Keresés

Részletes keresés

djuice Creative Commons License 2024.02.03 0 0 24969

Ööö… azt hittem valami menő hammondos lesz, de hát ez csak pötyög a szintin.

Akkor inkább már az énekes százszor! 😀

Előzmény: tehtube (24967)
Old Vic Creative Commons License 2024.02.03 0 0 24968

...igen, s hamár dÍcsértetik, neve is van: úgy hijják: Michiko Hill...-                          V.

Előzmény: tehtube (24967)
tehtube Creative Commons License 2024.02.03 0 0 24967

Érdekes előadó Judith Hill billentyűse, aki fellépéseken B3-on is játszik. Személye, khmm... nem tipikus, játéka szuper.

https://m.youtube.com/watch?v=bVHeemgiIfc

Sycsa Creative Commons License 2024.02.02 0 0 24966
Zafipapa Creative Commons License 2024.02.02 0 0 24965

Amikor a felnőtt gyerek apja húst darál a konyhában, de a fia fontosabb dologra kéri meg az öreget. :-) :-) 

 

https://youtu.be/oUWk0Tt0pHg?si=j46AHjyVgXUbcn6d&t=214

tehtube Creative Commons License 2024.01.31 0 0 24964

Köszi. Amikor felkértek, javasoltam hogy ne csak rekonstruáljuk, tegyünk hozzá. Egy moduláció a végén, váltott szólók és talán közelebb áll így hozzánk.

A sound egyszerű. Szinte bármilyen orgonával megoldható. Egyszerű 888 lent, 8888 fent, 3.perc, soft, fast, lezli stop és kissé erősebb torzító. Szólónál c3 vib. 

Előzmény: Sycsa (24960)
djuice Creative Commons License 2024.01.31 0 0 24963

Ajánlom szakértői áttekintésedre!

https://www.nordkeyboards.com/products/nord-grand-2/specification

21,3kg! Mások 12-15-nél tartanak 88 kalapáccsal! Pl. Roland (ok, talán nem a csúcs modellekben). De amúgy ha számodra a memórianövelés akkora fejlesztés, hát örülök. Csak nem értem ezt az örökös kákán is csomót kereső jóféle tót szokásod, hogy akkor miért akarsz egyszerre egy közösséghez is tartozni. Ha sokat láttál, tapasztaltál éltesebb korodra, bölcsességed csak odáig terjed hogy másokat hülyének nézz?

Na mindegy! Ha neked ez szórakozás, éljen a demokrácia és szólásszabadság! 🙃👍

Előzmény: Old Vic (24961)
kehasl Creative Commons License 2024.01.31 0 0 24962

Old Vic Creative Commons License 2024.01.31 0 0 24961

...off ugyan, de hamár...Nord Grand2...."ezen meg alig van fejlesztés, viszont 20+ kilóval már nem a mai pille súlyú divat felé eveznek...."...valóban +30 deka súlytöbblet, hát nem borzasztó?!...cserébe amúgy elég jelentősen fejlesztettek rajta, de nem ragozom itt, -akit ényleg érdekel, az alposabban utánna néz-...megint egyszer "valahol Magyarországról" , -ahol vélhetőleg a hangszer nem szemügyrevehető v. kipróbálható - lesajnáló,  felületes vélemény... ...amúgy re orgona: vegyük tudomásul hogy a (2manuálos) "csak orgona"  klón passé,  csak megrögzött Hammondosokat érdekel, azo viszon a csúcsmodellekhez ill. márkákhoz orientálódanak, vagyis Legend v. Suzuki., mindrnki más éppezért óvatosan leáll-t velük, -nem csak a Nord! -ugyanakkor prefiknak egyre jobban terjednek és fejlőnek  az "univdrzális" szinpadi keyboardok amik amúgy hammond-sound szempontból is egyre autenikusabbak...

 

-V.

