Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2010.04.14 0 0 1323
olvastad az altalad belinkelt cikket?
Előzmény: cumpika (1322)
cumpika Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1322
Nem sugalltam én semmit, csak arra kívántam reagálni, hogy szerinted kilókat meg lehet enni a bórból.



Azt sem állítottam, hogy különösen veszélyes lenne, de mégis azért 0.5mg/l a határértéke az ivóvízben.
Előzmény: naox (1321)
naox Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1321
igen, es mit irnak? kb azt, hogy 10mg/lit koncentracio alatt egyszeruen nincs karos hatas. A gyakorlatbna 2-3mg-nal tobb elvetve fordul csak elo. 100-szor-ezerszer ilyen koncentracio mellett esetleg volna valamely hatas.
Szoval ismet: az idezett cikk pont az ellenkezojet tartalmazza annak, mint amit sugallsz, (ez egyebkent nem eloszor fordul elo), de a parasztok ijesztgetesere azert ez is jo, hisz ok nem fognak 15 oldal tudomanyos szoveget elolvasni, egyszeruen csak hisznek a hazug dilernek, es vesznek fos gepet 300000-ert.
Előzmény: cumpika (1320)
cumpika Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1320
Itt bővebben írnak róla:http://www.who.int/water_sanitation_health/dwq/boron.pdf
Előzmény: naox (1319)
naox Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1319
"bor (ami egyaltalan nem mergezo, kiloakt megehtsz belole), na az marad."
"Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint a bór elváltozást okozhat a szaporító szervekben"
forras? eleg furcsa elkepzeles. A tudomanyos kozfelfogas valami ilyesmi (wikipedia):
Elemental boron and borates are non-toxic to humans and animals (approximately similar to table salt). The LD50 (dose at which there is 50% mortality) for animals is about 6 g per kg of body weight. Substances with LD50 above 2 g are considered non-toxic. The minimum lethal dose for humans has not been established, but an intake of 4 g/day was reported without incidents, and medical dosages of 20 g of boric acid for neutron capture therapy caused no problems. Fish have survived for 30 min in a saturated boric acid solution and can survive longer in strong borax solutions.
Előzmény: cumpika (1315)
cumpika Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1318
a tudatosan táplálkozók számára

Ők nem vesznek magukhoz ilyen palackozott szarokat.

Mérgező műanyag palack, mérgezi a vizet ami benne van, mérgezi a környezetet mikor kiürül.

Érdekes módon egyiken sincs feltüntetve a palackozás időpontja.

A fogyasztónak fogalma nincs arról, mikor palackozták, hol tárolták, mennyit volt tűző napon stb......
Előzmény: garazsabc (1317)
garazsabc Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1317
Nagyon jól érezhető, hogy egy víz milyen. Elsősorban a vegetáriánusok és a tudatosan táplálkozók számára. Az Oxigénes Szentkirályi és a a Jana (úgy tudom az szerbiai) messze jobb, mint bármelyik. A Jana a reklám szerint babáknak is adható, bár ezt nem tudom.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1316
Nem tudom, akik a fórumokon "keserűnek" nevezik az RO-vizet, hogy esetleg a víztisztítójuk ad neki valamilyen kesernyés mellékízt, vagy csak rosszul fogalmaznak, mert szerintem nem keserű, legfeljebb savanykás. Még szép.

Én valamikor kedveltem az ásványvizek ízét, később rájöttem, hogy az tulajdonképpen egy "meszes, lúgos, szappanos" íz. De régen lehetett kapni nálunk ivóvíznek számító, alacsony sótartalmú vizet (Zempléni víz) ott már kitűnt a savanykásabb íz. (Attól függetlenül, hogy gyárilag szénsavas volt, de még kipárolgás, kifőzés után is.)

RO-membránról közvetlen levett vízből a meszes íz hiányzik, de én semmi mellékízt nem érzékelek. Csak a legtisztább, legfrissítőbb "víz ízt", ha van ilyen, mert inkább nincs neki semmi íze. Nem negatív értelemben, hanem pont ez a jó benne.

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy a membránról nem desztillált víz jön le, sőt minél vízkövesebb a bejövő víz, annál több áthatol a membránon is. Bár annyira elenyésző mértékben, hogy például forralási maradvány szemmel láthatatlan, de a minimálisan szükséges ízhatást megadhatja, például a desztillált vízzel összehasonlítva, amiben még ennyi sincs.

Előzmény: paljoc (1310)
cumpika Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1315
bor (ami egyaltalan nem mergezo, kiloakt megehtsz belole), na az marad.

