Keresés

Részletes keresés

dez1 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 4882

Almásfüzitőn voltam 1 helyen, nem jött be:(

 

Gödön viszont nagyon jót találtam:), de az innen kicsit messze van...

 

Most beroppant kicsit a hátam, úgyhogy szünet.

 

Nem is tudtam hogy magas a víz.

 

Előzmény: BLAtti (4881)
BLAtti Creative Commons License 2017.08.15 0 0 4881

Komárom, Almásfüzitő, Süttő, Nyergesújfalu

Ha jó a vízállás, akkor mindegyik mutathat valamit.

300-as vízállásnál sanszos, hogy semmi jót nem találtál.

Előzmény: dez1 (4877)
BLAtti Creative Commons License 2017.08.15 0 0 4880

Szia Ervin! :)

 

Igen, ez a műanyag borítás, ami egyre inkább izgat, ugyanis fekete ABS lemezt, vagy más egyéb műanyag lemezt lehet venni és egy maróssal egyszer kell megcsináltatni, esetleg aztán beavatni a felületét és szépen használható lenne.

Au9999-nek nagyon megköszönném bárminemű információját.

 

Legrosszabb esetben én már azon is gondolkodtam, hogy vékony műanyag, vagy acéllemezre felragasztanám Bison-nal a mikrobordás gumit, hogy tuti szépen feküdjön a padon és egy mozdulattal kivehető lenne öblítéshez, nem pöndörödne. Természetesen ebben az esetben így is kellene tárolni lapján, de ha összehajtható, belül üreges a pad, amilyet tervezek, ezek egyáltalán nem fognak problémát okozni.

Előzmény: vadi58 (4878)
vadi58 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 4879

Én is a Miller vagy water félire szavazok. Azt  hiszem, itt Ujvárban van valakinek az a Bowle, de nem ismerem az eredményeit.

Előzmény: dez1 (4873)
vadi58 Creative Commons License 2017.08.12 0 1 4878

Ezeket a gátakat itt Szlovákiában a hegyi patakokon is szívessen használják. De viszont itten kissé nagyobbak a szemcsék mint a Dunában. Viszont Au9999, azaz Tibor beszerzett magának Sverigébol múanyag profiltú padot, amely olyan hasonló kulombozó magasságú mint az a amerikai gumi profil. Tibi, ha olvasod erzt, írj egy pár bíztató szót. ;-)

Előzmény: BLAtti (4875)
dez1 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 4877

Lemennék holnap a Dunára valahová Esztergom Komárom között.  Adtok pár tippet? 

dez1 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4876

Elég sok cuccot nézegettem tegnap, azok jó része ilyen....  Lehetne bele tenni még a nagyon pici szemcsék megfogására is valamit, esetleg valami laza szivacsot?

Előzmény: BLAtti (4875)
BLAtti Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4875

Vissza-visszaolvasok és találtam ezt az érdekes felvetést Nagybivalytól, miszerint bizonyos közönként ki kellene vágni a mikrobordás gumiból egy-egy, vagy akár több bordát is, megbontani az általános áramlást.

 

Az ötlet nem rossz. A vízsebességet minden esetben be kell állítani, főleg, mivel szabadvíznél, mindig más feltételek mellett használnánk. Bizonyosan lehet találni egy tól-ig beállítási módot neki.

A megfogott meddő is több lesz valószínűleg.

Ha a víz sebessége alacsony Reynold számú tartományban van, akkor azon helyek, ahol forgás tud kialkulni képeznek alacsony nyomású részeket.

Alapvetően nagy sebességű víznél és ilyen bordás felületen az van, hogy a bordák közelében sokkalta lassabban áramlik a víz, ami ugye ahhoz szükséges, hogy a fajsúlyosabb anyagok le tudjanak ülepedni.

Mindig van egy sebességtartomány, ami túl lassú és nagyon sok meddő is megül, de van a túl gyors is, amikor meg már annyira mocorog az aranyszemcse is, hogy elkezd lefelé vándorolni a padon.

