Keresés

Részletes keresés

Gozo Creative Commons License 2005.05.25 0 0 129

Mást akarjak?

Mondjuk nyáron a tengerpartra gondoltam polár szürőt is.Ugye az jól jön ott?

Vagy ne vegyek UV-t csak polárt?

Előzmény: Badmotorfinger (128)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.05.25 0 0 128
Szerintem bőven, ha már mindenképpen UV-t akarsz.
Előzmény: Gozo (126)
peterssen Creative Commons License 2005.05.25 0 0 127

Soligor<>Hoya:

 

Én sok vacillálás után Soligort vettem. A DHG sorozattal jó tapasztalataim vannak. Árban is. De próbáld ki mindkettőt. Aztán kiderül hogy a B+W a legjobb csak az a kérdés hogy ki akarod-e fizetni... :-))

Előzmény: Gozo (124)
Gozo Creative Commons License 2005.05.25 0 0 126

Tök amatőrként(család,kirándulás,nyaralás fotozása)akkor jó a Soligor is?

Előzmény: Badmotorfinger (125)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.05.25 0 0 125

Az UV szűrő (szerencsétlen vélamyénem szerint) a fényképezőgéptulajdonosok gyóntatócédulája. Ki-ki világnézetének és anyagi helyzetének mértékében vásárolja meg vele a lelki üdvét és lelkiismeretét.

 

Olyat vegyél amire még nem sajnálod a pénzt. Amennyit áldoznál az Lencsevédelem vallásának perselyébe.

 

A minőségének kérdése igazából nagyon gyakorlott szemű amatőr és profi felhasználásnál vetődik fel, ott meg le kell venni és kész :)

Előzmény: Gozo (124)
Gozo Creative Commons License 2005.05.25 0 0 124

Pontosan ezért kérdeztem amit kérdeztem.

Tehát:jó a Soligor is vagy legyen Hoya?

A Soligor többek szerint jobb mint a Hama.

Előzmény: nord (123)
nord Creative Commons License 2005.05.25 0 0 123

Akkor annak a szűrőnek a helye a kukában van...

 

Egy jó UV szűrő (B+W, Hoya) semmilyen hatással nem lehet a képre.

Az olcsóbb szűrőkkel előfordulhat tükröződés.

Egyik kollegának volt Hama szűrője: nála sajnos többször előfordult, hogy a frontlencsén lévő felirat olvasható volt a képen is a gagyi szűrő tükröződése miatt...

 

Ilyenkor igaz nagyon az a mondás, hogy az olcsó a drágább:(

Előzmény: Gozo (122)
Gozo Creative Commons License 2005.05.25 0 0 122
Állitólag megváltoztatja a képen az eredeti szineket.
Előzmény: vlevi (121)
vlevi Creative Commons License 2005.05.25 0 0 121
Nem tudom mi a baj a Hama UV szűrővel. Én azt használok, és nincs semmi bajom vele. Az UV szűrő színtelen, fényerőcsökkenést sem okoz.
Előzmény: Gozo (120)
Gozo Creative Commons License 2005.05.25 0 0 120

Sziasztok!

Obi védelemre akarok UV szürőt a Fuji S5500-amra.Olyat ami nem szinezi át a képeket.

Hamáról lebeszéltek.Maradt a Hoya és a Soligor a kosárban.Ér-e 2-szer annyit a Hoya mint a Soligor?Hiszen árban ennyi a különbség.Minőségben is?

Ja és valamilyen különleges bevonattal ellátott UV-t érdemes megvenni vagy az egyszerű is megfelel?

Köszi

SchefferJ Creative Commons License 2005.05.12 0 0 119

Nekem 10D+17-40 f4L-en csücsülő polárnál 17-en nincs vinnyettálás, viszont ugyanez a szűrő (Soligor, vastag) 300V-n keményen vinnyettál 17-en. Kb. 20-tól már nem.

Előzmény: weigertj (118)
weigertj Creative Commons License 2005.05.12 0 0 118
A polárszűr külső gyűrűjének tekergetésével tudod állítgatni az effekt intenzitását. Az alábbi linken találhatsz egy elég jó leírást arról, hogyan is működik mindez: http://www.cs.mtu.edu/~shene/DigiCam/User-Guide/filter/polarizer.html Én most vettem az EOS-300D + kitobjektív pároshoz egy B+W cirkuláris polárt. Habár csak holnap vehetem majd kézbe. Úgy tudom, hogy a Hoya többrétegű polárjait nagyon nehéz tisztítani, ill. a B+W masszívabb konstrukció. Nagylátószögnél (18mm) ti szoktatok tapasztalni vignyettálást nem "wide-angle" polároknál?
Előzmény: rover216 (116)
tom.bo Creative Commons License 2005.05.02 0 0 117

"Persze lehetne nagyobb atmerot venni amit a kisebb obikra ra tudsz rakni olcso step-down gyurukkel"

A step-up ring a helyes kifejezés, 2000-5000 Ft között lehet kapni őket (minőségtől függően)

Mi a véleményed a Cokin (francia) szűrőkről?

