Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Strausz Roland Creative Commons License 2013.01.29 0 0 261

Engem a sárvédőre a két idex, és a gépháztető érdekelne.terepre szerintem rövid patrol való.

Boncz Bernie Creative Commons License 2013.01.29 0 0 260

Én anno kibontottam az egész konzolt,és kint meghagesztettem,de az enyém olyan volt,hogy a pedál majdnem érte a kézifék pedált,mert elgányolták balra 5 centit:)!

De én ezeket nem fotóztam,ki gondolta akkor még,hogy ez még kellhet valamikor...

Előzmény: korjeep (258)
Boncz Bernie Creative Commons License 2013.01.29 0 0 259

Ja,hát a választ én sem tudom,azt hittem,ti mondtok rá okosat...Én így vettem!De azt tudom,hogy a fém rácsot el akartam fordítani45 fokkal és nem tudtam róla levenni...

Előzmény: korjeep (257)
korjeep Creative Commons License 2013.01.29 0 0 258

köszönöm. Most már tudom, mit keressek....

 

Előzmény: A-Ascona (256)
korjeep Creative Commons License 2013.01.29 0 0 257

akkor jeep? vagy ikarus? nemmmmmm

tudom már, simson...:-)

 

szabad a gazda

Előzmény: Boncz Bernie (255)
A-Ascona Creative Commons License 2013.01.29 0 0 256

Pont 1 éve szórakozgattam sokat a pedálkonzollal, vannak is fotóim róla. Mikor levettem, az volt az érzésem, mintha gyárilag automata váltóhoz készítették volna egy (fék) pedálosra. És hirtelen rájöttek volna, hogy jé, kellene még egy tengely a kuplungpedálnak, ezért hegeszettek a konzolra egy 3 mm-es lemezdarabot, amin van egy pedáltengely.

 

(béna a rajzom, tudom)

Szóval a pirosan jelzett részeknél volt repedt, és rá volt gányolva egy vinklivas merevítésnek.

 

 

 

 

A fenti hibák áthegesztése után még egy "háromszöggel" hozzá lett hegesztve a konzol felfogatáshoz, aminek a közepén megy át a főfékhengerhez a nyomórúd:

 

(pirossal jelzett rész)

 

Előzmény: korjeep (252)
Boncz Bernie Creative Commons License 2013.01.29 0 0 255

Következő találós kérdés!Nekem ygárilag van a lámpára sajtolva a fém rács,gyáriak a fülek is és HELLA!Akkor,milyen lámpám van???:D

Előzmény: Boncz Bernie (254)
Boncz Bernie Creative Commons License 2013.01.29 0 0 254

Merci G-be is Golf lámpa megy,egy az egyben:)

Előzmény: A-Ascona (253)
A-Ascona Creative Commons License 2013.01.29 0 0 253

Én  2 db hátsó rugóra jelentkezem! (Ha a donorodé eladó leszesetleg, és kijön a jó idő, és rá tudom venni a páromat egy kis kirándulásra, el is mennék érte.)

Milyen érdekes: a Golf lámpák mikhez is jók... Az Asconámon is Golf 2 lámpák voltak, mert azokhoz ugye már 35 éve nem gyártanak semmit, és hopp, a Golfé pont paszolt.

Előzmény: korjeep (251)
korjeep Creative Commons License 2013.01.29 0 0 252

valaki fényképezze már le nekem légyszi, hogy hol reped az a pedáltartó konzol....

nekem is volt/van problémám a kuplung pedállal (erről már csevegtünk), de nem látok semmi repedés szerűséget....

Előzmény: A-Ascona (250)
korjeep Creative Commons License 2013.01.29 0 0 251

nekem már megvan a kert végében a bódétlan szörnyem.....

végül is baromi drágán vettem, úgy, hogy nekem sincs ellenemre ha egy két dolgot el kell adjak...

mondjátok mi kell és megírom, hogy tudom-e adni...

 

sárvédőívem van (két első, egy hátsó), de azt nem szívesen adnám el.

 

féltengelyzárat szerintem igen, az ajtókat igen (ez már folyamatban van, ha minden igaz Bernie-nek)

első indexet a sárvédő tetjére szívesen, hátsó rugó is megoldható,

a bontott kocsimon a lámpakeret trabant lámpakeretből van megoldva....

az első fényszorókra ne vegyél bontottat... 2000 forintért kapsz hozzá VW golf I, vagyII es fényszórót, és csak a kis füleket kell levágni és már kész is a vadiúj lámpa kétezerből (a gyári jeep, meg valami 3-4000 a jeepalkatresz.hu-n...)

