Keresés

Részletes keresés

templier Creative Commons License 2022.11.04 0 1 45483

Nincs eldugulva a kondenzvíz lefolyás?

Nekünk ez votla baj. A tünet az volt, hogy a kazán újraindítás után gyorsan leállt.

 

Szerelő leresztette az összegyűlt kondenzvizet, kitisztította a levezetőt, megdorgált minket. Cserélni semmit nem kellett.

A kondenzvíz már az égéstérben állt, azért nem indult a kazán.

Azóta jó.

 

A kondenzvíz szabad csöpögését azóta szemmel tartom.

Előzmény: Fricu1 (45442)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.03 0 0 45482

Az eredmény, az új hőcserélővel kapcsolatban:

 

40 fokra véve a HMV: az elején jól fűt, de rövidesen annyira visszaesik a hőfok, hogy már visszasem fűt.

45 fokon 41,3 és 45 fok között ingadozik, elég intenzíven és ütemesen. Nem kellemes! :)

50 fokon már nem érezhető az ingadozás! Van egy pici, de a tus alatt, nem annyira érezhető! Ez sem kellemes, de...!

 

Röviden: semmi változás, ha csak azt nem nézem, 40 eFt - al ismét rövidebb! Haragudni is csak magamra tudok, mert hagytam, hogy kételkedjek sajátmagamban és abban, amiről azt mondták és írták, hogy TUTI jó lesz oda is!

 

Szivattyú: emeletes lakásban a legutolsó radiátor, olya jó 20 méternyi csőre van a kazántól. Beindul a fűtés és mire felérek a radiátorhoz, már érzem a langyosat a tagon!

 

Valami a kazánon olyan dolog lehet hiba, ami nem tartja stabilan a HMV hőfokát, vagy esetleg nem tudom használni megfelelően!? Már csak az utóbbi lehetséges, de 5 éve ezen a módon használom - használtam és ekkora problémája még nem volt. Egy Istenverte Aristonosnak sincs ilyen gondja!!!

Előzmény: kormos* (45479)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.03 0 0 45481

Az érzékelné, az áramlásérzékelőben lévő mágnest! Én így értelmeztem itt kézben tartva, de lehet, most hülyeséget írtam!?! :)

 

Próba megy az új lemezessel!

Előzmény: kormos* (45473)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.03 0 0 45480

A reed relével együtt cseréltem!

Előzmény: kormos* (45474)
kormos* Creative Commons License 2022.11.03 0 0 45479

"Ma jön meg a lemezes hőcserélő, este már többet tudok majd mondani!?!"

 

Reméljük jó lesz!

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (45477)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2022.11.03 0 1 45478

Ezt kifejtenéd kérlek?

Hogy lehet nem megfelelően használni, illetve hogy optimális?

Előzmény: Unicalfan (45475)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.03 0 0 45477

A szivattyú működésével kapcsolatban, mit ellenőrizzek? Van a szervízrészben olyan, amit nézhetek ezzel kapcsolatban? 50 fokos előremenőnél, a gyujtás után azonnal melegszik a fűtés oldali előremenő. Mivel lehet még ellenőrizni?

Látom - láttam volt a szivattyúra is panasz máshol is, itt is és az enyém 5 éves!

Az a vegyszer amivel savaztam, vízkő és egyéb szennyeződés ellen is kiváló, marta mint a fene. Ma jön meg a lemezes hőcserélő, este már többet tudok majd mondani!?!

Előzmény: Unicalfan (45469)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.03 0 0 45476

5 éve használom, és eddig eredményesen!

Azért meghallgatlak, mert biztosan mondasz majd újat!?!

Előzmény: Unicalfan (45475)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.02 -1 1 45475

Csak kérdezném,mert ez is eszembe jutott,hogy MEGFELELŐEN használod mint kombi kazánt?  Nem lehet hogy semmi baja csak nem jól használod?

A kombi kazánok hmv  része egy külön történet....sokan nem értik nem tudják használni ...

Előzmény: Törölt nick (45466)
kormos* Creative Commons License 2022.11.02 0 0 45474

Áramláskapcsoló!

Előzmény: kormos* (45473)
kormos* Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45473

reed relé mi célt szolgál?

Előzmény: Unicalfan (45469)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45472

És egy fontos momentum:

A hmv hőcserélőt olyan szerrel savaztad ami nem arra való...amit rendeltél az a tűztér oldali tisztítószer a primer hőcserélő tekintetében...

Előzmény: Törölt nick (45466)
Fricu1 Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45471

Nem szép tőled, hogy kínaiul beszélsz itt nekem...

