Keresés

Részletes keresés

nudli11 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 5064
Szia!
Én nem szoktam ajánlani a szürke-sárga márkát senkinek, most sem teszem,de a kérdésedre válaszolva:
van egy un. Profi system nevű rendszerük, amiben nagyobb belső átmérővel vannak az amúgy tényleg kis áteresztő képességű csatlakozők. Van hozzá spec szórófej is.
Ha örök darabra vágysz vegyél egy Gekka öntözőfejet rézből.

Ndli
Előzmény: Infomaker (5049)
nudli11 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 5063
Szia!
Az MPROTATOR-nak van egy 1m magas pálcás változata. Ebbe tudnád használni a mostani fúvókákat és kész.
Nudli
Előzmény: pam-pi (5058)
KAti Creative Commons License 2009.05.21 0 0 5062

Meg tudsz oldani neki egy külön kört? Csepegetőszalag körbetekerve a sziklák között/alatt nem játszik?

Gardenának van pop-up négyszögesőztetője, azt leteszed a sziklakert mellé, asszimetrikusra állítod a szórást, hogy csak egyik irányba locsoljon, az gyakorlatilag belocsolhatja, nem? Mert abból felülről esik az eső.

A sziklakerted amúgy is össze-vissza fogja folyatni a vizet....

Előzmény: pam-pi (5058)
rferi Creative Commons License 2009.05.21 0 0 5061

Ilyen meredek sziklakertet én sok fejjel, fejenként kis vízhozammal, egyszerre kis adagokban, napi többszöri locsolással locsolnék, mert ha elszalad a víz, mindent bemos a tóba, ami az álmoskönyvek szerint nem szerencsés dolog.

Sajna a hátránya a sok fej és elosztószerelvény.

Előzmény: pam-pi (5058)
Infomaker Creative Commons License 2009.05.21 0 0 5060
Még valami: tujákat és füvet tényleg elég 2-3 naponta locsolni?

Esti locsolás után másnap délben már porszáraz a talaj, legaláis felül.

Nem homok, hanem elég kötött, megrepedezésre hajlamos talaj.
Infomaker Creative Commons License 2009.05.21 0 0 5059
Kb 50 liter/perc.

Dehát még jó hogy kikapcsol:
a szivattyú csinálja a nyomást, és mivel nem fér ki a fejen annyi, és eléri a 4bart, kikapcsol.

van a rendszerben 2 stoppos csati, de azok nyitva vannak természetesen. vagy azok nyitotan is szűkítenek?

A haveromnak nincs stoppos fej és neki is kikapcsol az 1000es vízmű.
nyilvánvalóan nem a vízművel a rosszak, egyszerűen kevés fér át a fejen.
Előzmény: theman3 (5056)
pam-pi Creative Commons License 2009.05.21 0 0 5058

Sziasztok!

 

Még új vagyok itt, de már jó ideje olvasom ezt a topicot. A problémámra viszont eddig nem láttam itt megoldást:(

A kérdésem: Milyen fejekkel locsolnátok be egy 15X6X1,8 m-es sziklakertet? A sz.kert félhold alakú és egy tó van az öblében (ez nem tudom lényeges-e). Tudom, hogy a sziklakertbe mikro öntöző fejeket ajánlanak, de akkor ide ezekből kellene kb. 30 vagy több. Most a kertépítő 3 spray fejet tett bele a negyedik rotoros a sziklakert mellett a füvet locsolja ezen a körön.( A sz.kert utólag készült és a meglévő automata locsoló köre van használva). Mondtam neki, hogy talán a spray és a rotoros (Hunter PGJ)  nem túl jó egy körön, így a spray-t kicserélte MP rotátorra. Így már majdnem mindenhol meg van locsolva a kert, csak mivel vannak kb 1m magasan kiálló sziklák, és tuják is néhol ezek a víz útjába vannak.