Kicsit olcsóbb mint a Hoya, de bőven drágább, mint a Hama. Az árból és abból kiindulva, hogy a Nika forgalmazza, nem lehet olyan gagyi...

 

Előzmény: optikus (89)
rover216 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 116

Sziasztok! Egy 72 mm polar szűrő kellene.. Ha tudtok valamilyen jó Analog, vagy Online boltot ahol 10000r alatt lehet kapni légyszi írjátok le! thx

 

Bye the way:

Nagyjából elolvasgattam mire jó a polar... szóval az a kérdés, hogy miért jó ha tudom tekergetni?

 

thx

 

Sasha33 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 115
nem tudjátok, mikor lesz legközelebb fotóbörze?
Sasha33 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 114

egy kis segíség néhányotoknak:

/katalógusból gépelem be:/

A polárszűrők lehetővé teszik, hogy eltűntessük a nemkívánt tükröződéseket olyan nem-fémes felszínekről, mint pl. víz, üveg stb.. Hatásukra ezenkívül a színek telítettebbé, tisztábbá, kontrasztosabbá válnak.  A mai modern fényképezőgépek többségében tükröket vagy prizmákat használnak a keresőbe lépő fénysugarak szétosztására az expozíció és a tárgytávolság meghatározása céljából. A lineáris polárszűrők kölcsönhatásba léphetnek ezekkel és kiszámíthatatlanná teszik az expozíciót vagy az élességállítást. Emiatt a fényosztót nem tartalmazó kézi élességállítású gépek kivételével a PL-CIR cirkuláris polárszűrő használatát javasoljuk.

.

 

Ormió Creative Commons License 2005.04.10 0 0 113
Köszi a választ.
Előzmény: puhatest (111)
_mirmur_ Creative Commons License 2005.04.08 0 0 112

megmondom a frankót, amit elközdarabozgacc, meg esztergályosóztacc - nah ezt jól megmondtam - inkább vennék a helyedben egy ujabb tipust, vagy olyat amire rá lehet rakni mindenféle cuccost.

 

Ez az otthoni barkácsolás biztos jó lehet, de ugy kiszámitani a dolgot, hogy ne legyen vignettálás, jó távolságban legyen az optikától, jóminőségű gépeket csináljon, jó legyen a fókusz stb, elég nehéz lesz.

 

Lehet hogy megcsináltatod, veszel ezt azt hozzá és egy kaki lesz az egész.

 

A rogzités meg szerintem felejtős, hogy jólenne, mondjuk egy 1-200grammos telekonverterrel az elején...

Előzmény: CSzabi (99)
puhatest Creative Commons License 2005.04.08 0 0 111
AF-SLR-hez kell a cirkulár, a többire jó a másik is...
Előzmény: Ormió (106)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.04.08 0 0 110

Az égbolton sem egyenletes a polárszűrő hatása. A nap közelében és vele átellenben gyengébb, a nap és közted húzott tengelyre merőlegesen a legerősebb.

Előzmény: toth-abri (108)
papugaja Creative Commons License 2005.04.08 0 0 109
"Mondjuk jókor kérdezem, mikor már megvettem :-)...
Hát igen...
Előbb olvass vissza, aktán kérdezz, alakíts ki véleményt, válaszd ki amegfelelő eszközt, használd, és ha van tapasztalatod, oszd meg.

"Talán a polár szűrő nem minden tükröződést küszöböl ki?"
Igen.
A "nemfémes" tükröződéseket csökkenti. Ilyen a vízfelület, üveg, kitinpáncél, zöld levél,
nyálkás békabőr, mázas tetőcserép, stb...
Előzmény: toth-abri (108)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.08 0 0 108

Üdv mindenkinek!

 

A Pálvölgyinél vettem egy Practika circ. polárszűrőt (másra nem volt pénzem). Ezzel van valakinek tapasztalata? Mondjuk jókor kérdezem, mikor már megvettem :-)...

