Keresés

Részletes keresés

Hozzászólások sorrendje:
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.10.01 0 0 67
"maroktáraséban"-Ennek gvass hogy örül!!! :-)
Előzmény: lövőkeoli (66)
lövőkeoli Creative Commons License 2003.09.30 0 0 66
Szia Tina!
Úgy látom, te vágod a témát és nem vettem "belepofázásnak" a hozzászólásodat. (Ezt nem is tehetném!)
A bevizsgáló hivatal csak szemrevételez és beleüt egy jelet minden fődarabba. Mivel nincs munkájuk így lobbizták ki maguknak a zsíros bevételt, melynek alapja a fegyverek vizsgadíja. Már a vizsgadíj is érthetetlen, miért grágább egy többlukú forgó, mint egy kevesebb kapacitásu, és mi kerül többe a forgó vizsgájában, mint egy maroktáraséban.
Igazad van a FÉG árakban is, nagyon drágák.
Egyébbként azért mags, mert az új fegyver árára rájönnek ezek a költségek.

Helló:Oli

Előzmény: tina6770 (65)
tina6770 Creative Commons License 2003.09.29 0 0 65
Érdekességként mint szakmabeli a témához fűzném,hogy minap megkérdeztem a Kéz.lőf.vizsg.hívatalt,hogy miért kerűl a hatástalanított fegyver újbóli bevizsgálása ekkora összegbe. Válasz : mert ellenőrzik az összes alkatrészt úgy mint ha éleset vizsgálnának be. Kérdem,hogy az átmart,kifúrt és bedugozott csövön mit vizsgálnak,valamint az ütőszeg és a biztosító sem érdekes amióta hatástalanított a fegyver. Tök mindegy,hogy működik vagy sem. De azért felszámolják u.a.összeget mint egy éles fegyver bevizsgálásakor. Ezért van a következő indulási költség : 1300 ft rend.hat.kérelem.,5-6 ezer ft a műsz.szemrevételezés pld.marokfegyvernél,majd még u.e.k.b a munkadíj,ja és említetted a kereskedő költségét.Tehát egy PA pisztolyból aminek a használt ára 10-15 ezer így lesz 20-25 ezer forintka.Érdekesség,hogy a gyárilag hatástalanított marok FÉG fegyverek ára 60-70 ezer ft,jó mi !? Bocs hogy belepofáztam !
Előzmény: lövőkeoli (64)
lövőkeoli Creative Commons License 2003.09.21 0 0 64
Hát a hatástalanítás az azért is van, hogy a gyüjtő tudja otthonában tartani. Az ára meg azárt drágább az engedélyesnél, mert van az árán kívül egy kérvény illetéke, van a fegyvermester (elrontani képes a hatóság által) munkadíja, aztán meg egy vizsgáztatási díjért megnézi a munka minőségét egy harmadik fórum, majd ez utóbbi igazolásával vissza a szervhez bemutatni.
Ja és a boltos hasznát még nem is mondtam, aki mind ezeket intézi, hozza, viszi, bemutatja.
Röviden tehát egy elrontott vas drágább mint egy működő.
Ha akarjátok mondom a számokat is.
By: Oli
Előzmény: joxy (63)
joxy Creative Commons License 2003.09.20 0 0 63
Na erre felé akarok kilyukadni én is, mert ezek csak fegyvernek látszó, szép disztárgyak.
Általában van valami beteg, hibás, selejt fegyver, " azt' hatástalanitsuk, valamenyit majd csak ki árulunk belőle" jönnek ezek létre.
Előzmény: don_kihote (62)
don_kihote Creative Commons License 2003.09.20 0 0 62
Minden annyit ér amennyit valaki hajlandó adni érte!
Én kiherélt "árúért" egy fillért sem adnék!
Előzmény: joxy (61)
joxy Creative Commons License 2003.09.20 0 0 61
Valaki világositson már fel, hogy miért ilyen drága egy hatástalanitott fegyver?
(ha nem egy muzeális ritkaság)
lövőkeoli Creative Commons License 2003.09.13 0 0 60
Helló Luchiano!
60 pénzért nem sok a vétel. Látokörömben most csak egy rövid szuronyos és egy hoszzú NAGANT van. (69/db)
By
Előzmény: Luchiano (59)
Luchiano Creative Commons License 2003.09.12 0 0 59
Sziasztok!

