Keresés

Részletes keresés

wice Creative Commons License 2000.01.06 0 0 244
humor ne legyen, azt mar most el tudom kepzelni, milyen volna.

lehetnenek publicisztikak, elemzesek, zenekarok palyafutasanak attekintese, ilyesmik, amik az ujsagba az informaciomaximalas kenyszere miatt nem fernek bele.

gepeles helyett nem volna jobb a scanner+recognita megoldas?

Előzmény: supertzar (231)
adamskij Creative Commons License 2000.01.06 0 0 243
Szóval ez még nem biztos, de talán összejön.

A magyar heavy mezőny színe-java, ám inkább a
trash-death-black vonal lesz ott, kb. 17 zenekar.

Konkrétumokat a Gore Zone-tól,
FM 98.00 (csak Bp-en), kedd este 11-12

Előzmény: Törölt nick (242)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.06 0 0 242
Hű, az jó... Mik szoktak ott lenni? Élő zene is van?
adamskij Creative Commons License 2000.01.06 0 0 241
OK, ez egy jó kezdeményezés, én akár ACCESS adatbázist
is gyártok neki, a könnyebb keresés kedvéért, persze ehhez
adatok kellenek.

Nekem kevés MHH-m van, de összeírom, és küldöm, iLane.

Ja, akkor ide is reklám:

TILOS RÁDIÓ HARD/HEAVY PARTY

2000. március 11., szombat, PeCsa

GYERTEK !!!

Előzmény: iLane (236)
( turpi ) Creative Commons License 2000.01.05 0 0 240
legyen Slipknot poszter. A haverom nagyon szereti igy oda tudom majd adni neki :)
Telleg sracok. Van itt vki akinek sok a felesleges posztere es nekem akarja adni ingye'?

kontakt batran

iLane Creative Commons License 2000.01.05 0 0 239
Szerintem nincs meg... :)
(...de ha megis, akkor supertzar-ra is vonatkozik a keresem! :)
Előzmény: mrbungle (238)
mrbungle Creative Commons License 2000.01.05 0 0 238
szerintem az mhh-nak ez megvan, minek begépelni?
Előzmény: iLane (236)
iLane Creative Commons License 2000.01.05 0 0 237
...jah, es nyomd be ide a forumra, hogy melyiket csinalod, hogy masok ne gepeljenek hiaba!
iLane Creative Commons License 2000.01.05 0 0 236
Eleg nagy faba vagtam a billentyuzetemet ezert gondoltam sok lud disznot gyoz alapon egyutt talan jobban haladna a dolog.
Arrol van szo, hogy elkezdtem csinalni egy osszesitett tartalomjegyzeket az MHH-rol. Ez tartalmazza, hogy milyen interjuk es lemezismertetok jelentek meg az adott szamban (Sokkolo Korongok, Extra es Hatasokk is!)
Ebbol aztan csinalnek egy Excel tablat, aztan ugy lehet benne keresni, hogy csak na!
Nekem az elmult 4 evfolyam van meg, es arra gondoltam, hogy ha estenkent egyet beviszek az kb. 2 honap, szoval nem tul kiraly. Viszont ha itt mindenki begepel csak egyet mar akar jovo het ilyenkorra meglehet a lista!

Tehat ha benne vagytok, akkor a kovetkezot kuldjetek el nekem email-ben:
1. Az MHH szama
2. A tartalomjegyzekbol az interjuk
3. Sokkolo Korongok, extra, hatasokk (Egyuttes: albumcim formaban)

A tobbi formazast megcsinalom, webre is kiteszem ha kell, esetleg az MHH stabnak/homepagenek is jol jonne, mert amennyire tudom ok is ugy durkalnak az ujsagokban.

Szoval munkara fel!!! (a legutobbi 4 szam mar megvan)