A felszín alatti vizekbe a bór a vízbázis kőzeteiből oldódik ki, felszíni vizekbe pedig a szennyvíz révén kerül (elsősorban mosószerekből). Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint a bór elváltozást okozhat a szaporító szervekben, illetve fejlődési rendellenességet idézhet elő. A bórra az európai uniós határérték 1 mg/l. Magyarország 2009-ben újabb haladékot kért, hogy még 2012-ig 5 mg/l határérték legyen érvényben.

Lehetne még sorolni mi minden van a csapvízben amit nem is vizsgálnak, azért ha nem muszáj nem akarom meginni.

Nővel aludni meg muszáj! :-))
Előzmény: naox (1314)
naox Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1314
"Arzén, ammónia, bór, jód, nitrát, vas."
ammonia, jod kiparolog (egyebkent egyik sem mergezo, sot), vas a vizkovel kivalik, bor (ami egyaltalan nem mergezo, kiloakt megehtsz belole), na az marad. As es NO3- valoban gond, mint azt ugye en is irtam.
"igyekeznie kell az embernek minél kevesebb mérgező anyagot elfogyasztani"
A legfontosabb, hogy minel kevesebbet tartozkodj a csajod kozeleben, hisz tele van K40-nel, a legnagyobb sugarterheles eletunk soran akkor er minket, ha minden este novel alszunk!
Előzmény: cumpika (1312)
naox Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1313
"e "két tök más víz" között??"
egyszeruen tukorforditottak a reklamszoveget, es azota elhiszik. Az olaszoknal pl. az alfoldi vizek kemenyek (Po meszes uledeke), a hegyi vizek lagyak (Alpok olvadt gleccservizei, meg andezites forrasai).
Előzmény: paljoc (1310)
cumpika Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1312
Arzén, ammónia, bór, jód, nitrát, vas.

Most nincs kedvem előkeresni, hány településen tartalmazza a vezetékes víz ezeket, határ érték felett.
A határérték alatt sem vígasztal, ki mondhatja meg, hogy nekem mi a határérték?

Ha lehet, igyekeznie kell az embernek minél kevesebb mérgező anyagot elfogyasztani.
Előzmény: naox (1309)
naox Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1311
en pecsi gyerok vagyok, nalunk a hegyi forras az 30nK, es egyaltalan nem RO izu. Amikor eloszor voltam vulkani hegyen, es ittan forrasvizet kikoptem, mert azt hittem, hogy valami szennyezes van benne. A kemeny vizzel osszehasonlitva hatarozottan "femizu" a lagy. (es a kemeny viz meg lagy izu, ami a kavaras csucsa, hihi)
De nincs olyan, hogy "viziz", mindketto teljesen termeszetes dolog, egyik sem egezseges, vagy karos, egyik sem jo, vagy rossz. Izlesek es pofonok. A finnek 1-2nK-s asvanyvizeket is forgalmaznak, es nalunk szenvednek attol, hogy meg az asvanyviz is ihatatlan, mi naluk detto.
Előzmény: paljoc (1310)
paljoc Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1310

Én tudok mit nem értek??

A víz "ízét" ugye nagyrészt a benne oldott ásványi anyagok adják. Ha ez igaz, akkor miért mondják az RO tisztítót visszasózó nélkül használók, hogy a tisztított víz íze a hegyi forrásokéra  hasonlít???

 Nem kétlem hogy így van, hisz hegyi forrásból utoljára húsz éves koromban ittam, mikor átbicikliztem az Alpokon át Velencébe/meg vissza/.  Így arra már nem emlékszem igazán. RO vizet meg soha nem ittam még.

Szóval nem vonom kétségbe, csak furcsállom, miből adódik az ízbeli hasonlóság e "két tök más víz" között??

Előzmény: naox (1309)
naox Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1309
azert mondj egyetlen olyan szennyezot, ami a csapvizban van, es a fozes soran nem "megy el". Baci megdoglik, klor, trihalometan kiparolog, vizko kivalik.... (az arzen, meg a nitrat ilyen lenne, de az meg ugye nincs a csapvizben...)
Előzmény: cumpika (1308)
cumpika Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1308
Bár ha főzéshez is tisztított vizet használok

Még jó, hogy azt használ az ember.
Előzmény: sonysony (1307)
sonysony Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1307

Volt nálam a silveraquás - tetszik a szerkezet csak egy kicsit drágának tartom. Bár ha főzéshez is tisztított vizet használok ..... Az íze kicsit furcsa a csapvíz v. a kristályvíz után. Azért szeretném megszokni.

 

naox Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1306
ne izejj mar. A gyomorszondat is meg lehet szokni, de a lagy vizre senki nem kenyszerit ra. Igyal olyan vizet, ami jolesik. En kemenyet iszom, mert az izlik. C. lagyat, mert azt szereti.
Előzmény: gabo011 (1304)
cumpika Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1305
Persze, hogy meg lehet szokni.

Mint a kávét cukorral, után cukor nélkül.