(vigyázni mert a zsiga, lada, trabant, ifa lámpa nem jó! Az üveg átmérőjében van 2-3 mm különbség....)

 

szóval kérdezzetek és megírom, hogy tudom-e, és hogy használható-e....

 

 

 

Előzmény: A-Ascona (248)
A-Ascona Creative Commons License 2013.01.29 0 0 250

Ez így igaz! Például: pedáltartó konzol. Nem tudok olyat akinek ne repedt volna meg pár helyen ez a cucc. Le is kellett vennem megerősíteni. (na ilyet is akartam venni annakidején tartalékba, de gondolkodtam, hogy minek, ha szinte mindegyiken szar.)

 

A féltengelyzárat pedig így oldottam meg:

 

 

A kúpos fejű csavarok berohadtak, le kellett furkálni őket. A lukakat felfúrtam (bemélyítettem, kaptak 8mm-es csőből 12mm-es hüvelyeket, és alátéttel (8.8-as) csavarokat. (ezek a csavarok ideiglenesek, bár sok feszítést nem kapnak, csak az a dolguk, hogy a fej le ne essen)

Boncz Bernie Creative Commons License 2013.01.29 0 0 249

A másik dolog ebben,hogy a jó öreg Korandokon úgy tűnik mindegyiken ugyan azok a problémák...Tehát valszeg majdnem mindenkinek azok az alkatrészek kellenének!Ez nem is lenne baj,ha mondjuk pár tízezerről lenne itt szó,de 400 azért negy pénz...

Előzmény: A-Ascona (248)
A-Ascona Creative Commons License 2013.01.29 0 0 248

Aki veteránautózik, öreg (ritka) járgányokat hajt, terepjárózik stb... az tudja, jó ha van egy tartalék donornak, hátul a kertben. Én mindegyik eddigi vasamhoz vettem egyet kettőt donornak, volt jópár kocsim az évek során hobbyból. (Vw bogarak, Transporter T2-esek,  Renault 4, Opel Manta, Kadett B,C, Ascona-A, Ascona-A Voyage, Gaz-69 M, AM, zaporozsec stb, stb) " autó kivételével mindent eladtam, mert már többet idegesített a sok hegesztgetés, szerelés, mint amennyit élveztem. Ezt a Korandot azért vettem, mert tetszett. Kellett egy kocsi, ami 4 kerékkel hajt, kb olyan célra, amit egy Suzuki kasznis Subaru, vagy Fiat Panda is teljesít: havas, sáros, vizesfüves utakon hegyre menjen fel, kirándulni lehessen vele. Nem off road és triál célra kellett.

Persze a második héten rájöttem, hogy lesz pár dolog, amit érdemes majd kicserélni, és hát tudjuk, hogy egyben olcsóbb az alkatrész, mint külön-külön bontva. De ennek ellenére donor autóm ehhez nekem sincs.

Jelenleg a 2 hátsó rugót kell nemsokára cserélni / felújítani, meg akarok venni tartalékba index és ablaktörlő kapcsolókat, ablaktörlőmotort, első lámpákat karimával, meg egy kormányt az agy miatt.

Szélvédőt, oldalüvegeket is jó lenne tartalékba szerezni, de itt Zegen 2-3 nap alatt legyártják, nem tudom, melyik lenne olcsóbb.

Szóval komplett kocsi nekem sem kellene, ez a pár cucc meg összekukázható apránként. (még...)

Boncz Bernie Creative Commons License 2013.01.29 0 0 247

Ez azért nem jó,mert gyakorlatilag mindenem megvan ezekből...

Legalábbis részemről...Ha meg közösen megvesszük,akkor max a motor váltó,ami kijöhetne belőle,ha versenygépet építenék belőle,a többi kéne hozzá...

Előzmény: korjeep (246)
korjeep Creative Commons License 2013.01.29 0 0 246

én a hatékony megoldások híve vagyok:-)))

vegyük meg közösen azt a rövid dobozost amit most raktak fel 480-ért a hahu-ra.

mindene jó, mindene működik!! 400-ért el lehetne hozni

fejenként 100-ból mindenkinek meglenne minden ami kell!