Kösz mindkettőtöknek.
gvass1, azért csodálkoztam voln ha neked nics semmilyen használható információd:)
Egyébként nekem simán megér 60 rugót egy szép mauser. Lehet, hogy nem egy modern darab de egy szuronnyal felöltöztetve szép darab.

Üdv

gvass1 Creative Commons License 2003.09.12 0 0 58
hi,
"Régóta dédelgetett álmom, hogy birtokolhassak egy mauser 98-at. Fogalmam sincs, hogy hol tudok hozzájutni és mennyi pénzt és különítsek el erre a költségvetésből. "

Excalibur fegyverbolt, ferenciek terenel.
60e magassagban van Mauser 98. Lovedek kilovesere keptelen allapotban:-))

Előzmény: Luchiano (55)
lviz Creative Commons License 2003.09.12 0 0 57
Szia!
Leveled megkaptam,amint tudok benezek!
Addig meg gyujtogetek :))
Előzmény: lövőkeoli (56)
lövőkeoli Creative Commons License 2003.09.09 0 0 56
Szevasz Kolléga!

Kösd fel a gatyád! Szerintem száz alatt nem találsz, de egy kis időt kérek és konkrétumokkal is szolgálok neked.
By: Oli

Előzmény: Luchiano (55)
Luchiano Creative Commons License 2003.09.09 0 0 55
Szia lövőkeoli!

Régóta dédelgetett álmom, hogy birtokolhassak egy mauser 98-at. Fogalmam sincs, hogy hol tudok hozzájutni és mennyi pénzt és különítsek el erre a költségvetésből.
Szval lényeg a lényeg kb. milyen árban van egy jó állapotú mauser?

Kösz, Luchiano

lövőkeoli Creative Commons License 2003.09.09 0 0 54
Vagyok Urak!
Csak ritkán érek rá a fórummal foglalkozni.
Várom a további érdeklődéseiteket.
Előzmény: lviz (53)
lviz Creative Commons License 2003.09.08 0 0 53
Mar megtette :)
koszi
Előzmény: E30Allrad (52)
E30Allrad Creative Commons License 2003.09.07 0 0 52
lviz:

Oli tegnap igazoltan távol volt......jelentkezni fog.........

lviz Creative Commons License 2003.09.05 0 0 51
nos megkerestelek...de eddid semmi nem tortent.
lövőkeoli Creative Commons License 2003.09.03 0 0 50
Üdv a Gyűjtőknek!

A hatástalanított eszközök adásával és vételével
foglalkozom. Ha valakinek kellene olcsó, vagy ritka eszköz keressen meg akár az alanti mail címen: Fegyvereszoli@freemail.hu
By: Oli

Előzmény: repepe (49)
repepe Creative Commons License 2003.03.26 0 0 49
Szia!

Tippek a Hatastalanitott fegyver topicban, hogy hol lehet beszerezni oket.

Eloljaroban, hogy azert arra nincsenek ugy elszallva az arak, bar meg itt sem olcsok.

Csovi: repepe

don_kihote Creative Commons License 2003.02.05 0 0 47
Teve utcába biztos. Ugyis oda visznek be, ha megtalálják nálad, kivéve ha vidéki vagy, de ott meg verekednek a rendőrök / esti híradó/, tehát ott sem egészséges.
Előzmény: lviz (45)
fazekaslaci Creative Commons License 2003.02.05 0 0 46
Milyen kalibert keresel ?
Cserelhetunk is..