Itt fontos még a feldolgozásra kerülő egységnyi idő alatt felvitt száraz anyagmennyiség is. Tehát nem annyira egyszerű megtalálni a jó beállítást.

 

Ott a hsz közelében voltak amerikai dredge-es gumiprofilok, melyeken látszik, hogy periodikusan ismétlődő magasabb és aztán több kisebb alacsonyabb profilból épül fel egy ilyen mosógumi borítás.

Nem véletlenül. A magasabb gát után visszaforgások vannak, azaz az anyag nem előrefelé mozog, hanem hátrafelé. Alábukik a víz és visszaforog.

Hasonló jelenség ez, mint a vízpartoknál a visszaforgó. Ugyanez a visszaforgó készíti a fövenyekből is a legdúsabbakat, hiszen áradáskor ezek a visszaforgók méginkább "dolgoznak".

 

 

Egy szó, mint száz, most azon gondolkodtam, hogy inkább a normális mikrobordás tetejére, akár lefogatásként,egy pár, magasabb gátat érdemes lehet feltenni. Azaz a gumi leszorítására használandó négyszögletes elem egy magasításként, gátként is funkcionálna. Nem tudom bárki végzett-e újító szándékú kísérletet bármiféle irányban, de jó lenne, ha újra aktivizálódna a fórum ilyen irányban is. Szerintem.

Előzmény: Nagybivaly (4472)
BLAtti Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4874

Mindegyik tisztító cucc egyszerű. A blue bowl jó, de rohadt lassú, mondjuk egy jó millerhez képest.

Előzmény: dez1 (4873)
dez1 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4873

Nekem kellene valami egyszerű tisztító cucc.

 

Nézegetem a netet, és látom ezt a blue bowl témát, egész jónak tűnik... van valakinek ilyen?

BLAtti Creative Commons License 2017.08.01 0 0 4872

Most, amig magas a vízállás megosztanátok néhány új képet?

Vagy mindenki a régi padjával ment mosni? Vagy senki nem ment mosni?

Esetleg valami jó kis tisztítóberendezés? :)

 

 

BLAtti Creative Commons License 2017.07.27 0 1 4871

Sziasztok!Sikerült végre időt szakítanom az Ásványrárón készült képek, videók vágására.

Vannak dolgok, melyek kimaradtak, de azért megpróbáltam kronológiailag sorrendbe rakni őket.

Ki is egészítettem itt-ott. Sajnos nagyon látszik, hogy a körülmények a bemutatóhoz nem voltak ideálisak, de végülis megoldottam.

Fogyasszátok szeretettel!

Megosztani ér, de nem feltétele a megtekintésnek! :D


https://www.youtube.com/watch?v=L-91z4xgyrk&feature=youtu.be

 

 

dez1 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 4870

Neked megérné, mert te kint lennél végig, mi meg váltanánk egymást....

Előzmény: trisicjohn (4869)
trisicjohn Creative Commons License 2017.07.24 0 0 4869

Szerbia számomra nagyon ismerős terep,több újságban és adásban is benne voltam,az a baj hogy a legtöbben csak pár napra tudnak eljönni de pár napot mosni nem éri meg,hosszabb időt kell kint tölteni én is hónapokat szoktam a terepen lenni 

dez1 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 4868

Szerbiába csinálhatnál aranymosó tábort... Az nincs ide messze... 1 hétre én tuti elmennék....

Előzmény: trisicjohn (4866)
Malaguszti Creative Commons License 2017.07.23 0 0 4867

Jobbulást kívánok!

Előzmény: trisicjohn (4866)
trisicjohn Creative Commons License 2017.07.23 0 0 4866

Üdvözlök minden kollégát!

Körübelül már 3 éve bemutatkoztam de azóta nem voltam aktiv tagja a fórumnak.

