélem, aztán visszatért. 

Csimpolya Creative Commons License 2016.11.29 0 0 13579

Ma délután is kellemetlenség ért, de muszáj volt nevetnem rajta. Felvettem a telefont, és süket volt. Szerencsére gyorsan rájöttem, mi a baj: elszakadt a vezeték. Pontosabban elrágták! Noná, hogy a csincsi rágta el. Több eszem is lehetett volna, mint hogy hagyjam azt, hogy hozzáférjen, de most már mindegy. Holnap megpróbálok újat keríteni. Remélem, nem kell egy új telefont vennem, még a mostani dobdelvilágban sem. 

Csimpolya Creative Commons License 2016.11.22 0 0 13578

Sajna, rossz hírem is van. Régebben megírtam, hogy a paradicsomhalam gyengélkedik. sajnos tegnap este elpusztult. A bérlőtársai, a két aranyhal, már nekilátott csipkedni. Gyorsan közbeléptem, elvégre mégsem engedélyezhetek ilyen kegyeletsértést!

Csimpolya Creative Commons License 2016.11.22 0 0 13577

Az enyém is rossz naptárat nézhetett, de akárhogy is, örülök neki és gyönyörködöm benne!

Nem tudtam ellenállni a kísértésnek, és vettem egy kálát, mert nagyon megtetszett a virágja színe. Olyan sötétlila, hogy már-már fekete. ellolvastam, mit is szeret, és az orchideákhoz társítottam, bízom benne, hogy jól érzik magukat együtt.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13574)
Csimpolya Creative Commons License 2016.11.22 0 0 13576

Igen, szegényke rosszul van informálva. Bár, ha hinni lehet az időjósoknak, ezen a héten még kellemes idő várható, már novemberhez képest.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13575)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 13575

Szerencsétlen Orgona nem tudja, hogy jön a tél. :-(((

A két amit bent hagytam Zeller meg nagyon jól érti magát. (egyenlőre)

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2016.11.20 0 0 13574

Valami hasonló nálunk is elkezdett virágozni.

Előzmény: CBNora (13558)
sickamic Creative Commons License 2016.11.15 0 0 13573

Nálunk is be volt fagyva az itató virágláda.

Előzmény: Csimpolya (13572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!