Előzmény: djuice (24956)
Sycsa Creative Commons License 2024.01.31 -1 0 24960

Nagyon bírtam azt a Never Before feldolgozást, a szólók a végén igazi ínyencség. Hogy hoztad ki a Jon Lord soundot a Legendből? Tudja alapból, vagy meg van bolondítva valamivel? https://youtu.be/6wiwbjkg9DQ?si=42IlcQKxYsoKFfzw&t=250

Előzmény: tehtube (24959)
tehtube Creative Commons License 2024.01.30 -1 0 24959

Nagyon jópofák ezek az egyszemélyes "bandák".

Derecskei Zsolttal egyszer összejátszottunk virtuálisan egy Deep Purple nótát (Never Before), de itt mindenért ő felel és a háttérben még Hammond is van, hogy ON legyen: https://www.youtube.com/watch?v=NVFsG2MTVYk

Előzmény: Sycsa (24958)
Sycsa Creative Commons License 2024.01.30 0 0 24958
djuice Creative Commons License 2024.01.30 0 0 24957

Ez az anyag meghatározó tanulmány lesz az elkövetkező időszakjaimra! Le is mentem archivba is…

Ilyet vártam volna régen Joeytól is. Leon Kuipers megelőzött mindenkit 2003 körül (csak sajnos nem folytatta azóta).

Előzmény: LittleBig4 (24951)
djuice Creative Commons License 2024.01.30 0 0 24956

Azt sandítom én is, hogy nem ment úgy mint a többi modell. És a cég se hatalmas, hogy ezt az ágat fenntartsa. De ugyanakkor írtad a tiszavirág életű modellfrissítéseket, amit ez szintén nem magyaráz valóban. 1x kellett volna jól megcsinálni! Lehet ez vitte bukóra a szériát ott, hogy a svédcsavart akarták erőltetni vele, a szakma meg leosztályozta a műveiket. Nem tudom. A csend viszont gyanús, mert most ezt a Grand2-t is ki merték dobni, s igazából az 1 se volt rossz, ezen meg alig van fejlesztés, viszont 20+ kilóval már nem a mai pille súlyú divat felé eveznek velük sem. A többi modellből is jön mindig frissítés, bár ott se számottevő a nagy újítás. Orgona engineben, laciszimulációban meg kifejezetten semmi. De hát más okból se érteni manapság a svédeket…

Előzmény: tehtube (24954)
tehtube Creative Commons License 2024.01.30 0 0 24955

A 750 és 400 Wattos Viscount féllezlik és teljes lezli. Akár zúzni is lehet. A paletta teljes. 

https://www.youtube.com/watch?v=1CO0wwAuK6A

https://www.viscountinstruments.com/wp-content/uploads/2022/05/SpinTone-700-400-brochure.pdf

https://www.viscountinstruments.com/wp-content/uploads/2023/09/Vortex-315-brochure.pdf

 

Kérdezték, lesz-e egymanuálosban a Soul? Szerintem jó ideig nem. Azonban az igen ritka Legend Classic-ot hamarosan felválthatja egy Soul Classic. Ámbár a 273-as fa lábbal, paddal, 25-ös pedállal már most is erősen az. Mindezt 3,3M Ft-ért. Legend Classic 4,5M Az XK-5 Classic 5,5M.

XK5, Legend Classic, Soul273 fedlappal.

 

Ügyes a Hammond M-Solo. Súlyra különösen. Egy zongora alapú előadáshoz gyakran elegendő egykezes orgona, szinti kiegészítésnek.

https://www.youtube.com/watch?v=DNDiteEjxK4

Előzmény: tehtube (24950)
tehtube Creative Commons License 2024.01.30 0 0 24954

A kétmanuálos Nordok számomra nagy talány. Kijött a C1, majd meglepően hamar leváltotta a C2. Azt hamar követte a C2D amit szintén nem készítettek sokáig, pedig C1-et, C2D-t sokfelé látni, tehát sikeres, elterjedt hangszer. Talán ráfizetéses volt a Clavianak? 

