Keresés

Részletes keresés

KeleLászló Creative Commons License 2002.03.19 0 0 672
bocs, új vagyok...

szóval a kérdés Cerebrumnak szólt

KeleLászló Creative Commons License 2002.03.19 0 0 671
szia, az, hogy CDn, az mit jelent ?? divx vagy sima mpeg ???
Előzmény: icewolf (664)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.19 0 0 670
én láttam pár hete a Mammut 2 Libri boltjában eredetiben, kötetenként kb. 3200 Ft volt.
Előzmény: icewolf (664)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.19 0 0 669
sziasztok,

én csak egyszer láttam a filmet, és még nemis olvastam a könyvet, de nagyon tetszett. Csak azt sajnálom, hogy a szép, összesített kiadás már elfogyott a könyvesboltokban. Így agy régi kölcsönkapott könyvet fogok olvasni. Nincs valakinek ötlete, hogy van-e még valahol ilyen könyv?

köszi,
cicafül

csirkics Creative Commons License 2002.03.12 0 0 668
Szia,

továbbra is javaslom a "Frodo, Sam, Gandalf és a többiek" c. toppickót.

üdv.

csirkics

Előzmény: marharépa (667)
marharépa Creative Commons License 2002.03.07 0 0 667
Sziasztok.
Én is fan vagyok, (a könyvé és a filmé is). A filmmel kapcsolatban szeretnék kérdezni: tudja valaki közületek, hol találnám meg a film "eredeti" feliratát? Ami a moziban is volt. Vagy a szinkronszövegét?
Előre is kösz!
amanibhavam Creative Commons License 2002.03.03 0 0 666
igen, tényleg sajnálatos, de akik nem ismerik a történetet, valószínűleg teljes értetlenséggel álltak volna Toma előtt
Előzmény: cerebrum (665)
cerebrum Creative Commons License 2002.03.03 0 0 665
Üdv mindenkinek!

Miután már kétszer láttam a filmet moziban, illetve háromszor mióta megvan CD-n, és a könyvnek is lassan a végére érek, nyugodtan mondhatom, hogy én is rajongója lettem a Gyűrük ura történetének.

Szerintem a film nagyon jó, sőt mi több egyszerűen zseniális! Nagyon jól kiegészítik egymást a regénnyel, hiszen a filmen sok olyan rész látható, amit az író ilyen formában nem fejtett ki, viszont az olvasó nyugodtan hozzáképzelheti az eseményekhez. Csak azt sajnálom, hogy Bombadil Tomát és a buckamanókat teljes egészében kihagyták a filmből.

icewolf Creative Commons License 2002.02.22 0 0 664
Én is most olvasom a könyvet, miután a film felkeltette az érdeklődésemet, és meg kell mondjam kellemesen csalódtam benne. Az első 50-60 oldal után meglepően pergő cslekményű, szerintem nagyon lebilincselő könyv. Én is gondolkoztam, hogy esetleg eredetiben kéne olvasni, de egyrészt nem sikerült megszereznem sehol, másrészt szreintem magyarul sem egy egyszerű olvasmány. Igen gazdag szókinccsel kell annak rendelkeznie aki nem akar mondatoknként szótárazni :)
Előzmény: amanibhavam (663)
amanibhavam Creative Commons License 2002.02.22 0 0 663
helyes... ne hagyd magad elijeszteni az első rész lassú hömpölygése miatt...
Előzmény: Iranon (662)
Iranon Creative Commons License 2002.02.22 0 0 662
Persze, természetesen! Már beszereztem egy angol, '84-es verzióját az első résznek, csak némi szabadidő, és energia kell hozzá, hogy belekezdjek. :)
Előzmény: amanibhavam (661)
amanibhavam Creative Commons License 2002.02.22 0 0 661
ez szuper, hogy ennyire tetszett, akkor ezek után el is olvasod?:-)
Előzmény: Iranon (660)
Iranon Creative Commons License 2002.02.22 0 0 660
Üdvözlet!