9 éve foglalkozom aranymosással eddig 4 hosszabb szezonom volt ami eredményesen végződött,

voltam Szerbiában,Szlovákiában,Svájcban ahol csak aranymosással foglalkoztam. 9 éve hogy elkapott az aranyláz azóta nem is foglalkozok mással csak ezzel.Első szezonom Szerbiába kezdődött (Szerbiából is származok),akkor eladtam mindenem hogy megvegyem az aranymosó felszerelésem,annak az volt a tétje ha

nem találok semmit akkor mindenemet elveszitem.Szerencsére jól alakultak a dolgok és azóta ugymond a

szakmámmá vált a dolog.Minden egyes nap ezzel foglalkozom és ez nagy szó számomra hiszen erre tettem fel mindenemet.Idén sajnos bekövetkezett az amit nagyon nem szerettem volna . Az idei szezont egy autóbaleset miatt kikel hagynom ami iszonyúan nagy anyagi veszteséget jelent.A jövő évi szezont Szerbiába tervezem 6 hónapos ottléttel.Azért jelentkeztem újra nálatok mert a 2019es szezonra szeretnék találni egy hasonló olyan férfit mint én aki hosszabb időre eltudna jönni aranyatmosni és nem a környékre gondoltam.Észek Amerika vagy Oroszország tavasztól őszig.Szóval egy társat keresném akit érdekelne az út.Egyben ha egy válallkozó belefektetne egy ilyen távoli expedicióba az irjon arra az elérhetőségre ami leirok és ott elmondok minden részletet.Aki már mosott aranyat Oroszországban az kérem mindenképpen irjon mert szeretnék kérdezni pár

dolgot. Örülök hogy újra köztetek lehetek,és remélem valakit érdekelne a dolog.

Az elérhetőségem: trisicjohn@gmail.com

dez1 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 4865

Építenem kell valamiféle Miller padot.

 

Ha valaki feltenne /küldene mélben pár fotót az övéről, azt megköszönném...

BLAtti Creative Commons License 2017.07.19 0 1 4864

Ha valaki esetleg úgy érzi, hogy olvasna a hétvégéről:

https://aranymosasitthon.blogspot.hu/2017/07/jo-regen-volt-apropoja-annak-hogy-irjak.html

Előzmény: BLAtti (4863)
BLAtti Creative Commons License 2017.07.17 0 1 4863

A fesztivál, és a hangulat remek volt, csak ti hiányoztatok! :(


Nagyon sok érdeklődő jött oda beszélgetni, sokan most láttak életükben először dunai aranyat, volt nagy csodálkozás!

Képek, videó, és egy blogbejegyzés hamarosan!

 

dez1 Creative Commons License 2017.07.13 0 1 4862

Jaj de jó hogy volt időm benézni:)

 

Szerintem mi elmegyünk, viszem a kollégától kapott padot is, amit végre ki tudtam próbálni Gödön. Találtam 1 szép kis dús fövenyt is nagyon hamar:)

Előzmény: BLAtti (4861)
BLAtti Creative Commons License 2017.07.13 0 0 4861

Sziasztok!

Tegnap végre lejutottam a rendezvény helyszínére! (brutál elfoglalt voltam sajna)

Gyönyörű a környezet, óriási füves terület, és körben víz, fák, madarak.

 

Azonban a part, ahol a fesztivál lesz, sajnos eléggé iszapos, és a folyószakaszon lentebb elhelyezett végzárak miatt, az eredeti meder vízszintnél jóval (4-5 méterrel) magasabban van a víz, szinte tó szerűvé duzzasztott, majdhogynem holtágnak tekinthető, de folyamatos a víz utánpótlása.Az aranymosás folyamatának bemutatásához a helyszínre lesz hozatva, illetve a meder széléről ki lesz emelve jónéhány köbméter sóder/homok vegyesen.

Tehát nem természetesen elődúsított friss fövennyel terített területen leszünk! :(

Magyarul a két évvel ezelőttitől merőben eltérő környezet fog fogadni mindenkit, aki eljön. De ez ne szegje kedvét senkinek, hiszen egy összejövetel a társaságon múlik ugyebár! :D

 

Leginkább most a hagyományörző mivoltját fogjuk erősíteni ennek a mesterségnek.

Én nagyon bízom benne, hogy így is sokan eljöttök akár a találkozás, akár a készülékeitek bemutatása miatt!