Laci

lviz Creative Commons License 2003.02.05 0 0 45
Hello!
Nem tudja valaki,hogy hogy lehet hatastalanitott loszerhez jutni?(illetve hol lehet :)
Koszi
lviz
don_kihote Creative Commons License 2003.02.01 0 0 44
Hali!
Hát megbolondult kend, hát megbolondult kend, hogy mindent kétszer mond, hogy mindent kétszer mond?
Előzmény: Sipaki Lóránd (42)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.01.31 0 0 43
dehogynem!
mondtam is magamnak, vajon miért használtak az első világháborúban már mordernnek mondható töltényt régi, jórészt fekete lőporra tervezett és gyártott nagyon-nagykaliberű revolverben? nem tudom. mondtam. nem tudhatták, hogy felrobban? de! akkor? kipróbálták! és? mit és? ezt nekem is ki kell próbálnom. ne csak gondolni, meg olvasni róla, hanem tudni, hogy mit lehet. hogy ne etessenek balfaszságokkal, amiket el kell hinnem, mert nincs más forrás, mint az irodalom.
Előzmény: gvass1 (40)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.01.31 0 0 42
igen nagy előnye, hogy kipróbálható.
25-40 grain-ig.
:)
öt sört nem is tudok kérni, csak ha leveszem a cipőm.
mindkettőt.
szerintem magasan jobb a gasser tára mint a dragon-é.
nincs a tárakasztónak bemart ellenformája a tárban ami gyengítené pont a legnagyobb nyomásnak kitett részt, hanem ellenkezőleg, egy plusz koszorúról emelkedik ki.
nagyon stramm revolver. imádom.
Előzmény: don_kihote (38)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.01.31 0 0 41
igen nagy előnye, hogy kipróbálható.
25-40 grain-ig.
:)
öt sört nem is tudok kérni, csak ha leveszem a cipőm.
mindkettőt.
szerintem magasan jobb a gasser tára mint a dragon-é.
nincs a tárakasztónak bemart ellenformája a tárban ami gyengítené pont a legnagyobb nyomásnak kitett részt, hanem ellenkezőleg, egy plusz koszorúról emelkedik ki.
nagyon stramm revolver. imádom.
Előzmény: don_kihote (38)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 40
hmm,
Sipaki ur meg engem arra emlekeztet, mintha a valaki Pedofil Pride Day felvonulast tartana:-))

Az alant leirtakbol ugyanis nyilvanvalo, hogy azok teljesen illegalisak. Megis buszken reklamozza oket.

Ezek a regei, joreszt feketeloporos toltenyre tervezett, nagyon gyenge minosegu acelbol keszult fegyverek persze ideig-oraig lehet, hogy elviselik az effele baromsagokat, de aztan egyszercsak robbannak.

Mondjuk azt megemlitenem, hogy a BP-re optimalizalt fegyvereket meg manapsag is csak 700-900 atmoszfera maximalis gaznyomasra vizsgaljak, a .45 ACP-e meg cca. 1800 bar is lehet.

Vagy te ezt nem tudtad?

Előzmény: Sipaki Lóránd (35)
don_kihote Creative Commons License 2003.01.29 0 0 38
Ha a 8x57 IRS-re gondolsz olyan tényleg van, de hogy ezt levágva belepaszírozni egy revolverbe, ilyet még nem hallottam. Pedig sok marhaságot hallottam, de attól még lehet, hogy igaz. Hüvelyrobbanás garantált nem? Te is úgy kéred a kocsmába az öt sört, mint az asztalosok?
Előzmény: Sipaki Lóránd (37)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.01.29 0 0 37
peremes, 8mm kaliber, 53mm hüvelyhossz.
de lehet, hogy 57.
palacknyakú, a hüvely alja pont .45-ös a felesleget le kell vágni.
:)
ha elírtam a kalibert akkor bocsika.
Előzmény: don_kihote (36)
don_kihote Creative Commons License 2003.01.29 0 0 36
Hali!
Bocsánat, de kiborult a köcsögöm! Én még nem hallottam: 8x53R lőszerről.
Előzmény: Sipaki Lóránd (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!