Keresés

Részletes keresés

annyi baj legyen Creative Commons License 2016.02.01 0 6 55076

Aki akarja, kimenti az mtsz-es videóból, ami bemutatja az összeset, és jobb minőségben jut hozzá, mint egy fényképről :)

Előzmény: Törölt nick (55074)
Pulmy Creative Commons License 2016.02.01 -6 0 55075

Ez jogos,de sajnos tele a "háló" ilyen képekkel,de aki ezzel szórakozik az már elég abberált lehet.

 

 

Előzmény: Törölt nick (55074)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.01 -6 0 55074

Visztulának nem a lenyomat helyének beazonosításával volt sosem gondja hanem azzal (jogosan) hogy ha beteszünk egy lenyomatot bárhová a netre akkor onnantól kezdve az lemásolható, technikailag kivitelezhető a reprodukálása.

Ezért nem ez a lényeg itt hogy ez a Hármashatár hanem az hogy a bélyegző lenyomata ne látszódjon teljes terjedelmében.

Előzmény: Pulmy (55073)
Pulmy Creative Commons License 2016.02.01 -6 0 55073

  Megfejtsem a lenyomatot?   ;)  :D  Egyébként az ilyen képek is simán elmennének annyiabajlegyen kvízében.

Előzmény: Törölt nick (55072)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.01 -6 0 55072

Most megfogtál engem is...

Egészen idáig azt hittem és állítottam is volna teljes hittel hogy ezek fémbélyegzők, de most megnéztem és tényleg!

A betét gumiból van:

gumibetét fémkeretben.

(szándékosan kitöröltem egy részét a lenyomatnak, mert Visztula azonnal itt teremne és töröltetné a hozzászólást... :-))  )

Előzmény: Csuhás (55071)
Csuhás Creative Commons License 2016.02.01 0 0 55071

Ajaj, gumit akarnak cserélni? Lehet hogy meg nem tudnak a fém pecsétekről?

Előzmény: kerxy (55068)
rozaa Creative Commons License 2016.02.01 0 6 55070

Szia! Nekem sincs, aminek a legfőbb oka, hogy túl bonyolult. Én nem szeretem a sok darabból álló, nem könnyen tisztítható dolgokat. PET palack nyáron, termosz télen, és van mindkettőhöz polifoam csőhéjból házilag barkácsolt szigetelés. 

Előzmény: Tevemadár (55059)
Tevemadár Creative Commons License 2016.02.01 0 6 55069

Bikk pubi!

Kösz! :-)

Előzmény: Bikk Pubi (55065)
kerxy Creative Commons License 2016.02.01 0 6 55068

Ide is írtam este, és most válaszoltak is, miszerint: "Köszönjük a jelzést, sajnos tudunk a problémáról és hamarosan pótlásra is kerül a Kab-hegy bélyegző gumija." Tehát ez jó hír :)

Előzmény: jzp2107 (55049)
olahtamas Creative Commons License 2016.02.01 0 6 55067

Én a polárom belső zsebébe szoktam fél literes palackban tenni innivalót(teát), hogy ne fagyjon be, és akkor még hátizsákot is tudok felvenni.

A hátizsákomban meg ott a termosz, amiből utántöltöm

Camelbak-et még nem használtam, de van szabvány PET-palackra csavarható csövem is, ha nincsen szélsőségesen hideg, vagy meleg, akkor az is jó, a sietősebb túrára megyek.

Bár mostanában már nem sietek annyira, inkább kényelmesebb túrákat tervezek :)

Előzmény: Múzsla (55066)
Múzsla Creative Commons License 2016.02.01 0 0 55066

Én jó ideje már - a hidegebb túrákon - úgy öltözködöm, hogy a legalsó rétegre egy kerékpáros felsőt veszek, amelynek hátulján három zseb található. A középsőben elhelyezem a 0,5 vagy 0.7 literes flakont a folyadékkal. Nem csak hogy nem fagy be, hanem még kellemesen iható is lesz így a hőmérséklete. Egy hátránya van, ilyenkor nem tudok hátizsákot vinni. Azonban a tapasztalatom az, hogy már nem is kell. Az utóbbi években már anélkül igyekszem megoldani a túrákat. Eleinte sok kérdés volt, hogy mit hová pakoljak, de mára már kialakult. Még a váltás technikai ruházatot is el tudom így helyezni.

Ez csak egy saját tapasztalat, ami nekem bevált.

Előzmény: Tevemadár (55063)
Bikk Pubi Creative Commons License 2016.02.01 0 7 55065

Idejekorán=idejében, nem a kelleténél korábban. Ezt nem a hiba végett, hanem okán írom. A helyes használat végett (=céljából).

nagypapi Creative Commons License 2016.02.01 -6 0 55064

Ezért kell pálinkát beletölteni! :-)

Előzmény: Tevemadár (55063)
Tevemadár Creative Commons License 2016.02.01 0 0 55063

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat camelbak ügyben. :-)

 

Hasznosnak találtam. :-)

 

Fagyás - most dec. 31.-ei szilveszteri túrán a hátizsákomban lévő kulacsban is megfagyott a víz. :-) A vékony csőben meg nem csoda, ha idejekorán odafagy. Majd legfeljebb fagymentes időben használom. :-)

 

qentar Creative Commons License 2016.02.01 0 0 55062

Most a BHTCS-n egy ismerős ilyet használt. A mínusz tízben belefagyott a víz a csőbe, megküzdött vele.