 

Van valami ötletetek, hogy lehet jól, de azért viszonylag olcsón belocsolni ezt a kertet?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

theman3 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 5057
A gyorcsatlakozó nem igazán szűkít,csak elhanyagolható mértékben.
Előzmény: Infomaker (5055)
theman3 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 5056
Szia!

Azt mérted hogy egy perc alatt menyi vizet ad? Nekem az előző szivattyúm 85 litert adott percenként (a mostani kb 60 at) mégsem kapcsolt ki soha ,még rettenetesen leszűkített slagnál sem.Nem okoskodni akarok de ha kikapcsol úgy hogy akár csak egy fej működik rajta,akkor biztos nem jó.Vagy beállítás kérdése,vagy rossz a konstrukció.Nem akarom bántani az al-ko vízműveket,de általában nem a rettenetes erejükről híresek.Most megnéztem az al-ko oldalán az 1000 wattosra írnak percenként 66 litert.Én nem látok hozzá görbét hogy ezt hogy értik,de erősen kételkedem benne.Ez a Max szállítás.Nincs a csatlakozótokban aqua -stop?
Előzmény: Infomaker (5055)
Infomaker Creative Commons License 2009.05.21 0 0 5055
Szia,

Normál gyorscsatis kerti slag nálam is és a haveromnál is olyan keveset enged át (4 féle fejjel próbáltuk), hogy egyszerűen lekapcsol a hidrofor.
Ezek 24Literes kis házi ALKO vízművel, egyik 1000wattos, a másik 1300.

Fej nélkül csak üres gyorscsatival is 3art tartja.
Szóval elég bika.
Előzmény: theman3 (5054)
theman3 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 5054
Most látom hogy többeknek baja van a hydroforral.Szerintem vagy a nyomáson kell állítani vagy valami nem oké ott,el nem tudom képzelni hogy egy egyszerű szivattyús hydrofor annyit nyomjon hogy kinyitott slagnál is lekapcsolja a szivattyút.Vagy ha igen hát az egy rettenetesen bika gép,ha 4 bart nyom nyitott állapotban.
theman3 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 5053
Hát szerintem inkább a hidrofornál kéne állítani a kapcsolási nyomáson.Sokan használnak ilyesmit és ilyet nem tapasztaltam eddig.
Előzmény: Infomaker (5052)
Infomaker Creative Commons License 2009.05.20 0 0 5052
Nekem akár az is jó lenne, tudtok ilyet?

persze jó lenne ha szabályozható lenne hogy szór vagy egyenesen locsol..

Vettem most egy pisztoly garednát (fém), az alig enged valamicske vizet. van egy 400ft os műanyagom, az már jobb, de még éppen kikapcsol vele.

Valami olyan kéne ami kihasználja a 3/4es slagot, nem pedig leszűkíti a végét.

jelenleg a nyitott slagvéggel is tartja a 2 bart.
Előzmény: TamiBT (5051)
TamiBT Creative Commons License 2009.05.20 0 0 5051
- valami egy a mezogazdasagi teruleten hasznalt cucc? ;)
Előzmény: Infomaker (5049)
Infomaker Creative Commons License 2009.05.20 0 0 5050
Ja, és mindez azért kell mert nekem is az van, hogy az 1300as szivattyú+hidrifir sokat nyom, és ezért kibe kapcsol.
Egyelőre nem tudok tenni automata fejet mellé sehova, hogy felhasználja a vizet, ezért valami jól áteresztő fej kéne.
Előzmény: Infomaker (5049)
Infomaker Creative Commons License 2009.05.20 0 0 5049
Sziasztok!

Tud alaki ajánlani nekem egy olyan kézi locsolófejet ami jó nagy áteresztőképességű?
Itt a clickes rendszerűek eleve kilőve a fél collos lyukkal...

3/4es slagra kéne.
KAti Creative Commons License 2009.05.19 0 0 5048

Mágnesszelepet tetszőleges pozícióban szerelhetem? Mármint a szelep, nem én lennék tetszőleges pozícióban :-)

 

Kipróbáltam - egyenlőre nem beásva - a G Aquacontourt. Úgy tűnik, működik, ahogy ígérték. Az szivatás, hogy:  az alján van a csatlakozója, mert elég méretes dobozka; a 3/4 collos csatija igazából csak a gardena idomát fogadja.

