Keresés

Részletes keresés

KingaLany Creative Commons License 2001.06.11 0 0 59
nyithatnek dicsero topikot is az orvosok, mernokok, egyeb tiszteletremelto ember gloriazasara, de abba ki irna? ezt most nem a kozonseghajhaszat miatt irom, hanem, mert ILYENEK VAGYTOK: amikor dicserni kell az arra erdemes embert, akkor az persze senkit sem erdekel. maradjon ilyen a tarsadalmi beallitottsag: essunk hasra az ugyvedektol, es szarjuk le a haz, hid, ut, teve, telefon tervezoit, mert az elso tipusu ember sokkal nagyobbat alkot.

egyszeruen nem is ertem egyebkent, hogy nem akad itt egy-egy normalis emberen kivul masvalaki, aki ezt fel birja fogni.

Előzmény: Yoo (26)
tracy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 58
Egyre jobb. Sok sztárügyvéd a bűn mocsarába süllyedt. Igen, megeshet. Reméljük van itt valami reáltudományokhoz értő ember, aki a formális logika képleteivel is le tudja vezetni, hogy ez nem egyenlő azzal, hogy a jogászok a társadalom parazitái.
Előzmény: Ordas (54)
Ordas Creative Commons License 2001.06.11 0 0 57
De te is erzed, tedd a szivedre a kezed, hogy CSE meguszta az egeszet. Alt., aki halaos balesetet koz, azt leultetik.
Előzmény: tracy (51)
Ordas Creative Commons License 2001.06.11 0 0 56
1. topic cimet nem en adtam
2. mar javitottam a buntetojog dolgot
3. nyomorgo jogaszt hivjak bironak es ugyesznek
Előzmény: MacPhisto (53)
MacPhisto Creative Commons License 2001.06.11 0 0 55
Szerinted nyilván minden megvádolt bűnös, mi?
Előzmény: KingaLany (48)
Ordas Creative Commons License 2001.06.11 0 0 54
Akkor "jojjunk haza"

hany olajost iteltek el? Vagy maffiavezert? Sok sztarugyved elsullyedt a bun mocskaban. Nelkuluk nem mukodne a lakasmaffia. Igen, ez biztos elenyeszo, azert alakult ra uj rendorsegi csoport, hasonloan az autotolvaj bandakhoz. :)

Előzmény: tracy (44)
MacPhisto Creative Commons License 2001.06.11 0 0 53
Most magyaráztam el, hogy a büntetőjog milyen pici szelete a jognak. A jogászok 80%-a soha, érted, soha nem kerül kapcsolatba büntetőüggyel.

És jobb ha tőlem tudod meg, hogy van nyomorgó jogász.

Előzmény: KingaLany (48)
KingaLany Creative Commons License 2001.06.11 0 0 52
engem bosszant, ha attetelesen valaki az en penzembol is, de azert gazdagszik, mert bunozoket ment fel.

amugy ezeknek az embereknek szerintem NINCS lelkiismerete. ha lenne, nem mennenek hazugsagbol megelni.

Előzmény: NaNe (14)
tracy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 51
Olvassál már el egy büntetőtörvénykönyvet, mielőtt ilyeneket írsz. Belőve se lehet vezetni.
Egyébként lehet, hogy igazad van. Folyamatukban kell nézni a dolgokat. A közokirathamisítást együtt a balesettel. De a baleset is csak azért volt, mert Elődnek fejébe szállt a népszerűség, és azt hitte, neki mindent szabad. Mert népszerű volt. Mertszerették, mert örömet okozott az embereknek. Ha 10000 embernek csak egy pici örömet okozott, akkor ezzel ellensúlyozza a bánatot, amit a balesettel okozott. Tüntessék ki!

Szóval hagyjuk már a folyamatokat.

Előzmény: Ordas (43)
MacPhisto Creative Commons License 2001.06.11 0 0 50
Azért, mert ez egy tradíció. Különben a doktori címnek semmi jelentősége nincs, hacsak nem az irigy, kockafejű mérnököknek :-))))))))))))
Előzmény: Ordas (47)
Ordas Creative Commons License 2001.06.11 0 0 49
Faszba! Megint elirtam. :)

Mellesleg jogasz miert kap doktorit 5 ev tanulas utan, amire a mernoknek 8 ev kell? Raadasul semmi ujdonsagot nem hoz letre a mernok, csak megirja a diplomamunkajat, mint barmely mas egyetemen.

Helyett

Mellesleg jogasz miert kap doktorit 5 ev tanulas utan, amire a mernoknek 8 ev kell? Raadasul semmi ujdonsagot nem hoz letre a jogasz, csak megirja a diplomamunkajat, mint barmely mas egyetemen.