req Creative Commons License 2000.01.05 0 0 235
Greetingz!
Honlap. Nagyon derék kis gyűjtemény ez már magában is, de attól egy kicsit elszontyolodtam, hogy az itteninél jóval szerényebb fórumot terveztek. A web tele van különféle bivalyos ingyenes fórumokkal. Olyannal is, amit saját kezűleg kell (lehet) életre kelteni, meg olyannal is, amit csak be kell linkelni. Ez utóbbit például a www.swi.hu címen lehet szerezni, és tudtommal elég meglehetős.
Azt hiszem, nem ártana néhányfajta játékot is belerakni -- olyat is, amelyikkel esetleg nyerni lehet. Szerintem egy sereg olyan promóanyagotok van, amivel nem tudtok mit kezdeni, csak porosodik a sutban, és azt igazán el lehetne osztogatni így.
A különféle szavazgatások is könnyebben mennének webes felületről, és azt sem túl bonyolult megakadályozni, hogy valaki orvul többször is szavazni próbáljon.
Érdemes volna valamilyen címlap-szerűséget is barkácsolni, de nehogy azzal kezdjetek! Rögvest két ok ködlik fel szűk kis agyamban: a nagyméretű képek és a magyar telefonhálózat nem kedvelik egymást, illetve ki szeretné, ha egyszer csak a Korn frontemberének bájos, Császár Előd-i magasságokat elérő mosolya köszöntené?
Az Index mintájára érdemes volna néha meghívni egy-egy alakot, aki például a fórumon keresztül válaszolhatna a kérdésekre. Ezeket a beszélgetéseket természetesen archiválva később is elő lehetne keresni.
Előzmény: supertzar (231)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.05 0 0 234
Szupercár, a februári boritón esetleg Stonehenge... :-))))))))
Előzmény: supertzar (231)
Mr._Bungle Creative Commons License 2000.01.05 0 0 233
Rock Bitchék tudnak zenélni???? Jaj de vigyorgok ......
Előzmény: glenn (229)
Blindmouse Creative Commons License 2000.01.05 0 0 232
UccsóSárkány!
Pont a Slip Of The Tongue lemez van a kocsimban :)
(a Fool For Your Loving-ra mindíg feléled bennem a versenyszellem olyankor láthatsz a rákóczi úton ezüst-villámot ;)))

ennyirekorai emháhás nem vagyok akkorezexerint, én nem emlékeztem rá.. de ha kell mondok olyat ami biztos nem volt borítón (és nem magamat fogom mondani, elhiheted)

nem jáccok sehol még mindíg.. nemkellekakutyánaksem, vagy nem divat hardrockot játszani, vagy mittomén.. szipacs..

Előzmény: Törölt nick (219)
supertzar Creative Commons License 2000.01.05 0 0 231
Honlap mindenképpen lesz, de határidőt ne is kérdezz. Fogalmazzunk úgy, hogy dolgozunk rajta, de félő, hogy amilyen elvárások itt felbukkantak, azoknak semmiképp nem tudunk majd megfelelni. Némi öröm azért, hogy az itt korábban megfogalmazott elvárásoknak igen kevés kinti nyomtatott újság honlapja felelne meg, hi-hi.

Azt mondjuk összeszedhetnénk közösen, hogy mi az, ami semmiképp nem hiányozhat a következők mellől:
-hírek rendszeres frissítéssel
-koncertdátumok
-aktuális megjelenések listája
-előzetes a köv. számból
-korábbi interjúk, kritikák folyamatos feltöltéssel. (sajna, 1993 előtt eléggé kőbaltás módszerekkel dolgoztunk, ergo elég sok gépelésre lesz szükség)
-exkluzív, csak netes interjúk, cikkek
-akciók, vetélkedők
-kultúra (ami a Radarba már nem fér be)
-humor
-apróhirdetések
-listák
-fontos linkek
-vendégkönyv
-fórum (természetesen az itteninél jóval szerényebb, viszont a szerk-nek feltett kérdésekre ott lehetne választ kapni.)

Várjuk a javaslatokat!

Februári borítóval kapcsolatban, mi a vélemény egy Demons & Wizards-ról? (Hansi a Blindból, Jon az Iced-ból) Ha már felszállunk a földalattira:-)

Előzmény: Törölt nick (225)
supertzar Creative Commons License 2000.01.05 0 0 230
Turpi,

Bocs, figyelmetlen voltam.

Mellesleg a poszterek még kérdésesek. Többek között nagy esélyes a Nevergreen és a Slipknot. De az is lehet, hogy az egyik oldalon Dopeman lesz, a másikon meg Patkó a legtutibb romaesküvős/dáridós cuccában.

