Keresés

Részletes keresés

vacumtube Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2082
Ugorj át hozzám a ládáiddal és összehasonlithatod az enyémmel, nekem van jó dac-om is.
Előzmény: kalmi79 (2071)
spacc Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2081
Komám!  Te mocsadék!  Itt kiderül, hogy 2x140 Wattal eteted a Neádad, és lesajnálad az én kis zsebhokimat?  Wazze! Szopacc?   No jó. 1:0 oda, majd a talin kapsz egy-két Harry-t.... :DDDDD
Előzmény: AudiJo (2078)
krizsi_l Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2080
Azért Te komolyabbal hallgatod :)
Előzmény: AudiJo (2078)
krizsi_l Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2079
Csak egyet érteni tudok.
Viszont, hogy visszakanyarodjunk a kiinduláshoz: a Nea jobb erősítővel többre képes.
Nem kicsivel.
Előzmény: AudiJo (2075)
AudiJo Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2078
OK, igazad lehet. Én csak azt próbáltam körülírni amit hallottam. Ezért is vagyok kíváncsi arra, hogy egy komolyabb erősítővel mit csinál (apropó hasonló tárgyban küldtem fénypostával levélkét - ha megnéznéd).

Tudom, hogy nem Te vetteted fel hanem egy kedves olv.társ jelezte, hogy Varga úrnál meghallgatta egy ilyennel is a cuccost és Neki is jobban tetszett az A-skol-lal (na ja, az árkülönbség legalább 1:4-hez). Erre írtam, hogy nekem se tetszett a T-amp-pal. Elviekben az általad írt 2W is elég lehetne a Nea-hoz az érzékenysége miatt, de azt már többször megállapítottuk, hogy ezen teljesítmény és érzékenység adatok szinte semmit mondanak el a kapott hangzásról.
AJ
Előzmény: spacc (2077)
spacc Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2077

Nomost valamit le kell szögezni:

 

A T-Amp 8 ohmra biza akkor se pumpol ki magából 2,1 watt csúcsnál többet, ha néger gyerekek potyognak az égből.   Ez meg annyi a Neának, mint a babafing.

Persze, hogy nem lesz teste.   A JVC-be azért izmosabb kivitel van beköltözve, ez biza kipumpolja a 8 ohmra azt a 25 wattocskát.... :))) És nem kell ám szégyenkeznie.

 

A szuper T-Amp annyiban más, az alaphoz képest, hogy itt már duplázva van a chip, és hídba dolgozik 1-1. Ez már azért 8 wattot jelentene, és megmozdíaná már a Neát.... 

 

Amúgy senki nem beszél a T-Ampról mint Neához valóról...... 

Előzmény: AudiJo (2076)
AudiJo Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2076
Hozd és meghallgatjuk (feltéve, ha ott lesz a Nea). Nekem nincs bajom a Tripath-tal, az is lehet hogy azzal jól szól. Amit írtam kifejezetten csak a T-amp-ra vonatkozott és azt tartom, hogy a T-amp nem rossz az áráért csak sztem nem a Nea-hoz.
AJ
Előzmény: spacc (2068)
AudiJo Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2075
Igen, nekem is hasonló tapasztalatom volt az A-skol-lal. Kicsit beszűkült a hangzás, olyan "barnás" árnyalatot kapott minden mint az öreg fekete-fehér fényképeken. Nem volt rossz, csak egy kis nyíltság, egy kicsit több élet jó lett volna. Viszont itt nem volt testetlen a hang. Az árárért elfogadható kompromisszum ez a hang a Nea-val.
AJ
Előzmény: krizsi_l (2070)
AudiJo Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2074
Picinyem!

A T-amp-nál nem teljesítmény volt kevés, hanem a hangi karaktere miatt nem jött össze a Nea-val. Testetlen a Nea is, a T-amp is - hát ebből nem hogy testes hangzás nem jön ki, hanem a két hiány még inkább összeadodott. Nekem ezért nem tetszett a Nea+T-amp páros.
AJ

Előzmény: spacc (2067)
spacc Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2073

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9128330&la=82239584

 

és itt a 3323-as hozzászólás   hogy könnyíccsek a dolgon.

 

ps. de lustus ez a Jolida.... :))))

Előzmény: kalmi79 (2071)
Jolida Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2072
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9128330&la=82229107
Előzmény: kalmi79 (2071)
kalmi79 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2071

Milyen tali lesz? Publikus egyáltalán?