Újra itt valék, félig már csökkentettem tartozásomat, mellyel J.R.R. Tolkiennek vagyok adós. Míg a könyvbe sajnos még nem volt időm belekezdeni, de addig szakítottam időt arra a mai nap folyamán, hogy megnézzem A Filmet; jobb későn, mint soha. :) Bár azt azért hozzátenném, hogy nagyjából ismerem a történetet, tudom, hogy miről szól. Engedelmetekkel lefirkantanék néhány véleményt, a teljeség igénye nélkül. A film monumentalitását, és sodrását én - már elnézést, hogy ilyen egyszerű példával mutatom be - például a következőképpen tapasztaltam. A film elején, a Szauron, és Isengard csatájánál még kortyolgattam az üdítőmet. Körülbelül 15-20 perc múlva vettem észre, hogy még mindig a kezemben tartom a poharat: egyszerűen elfelejtettem lerakni...:)
Miután ez megtörtént utána többet nem is mozdultam. :)

És hogy miért nagyszerű ez az alapköny, és a mostani, "21. századi" feldolgozása? Már számos itteni kolléga elmondta, nem szeretnék újabb közhelyket durrogtatni, de azért elmondanám: bemutatja azokat az értékeket, melyek a mai vilagból kiveszőfélben vannak: összetartás, egymás segítése, hősiesség, kitartás, hűség, önfeláldozás, és még sorolhatnám. egyszóval: a másikra, egymásra figyelést. Bár ezt nem azért említem, mert a film valamiféle hatással lenne az emberekre: ez idealista elképzelés, hiszen ha megnézzük a 97%-kuk csak annyit látot az egészből, hogy "valami amerikai mesefilm, akciójelenetekkel". Már akkor is tapsolhatunk, ha megjegyezték, hogy ennek valami könyv az alapja.

A kedvenc jelenteteim (sajnos nem tudok pontos helyszíneket írni, inkább körbeírom):


  • amikor Frodo, és Aragorn beszélgetnek Boromír "árulásáról", és hirtelen elkezd kéken izzani Frodo kardja: jönnek az orkok. Ez szerintem az egyik legjobb csatajelenet. Például amikor beleveti magát a csatába Gimli, és Legolas.

    Legolas ezen kívül is szimpatikus karakter...gondolom azért, mert az elfek állnak hozzám a legközelebb...:)

  • Moria bányájában játszódó események


Kidolgozás, "életszerűség"
Szerintem a képi megvalósítása a karaktereknek elég jól sikerült. Élethűek voltak az elfek, a törpe is, a hobbitok is. Az orkokról nem tudok mit nyilatkozni, mert én bevallom nálam nagydarab, zöldesbőrű, agyaras "humanoid" lények. Ehhez képest itt inkább a zombikra emlékeztettek...De persze ez csak szőrszálhasogatás, természetesen az a lényeg, ahogy Tolkien kitalálta: igazából a megvalósításuk jól sikerült.

Színészi teljesítmény:
;) Természetesen ez nem egy kiveséző kritika akar lenni: szvsz a szerepeket jól játszották a karakterek. A kissé gőgös elfek, az állandóan morcos, durcás törpe, a kíváncsiskodó hobbitok, ezeket szerintem hihetően adták elő a színészek.

Zene
Nekem tetszett, illik a filmhez.

Röviden ennyi első nekifutásra.
Megpróbálnék írni valami negatívumot is, hogy ne vádoljatok elfogultsággal...de nem nagyon sikerül. :))

deus Creative Commons License 2002.02.14 0 0 659

Anax,

A Függelékben részletesen le van írva, hogy Aragorn hogyan nevelkedett Elrondnál, Imladrisban (Völgyzugoly), és a csalédtörténete is jól követhető.

Külön fejezet foglalkozik a Függelékben Aragorn és Arwe találkozásával, egy másik pedig a Szauron bukása utáni (negyedkori) történetükkel, ami Aragorn, majd később Arwen halálával ér véget.

Olvasd el, érdekes és szép.