Talán eljött az ideje (így is terveztem), hogy a bővítés előtt egy szaki is "megszakértse" a rendszert.

Akinek az itteni kollégák közül van kedve (ideje, kapacitása) és priviben rám írna, azt köszönettel venném.

Természetesen a megfelelő honorárium fejében.

 

A kondit persze beszerzem, ha végre nyitnak a boltok, momentán ez volt kéznél. Méretre azonosak, csak némileg nagyobb a kapacitása. Talán ettől nagyobb az áram, ami a segédtekercsbe jut, és ettől hangosabb. De ilyen szivattyúval még nem játszottam eddig, csak tippelek.

Előzmény: C20NE (45465)
Fricu1 Creative Commons License 2022.11.01 0 1 45470

Én nem értek a kazánokhoz (sem), de most ősszel a saját gyerekeimet is lebeszéltem a kondenzációs kazán beruházásról.

Más kérdés, hogy ők se fogadták meg a tanácsot, egy Baxi-t tetettek be, kb. egy hónapja megy, eddig OK...

(egy milla körül lett a vége).

 

Nagyon aggaszt a nemzetközi helyzet, ami ugye "fokozódik". Szóval, mire elkészül - talán nem is lesz gáz, amit elégethessen. Döglött lóra nem teszünk - szerintem. Én kivárnék, aztán ha rendeződik az orosz gáz beszerzése és a háború is befejeződik - hajrá!

 

Addig lényegesen olcsóbb és kockázatmentesebb a javíttatás. Van egy mester Újpesten (nem hatalmazott fel, hogy közöljem az elérhetőségét), de a gugliba beírod, hogy kazán panel javítás, kidobja.

A mi kazánunk paneljét is másnapra (!) javította, pedig azzal engedte otthagyni, hogy szerinte tuti más a baj, mert ilyen hibával még nem találkozott. Becsületére legyen mondva: szkeptikussága ellenére tesztelte és valóban hibásnak találtatott.

Meg is csinálta azzal a megjegyzéssel, hogy a "jó pap holtig tanul", archiválta is a hibát, mint új tapasztalatot.

És egy 20-asból megvoltam, én meg betettem és lett meleg.

 

Természetesen ez csak egy tanács, vélemény, a döntés a tiéd, nem beleszólni akarok.

Előzmény: odonbattya (45464)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45469

Hát már annyi mindent cseréltél...

-Van két panelod ,ha mindkettővel ugyanazt csinálja akkor vegyük úgy ,hogy a panel hiba kizárva

-Az ntc-ket is cserélted és megmérték,hogy jók-kizárva

-reed relét cserélted -kizárva

-a váltószelep azt mondod szintén jó,és nem enged át a fűtés irányába-akkor zárjuk ki.

-A bypass szelep ha rossz is lenne nem játszik szerepet a hmv készítés során,mert ha a váltószelep zár rendesen akkor esélytelen,hogy megforduljon a víz mint kerülőúton.

 

A kazánod típusát rendesen benéztem az előzőekben,az egyhuzamú primer hőcserélőd dugulás tekintetében kizárt,hogy eltömődve legyen a nagy vízjárat miatt.

 

Sok választás nincs ,hogy esetleg mi lehet még rossz:

-HMV hőcserélő,ezt házilag tisztítottad ,DE erre azt mondanám,hogy akkor lenne biztosan jó,ha géppel nyomással savaztad volna--tehát én esélyesnek látom,hogy nem sikerült jól.

-szivattyú ezt még szintén nem cserélted -én 2. helyre raknám mint hibalehetőség a hmv hőcserélő után.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (45466)
bastardo Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45468

Akkor majd lehet írnék neked privátban, érdekelne a tapasztalatod :)

Előzmény: Zs:) (45467)
Zs:) Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45467

Nekem ilyen van már jó pár éve, de nem buszozok! Külső hőmérséklet érzékelő van a kazánon, az alapján állít előremenőt, az evohome meg mondja hova kell.

Előzmény: bastardo (45451)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45466

???

Előzmény: Unicalfan (45430)
C20NE Creative Commons License 2022.11.01 0 1 45465

Ugyanolyan értékű kondit vegyél bele! A villanyszerelési boltok szoktak árulni. Ha nem fér el a helyén egy tömszelencével vezetékeld ki és rögzítsd mellette. A sorba kötött szivattyúnak nincs értelme, elég sok radiátort elvisz egy kazánszivattyú, de persze méretezni kellene. Ha az újabb szakaszok a kazánházból indulnak egy hidrováltó és szivattyúk beépítése a megoldás a sorba kötött szivattyúk helyett.