 

Én is Sonidozom ezerrel.Nekem bassreflexem van SWR-200asokkal, és szívesen összehasonlítanám egy tölcséressel is akár, mert meggyőződésem, hogy nagyon-nagyon jól sikerült!!!! JLH 10 W- A class-al hajtom őket.

 

Most van épülőben egy Open Baffle (dipól) falam, SFR 144 re épülve, Sonido egyedi dupla 12"-es mélyekkel, és Fostex supertweeterrel. 

Előzmény: krizsi_l (2070)
krizsi_l Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2070

Az A-scool nálam szép, kerek, lágy jól hallgatható hangot hangot produkált. Viszont éppen ezek is voltak a hibái. Kissé mosott, beszűkült terű, fülledt hang. Persze mindig kérdés a mihez képest. Akkor is most is 300b SE-vel hallgatom. Gyári, tehát álla a Nea elnevezés.

A basszus ugyan egy lényeges dolog, de nem minden. Egy hifis ismerősöm szerint olyan mint a desszert egy jó vacsora végén. Ha van van, ha nincs akkor is ettünk egy jót. Mondjuk abban is jó példa, hogy egy jól sikerült vacsorára csak a deszert teszi fel a pontot :)

 

Hogy reklámot is csináljak: gyere el a talira és hallgasd meg csövivel is:)

Előzmény: Fődhözragatt (2069)
Fődhözragatt Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2069

"Sajnos az A-scoolal sem tudja magát igazán kifutni. Nem rossz, de nem az igazi."

Milyen erősítővel érezted úgy, hogy jobban kifutja magát, mint az A-skool-lal?

 

Én a régi, Heed Obelisk Pro erősítőmmel valahogy kisé "fahangúnak" hallottam, lekonyultak a sávszélek, amije viszont volt mélyben, az összefolyt, búgott. Nagyon nem ehhez találták ki (a StandArt-1-esekhez viszont kiválóan illett). Aztán kipróbáltuk a haverom Etalon Primo előerősítőjével és Etalon Mono monoblokkjaival is a Neákat, és az Etalonokkal élvezhetetlenül vérszegény lett a basszus. Addig azt hittem, hogy az Etalonnak csak a hangdobozai mélyhiányosak, de akkor kiderült, hogy az erősítői is. A haverom Etalon Kreaton nemtomhányas dobozainak is az A-skool-lal volt tisztességes basszusuk, a saját erősítőikkel azok is testetlenül, számomra élvezhetetlenül mélyhiányosan szóltak. Más kérdés, hogy szerinte a Sonidonak túl sok, szerintem pedig az Etalonnak túl kevés a mélye. Ebben békében meg is egyeztünk: mindkettőnknek a sajátunk teccett jobban, és ez a lényeg. :-)

Előzmény: krizsi_l (2066)
spacc Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2068
Bár ha krizsi elhozza a neáját, akkor leviszek egy JVC-micro-t ez egy asztali CD-tuner, és 2X25W 8ohmra dolgozó Tripath erölködő van benne........
spacc Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2067

Jah. A Neához inkább a Super T-Amp illene, a maga 15 wattos teljesítményével.

 

Előzmény: AudiJo (2065)
krizsi_l Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2066

Valmint lapos, dinamikaszegény. Mármint a Tamp.

Önmagához képest a Tamp szvsz jól kifutja magát a NEA-n, mivel nem valami sok 93db körüli láda kering a környékén. A mikro teljesítmény pedig igényli az érzékeny ládákat.

A Nea viszont önmagához képest igen szerényen teljesít Tampal. Sajnos az A-scoolal sem tudja magát igazán kifutni. Nem rossz, de nem az igazi.

 

Előzmény: AudiJo (2065)
AudiJo Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2065
Mint Te magad is megállapíthattad, a T-amp nem jó választás ehhez a hangfalhoz.
Kicsit sovány, testetlen a Nea hangja és ebben a T-amp sem jeleskedik.
AJ
Előzmény: istvan170 (2062)
vacumtube Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2064
Jó elküldöm a hétvégén, de szerintem halgasd meg elöbb érdemes. Föleg az új erőművemmel nagyon ütös a hang.
Előzmény: Gidu (2061)
hevepitu Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2063
Átkábelezte egy cimborám (nem én) egy magas szintű CAT-7-tel, + nagyon szép hangú japán papír-olaj kondik kerültek bele. Meg Alps potméter van benne. És jó minőségű terminálok. Gyönyörű a hangja így. Egy Primare A 20 mk II-vel (nem az enyém) hasonlítottam eddig össze, az A-skool sokkal, de sokkal zeneibb volt. Csak tátom a számat ezen a T-Ampon. Az ember mindig csak tanul. :) Őszintén, én nem tudom megsaccolni, hogy az A-skool mivel van partiban, melyik lehet színvonalban mondjuk az első erősítő, ami megveri. Azért egy Jadis Orchestrával nem merem összereszteni. :) Van esetleg valakinek ezirányú összehasonlítási tapasztalata? Van egy olyan gyanúm is, hogy Varga úr túl szerény az erősítővel kapcsolatban ...
Előzmény: istvan170 (2062)
istvan170 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2062
Helló minden fórumozónak!