Előzmény: Anaxunamún (656)
csirkics Creative Commons License 2002.02.14 0 0 658
Hi,

szerintem a "Frodo, Sam, Gandalf és a többiek" c. topikban próbálkozz, ott több az élet.

üdv.

cs.

Előzmény: Anaxunamún (657)
Anaxunamún Creative Commons License 2002.02.13 0 0 657
Oh, pardon deus!
Előzmény: Anaxunamún (656)
Anaxunamún Creative Commons License 2002.02.13 0 0 656
Kedves Deus!
A hozzászólások hosszas tanulmányozása után tehát mint szakértőhöz fordulok Hozzád súlyos memória-zavaromban!
Rémlik, mintha emlékeim szerint Aragorn Elrond házában nőtt volna fel és Elrondot, mint apját tisztelet és szerette.
Ez még így egyébként rendben is lenne, de ez kissé bizarr az Arwennel kapcsolatos romantikus vonulat kapcsán, (pláne a Bálint napi mizéria közeledtével!:)
(volt ilyen utalás a könyvben, vagy csak megint etetnek szeretve tisztelt ismerőseim???)
Előzmény: deus (651)
goldnigga Creative Commons License 2002.02.13 0 0 655
Köszi, holnap megpróbálom.:)
Előzmény: Louie (654)
Louie Creative Commons License 2002.02.13 0 0 654
Próbáld meg frissíteni az oldalt úgy, hogy nyomod közben a CTRL gombot! :-)
Rosszabb esetben töröld ki a Temporary fájlokat és cookie-kat...
Előzmény: goldnigga (653)
goldnigga Creative Commons License 2002.02.13 0 0 653
Nekem a második széria van, rajta is van a plecsnin sőt ha berakom a gépbe automatikusan elindul az oldal,megszólal a "May it be" egy kis LOTR plakát kiséretében.
Utánna rá kell kattintani egy kis csillagra akkor a következő oldalon be kell írni egy e-mail címet és a Subscribre-ra kattintani de az utánna következő oldalt(ami a lényeg lenne) az sajnos már nem jön be:(((((
csupán annyi hogy fail:(
Előzmény: Louie (652)
Louie Creative Commons License 2002.02.12 0 0 652
Akkor az első szériásat vettétek meg. Uis azon csak audiosáv volt rajta. A plecsniről kiderül, ami a tokon van. Ha ott írják, hogy van plusz adatsáv is, akkor az a második széria. A limitált harmadik verzsön plusz kártya-mellékletet is kapott a másodikhoz képest. Na ez utóbbihoz nem lehetett hozzájutni kis hazánkban. :-((
Előzmény: kyra (650)
deus Creative Commons License 2002.02.12 0 0 651

1986 óta már párszor elolvastam a könyvet, nagyjából tudom, mi történik :)

Előzmény: csirkics (649)
kyra Creative Commons License 2002.02.12 0 0 650
Sajna nekem sem akar összejönni ez a bonus-site. A CD-ről csak annyi derül ki, hogy teljesen szabályos audio-CD, számítógéppel semmit nem produkál. :-((
Üdvjeim: Kyra
Előzmény: goldnigga (646)
csirkics Creative Commons License 2002.02.12 0 0 649
Hi,

ezeket fejből vagy puskából alkotod?

cs.

Előzmény: deus (648)
deus Creative Commons License 2002.02.12 0 0 648

Majdnem így van, de mégsem :)

A könyvben:

A trollOK jelenlétét a közeledő rokcsapatban GANDALF szúrja ki, nem Boromir. Az ajtó betörésekor először egy troll dugja be a lábát, amibe Frodó döf egyet a Fullánkkal és erre a troll vissza is vonul.

A Mazarbúl teremben zajló tusa során egy ORKfőnök szúrja meg lándzsával Frodót. Társai kimentik, és leszaladnak a lépcsőn. Gandal fent marad, kívülről bezárja az ajtót egy varázsigével. A balrog belép a Mazarbúl terembe, és megpróbálja a saját mágikus erejével kinyitni az ajtót. Gandalf ellenáll a saját erejével. A két erő eredménye, hogy az ajtó szétszakad, de egyúttal rombadől az egész terem, Balin sírjával együtt. Az orkok és a balrog a romhalmaz túlfelén maradnak, és kerülő úton igyekeznek a Híd Csarnokához.