Előzmény: Fricu1 (45463)
odonbattya Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45464

Sziasztok!

 

Fricu1-hez hasonlóan szombaton reggelre feküdt meg a kazánunk (Immergas Eolo Star 23). Mivel én nem értek hozzá hívtam szakit, aki hosszas debuggolás után panelhibát állapított meg. Ezt alátámasztani látszik a kazán által menet közben kijelzett (nem létező) 03-as hibakód is.

Szóval két lehetőség van: panelcsere vagy kazáncsere kondenzációsra.

Előbbire kaptunk árat, utóbbira pedig egy listát az általa ajánlott kazánokról. Mivel a téma számomra fehér folt, ezért szeretnék tőletek iránymutatást kapni.

Nem tudom ehhez mik a legfontosabb infók, megpróbálom összeszedni a paramétereket:

- kondenzációs kazánt szeretnénk

- a ház 75 m2, bőven beleférünk a rezsicsökkentett havi értékbe

- fűtésre és melegvízhez is a gázt használjuk 

- az általa ajánlott kazánok: 

  • Baxi Duo-Tec E 24
  • Baxi Luna Classic
  • Ferroli Bluehelix HiTech RRT 24 C fali kombi / hidrogén kondenzációs gázkazán
  • Riello Residence 25 KIS új rm

Örülnék ha tudnátok tanácsot adni milyen kazán lenne ide, ennyi fogyasztáshoz megfelelő. A felsorolt kazánokat egyáltalán nem ismerem, más ajánlást is elfogadok. Ha bármilyen infó kell még ehhez megírom.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Fricu1 Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45463

No, a tegnapi fejlemények:

Újra szétkaptam a kazánt, kivettem a szivattyút, és asztalon megpörgettem.

Látszólag normálisan pörög, nem is lehet túl könnyen lefogni. Egy 2uF-os kondi van benne (Grundfoss szivattyú), látszólag sérülésmentes, nincs égésnek, túlmelegedésnek jele, a vezetékei is épek. Műszerem nincs, ezért a tényleges kapacitás értéke kérdéses. A forgórész könnyedén, akadálymentesen forog.

Kivettem a másik kazán szivattyújából a kondit - egy Wilo, abban 2,6 uF-os van, de azonos a méret.

Kicseréltem.

Érezhetően hangosabb lett az üresjárása, de nem melegszik az asztalon forgatva.

Beépítve és újra feltöltve, légtelenítve a rendszert - működni látszik. Viszont hangosabb, mint korábban volt.

 

Kérdés, hogy ha hidegebbek lesznek, hogy fogja bírni?

Vajon a kondi nagyobb értéke okozhat gondot a későbbiekben? Vegyek belevaló, 2 uF-ost, vagy nincs jelentősége?

 

Azon is morfondírozok, hogy segíthet-e egy külső szivattyú bekötése? Különösen azért mert újabb szakaszokkal tervezem bővíteni a rendszert. És ott újabb radiátorok is telepítve lesznek.

 

További felvetéseket köszönök...

Előzmény: C20NE (45445)
C20NE Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45462

Ha jól lövöd be a külső hőmérséklet függvényében az előremenőt és a kazán le tud modulálni a minimum teljesítménnyel addig ahol nem kapcsolgat folyamatosan fog menni, ha nem akkor kapcsolgatni fog bármit is csinálsz. Önmagában az, hogy óránként kapcsol egyet nem okoz problémát a kazánnak.

 

Amikor visszatérőre szabályzol a kazán a visszatérő hőfokát figyeli és úgy állítja be a teljesítményt, hogy az előremenő meglegyen, amikor elindul a szivattyú és betolja a hideg vizet a kazánba akkor a kazán növeli a teljesítményét, ha eddig állt bekapcsol. Nálad a padló folyamatosan megy, ez a minimum amit a kazánnak kapcsolgatás nélkül kell tudnia, a radiátorok amikor nyitnak ehhez adódik a teljesítmény igényük.

 

Nehéz úgy megcsinálni hacsak nincs tökéletesen méretezve, hogy sose kapcsolgasson akkor se ha buszos a termosztát.

Előzmény: bastardo (45461)
bastardo Creative Commons License 2022.10.31 0 0 45461

Igen, van hidrováltó, és van 1-1 szivattyú is, külön a padlófűtésnek (bár vannak külön körök, de egyben fűtjük mindig mindet) és külön a radiátoroknak.