Előzmény: Ordas (47)
KingaLany Creative Commons License 2001.06.11 0 0 48
na, igen, ebben jokora JOGASZI csusztatas volt... latom, erted a mesterseget. az aprocska kulonbseg az, hogy egy "sztarugyved" a legnagyobb nagygazdanal is NAGYSAGRENDEKKEL NAGYOBBAT szakit. arrol nem is beszelve, hogy nyomorgo jogasz nincs. van viszont nyomorgo foldmives.

a masik ELENYESZO kulonbseg: jogaszek a bunozessel vannak vapcsolatban. erted, mi az, sok ember elott bebizonyitani egy gyilkosrol, hogy arany szive van? ez a velejeig valo romlottsag.

ajanlom figyelmedbe az Ordog ugyvedje cimu filmet.

Előzmény: Champace (12)
Ordas Creative Commons License 2001.06.11 0 0 47
Ahhoz nem. Eleg konytarazni, merni, tervezni.

De a mernoki doktoratushoz komolyan kutatni kell, ill. vmi ujat is hozni.

Mellesleg jogasz miert kap doktorit 5 ev tanulas utan, amire a mernoknek 8 ev kell? Raadasul semmi ujdonsagot nem hoz letre a mernok, csak megirja a diplomamunkajat, mint barmely mas egyetemen.

Olaszok csinaljak jol, ott minden egyetemet vegzett doktor :)

Előzmény: MacPhisto (45)
KingaLany Creative Commons License 2001.06.11 0 0 46
asszem eleg jol latod a lenyeget. ez sajnos idealis dolog, de telleg ilyen vilag kellene: azok iranyitsanak es kapjanak elsobbseget, akik valoban megerdemlik, akik TESZNEK is a jobb letert. ne pedig azok, akik kihasznaljak a tobbieket. szerintem ez teljesen korrekt fantazialas.

azert, mert belegyoposodtel egy tobb ezer ev soran kialakult vilagnezet alapjan, neha te is elgondolkodhatnal, jo-e ez igy. kulonben a forradalmak is igy szuletnek. :)

Előzmény: morticia addams (5)
MacPhisto Creative Commons License 2001.06.11 0 0 45
A diplomához fel kell találni valamit?
Előzmény: Ordas (43)
tracy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 44
Az Egyesült Államokban évente több millió peres ügy van. Te most megfogsz egyet, amiről a tévében hallottál, és nekilátsz megítélni a jogot általában? Ez körülbelül olyan, mintha én egy tévés repülőgépkatasztrófa után megállapítanám, hogy repülni életveszélyes, mindenki lezuhan, a légitársaságok és a pilóták pedig közönséges gyilkosok.
Előzmény: Ordas (41)
Ordas Creative Commons License 2001.06.11 0 0 43
CSE ugben tobbek kozt az is gaz, miert valasztjak szet a buncselekmenyeket. Hiszen a kozokirat hamisitas folyomanya volt a balesetnek. Ezert is szar a buntetojog. Meg azert is, hogy ittasan nem lehet vezetni, de belove igen.

Melyik doktori cím nem memória kérdése, okostojás?
Pl. mernok. Ahol vmi ujat kell hozni.

Előzmény: MacPhisto (38)
szigiri Creative Commons License 2001.06.11 0 0 42
azért a bírók ezt figyelembe szokták venni.
Előzmény: Ordas (41)
Ordas Creative Commons License 2001.06.10 0 0 41
Nezzuk:

Elovehetnenk meg a nemzetkozi peldakbol OJ Simpson ugyet. Felmentettek, most mar sose lehet elitelni, amit allitolag megtett.

Epp a CSE-rablo ugy utan irtam, hogy az gesz jog szar [valoban lemaradt a buntetojog kifejezes], mert aranytalanul itelkezik.

Ugyved valoban nem ment fel, henm kvazi felmentet. Az meg kulon gaz, hgy gazdagabb ember jobb ugyvedet fogad, tehat nagyobb eselye van a buntetes elkerulesere, merseklese. Azaz hol van a jog elotti egyenloseg? :)

Előzmény: szigiri (32)
deadcrow Creative Commons License 2001.06.10 0 0 40
mert javasoltam védencemnek, hogy maradjon csendben, amíg a hangoskodókat kivezetik a teremből.. bíró úr! lesz ma tárgyalás vagy elnapoljuk?
Előzmény: rali (34)
szigiri Creative Commons License 2001.06.10 0 0 39
az "általában" szó csak irónia volt

a félravezetés nem nagyon jellemző rájuk, mivel jóformán az egész ügyet ők vezénylik le, és 20X több kérdést tesznek fel, mint egy SZTÁRÜGYVÉD. ésa ezt személyesen láttam a tárgyalóteremben.És legtöbbször hárman vannak, nem egyszál magukban.

Előzmény: mamagáj (36)
MacPhisto Creative Commons License 2001.06.10 0 0 38
Ordas ebből is látszik mennyire hülye vagy. Fogalmad sincs semmiről, pofázol és hersegsz össze-vissza.

ad CSE. A közokirat-hamisítást még csak most fogják tárgyalni. A kábítószert nem lehet bizonyítani. vagymert te utálod CSEt, bizonyítatlan dologért is bűnhődjön?

ad Toyotás rabló. Ez - az előzővel ellentétben - szándékos bűncselekmény. Ráadásul a pasi visszaeső bűnöző.