Természetesen nagyon kíváncsi vagyok minden új ötletre, padra, és annak készítőjére is!

 

Sok ember lesz, rengeteg féle dolgot próbálhatnak ki a vízi dolgok iránt érdeklődők, tehát a szórakozás garantált!

 

Ui:A vasárnapot az előző tali helyszínén szeretném tölteni, ha van, aki velem tartana, akkor szívesen látom! ;)

Előzmény: BLAtti (4855)
BLAtti Creative Commons License 2017.07.06 0 0 4860

Egész nagy társaság! :) Jók a képek, nagyon szép a táj!

Előzmény: Nyuszi62 (4859)
Nyuszi62 Creative Commons License 2017.07.05 0 3 4859

Végigeveztem a Drávát   Őrtilostól Drávaszabolcsig. 7 nap alatt 160 km -t tettünk meg, és ha már ott voltam megvizsgáltam néhány ígéretes helyet.

Persze a legjobbnak tűnő helyek mind a horvát oldalon voltak ahol nem lehetett kikötni. Azért találtam néhány ígéretes dúsulást a pihenő helyeken is.

Egy-egy maroknyi homokban néhány nagyobb szemcse volt, ami persze az evezőstársaknak a figyelmét is felkeltette.

Néhány kép a túráról.

BLAtti Creative Commons License 2017.07.04 0 0 4858

Többen kerestetek meg, hogy jó lenne, ha az Aranymosás itthon blog bejegyzései listázva is elérhetőek lennének.

Most volt egy kis időm, és kilistáztam egy oldalra az összes eddigi bejegyzést linkek formájában, így könnyedén ellavírozhattok közöttük.

 

https://aranymosasitthon.blogspot.hu/p/blogbejegyzesek.html

BLAtti Creative Commons License 2017.07.03 0 0 4857

Készült egy jelenléti ív is azoknak, akik szánnak rá pár másodpercet:

https://www.facebook.com/events/101512647160505/permalink/101522687159501/

Előzmény: BLAtti (4856)
BLAtti Creative Commons License 2017.06.29 0 0 4856

Sziasztok! Hányan hoztok padot és milyen jellegűt? (Gondolok itt arra, hogy kézi meringülésű pad/ szivattyús pad)

 

Kézi szérek, egyedi saját, vagy bolti műayag-fém stb. minden jöhet,

hiszen sokan azt sem tudják eszik-e, vagy isszák az aranymosást, most itt lesz a remek alkalom nekik is, hogy kicsit belelássanak a dologba.

 

A padok száma fontos a hely és elhelyezkedés szempontjából! Jelezzétek kérlek!

 

Természetesen azt is jelezhetitek, hogy jöttök! :)

 

Előzmény: BLAtti (4855)
BLAtti Creative Commons License 2017.06.28 0 0 4855

Előzmény: BLAtti (4854)
BLAtti Creative Commons License 2017.06.27 0 0 4854

A facebook-os esemény, illetve további infók:

https://www.facebook.com/events/296593457391886

 

Előzmény: BLAtti (4853)
BLAtti Creative Commons License 2017.06.27 0 1 4853

Szervusztok!

 

Alig három hét múlva hétvégén újra találkozó!!! :)


A 2017-es Ár-Víz Feszt vendégeiként a Magyar aranymosók országos találkozóját is megtartjuk!

(Természetesen országhatáron innen és túlról is szívesen látunk mindenkit! :) )

 

Terveink szerint lesz mosópad-szépségverseny, mindenki bemutathatja a kézi, illetve szivattyús padját és természetesen moshat is a helyszínen,

az érdeklődőknek bemutatjuk a hagyomásnyos illetve a szivattyús mosás alapjait, az aranynézés, próbázás "tudományát", lesz eszem-iszom, dínom-dánom, mindenféle vizes sport bemutató és kipróbálási lehetőség! 

 

Helyszín: Ásványráró, Szobori rét, Győr

Időpont: Július 14-16

 

Ugye ott lesztek?

 

BLAtti

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!