Keresés

Részletes keresés

azsur Creative Commons License 2006.10.10 0 0 3918

Köszönöm!

 

Megnéztem mégegyszer, ráillik a leírt betűkre Hosszúrét!

Örülnék, ha térképen is meg tudnám tekinteni, kérlek, tedd fel! Köszönettel

azsur

Előzmény: szentivany (3915)
HSteve Creative Commons License 2006.10.10 0 0 3917

 

A MOL adatbázisában csak a Nyulásziné Straub Éva által kiadott könyv anyaga szerepel, azaz nem teljes!

 

Ha megadod a nevet, lehet, hogy tudok segíteni. 

 

Üdvözlettel: HSteve

 

Előzmény: pupackoo (3916)
pupackoo Creative Commons License 2006.10.10 0 0 3916

Üdv Mindenkinek!

 

 

Jómagam is foglalkozom családfakutatással. Kutatásomban támadt egy probléma, amiben szeretném a segítségeteket kérni.

 

"Kempelen Béla : Magyar nemesi családok" könyvét lapozgatva találtam egy adatot, mely szerint családom czímeres levelet kapott. Viszont az Országos levéltár Internetes adatbázisában ez nem található.

 

Kempelen könyvében még annyi található, hogy " Vö. Márki II-211" . Tudja esetleg valaki, hogy ez mit jelent, vagy hogy mi lehet ez a Márki II-211, hogy hol keressem, és mit keressek?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Tisztelettel:

 

Pupackoo 

szentivany Creative Commons License 2006.10.10 0 0 3915

Kedves Azsur!

Valószínűleg Hosszúrét--itt található. Biánál

http://konyvtar.ksh.hu/helysegnevtar/1902/index.html

 

Térképet is keresek, ha kell.

 

Üdv

Előzmény: azsur (3908)
kajra Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3914

 

    Szia KalilaOOO!

    Igen, találkoztam, a múlt héten. Tóthkeszi /Magyarkeszi/ 1836-1868-ig.

    Az anyakönyvet 1870-ig néztem át.  Volfahra, Wolfhart, Vohlfart, Volfart vál-

    tozatokban.

                                 Üdv, Kajra

Előzmény: kalika000 (3913)
kalika000 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3913

Találkozott már valaki a Volfart (Wolfart, Volfhart, Volfort) névvel?

mézontófű Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3912
küldtem mailt ...
Előzmény: azsur (3911)
azsur Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3911

Bocsi, most látom, hogy e-mail mégsem megy

üdv. azsur

Előzmény: azsur (3910)
azsur Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3910

Akkor majdnem földik vagyunk. 

A herczeghalmi csárda tiszta sor.

 

Mivel őseim juhászok voltak, s nevezett H-betűs /egészen rövid szó lehet és ét-re végződik/, arra gondoltam, hogy esetleg manapság valamilyen dűlő, vagy határrész őrzi még ezt a helyet. Lehet, hogy csak néhány ház volt .  Atyám, aki szintén jól ismeri , ismerte ezt a környéket, nem emlékszik, hogy a család merre tanyázhatott.

 

e-mailt küldök.

 

azsur

Előzmény: mézontófű (3909)
mézontófű Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3909

Kedves azsur!

 

A Biatorbágy melletti kis tanya ma Herceghalom.  A csárda valószínűleg a Herceghalom-Bicske közötti régi 100-as út mentén fekvő Háromrózsa nevű majorság az etyeki útelágazásnál. Az 50-es évek elején Herceghalomban csak a régi cselédlakások voltak, majorsági irodák az intézőnek, magtár és istállók. Ja, és osztatlan tanyai iskola, akkor már 50 éve. Sándor Móric uradalma volt.

Majorságai: Dávid-major, Móricz-major, Háromrózsa s talán Kolárom...de erre nem esküszöm.

(Szüleim odaköltöztek 50-ben Békésből így azt hiszem autentkus vagyok a dologban..:))))))

Csak kicsi kápolnája és kicsi temetője volt, ma szépen rendbehozva, rendezett felkapott települése az aglomerációnak.

 

Mindenkit Bián kereszteltek még az 50-es évek közepén is, mert közigazgatásilag odatartozott.

 

Előzmény: azsur (3908)
azsur Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3908

Köszönöm a gyors választ!

 

Keresek egy helyet, nehezen tudtam elolvasni az anyakönyvben: Holzmét, vagy Holcrét - valami ilyesféle.

 

Bia /ma Biatorbágy/ mellett lehetett az 1850-es években valami kis puszta vagy tanya, mert az itt születetteket Bián keresztelték.

Örülnék, ha valaki tudna egy térképet feltenni ebből az időből, erről a vidékről.

Köszönettel. azsur

Előzmény: melanik (3904)
pe1971 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3907

Halihó marharépa!

 

Jaj de örülök, hogy összeakadtunk:-)

 

Van Veres és Tót, illetve Szabóm is, Tiszaszederkényből és Tiszapalkonyáról:-)) Én is remélem, hogy talán akad közös pontunk.