Én is most fogok építkezni a Sonidóból. Meghallgattam pár hónapja, és szerintem nagyon zenei. Erősítőnek egy T-Amp-ot vittem a meghallgatásra, de mintha az A-skool jobban passzolt volna hozzá. Varga Úr azt mondta, hogy szerinte nincs nagy különbség. Hevepitu! Te mit tuningoltál az A-skoolon? Mit érdemes rajta? Érdekelne, azt is szeretnék csinálni egyet.
Előzmény: hevepitu (2060)
Gidu Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2061
Ez az első doboztervek közül való, vagy teljesen új fejlesztés? Minden esetre elküldenéd? Mail publikus.

UDV

Gidu
Előzmény: vacumtube (2051)
hevepitu Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2060
Magam is a Sonido A-skool végfokot potméterrel + a Nea DIY verzióját hallgatom tavasz óta. Frontendnek egy komolyabbnak számító lemezjátszót + MC phonót használok. Kicsit tunungolt az A-skoolom. Eddigi összes zenehallgatási tapasztalatom alapján (amiben azért sok drágábbnál drágább rendszer volt) egyértelműen úgy gondolom, hogy Varga úr művei egyedülálló, valódi értéket képviselnek - fillérekért. Kossuth-díjat Varga úrnak, de most vicc nélkül! Úgy látom egyébként, hogy a Sonido-k komolyzene hallgatására valók, a mély hangokról pedig annyit, hogy a zenehallgatás talán nem a basszusról szól, hanem sokkal inkább a középtartomány milyenségéről, mindehhez képest egyetértek azzal, hogy a Sonido basszusa precíz, gyors és nagyon szép. Varga úr maga mondta, remélem, jól idézem, hogy 1. aki dús, pontatlan basszust akar, az ne hallgassa ezt a szélessávút, 2. aki zenét akar hallgatni, építsen szélessávút, aki a szomszédokat akarja riogatni, építsen reflex nyílású dobozt.
Előzmény: Robici (2043)
big-dewil Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2059
Maj meglássuk, h mekkora a hüséged....)))
Előzmény: vacumtube (2058)
vacumtube Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2058
Köszi az ajánlatot de én már csak maradok a szélessávúnál. (én már csak ilyen begyepesedett vagyok) :)))
Előzmény: big-dewil (2056)
big-dewil Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2057
Dys-Cus erölködö? Az ami nem xol? )))
Előzmény: vacumtube (2054)
big-dewil Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2056
Maj kiprobizzuk a talin. Ha kipurcan, akko adok helyette olyat, ami birja. Max nem xélessáwu lex.)))
Előzmény: vacumtube (2054)
Fődhözragatt Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2055

"én úgy oldom meg a problémát, hogy a lemezekhez fölírom, milyen pozícióba kell előtte állítani a potit"

Magam is ugyanerre jutottam, épp csak a patópál-effektus miatt késik ennek a rettentő bonyolult projektnek az elindítása. :-) De most kaptam tőled egy lökést, elszégyelltem magam a patópálságom miatt, és a legközelebbi CD-től kezdve fölírom post-it cetlikre. Aztán majd ha másodkészülék lesz belőle a majdani új kéglim dolgozó- vagy hálószobájában, akkor a probléma mexűnik, hisz karnyújtásnyira lesz.

Előzmény: Robici (2050)
vacumtube Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2054
Szerintem az az 50W csak 5 volt , egyébként Dys-cus erölködője volt, szóval kizárt hogy 50W-ot kibirjon torzitás nélkül ha egyáltalán tuléli a 144-es.
Előzmény: big-dewil (2053)
big-dewil Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2053
Ez mekkora marhaság! Mi 50Watt tiszta A osztállyal halgattuk és nem torzitott.
Walamit erontottá a csöwidben de nagyon, ha neked igen.)))
Előzmény: vacumtube (2052)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!