A doktori cim tenyleg botrany. Mire fel? Csak memoria kerdes az elvegzese, semmi konstruktiv munka! Melyik doktori cím nem memória kérdése, okostojás?

Nagyon jo film ezzel kapcsolatban: Az ordog ugyvedje Hollywood mindig jól megaszongya az igazat.

Amugy az egesz jog szar. Hiszen aranytalanul buntet, ill. egeszeben elmondhato, hogy tul puhany, takonygerincu. nincs visszatarto ereje! Nalunk. Be kene vezetni minimum a 100-200 eves borton bunteteseket.
Ebből is látszik, hogy neked meg KingaLánynak mennyire fogalad nincs az egészről. A büntetőjogról magyaráztok végig, amkor ez a jognak egy pici szelete. De szerinted az egész jog szar, mert kevéssé büntet. A jog nem büntetésre való, te fogyatékos.

Mielőtt hersegtek, szívjatok magatokba egy kis tudást is, retardált banda.

Nem akartalak sértegetni (de), de nagyon hülye és szűklátókörű hozzászólás volt.
Az meg gondolom külön bosszant, hogy CSE alatt porrá tört az überBMW, és hogy egy "szar" Toyotát el akarnak lopni. :-))))))))))))))))))))

Előzmény: Ordas (21)
szigiri Creative Commons License 2001.06.10 0 0 37
Ha ebből indulunk ki akkor az emberi társadalom is hülyeség, mert az normák nélkül nem létezik.

és ha nincs társadalom, nincs ember sem, mert az mber társas lény.

Előzmény: terrigena (35)
mamagáj Creative Commons License 2001.06.10 0 0 36
Irod:"...éS a bírók általában egyetemet végzett emberek, akiket nem lehet egy teccetős jogértelmetzéssel félrevezetni."

A birók CSAK egyetemet végzettek lehetnek.
De ettől még minden szarral félrevezethetők...

terrigena Creative Commons License 2001.06.10 0 0 35
Nem a társadalom, hanem inkább az emberi hülyeség parazitái. Amíg van emberi hülyeség, vannak jogászok, amíg van szar, vannak legyek... mi itt a probléma az irigységen kívül?
Előzmény: KingaLany (-)
rali Creative Commons License 2001.06.10 0 0 34
Nem vérzik el olyan hamar,most csak lapít.Nem hallom a hangját.
Előzmény: deadcrow (33)
deadcrow Creative Commons License 2001.06.10 0 0 33
ha senki nem védi, akkor hamar elvérzik.. a népnek pedig cirkusz kell..
Előzmény: Yoo (31)
szigiri Creative Commons License 2001.06.10 0 0 32

Ordas benned egy jogász veszett el,(ez a szerencse), mert te lennél a világ legÁSZABB SZTÁRRÜGYVÉDJE. Ilyen érveléssel még Keanu Reevset is felmentenéd.

Sajnos a kritikád több helyen is sántít egyrészről azért, mert a felgyülemlett jogból semmit sem passzíroztál a kis fejecskédbe.

A rablás, aminek súlyosan minősülő esete, ha fegyverrel követik el(az mindegy, hogy elsütik-e vagy nem)a vagyon elleni bcs-k közül a legsúlyosabb, ahogyan az élet elleniek közül az emberölés. Nos a fiatalember szándékosan követte el a tettét, ez bűntett. Ha az illető rákos lett volna és 2 napja van hátra az életébő akkor is fegyházban tölti le. És min. 3,5 évet kaphatott volna, ha minden mentesítő körülmény bejéátszik. Amúgy a középérték 10 év, ennyit kellet volna kiszabni rá, ha a bíró átlagosnak mondja az ügyet.

A te általad pedig "pinaszájúnak nevezett" Császár Előd(aki ezért fel is jelenthetne, ha mernéd vállalni a neved)pedig egy gondatlan vétséget, amit 1-5évig büntetnek (a minimum fél év) itt a középérték 3 év.Etőől lehet eltérni.

Na nem feszegetem, ez jogilag teljesen korrekt. És az ügyvédek senkit nem mentenek fel. Csak a bíró menthet fel. Az ügyvédek védik az ügyfelet, és korántsem az amerikai filmekben megszokott módon, mivel Mo.-n nincs olyan sok nem-jogász bevonva, mint az uSaban. éS a bírók általában egyetemet végzett emberek, akiket nem lehet egy teccetős jogértelmetzéssel félrevezetni.

HA valami kérdésed van, csak irj!

Jó pénzért mindent kérdésre válszolok!

:)))

Előzmény: Ordas (21)
Yoo Creative Commons License 2001.06.10 0 0 31
és ezt miért nekem mondod? én nem fizetek a védelméért.:))
Előzmény: deadcrow (29)
tracy Creative Commons License 2001.06.10 0 0 30
Elképesztő, hogy miért nem tanítanak egy kis jogot középiskolában, vagy állampolgári ismereteket vagy valamit.

Az a bűnöző, akit a bíróság annak jogerősen annak nyilvánít. Te bíró vagy? Nem hiszem. Akkor meg ne bűnözőzz!

Előzmény: Ordas (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!