Előzmény: djuice (24952)
szimizso1 Creative Commons License 2024.01.29 0 0 24953

Ne feledd, hogy a hangszereddel az lesz a legrosszabb, -ami történni fog- hogy egyszer ledarálják! 

Ehhez képest azon parázni, hogy egy kis folyadék bekerül a billentyűk közé?

Én azt gondolom, hogy rohadjon meg az összes olyan gyártó, aki nem IP67-es minősítéssel gyártja a hangszereit. Képzeld el a sámán dobokat, ha esős időben nem működtek volna.......

Előzmény: djuice (24944)
djuice Creative Commons License 2024.01.29 0 0 24952

Nordból se orgona utód jött ki végül. Sztem a C2-vel lezárták a kérdést. Maradnak az Electrok, Stagek.

Előzmény: tehtube (24950)
LittleBig4 Creative Commons License 2024.01.29 0 2 24951

Egy nagyon izgalmas újdonság, Jack McDuff-fal egy másfél órás workshop. Jó szemszögből, egyedül játszik, kegyetlen ízléssel. Klasszikus jazz-blues iskola!

https://www.youtube.com/watch?v=JUt-derS_h4

 

 

tehtube Creative Commons License 2024.01.29 0 0 24950

Most zajlik a NAMM Amerikában. Érkezik a sok kép, felvétel.

Lassan kétszereplőssé válik a valós hangszergyártók ezen piaci szegmense. (persze van még Crumar, Nord, MAG, HX, Studiologic, Orla)

Érdemes fb-os videókra rákeresni, már most sokat találni. Sok új, jó Hammond van, de egyik sem ősbemutatós. Viscountnál a két Soul orgona és háromféle lezli, akár passzoló barna színárnyalatban is. Fő bemutató: Pat Bianchi.

Hammondnál az XK-4, M-Solo és a csöves H(agyományőrző) 122, 142 lezlik. Fő bemutató: Brian Charette. Mindketten voltak a MAG-nál is.

Sycsa Creative Commons License 2024.01.29 0 0 24949

Van témába vágó emlékem egy Karthago-buliról, cirka 2007-ből. Koncert vége, bemutatkozások, Gidó jár körbe a színpadon, Takáts leül a VR-760-hoz letartani 1-1 hangot. Valami itala is volt, rátette, persze az első glissandónál leborult. Gidó idegesen, gyors léptekkel elment egy rongyért, majd lendülettel kezdte törölgetni, rezgett bele az egész állvány, nem mellesleg remek hangokat kisajtolva közben a VR-ből. Takáts szemlátomást zavarba jött, a feszültség tapintható volt.

tehtube Creative Commons License 2024.01.29 0 0 24948

A másik bosszantó az orgona és lezli asztalnak nézésében, hogy fogdossák. Koszos, izzadt tenyerével támaszkodni próbál rajta, vagy csak fogdosni, mert sokan vannak akik nem tudnak rutinból két lábon állni pusztán a kéz lógatásával.

Kisebb, szintiféle hangszereknél kevésbé jellemző, de igazi Hammond/lezli esetén katasztrofális szokás. (nyilván zongoránál is, csak a más fórum) Mindenáron rajta akarják hagyni kézlenyomatukat a különleges politúros bevonaton. Nem győztem annó ellegyezgetni a sok érdeklődve támaszkodót nemlétező bajszom alatt elmorzsolt káromkodással.

Előzmény: djuice (24944)
djuice Creative Commons License 2024.01.28 0 0 24947

A favicc is akkor jó, ha már szálkás és beleesett a szú. :)

Előzmény: szimizso1 (24946)
szimizso1 Creative Commons License 2024.01.28 0 0 24946

Szoktam írogatni a nagyon elvont viccek topikjába is. :-)

Előzmény: Old Vic (24943)
Old Vic Creative Commons License 2024.01.28 0 0 24945

...Kössz!... "zongorafedelet ki lehetne rögzíteni..." -én attól kezdve mindig kiakasztottam és félretettem a fedelet, ha "veszélyes" helyen dolgoztam...aztán voltak tehtube-féle esetek és továbbbi tanulságok is pályafutásom alatt, de nem offolok tovább... üdv. -V.