Miért, küldött nekünk valaki új Bewitchedet? :-)
Erre a Bewitched-re gondolsz? Ez az októberi MHH-ból való, ha minden igaz:

BEWITCHED
At The Gates Of Hell
(OSMOSE)
A svéd Bewitched egy retro-metal csapat, akik minden szempontból a 80-as évek közepének hangzásvilágát próbálják felidézni. Korábban nyersebbek, thrashesebbek voltak, most hogy Blackheim már kiszállt, több lett náluk az old school metal, a galopp, a dallamos gitár. Finomodott az ének is, Vargher most olyan, mint valami énekelni nem tudó német frontember 1985-ből, aki túl sokat hallgatott Venomot. Rögtön a nyitó Sabbath Of Sin egy óriási nyúlás, egy UFO téma (Rock Bottom), ahol még a szóló is szeretne Michael Schenkeres lenni, csak Vargher énekes/gitáros képessége ezen a téren elég limitált. A Heaven Is Falling alaptémája egyértelműen Iron Maiden hatású, ezt keverik germános thrash/speed sarkossággal, de a Black Mass ügetése is sokat köszönhet Harriséknek. A direktebb, egyszerűbb, jobbára középtempós témák sora, az okkult szövegvilág, a nyolcvanas évek szerényebb produkcióit idéző vékonyka hangzás biztos talál híveket a csapatnak, de ez a lemez nekem nem sok újat mondott. Mondjuk a Let The Blood Run Red című Thor nótát érdekes volt ennyi év után viszonthallani. És a digipack csomagolás is látványos…

Régi MHH-kkal kapcsolatban annyi a szomorú infó, hogy az 1994 előtti számokból már egyáltalán nincs utánrendelhető példány.


Előzmény: ( turpi ) (227)
glenn Creative Commons License 2000.01.04 0 0 229
Azért, mert marha drágák! Állítólag zenélni is tudnak + tornászmutatványok. Dupla gázsi.
Előzmény: Flynn (228)
Flynn Creative Commons License 2000.01.04 0 0 228
Inkább azt mondja meg valaki, miért nem lehet egy király Rock Bitch koncertet szervezni Magyarországon?
( turpi ) Creative Commons License 2000.01.04 0 0 227
supertzar: alant kerdeztem de nem valaszoltal, milyen posztert kapunk a kov mhh-val? Uj Bewitchedet kaptatok? Velemeny?
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.04 0 0 226
Köszi, de jaj...!
Ezexerint januárban nem lesz möhöhö?
Éhezem... :-/
Előzmény: supertzar (223)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.04 0 0 225
Supertzar,

bár tudom, hogy több tonna hozzászólás hangzott el a "mikor lesz már mhh honlap" ügyben, de most tényleg. Amíg készül az új szám, az ember kapna vmi ízelítőt, hogy pl. számok lesznek a cd/mc mellékleten, s akkor az mhh olvasói levelekbe írnánk meg, hogy "na ha korn címlap, akkor inkább "pop-korn"-t veszek (bocs a hülye szóviccért, de ezt a BDD topicban mégse akartam elsütni, ámde kikívánkozott). Az mhh honlap esetleg alkalmas lenne-e arra is, hogy régebbi stuffokat is el lehessen érni. Mondjuk fogalmam sincs, honnan tudnám, hogy hány tonna újságban volt olyan interjú, ami érdekelne, akár 1989-ből is. (meg olyan jó elolvasni, hogy minden banda aktuális lemezéről állítja, hogy ez volt a non plus ultra, lehet egy kicsit röhögni az önértékeléseken). Szegény ( turpi ) sem biztos, hogy akar kamionnal hazavinni mhh évfolyamokat, webről leránatni kicsit egyszerűbb. De ha így nem rentábilis, egy teljes, nagyobb időszakot fölölelő mhh cd-t (remélem, 5 éve is számgéppel tördeltetek, nem Erika írógépen kerestétek a gót betűkészletet) még meg is vennék. (de ha a cd borítón Korn lesz, hát akkor... tényleg "gyilok")

Rh-

Előzmény: supertzar (223)
dr.bundy Creative Commons License 2000.01.04 0 0 224
Supertzar!

Én csak egyetlen kérdéssel zargatlak (ha szabad).

Miért van az, hogy az általatok egykoron agyonistenített zenekarokat (Korn, Machine Head, Paradise Lost, Metallica, Megadeth) az utobbi időben halálra cikizitek, szénné alázzátok, és ott pöttyentetek el gonosz megjegyzéseket velük szemben, ahol csak tudtok?

Válaszodat előre is köszönöm!

dr.bundy

supertzar Creative Commons License 2000.01.04 0 0 223
Szia!

1. Az új MHH valamikor február első napjaiban jelenik meg.

2. Kiküldtük/kivittük egy rakás helyre, de a visszajelzések elég lassan jönnek. Már német CD-áruházban, pl. müncheni Müller Music, láttuk a Mood/Powerhung(a)ry CD-t, és végül is ez volt a cél. Csepp a tengerben...