Hosszú távú tapasztalatom nyilván nincs vele, majd ha lesz megosztom veletek.

 

nudli11 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5047
Szia!
Szerintem szerelj fel egy áramláskapcsolót. (de ne Brio-t) És kész.
Ez kapcsolja a szivornyát, és még a szárazonfutástól is megvédi. Nem kell puffer tartály. Viszont egy szűrő nem ártana.
Elzárod a csapot megáll a cucc, kinyitod indul. Egyszerű mint egy faék.

Én a Wilo-t ajánlom, de a sárgák már ezt is lenyúlták, nem tudom milyen minőségben.
Ha nagyon akarod csavarni, vegyél egy egyszerű csapvezérlőt (5-6000 Ft)Na persze nem a szürke narancsnál!!!!
Nudli
Előzmény: mike99.hu (5045)
kacagógerle Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5046
Dobd le azt az alko szivattyút a hidroforról,és tedd rá a Leo-t.
Mivel a leírásod szerint többet nyom a szivattyú mint amennyit a locsoló felhasznál,szükséged van a nyomáskapcsoló+tartály kettősre,magyarul a hidroforra.
Jobb ha folyamatosan megy a szivattyú,nem tesz jót a folyamatos locsolás közben a ki-be kapcsolgatás.Kisérletezd ki,és tegyél még rá egy másik locsolót is,vagy egyszerúen egy T elágazást tegyél be csappal és nyiss annyit rajta,hogy folyamatosan menjen a szivattyú,bár ez veszteség.
A nyomáskapcsolót ne tekerd sokkal feljebb mert lehet ekkor is kikapcsol a szivattyú,mert lehet így is túlnyomja a locsolót,meg felesleges energiapazarlás is,hiszen 4 bar körül már igencsak felszalad a villanymoci fogyasztása feleslegesen.

Vedd meg nyugodtan a Leo-t,van olyan jó mint a Pedrolo.
Előzmény: mike99.hu (5045)
mike99.hu Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5045
Az előző tesztem alapján jön a kérdés:

Kell nekem hidrofor? vagy csak öntözés céljára elég egy magában álló szivattyú is?

Ha csak szivattyú van, akkor amíg odébb telepítem a locsolót addig ki kell kapcsolnom a szivattyút? Gondolom nem egészséges a működő szivattyút lefojtani.
Vagy kell rátennem egy nyomáskapcsolót ami azért valami magas nyomáson lekapcsolja??

Vagy van valami módja hogy hidrofornál ne kapcsolgasson folyamatosan ki-be, ami gondolom nem igazán egészséges a szivattyúnak se. Ha feltekerem annyira annyira a nyomáskapcsolót hogy folyamatossan menjen a szivattyú az baj? Lehet hogy ehhez tartozik 4-4,5 bar...

A Leo szivattyú a Pedrollo kinai klónja? Szemre nagyon egyformán néznek ki, csak kb. fele árban van. Szabad ilyet venni? vagy felejtsem el gyorsan?
Előzmény: mike99.hu (5044)
mike99.hu Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5044
Megvolt a Pedrollo szivattyús hidrofor teszt is.
Egy 10Mx-el szerelt hidrofor volt a tesztalany.

röviden összefoglalva ég és föld a különbség. Nem lehet egy lapon említeni a saját Alko HW-601-emel.

A kölcsönszivattyú a Gardena négyszögesőztetővel is simán felnyomta másodpercek alatt a rendszert kikapcsolási nyomásig (2,6 bar), majd kikapcsolt, leesett a nyomás ismét be és így tovább.

Sima 3/4-es tömlővéggel kb 17-18 másodperc alatt megtöltötte a 13 literes teszt vödrömet, ami majdnem 50 l percenként.