Előzmény: Tevemadár (55059)
Múzsla Creative Commons License 2016.02.01 0 6 55061

Szia!

 

Én egy időben használtam.

 

Extrém hidegben nem próbáltam, így a befagyásveszélyről nem tudok írni, de feltételezem, hogy van az a (túra)hőmérséklet, amikor előfordulhat.

Nyári melegben egy idő után felmelegedett, de nem jobban, mintha a kulacsomban lett volna. Tetszett, hogy egy töltéssel (3 liter) sokáig mehettem vele és nem kellett sűrűn az utánpótlást keresni.

A víz mellé kisebb dolgok is befértek, így egy napos túrákhoz nagyon megfelelt.

Végül - több tisztítás után - elkoszolódott a rendszer és nem akartam kockáztatni egy fertőzést. 

 

 

 

Előzmény: Tevemadár (55059)
Pulmy Creative Commons License 2016.02.01 -6 0 55060

  A második :)    (bocsi,de magas laszti)   mac13    így szerintem az idő döntött Gábor javára 

Előzmény: Csuhás (55058)
Tevemadár Creative Commons License 2016.02.01 -6 0 55059

Sziasztok!

 

Kicsit OFF kérdésem/érdeklődésem lenne.

 

Használ valaki közületek camelbak -ot? (Az a "zsákos" víz tartó, amit hátizsákba kell rakni és egy szívócső vezet a delikvens szájához.)

Megfordult a fejemben, hogy az ebayről beszerzek egyet (elég jó árban vannak), de ha sok negatív tapasztalat, vagy lebeszéltek róla, akkor nem.

Szóval tapasztalat érdekelne. (Melegszik -e, nyűgös e használni, vagy igazából semmi különös.)

 

Köszönöm előre is az esetleges válaszokat.

És bocs az OFF -ért.

Csuhás Creative Commons License 2016.02.01 0 0 55058

Ki volt a másik első helyezett?

Előzmény: csg65 (55055)
Güsziológus Creative Commons License 2016.02.01 -6 0 55057

Turistautak Magyarországon

Gödöllői-dombság

 

GD.SS (legutóbb még GD.S2 volt, de az nem OK, mert az útvonalnak van folytatása is Péceltől, ez lesz a TV.SS, de erről majd máskor).

 

Azt hiszem, sikerült "rekonstruálni"az útvonalat.

Pécel - Határ-hegy - Nagytarcsa - BOLNOKA - Kerepes - Szilasliget - HUNGARORING - Csömör

 

Négy alakalommal jártam az útvonal egy-egy szakaszán.

A Szilasliget - HUNGARORING - Csömör szakasz kellemes séta, ajánlom mindenkinek.

Itt változások is lehettek, sajnos a "klasszikus", MTSZ-es térképen nem tudtam követni, merre mehetett, de azt hiszem, Fótra.

Sebaj, most TUTI, hogy "ráépült" az S4 jelzésű, Mogyoród - Csömör közötti útra, mely gépjárművel (helyenként inkább terepjáróval) is járható.

Van egy szép erdő a RING közelében, ezt úgy néz ki elzárták, hatalmas földkupac jelzi. hogy Fót felé nincs út, és a SÁRGA is egyértelműen Csömör felé vezet.

Megtaláltam a térkép szerint Fótra vezető S+ jelzésű út elejét, kopottak a jelzések.

A fa alatt, ahol az út kiágazik, lehetne egy pihenőhely, de ez inkább vágyálom.

 

Ajánlom az alábbi emlékhely felkeresését.

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=5854

 

A teljes útvonal kb. 30 kilométer, van még három szakadás a TUHU térképén. Hogy a valóságban mi a helyzet, az még a jövő titka.

 

Az OSM térképén nincs semmi, találtam útleírást Bolnoka és Pécel között, de ez nagyon régi, és nem tekinthető hitelesnek.

 

Az M31 mindenesetre nem akadály, jártunk arra kocsival, a repülőtérre és a szeméttelepre vezető út aszfaltos, és 2 sávos, már-már tökéletes.

A PMP-t járok ezen felkészülhetnek a sárra, a szeméttelep után ui. nagy erőgépek széttúrták az utat, hatalmas sár volt, ki se szálltunk a kocsiból.

Van viszont P3 a Bolnoka felé, át a völgyhídon, frissen festettnek tűnő jelzés mutatja, hogy az M31 másik oldalára itt is lehet menni, de kicsit később (Isaszeg felé) az M31 hídon vezet keresztül, alatta TUTI van út (ez lehet a S-), de a nagy sár miatt a bejárás majd máskor.

 

És végül a jelenlegi állapot:

 

csg65 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 55056

Idézek garass korábbi hozzászólásából:

"Az oszlopok mostani pontosítás szerint (2014. dec.) csak Tematikus utakra kerülhetnek és nem az OKT-re. (Kivéve, ha a kettő együtt fut.)"