Gandalf holtfáradtan lemegy a lépcsőn és szusszanásnyi szünet után a csapat folytatja útját Khazad-dúm Hídjához. Szerencséjük van, hogy erre jönnek, mert a csarnokot egy tüzes árok vágja ketté. Ha a másik úton jönnek le, a Hídhoz az ároktól nem jutottak volna el, és a tűz és az üldözők közé szorultak volna. Az orkok valójában nem veszik körbe hőseinket, hanem a tüzes árok túlfelére szorulnak.

A barlangi trollok megint felbukkannak, és az árkot a igyekeznek kőlapokkal áthidalni, de közben megérkezik a balrog, annak meg nem kell semmiféle segédeszköz, hogy átjusson a tűzön (lévén maga is tűzből).

Innentől azonban a film és a könyv szó szerint egyezik. A balrog megoldása zseniális.

Egy apró eltérés a végén: Gandalf lezuhanása után, a Keleti Kapun törnek ki a többiek, és ott a könyvben ork őrség van, akiknek a parancsnokát Aragorn levágja, a többi pedig elfut.

üdv
Deus

Előzmény: Firtilion (647)
Firtilion Creative Commons License 2002.02.12 0 0 647
Deus: Bocsi, tényleg nem figyeltem, csak az utolsó msg-t olvastam el!

Amúgy van egy problémám. Ha jól emlékszem a könyvben annál a résznél, amikor Móriában vannak, és Balin síjánál harcolnak, nincs benne barlangi troll. De ha nem így van javítsatok ki.

Firt

Előzmény: deus (634)
goldnigga Creative Commons License 2002.02.12 0 0 646
Ja:)
Bocsi, kicsit megkeveredtem.
Jó ok arra hogy megint elolvassam.:)

A legjobb az hogy Gimli és Legolas között milyen szoros barátság fűzödik pedig a törpök és a tündék annyira nem szívlelik egymást.

Előzmény: kyra (645)
kyra Creative Commons License 2002.02.12 0 0 645
Nemnemnem, nem a Holtak útjára gondolok, hanem amikor Gondor ostroma után Gandalf, Aragorn és a többiek csapatostul odavonulnak Mordor falai alá és kihívják Szauront a végső csatára. Egyébként a Holtak útjára én is kíváncsi vagyok (na igen, többek közt arra is). Gimli bátyó meg jó arc, ennél jobban már csak Legolas cimborájával szimpatizálok (gyönyörűűűűű!!!!!!) :-)))
Előzmény: goldnigga (644)
goldnigga Creative Commons License 2002.02.12 0 0 644
Na igen de ott még az öreg Gimli is beijedt nagyon.
Kiváncsi leszek hogy a filmben mennyire lesz félelmetes a "Holtak útja" a filmben.
Előzmény: kyra (643)
kyra Creative Commons License 2002.02.12 0 0 643
Gollam rulz: Épp ez az egyik ok, amiért nagyon kedves a szívemnek a GyU - mindenki egészen emberi benne. Frodó sem egy Terminátor, éppúgy fél az egész Gyűrű-ügytől, mint mi félnénk hasonló esetben. Gollam sem végletesen gonosz, ő is jó valamire - ha másra nem, hát arra, hogy ő vigye magával a gyűrűt a mélybe. Vagy emlékszel arra a jelenetre, amikor Mordor felé vonulva Aragorn elküldi azokat a katonákat, akik beijdetek Mordortól? Nem nevezi őket gyáva árulónak, hanem ha jól idézem "fontos, de erejüket meg nem haladó" feladatot kapnak. Többek között ettől is nagy ez a könyv...
Üdv: Kyra
Előzmény: goldnigga (642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!