Az egészbe az a szép, hogy a két szivattyú katalógusadatai közt közel nincs ekkora különbség.

Konklúzió: kell egy új szivattyút vennem.
Előzmény: mike99.hu (5043)
mike99.hu Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5043
megvolt a 1/2" vs. 3/4" teszt.

1 feles 40 m volt a 3/4-es csak 25.

A múltkori mérésem a felessel 10,6 l/min hozamot mutatott (13 l-es vödör 73sec alatt telt meg).

A mostani mérésnél ugyanez a vödör 65 sec alatt telt meg ami pont 12 l/min. A szállított mennyiség növekedés kb 13%.

Érdekességképpen megjegyzem, hogy elvégeztem a mérést a tömlőkocsi kb méteres fél colos tömlőjével is. kb ugyanaz az eredményt kapőtam mint a 40 m feles tömlővel.

Most megyek a kölcsön Pedrollo szivattyúért. A teszt folyatódik
Előzmény: AiRLAC (4999)
m.musashi Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5042
de van olyan is ami szintén egy bank,ahol csodálkoztam hogy kiég a fű,kókadnak a növények.gondoltam az az aszály miatt kevés a víz.szoltam az őrnek hogy menjünk le a vezérléshez hogy rátegy még néhány percet. akkor mondja:"ja,azt ki kellet kapcsolni mert úgy döntött az üzemeltetés hogy spórolni kell a vizzel" majdnem sokkot kaptam. idén is megy a huzakodás hogy mennyit mehet az öntözés.annyit sikerült kicsikarni hogy minden másnap mehet.
Előzmény: dako60 (5041)
dako60 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5041
Hát mind a kettőnek nagyon gyenge a bevétele, sajnálni tudom őket, de hát néha a "szarrágók" a leggazdagabbak.
Előzmény: m.musashi (5039)
nudli11 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5040
"Mindemellett hallom, hogy a szivattyúja az aknába folyamatosan ki-be kapcsolgat. "

Ez a szivattyú nem lesz hosszú életű, ha ez csinálja, ( vele a Gardena ).

Egyébként, ha szivornya ki-be kapcsolgatása közben változik a nyomás ( márpedig változik) kiváncsi lennék arra a tuti pontos szórásképre!


Nudli
Előzmény: mike99.hu (5038)
m.musashi Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5039
ez úgy néz ki hogy a fele benzimkút a fele irodaház /banki/
ha nagyritkán meg is rendelnek valami plussz szolgáltatást ami nem tartozik a fenntartásba,akkor elöbb sürgönyöniük kell osztrákiába és ha ott rábólintanak akkor megrendelik.
Előzmény: dako60 (5037)
mike99.hu Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5038
Ma lesz elvileg nagyobb szivattyú próba. Havernak aki 100 m-re tőlem építkezik van egy Pedrollo JSWm 10Mx-e. Délután elhozom tőle es következik a próba.

A szomszédomnak szemre valami hasonló Gardena Aquazoom-ja van mint nekem, és szemre nagyobb sugárral locsol. Mindemellett hallom, hogy a szivattyúja az aknába folyamatosan ki-be kapcsolgat. Tehát simán felnyomja kikapcsolási nyomásra a hidrofort. A két kút kb 15 m-re van egymástól. Vízhozammal szerintem nem lehet gond.
Én nagyon arra hajlok hogy az én szivattyúm egyszerűen kicsi...

Délután kiderül mi változik a Pedrollo-val. Kiváncsi leszek...
Előzmény: oljeg12 (5007)
dako60 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5037
De ők az ügyfelektől szépen beszedik a díjat(könyvelés, stb).
Előzmény: m.musashi (5036)
m.musashi Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5036
az lenne a jó.csak az irodaház nem akar semmire sem költeni így marad az ilye-olyan szóró,és az eső várás.
Előzmény: dako60 (5034)
zsloti Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5035
Szia
Várom a kliopróbálás utáni vélemyéned mielőtt megveszem:)
zs
Előzmény: KAti (5020)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!