 

pillanatok múlva indulok a szederkényi lelkészi hivatalba az 1735 utáni anyakönyvek miatt.

 

Sajnos én azt tapasztaltam (gondolom ezzel nem vagyok egyedül), hogy a másodpéldányokban sok az elírás, hiányosak. Most éppen egy-két adatot próbálok leegyeztetni, illetve újjakat fellelni.

 

Hol tartasz a kutatásban?

 

Üdv:

Edina

Előzmény: marharépa (3906)
marharépa Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3906
...vagyis a lelkészi hivatalban...
Előzmény: marharépa (3905)
marharépa Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3905

Szia pe1971!

Én is Mezőcsáton kutakodom, református anyakönyveket. Nem is gondoltam, hogy lesz itt még valaki más is! :)

A V. Szabó családot kutatom, illetve mellékágakon még Tóthokat, Vereseket. Tavaly nyáron sokat voltam az anyakönyvi hivatalban, azóta meg a levéltárban, és elég sokra haladtam.

Te kiket kutatsz? Hátha van valami közös... :)

Előzmény: pe1971 (3894)
melanik Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3904

Kedves Azsur!

A Melchior keresztnév  Menyhért nevet jelent.Eredményes kutatást!üdv. melanik

Előzmény: azsur (3902)
azsur Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3903

Kedves Erbur!

 

A Ketty névhez találtam, hátha érdekes számodra:

 

1881.júl.17-én született Ilka, a Herczeghalmi Csárdában, 18-án keresztelték meg Bián.

Szülei: Valentin József, Kmett Terézia.

 

Keresztszülők: Belovics Sándor kovács - Sütő Éva.

 

1884-ben született István, már Bián, és ott is lett megkeresztelve. Ekkor az anya nevét Kmeth-nek írták.

 

Úgy emlékszem, hogy mintha Valentin úr is kovács lett volna.

azsur

azsur Creative Commons License 2006.10.09 0 0 3902

Kedves Kutatók!

 

Érdeklődnék, hogy a Melchior keresztnévnek mi a magyar megfelelője?

Az 1800-as évek eleji anyakönyvben találtam.

Köszönöm. azsur

HSteve Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3901

Kedves mézontófű!

 

Köszönöm a gyors választ!:)

A családom esetében is úgy néz ki, hogy volt egy állandó lakhely, és onnan mentek más más helyekre dolgozni.

Köszönöm a forrás anyag címét is!

HSteve

 

 

 

Előzmény: mézontófű (3899)
pe1971 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3900

Jut eszembe!

 

Kedves Plomba Pál!

 

Láttam, hogy kaposvári vagy, ezért megkérdezném tőled, hogy találkoztál-e már Röthler, illetve Csondor névvel kutatásaid során?

 

Párom édesanyjának anyai ága ide vezethető vissza. Sajnos a család ide-oda vándorolt az országban így csak annyi információm van, hogy Csondor József valószínűleg 1879-ben született és feleségül vette Röthler Emíliát aki 1881-ben született szintén Kaposváron.

 

6 gyermekük született , József, Erzsébet, Ilona, Tibor, Árpád és Ferenc. Mivel az első gyerek 1907-ben született, ezért valószínű, hogy az azt megelőző 1-2 évben kötöttek házasságot Kaposváron. Reformátusok voltak.

 

 

Üdv: Edina

Előzmény: Plomba Pál (3878)
mézontófű Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3899

Kedves HSteve!

(pont most pillantottam a netre)...

Feles kertész: a családban (természetesen nagyszüleimet értve alatta) úgy mondták, hogy a fele terményért művelték a földet. Az én családom egyrésze a 19. sz. első harmadára elzselléresedett, lévén, hogy aprózódtak a 18.sz.-i telek és kenderföldek.

Említett ükapám a sorozási jegyzékben úgy szerepel, hogy " feles kertész Rácz Lipótnál".

A meggyesbodzási lakhely mellett létezett a csabai ház is, hiszen az anyakönyvezések a 19. sz. utolsó harmadától a jaminai ev. templomban voltak.

A költözésekre csak azt a magyarázatot tudom elképzelni, hogy máshol megtudtak állapodni/vagy jobban megtudtak állapodni a feltételekben.

(Erre utal az pl. hogy a csabai szlovákok közül 65 család 1865-ben Nyékpusztára (Sarkadkeresztúr mellett) szegődött azt hiszem az Almásy uradalomba, majd onnan vettek kisbirtokokat Medgyesegyházán.) 

 

( Zahorán Jánosnak van egy kis néprajzos füzete a békési tanyavilágról, annak szokásairól. A csabai múzeumban vettem, de úgy emlékszem, hogy ott a tanyák állandóak voltak. )

 

Kb. ennyit tudok mondani.

Előzmény: HSteve (3897)
pe1971 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3898

Szia bikki!

 

Megdumcsiztuk.:-)

 

Edina

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3896)
HSteve Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3897

 

mézontófűnek!

 

Kedves mézontófű!