Azután még rá is jössz mennyivel jobb úgy.:-)
Előzmény: gabo011 (1304)
gabo011 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1304
És meg lehet szokni a lágyabb vizet a kemény után??
Előzmény: naox (1303)
naox Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1303
nagyon attol fugg, hogy mit szox meg gyerekkorodban. aki kemeny vizen no fol, annak a lagy viz "keseru", es nem oltja a szomjat. En is csak a 30nK-nel kemenyebb vizol tudok igazan joizut inni. De forditva is igaz, ha lagy vizhez vagy szokva, akkkor nem izlik a kemeny. De teny, hogy a lagy viz nem okoz betegseget, ha akarod, akar el is hagyhatod az utansozot.
Előzmény: gabo011 (1298)
gabo011 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1302
Sajnos a vizsgálatok azt mutatják, hogy még mindig előfordul rezes pálinka! 1mg/liter a határérték és láttam én már olyan pálinkát amiben 40mg volt a réztartalom!
Katalizátor volt a mi régi gépünkön is de nem használtuk a mostanin pedig már nincs. Főleg a kénes boroknál meg az ecetes cefréknél jó a katalizátor! Mivel mi ilyenekkel nem dolgozunk ezért felesleges!
Előzmény: Uldin (1301)
Uldin Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1301

Ha nem nagyon ecetes a cefre, ha tisztán tartod a berendezést, a rézelejét nem iszod meg, nagy baj nem lehet, annyi réz ami belekerül meg köll bele.

 

A rézhűtőt tényleg nehéz kitakarítani, ezért kompromisszumos megoldás lehet, ha az üstöt és a deflegmátort rézből készítik, a páracsövet és a hűtőt savállóból. A savállónak a hővezetése is rosszabb és nincs katalizátor hatása, igaz nem keletkezik a felületén rézkarbonát, vagy rézacetát, ennyi az előnye.

 

No, most nézem valahol külön rézkatalizátort használnak csak:

 

http://hirosindex.hu/public_relations/fizetett_hirdetes/vinotrep_kft._2.html

 

A főzőüstök tetején egy 40 négyzetméteres rézfelület biztosítja a réz-párlat találkozását, melyben a réz katalizátor szerepének érvényesülését teszi lehetővé. Az igazi magyar hungarikum " kisüsti pálinka lepárlása réz berendezés nélkül nem adja az elvárt minőséget.

 

Átmentünk szeszfőzéses üzemmódba, az se rossz dolog, majd jönnek a fináncok (:>)

Előzmény: gabo011 (1300)
gabo011 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1300
Nem muszáj rézből lennie azt üstnek csak ha abból van jobb íze lesz a pálinkának! Viszont a hűtő és a páracső saválló kell, hogy legyen különben rezes lehet a pálinka!
Előzmény: Uldin (1299)
Uldin Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1299

>Azt nem tudom, ha valaki cefrét rakna bele, mennyire működne,

>de ez sincs hálózatra kötve.

 

Ha pálinkáról van szó, az emberi találékonyság határtalan:

 

Schnaps brennen: Destille aus Kupfer, Edelstahl, Glas

http://www.schnapsbrennen.at/anlagen.php

 

A kisüstöt tiszta rézből kell készíteni, katalizátorként dolgozik lepárlás közben.

Előzmény: Törölt nick (1284)
gabo011 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1298
Nekem is van gyantás vízlágyítóm! 0 Nk-ra lágyítja a vizet és ennek a víznek van olyan keserű-édes íze amit írtam! Persze ezt nem isszuk! A múlt héten volt nálam a lux-os üzletkötő és az abból kifolyó víznek is ilyen érdekes íze volt!
Előzmény: cumpika (1297)
cumpika Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1297
Nekem az Osmotic Silver van,simán isszuk, a víznek nem az a feladata,hogy ásványi anyagokkal lássa el a szervezetet.

Nagyon jó íze van, a friss hegyi forrásvízre emlékeztet.

Nem tudom milyen ízre gondolsz a lágy víznél, vízlágyító berendezést is használok, de az a víz sem olyan mint amit írtál.

Igaz, hogy az ecowater vízlágyító is "profi " kategória, a világ legjobb vízlágyítóit készítik.
Nem kinai műgyantát használnak:-)
Előzmény: gabo011 (1296)
gabo011 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1296
Köszi! Neked melyik van a sok készülék közül?
Simán isszátok vagy kell pótolni az ásványi anyagokat? Nincs olyan lágy vízre jellemző keserű-édes íze a víznek?
Előzmény: cumpika (1295)
cumpika Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1295
http://silveraqua.hu/viztisztitok

Előzmény: gabo011 (1293)
marrisska Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1294
Most vagy anno, amikor vetted?
Előzmény: cumpika (1292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!