Keresés

Részletes keresés

hajduzoli Creative Commons License 2016.10.23 0 0 13

Egy friss szerzemény, első tulajdonosától sikerült megvenni ezt a huszár sort. 

hajduzoli Creative Commons License 2016.10.23 0 0 12

Nagyon szép darabok! Kíváncsi lennék a sátor történetére is :-) 

A sátorról szívesen megnéznék közelebbi fotókat ha úgy alakul, hogy kézbe kerül.

Előzmény: adalbert79 (11)
adalbert79 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 11

Nekem két ilyen osztrák sorom van és mind a kettő körgalléros. 

A felszerelésük a képen az eredeti, talán csak a vezér kardját cseréltem zöldre a szín miatt.

Az érdekességük, hogy az egyik sorozat huszárkardokat kapott az eredeti csomagolásban.

Az egyiket a nyolcvanas évek végén, a másikat a kilencvenes évek legelején kaptam.

A képen látható sátor nem hozzájuk való, annak külön története van.

A kép is már több éve készült, amikor elővettem a gyermekkoromban elcsomagolt gyűjteményemet és lefotóztam őket. Ezért vannak rajtuk a fonallal felkötött puskák és a fonalból készült "övek". 

Előzmény: káBell (6)
hajduzoli Creative Commons License 2016.10.23 0 0 10

Szuper sor! Esetleg arra emlékszel, hogy eredetileg milyen felszerelés, milyen sisak tartozott hozzájuk?

Előzmény: StarkGer (9)
StarkGer Creative Commons License 2016.10.23 0 0 9

StarkGer Creative Commons License 2016.10.23 0 0 8

Ebből a sorból egyenként, csak pirospontokért kaptam meg a figurákat. Kénytelen voltam hamisítani, hogy felgyorsítsam a folyamatot!

hajduzoli Creative Commons License 2016.10.22 0 0 7

Lehet, hogy voltak gallér nélküli figurák is, de gallérosak készültek biztosan. Én is ötletelek, hogy lehet a sorokat jól kialakítani. Szóval képeket bátran tegyetek fel, hátha merítünk egymástól jó ötleteket.

Osztrák sisak, vagy ez a nyakba akasztható osztrák mellvért csere, akár csak színcsere is érdekel. Pl nekem az aranyszínűből van most hiány. Illetve sárga osztrák sisakot keresek már egy ideje.

Előzmény: káBell (6)
káBell Creative Commons License 2016.10.22 0 0 6

Szépek, főleg a réz színű sisakok!

 

Ezek gyárilag is ilyen felszereltséggel készültek? Leginkább a körgallérra vonatkozik a kérdésem.

Én is kísérletezek, hogy hogyan lehetne a leglátványosabb osztrák vérteseket összerakni.

Előzmény: hajduzoli (4)
hajduzoli Creative Commons License 2016.10.22 0 0 5

Gyerekként még nem tudtam, hogy az egyes címerek a figurákon sok esetben a régi Magyarország egyes tartományainak valós címerein alapulnak. Itt a jobb oldalon például a dalmát címer. Ilyen zászlót például keresek, ha van valakinek cserélhető akkor beszéljünk.

hajduzoli Creative Commons License 2016.10.22 0 0 4

Gyerekkoromban, a 80-as évek végén, 90-es évek elején a Schenk egy megfizethető, népszerű játék volt, mi öltöztetős katonának hívtuk. Nehéz volt úgy elmenni egy trafik mellett, hogy ne könyörögjek ki egy figurát. Gyerekként olyan 60 katonám lehetett, egy vár, ágyúk, és három szekér. A huszárok már akkor különösen kedvesek voltak számomra.  Később, felnőttként  a gyűjtést is a huszár és osztrák vonallal kezdtem el olyan tíz éve. Egy szép osztrák sort szeretnék megosztani veletek. 

hajduzoli Creative Commons License 2016.10.22 0 0 3

Most már csak próbáljuk aktívvá tenni! :-)

Előzmény: leicht.balazs (2)
leicht.balazs Creative Commons License 2016.10.22 0 0 2

Köszönjök szépen Zoli a Fórum megnyitását!

hajduzoli Creative Commons License 2016.10.22 0 0 1

A kecskeméti kiállítás egy pillanata.

hajduzoli Creative Commons License 2016.10.22 0 1 0

hajduzoli Creative Commons License 2016.10.22 0 0 topiknyitó

A Topik célja a 80-as, és 90-es évek elejének népszerű játéka, a Schenk figurákkal kapcsolatos élmények, képek megosztása, gyűjtők összehozása, csere-bere lehetőségek keresése.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!