 

- első sárvédők

- első, hátsó sárvédő szélesítések

- első híd csonkállványokkal

- hátsó híd fékekkel

- váltó, osztóművel

- motor adagolóval

- felnik jó gumikkal

- alváz

- motorháztető

- orridom

- kormánymű, tengellyel, karokkal

- maga a bódé

- első fék nyereggel, tárcsával

- féltengelyzárak

- ajtók

 

Na?

Előzmény: Boncz Bernie (245)
Boncz Bernie Creative Commons License 2013.01.29 0 0 245

Bár most nagyon túlvállaltam magam:S

Boncz Bernie Creative Commons License 2013.01.29 0 0 244

Ha 200 alatt tudtok egyet,lehet érdekelne!Csak rövid,kapna egy jó 4000-es sorhat Jeep motort,35-ös kereket,szélesítést,két difizárat,aztán mehetne versenyezni:)!

Papír csak származási elég!

Előzmény: Strausz Roland (242)
Strausz Roland Creative Commons License 2013.01.29 0 0 243

Motorja patika,pappirjai rendben,kivan vonva ideiglenessen.

Strausz Roland Creative Commons License 2013.01.29 0 0 242

Zirc mellett vettem, egy építészmérnők mokustól, 6 évig nála volt,előtte nem tudom.

korjeep Creative Commons License 2013.01.29 0 0 241

mikor kipróbáltam érezhetően jobban ment terepen, mint az enyim. Lehet, hogy a guminak köszönhető, de nagyon jól bírta, és erő is volt benne...

csinálj belőle egy szép autót, megérdemli...

Előzmény: Strausz Roland (239)
korjeep Creative Commons License 2013.01.29 0 0 240

kicsit lemaradtam a világ forgatagában.... azt írtad, hogy oldalanként 50-et kértek érte????

na ennél azért jóval akciósabb lesz:-)))

Előzmény: A-Ascona (237)
Strausz Roland Creative Commons License 2013.01.29 0 0 239

Igen ez az ,170e ért hoztam el,igen leszeretném műszakiztatni,4 sebességes,a hajtások jók,szerintem a hidak gyáriak.

korjeep Creative Commons License 2013.01.29 0 0 238

mikor kerestem egy romot donornak, akkor megnéztem ezt a zöldet is......

papírbaja volt szegénynek, de talán gyógyítható:-)

 

amikor én néztem meg, akkor még egy 2,8-as motor volt benne:-O

mivel a motor, a váltó, és a kerékagy rész nem stimmelt a mienkével, ezért nem vettem meg.

 

a kasznin majd annyi munka van, mint Bernién volt. A hidak ugyanazok, mint a miénk, csak a csonkállvány, kerékagy, féktárcsa más.... valahová felírtam anno, hogy mi volt a kerékcsavarok távolsága, de most már inkább az új tulaj majd megmondja.....

Előzmény: A-Ascona (230)
A-Ascona Creative Commons License 2013.01.29 0 0 237

De csak ha nem ilyen nagyon akciósan adod... :)

 

Előzmény: korjeep (236)
korjeep Creative Commons License 2013.01.29 0 0 236

ha kell még féltengelyzár, akkor szóljatok..........

Előzmény: A-Ascona (234)
Boncz Bernie Creative Commons License 2013.01.29 0 0 235

Nem,csak autómatikusan rátette az 100%-os hasznomat:)!

Ezzel a sráccal is kell beszélnem,ha már így reklámozom:D

A-Ascona Creative Commons License 2013.01.29 0 0 234

Nem az árra mondtam, hogy korrekt, hanem a telefonba belebeszélő üzletemberre / csajra. Én is nézegettem a gyári újakat és az áraikat. Akit mondtál Kanizsán, hogy bont Isuzu cuccokat, hívjam fel, ő mondta ezeket az árakat (és ő volt egyben a legolcsóbb) Lehet, azért akart megvágni mert rád hivatkoztam?    :)

 

Boncz Bernie Creative Commons License 2013.01.29 0 0 233

Ja,és nem utolsósorban itt van Zalában:)

Előzmény: Boncz Bernie (232)
Boncz Bernie Creative Commons License 2013.01.29 0 0 232

A féltengelyzár az nagyon korrekt ár,figyelembe véve,hogy az új ennyi,párban:D!

http://www.patroldoktor.hu/webshop?page=shop.browse&category_id=50

Egyébként ezt az oldalt nézegessétek,mert ő árul CJ alkatrészeket is,ráadásul egy ismerősöm:D:D:D

Előzmény: A-Ascona (230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!