Üdv és gyilok!

Előzmény: Törölt nick (221)
supertzar Creative Commons License 2000.01.04 0 0 222
Szia!

1. Az új MHH valamikor február első napjaiban jelenik meg.

2. Kiküldtük/kivittük egy rakás helyre, de a visszajelzések elég lassan jönnek. Már német CD-áruházban, pl. müncheni Müller Music, láttuk a Mood/Powerhung(a)ry CD-t, és végül is ez volt a cél. Csepp a tengerben...

Üdv és gyilok!

Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.04 0 0 221
SZUPERCÁR, két gyors kérdés, ha még onlány vagy:

1. MIKOR LESZ ÚJ MÖHÖHÖ?
2. (ami fontos nagyon ám): külföldre hová küldtétek el végülis a Power Hungaryt, és jöttek-e már visszajelzések? Ugyanez itthon?
Ha ez konfidenciális (deszépenmondtam), akkor mail me, please, mint a cd-n szereplő egyénnek...

Köszi előre is...

Előzmény: supertzar (220)
supertzar Creative Commons License 2000.01.04 0 0 220
Van egy újabb Mood review, ezúttal a német DareDevil stoner/doom website-ról. Íme:

MOOD - Wombocosmic
(Hammer Records)

After a gig with Subversion I got that tape from Sandro. I have seen some articels about that hungarian band, but when I put that tape in my stereo, I couldn`t believe my ears....is that a new Trouble????
No, it is MOOD!!!! But if you like Trouble, buy that fucking CD! 14 songs (incl. Scuse me from Trouble`s `92 Manic Frustration) with an excellent sound, fantastic booklet (with all lyrics) and very good musicans. The songs go straight to your head and Mood have two excellent guitar-players. They did a fantastic job!!!! My favourite are I (the bloodstained embryo) and Wombocosmic. But that`s not fair, because all 14 songs (2 Intros) are really over the top!!!!!!
Hey guys, that`s real DOOM METAL!!!!!!!
And if it doesn`t matter to you, that Gabor sounds like Eric Wagner, believe me....you will love that release! Support that music!!! And first: support that fantastic band and try to find that CD!!!
Jochen from DareDevil

Doom or be doomed!

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.04 0 0 219
Drágalányos Vakegerem, hát hogyne lett vóna! Csak régen... Még a nemtomhanyas nagyonkorai Hámeren volt Covi bácsi meg a Vaj István (Steve Vai-nak is monnyák, akik nem tuggyák, hogy magyar a gyöngyöm), még amikor a Slip Of The Tongue lemez kigyött.
Nahátakkorhát. :-)

(Jáccó' má' valahó'?)

Előzmény: Blindmouse (215)
Blindmouse Creative Commons License 2000.01.03 0 0 218
Erről már írtunk pár sort 21.edike táján..
Előzmény: Karaj Madár (216)
Raul Creative Commons License 2000.01.03 0 0 217
Szerintem nem lehet igy általánositani, hogy a magyar vagy a külföldi szöveg a jobb. Attól függ, hogy ki irja. Pl. ezek az Ossian és társai tipusu szövegek nagyon bénák szerintem. Viszont a magyar alternativ szintéren tényleg volt/van néhány igencsak zseniális szövegiró (Müller, Menyhárt, Legát, Pajor). Gondolom ez azzal függ össze, hogy az alternativ zenében sokkal fontosabb a szöveg.

Egyébként milyen zenét játszik az emlitett együttes? Ezzel a névvel olyan darkosnak tudnám elképzelni.

Előzmény: Karaj Madár (216)
Karaj Madár Creative Commons License 2000.01.03 0 0 216
Szerintem a magyar rocknak több esélye van mint gondolnátok. Egyre jobb. Persze ha nem hallgatjátok az új együtteseket nem tudjátok mennyit fejlődőtt. Különben magam is nagy rock és alternatív rajongó vagyok.SŐT a magyar szöveg sokkal SZÍNESEBB és TALÁLÓBB mint a külföldi. Persze a kivétel erősíti a szabályt. Itt van például egy új kecskeméti együttes a Hetedik Érzék. Hallottam a demojukat, és egy pici csiszolás és hatalmas sikert aratna az országban. De pénz és hely hiányában nem tudnak feltörni. És még ki tudja hány ilyen együttes van az országban.
Blindmouse Creative Commons License 2000.01.03 0 0 215
Miért? Whitesnake volt valaha borítón? ;))
Előzmény: ( turpi ) (214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!