A radiátorokon vannak a termofejek, a földszinti padlófűtést pedig az evohome egység méri, és az van hozzárendelve zónaszelepként a padlófűtés szivattyújához.

A radiátoros körön levő szivattyú jelenleg mindig megy, ha lezárnak a fejek, akkor úgyis leveszi a teljesítményt.

 

 

De végeredményben az evohome on/off tartománya nekem így megöli a bulit, mert a reggeli felfűtést illetve az esti lehülést leszámítva mindig kapcsolgatni fogja a kazánt.

 

 

Ha -ahogy írod- visszatérőre megy a szabályzás, akkor mi indítja a kazánt mondjuk reggel?

De ha mondjuk találok egy Siemens BSB kompatibilis rendszert, lehet eladom az egész evohome-t, annak ellenére hogy amúgy nagyon tetszik, és kényelmes.

Előzmény: C20NE (45457)
blackbile Creative Commons License 2022.10.31 0 1 45460

Ha igy 38 fokkal eleg meleg van a helyisegekben, akkor igy jo, kondenzacio is van. Szerintem. De vannak itt nalam sokkal jobban hozzaertok.

Előzmény: istvandavid (45459)
istvandavid Creative Commons License 2022.10.31 0 0 45459

 

bocsánat... elszivárogtak a képek

Előzmény: istvandavid (45458)
istvandavid Creative Commons License 2022.10.31 0 0 45458

Sziasztok!

 

Kérdésem van, mivel a radiátorok nagyon messze állnak tőlem, abban a tudatban voltam, hogy csak úgy vannak és mind ugyan azt tudja, de mégsem.

 

Csatolok 2 darab képet, ezek a radiátorok vannak fent, (90m2, régi kádárkocka, belül felújítva, on-off  Computerm Q3 RF termosz, na de a lényeg nem is ez).

 

75 fok előremenővel vannak írva, jelenleg az előremenő 38 fokon ketyeg, kazán kondenzáció hibátlan. Ezzel okozok magamnak valami teljesítménybeli hátrányt, nyomatom a 'meleget' de a radiátor nem jól adj le? Emelni kellene az előremenőt? Biztosan van egy ajánlott értéke, ami alá aztán fixen ne menjek.

 

Gyárilag 75 volt a kazán előremenő, de úgy aztán várhattam arra, hogy meglegyen a kondenzációs kazán értelme, nem hül sokat a víz mire visszaér, nem kell hatalmas távot megtenni. Csatoltam képet a csövek típusáról is, amiket leraktak + csőhéj. (Táv méter nem mérvadó, ami nem lett lefektetve átvették)

 

Ha valaki kiokosítana ez ügyben, azt megköszönném.

 

 

C20NE Creative Commons License 2022.10.31 0 0 45457

Akkor én nem a kazánt vezérelném vele hanem ha van hidrováltó a szivattyút indítanám vele, tennék külső hőmérőt és időjárás függő vezérlést csinálnék és visszatérőre modulálnék. Nekem nincs az EVO rákötve a kazánra, egy Opentherm Gateway-en keresztül kezelem a kazánt. Most áttértem hőszivattyúra a kazán csupán HMV-re marad meg.  Vettem hozzá hőszivattyú relét és kipróbálom azzal. Ha nem válik be ott is önállóan fog a gép indulni-megállni az EVO meg intézi a szobánkénti hőmérsékletet. Nyilván próbára teszem az öntanuló képességeit, de eddig nem volt probléma.

Előzmény: bastardo (45454)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.31 0 0 45456

Akkor szerinted bele "invesztálja" a költségvetésbe egy lemezes hőcserélőt?

 

http://www.ep-shop.hu/Ariston-Alteas-Genus-One-HMV-lemezes-hocserelo-65116537

 

Így csak a kád feltöltésre jó, zuhanyzásra nem!

Előzmény: Unicalfan (45430)
Fricu1 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45455

A másik egy Buderus kazán - gondolom nem csereszabatos a két pumpa. Arra szoktak ügyelni...

De az is villannyal megy, szóval a kondi beletehető a Baxiba is.

A Baxiban még az eredeti minden, bár a vezérlőpanelt javította egy újpesti szaki. kb. egy hónapja.

Előzmény: peterch (45452)
bastardo Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45454

sajnos 100%:(

Siemens panel van benne, az meg Boiler System Bus-os (BSB). És BSB-OT gateway-t nem találtam sehol, szerintem nem csinált ilyet senki.

A Baxi Duotec még OpenThermes, de annak teljesen más az elektronikája.

 

Előzmény: C20NE (45453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!