Előzmény: djuice (24944)
djuice Creative Commons License 2024.01.28 0 0 24944

Én pont ezért is, itthon sem engedek se teát, se vizet semmit, nem hogy a hangszer közelébe, de a szobába se! Nincs az a véletlen ami ne következhetne be. Murfy él és dolgozik, s van mikor barátjait is magával hozza - hogy egy szervizes mondását idézzem.

 

Old Vic

Sajnálom a balesetedet! Én hallottam már olyanról is, hogy zongorista kezére csapták a taxiajtót. Ott esélytelen bármi “mentőpohár”. Ellenben egy zongorafedelet ki lehetne rögzíteni ilyen váratlan dolgokra számítva. Kár hogy a gyártóknak ez nem jut eszébe!

Az még a kínszenvedés, mikor a zenész kottáit viszi a szél szanaszét l. szabadtéren a kottaállványról. Arra sincs sokszor megoldás.

Előzmény: tehtube (24942)
Old Vic Creative Commons License 2024.01.28 0 0 24943

...nem egészen értem az associációt az idézett viccel, -De, Ámen".More Power To You"

                                                                             -V.

Előzmény: szimizso1 (24941)
tehtube Creative Commons License 2024.01.28 0 0 24942

Vigyázni kell. Még Szfehérváron valaki rátett annó egy konyakospohsrat a VK7-em tetejére. Pár perc múlva valahogy meglökték, ráborult a gombokra, billentyűzetre. Onnantól a befejezésig már csak gitár volt, nem szólt.

A Törökbálinti Depóba vittem. A szervizes veterán Kuji István bámult rám, miféle csodabogárral állítottam be hozzá? Hosszas kutakodás után megbizonyosodott, bizony ez is Roland. Egy hét alatt végzett vele. Nagy kár végül nem történt, de sok munka volt szétszedni, megtisztítani és vagy 10 mikrokapcsolót kicserélt az áramkörökön az érintett  nyomógombok alatt. Még pár billentyű alsó horga kitört, azok U20 billentyűi, mint a meghozatott szervizkönyvből kiderült. 25 éve egy félmillás hangszernél azért aggodalmat okozott. De hibátlan lett. Ma már sokunknak egyszerű rutin ujjgyakorlat lenne egy ilyen szervíz.

Aztán pár hónap múlva Móváron fellépésre várva látom, Takáts Tamás ráteszi a sörét. Odarohantam, nem túl udvariasan dorgáltam le. Onnan kezdve a tettlegességet bevállalva hárítottam az ital tárolására való felkérést. Mikor megláttam mit tesz Driscoll, még így is felment a vérnyomásom a nagy időbeni távolság ellenére. 

Soxor megkérdeztek, mit tehetnek az orgonámra? Csak azt amit a gitárra vagy dobra is szoktak. 

Előzmény: Old Vic (24937)
szimizso1 Creative Commons License 2024.01.27 0 0 24941

Tudod erről az a vicc jutott eszembe, hogy kérdezik a lemezlovast:

-Figyeljéé! Van valamid kisgrófótól?

-Persze! Hányingerem! :-)

 

Ui.: A felespohár alól is kihúzod az ujjad, igaz lenyomott billentyűk alól! Mondjuk nekem nagyon jók a reflexeim! :-)

Előzmény: Old Vic (24939)
Old Vic Creative Commons License 2024.01.27 0 0 24940

...ja és ez talán érdekes lehet? (leslie-ügyben is...)

 https://www.youtube.com/watch?v=O7gFo6znmGI

                                                                                                                 -V.

 

Előzmény: tehtube (24936)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!