"Természetesen a Cserehátban nem lesz új tematikus út, így ez alapból kizárt."

Ehhez képest pl. az Alföldön is találkoztam velük, de eddig csak olyanokkal, amik erdőszélen álltak.

Előzmény: Pulmy (55041)
csg65 Creative Commons License 2016.02.01 -6 0 55055

Aki még nem tudná, valóban 3 pont volt a legutóbbi verseny első három helyezettje között, az első helyen döntetlennel. Hát, ilyen sem volt még.

 

Tudja valaki hány új bélyegzőt tüntettek el legalább részben? Tudomásom szerint Kab-hegy, Bódvaszilas, Hűvösvölgy. Van még több is?

Előzmény: csg65 (55004)
qentar Creative Commons License 2016.01.31 0 0 55054

Nincs új a nap alatt :D

Előzmény: Törölt nick (55053)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.31 -4 2 55053

Azt hiszem még Hörpölin mesélte hogy ez félig meddig egyszer meg is történt, egy asszonyka egy alkalommal bevitt vagy 40-50 bélyegzőt az MTSz-be, hogy szegény férje azokat gyűjtötte a lenyomatok helyett...

Előzmény: qentar (55052)
qentar Creative Commons License 2016.01.31 0 7 55052

Ott, de kirakták a forgalmi iroda elé, a kerítésre (egy lépésre a bejárattól). A doboz megvan, de árván fityeg ki belőle a lánc, így a forgalmistától kaptunk "Bódvaszilas" feliratú nyomatot.

(Nekem mondjuk már megfordult a fejemben, hogy a "pecsétgyűjtő túramozgalom" jegyében valaki begyűjti mind a 147-et, aztán egy szép napon beállít egy nagy zsákkal az MTSZ-hez, hogy hát akkor kérné cserébe a kitűzőt.)

Előzmény: Törölt nick (55051)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.31 -2 4 55051

"Csak azt tudnám, Bódvaszilason kinek kellett az új OKT-bélyegző olyan nagyon..."

Ha egy üzlet beindul... egyébként Bódvaszilason nem a vasutasoknál volt az új bélyegző?

 

Előzmény: qentar (55050)
qentar Creative Commons License 2016.01.31 0 0 55050

A nap kérdése: mennyit fogynak az OKT-teljesítők? Máshol eltalálták a helyes formátumot, úgyhogy végképp nem értem :)

 

 

A hétvégén bejártuk a Bódvaszilas > Encs távot. GPS-szel, túlélőkészlettel készültem a sokak által említett jelzéshiányosságok miatt. Most nagyon szépen fel vannak festve Bódvaszilas és Felsővadász között. Felsővadász és Fancsal között viszont marad az érzésre belőtt útvonal, ha nincs műszer. Nagyot tévedni nem lehet: dombra fel, falut észrevesz, valahogy lejut, aztán ugyanez még kétszer. Minden pöpecül be van szántva, szét van túrva. A fagy utáni 8 fokos melegben szügyig jártunk a sárban, mindenhol patakok csörgedeznek - de legalább jó puha volt. :P

Az infrastruktúra hiánya nagy kihívás (bolt, tömegközlekedés), de az emberek nagyon segítőkészek voltak (a húzós arcokat leszámítva; csípem, amikor nem köszönnek vissza, csak néz öt méterről az arcomba..., mindegy, ezen annyira nem húzom föl magam, én hazamegyek, ő marad ott), a táj meg nagyon szép.

 

Csak azt tudnám, Bódvaszilason kinek kellett az új OKT-bélyegző olyan nagyon...

 

jzp2107 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 55049

nem a bejelentes@termeszetjaro.hu ?

 

Előzmény: efemm (55046)
kerxy Creative Commons License 2016.01.31 0 6 55048

Írtam akkor az egyel lejjebbi természetjárós címre. Közben látom a ttt fórumon, hogy valaki már jelezte két nappal korábban. Mi végül fotót csináltunk, más megoldás nem nagyon van sajnos ott :(

Érdekes, hogy a fáról átkerült a pecsét a téglafalra, de szerencsére az asztalka is, nem is értem az új dobozok kihelyezésnél miért nem raktak mindenhova ilyen kis asztalkát...

Előzmény: Törölt nick (55047)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.31 -5 2 55047

Pár éve két alkalommal írtam Pálmai Vencelnek a természetbarátponthu-s címére, akkoriban elég gyorsan pótolták is a hiányzó bélyegzőket, de ez még a Nagy Projekt előtt volt.

Most nem tudom kinek kell írni, de a fórum olvasottságának apróbb jeleiből arra következtetnék hogy lehet hogy már tudják is... :-))

 

Mindenesetre ha nem csináltattak minden bélyegzőből kettőt akkor érdekes lesz a történet! Ti végül hogyan igazoltatok?

 

Itt még megvolt... a régebbi, de már újnak számító sörnyitó alakú gumis bélyegző. Lehet hogy bocsánatot kell tőle kérni? :-)

Előzmény: kerxy (55045)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!