 

A következőkben kérném a segítségedet:

Korábban írtad, hogy őseid között volt dohánykertész is "...30 év múlva pedig az én ükapám volt ott 4-5 km-re feleskertész Meggyesbodzáson".

A családi leírásokban olvastam, hogy kertész őseim 1-2-3-4 évente változtatták a lakóhelyüket.

 

- Te ismered az okát a gyakori helyváltoztatásnak? A M.Néprajzban olvastam, hogy gyakorta változtattak helyet, de az okát nem írták le.

- A feles kertész azt jelent, hogy közösen bérelték a földet?

 

Előre is köszönöm a válaszod!:)

 

Üdvözlettel: HSteve

 

 

Előzmény: mézontófű (3702)
melanik Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3895

Kedves Ormossy...!

Köszi  a linket,nekem nagyon hasznos lehet még a továbbiakban,- és gondolom mindenkinek.A "pályakezdő" kutatóknak még ajánlom a  http://genealogia.lap.hu-t is.Mindenkinek jó kutatást kívánok!melanik

Előzmény: Ormossy (3891)
pe1971 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3894

Kedves bikki!

 

Meg tudnád határozni, hogy pontosan milyen helységekben illetve, milyen vallású felmenőidet, vagy azok leszármazottait keresed?

 

Mezőcsáton főleg református, illetve görög és római katólikus anyakönyvekben kutakodom.

 

szia

E

Előzmény: Törölt nick (3893)
pe1971 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3892

Jó reggelt, sziasztok!

 

Szeretnélek megkérdezni benneteket, hogy találkozott-e már valaki a Kiser névvel? Esetleg tudja-e valaki a név eredetét?

 

Előfordulhat még: Kisser, vagy Keyser névváltozat is.

 

Egyébként én Tiszaszederkény, Tiszapalkonya, Sajószöged, Girincs, Kiscsécs, Oszlár környékén kutatok. Ha esetleg van valakinek illetékessége ezen a területen, talán tudok segíteni.

 

Talán ez az oldal is jól jöhet valakinek:

 

http://www.ellisisland.org

 

 

Amerikába emigráltak névsora van rajta kb:1892-től az 1928-as évekig.

 

Köszönöm figyelmeteket!

 

Mindenkinek sikeres kutatást kívánok!

 

Pogonyi Edina

Ormossy Creative Commons License 2006.10.06 0 0 3891

Sziasztok!

 

Hátha Ti hasznát tudjátok venni...

 

http://csaladfa-szoftver.lap.hu/

idrisi Creative Commons License 2006.10.05 0 0 3890
Kedves Kjisztike!

Várom megkeresésedet!
Előzmény: Kjisztike (3888)
Ványai Zoltán Creative Commons License 2006.10.04 0 0 3889

Kedves Kutatótársak! Kedves Mindnyájan!

 

Az alábbi kérést ezelőtt 6 oldallal korábban is feltettem a topokra, de választ nem kaptam rá. Sajnos Én megakadtam a kutatásban, ezért szeretnék segítséget kérni. Biztosan van, aki szintén kutatja ezeket a neveket, illetve családokat. nagyon kérem Őket, hogy segítsenek nekem a kutatásban, mert eléggé összezavarodtam. Ezekből a nevekből illetve családokból rengeteg van, és nehezen lehet kihámozni az igazi rokonokat. természetesen a Ványaiakat kutatom elsősorban, de nagy a keveredés. Elsősorba, Nagyrábé községben vannak rengetegen, mi is ide tartozunk, kisebb arányban Bihardancsházán illetve Dancsházán. Ez a Mi vonalunk. Nem kell mondanom, hogy Szabó, Palotai, Harangi és nagy nevekből mennyi található, egyszerűen számomra kideríthetetlennek tűnnek a jelen állás szerint.

Nagy tisztelettel kérem, hogy segítsetek, ha tudtok. Előre is köszönöm szépen.

 

Szeretném megkérdezni ezen a Fórumon, hogy vannak -e olyan családfakutatók, akik a következő családokat kutatják, elsősorban Bihar és Békés megyében. természetesen Nagyvárad és környéke is benne van ebben, ugyanis akkor ez a terület is ide tartozott Bihar vm.- hez.

Ványai család

Palotai család

 Nagy család

 

a másik ág:

Szabó család

Harangi család

 

Természetesen Én is kutatom Őket, de ha van olyan segítőkész kutató, aki megosztaná velem az elért eredményeit, nagyon hálás lennék neki. persze ez csak egy ötlet, ami felmerült bennem, de Én kutatok tovább és keresgélem az Ősöket, mert nagy élmény, ha valakire rábukkan az ember. Összevetés képpen mindenképpen megérné.

 

Köszönettel és üdvözlettel: Ványai Zoltán

Kjisztike Creative Commons License 2006.10.03 0 0 3888
Szia Idrisi!

Küldök mail-t (bocsi, most nem érek rá).

K.
idrisi Creative Commons License 2006.10.03 0 0 3887
Köszönöm!
Előzmény: szentivany (3886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!