 

Az igazság az, hogy semmilyen tapasztalatom nincs polár szűrőkkel kapcsolatban. Ezt a szűrőt próbáltam már tükröződés ellen, igen csekély sikerrel. Talán a polár szűrő nem minden tükröződést küszöböl ki?

 

Máskor az ég színén sem változtatott sokat, csak nagyon keveset. Ez rendben, vagy a Practikától ne várjak sokat?

 

Köszi!

yyolii Creative Commons License 2005.04.07 0 0 107

sziasztok,

 

67 mm es jó polárszűrőt és esetleg uv t vagy skylight ot keresek.

neoyoli@vipmail.hu

Ormió Creative Commons License 2005.03.28 0 0 106

Sziasztok, Sigma 28-105 optikámat szeretném polár szűrővel felszerelni, de a korábbi válaszokat is átnézve még mindig nem tudom: cirkuláris, vagy lineáris? A cirkuláris zavarja az AF-t, vagy sem? Egyéb különbség? Talán Hoyát választanék az eddigiek fényében.

Köszönöm a válaszokat: O.

papugaja Creative Commons License 2005.03.20 0 0 105
A (36)-ban egyébként olvashatod véleményemet a minőség-illesztésről.
papugaja Creative Commons License 2005.03.20 0 0 104
A szűrők közötti különbségek lehetnek:

- az üveg minősége (tisztasága, színe, keménysége, megmunkálása (plánparalell csiszolás), mennyisége (átmérő és réteg));
- szűrőréteg(ek) (ninősége, anyaga (pl színezett üveg, vagy szűrőfólia réteg, felgőzölt réteg), száma);
- bevonatok (tükröződéscsökkentés, karcellenálló-, kosztaszító bevonatok), ragasztóanyagok minősége, száma;
- egyéb kidolgozás (keret anyaga, megmunkálása, az üvegrétegek közti rés szigetelése, a gyártó, forgalmazó marketingese házának, nyaralójának, autójának, hajójának, csajának száma és minősége);
- a bolygók konstellációja a termékfejlesztés, gyártás, piacradobás idején.
Előzmény: attila7575 (103)
attila7575 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 103
Én is éppen ezen gondolkozok: mit tud a Hoya polárszűrő 20 ezer forintért, amit az 5 ezer forintos Hama nem tud? Mert biztos van benne valami, de a Hoya-ból az objektívemre (67mm-es szűrőmenet) a legolcsóbb 20 ezer, és innen megy felfelé, esetleg valami coating, és 30 ezer. Az objektívjeimből kettőn van Hoya UV szűrő, egyiken Hama, egy másikon Soligor (nagyon tré?), a többin semmilyen... Mindenesetre az AF-S 18-70 IF ED nikkort nem mertem uv szűrő nélkül utcára vinni :)
al01 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 102

En 1500-ert vettem uv szurot (hama) a mediamarkt-ban. Amire nekem kell, tokeletesen jo lesz. A 2005-os magyar rally es rally cross szezonon akarok tobbszor is kepeket kesziteni illetve mas versenyeken, es inkabb az "eldobhato" szurot verje telibe egy kis porfelho, mint a lencset... Persze a gepre is vigyazni kell, de igy jobb erzes lesz fotozni. Polar szurot, szinten Hama-t vettem 5800Ft-ert ugyanott, egy 80e Ft-os gephez nem veszek 24e forintos szurot, ez gondolom ertheto...

 

al

Előzmény: kevs77 (97)
fannta Creative Commons License 2004.12.16 0 0 101

Szervusztok ,

 

UV illetve IR szurot keresek , 10cm*10cm es lenne jo , de az sem baj ha nagyobb 8-)

Ami az UV reszet illeti , ~400nm-ig 99%+ szures tokeletes lenne , illetve 700nm felett is minel tobbet szurjon ki .

Termeszetesen az is megfelel , ha tudtok olyan helyet ahol femgozolnek uveget UV illetve IR visszavero reteggel , termeszetesen a lathato fenynek minel nagyobb hanyadat viszont at kellene ereszteni 8-)

Lattam a Schott-nal van ilyesmi , de ilyen "mennyisegnel" azt tanacsoltak , hogy probalkozzam inkabb mashol 8-))

 

gytam Creative Commons License 2004.11.22 0 0 100

Valakinek van-e tapasztalata a Soligor DHG jelű szűrőkről. UV, és Polár esetleg ND érdekelne. Digit gépre kellene. Főleg az érdekelne, hogy Raynoxhoz képest milyen?

 

Üdv.

gytam

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!