Keresés

Részletes keresés

Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.09 0 0 443

 Most látom a 170 -es házadnál  28 eft az átalány - nyilván új a ház !

Előzmény: KömKel (440)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.09 0 0 442

 Közben jött egy ügyfél,

  őt pátyolgattam, de most folytatom.

 Tehát, ha igaz az az átalány, az nagyon sok.

 Addig szigetelj és reparálj amig tényleg majd a felére esik a fogyasztás. De csak majd mint írtam.

 Az egy ekkor háznál max 3000 m3 némi melegvízzel és főzéssel, ami a jelenlegiárakon olyan 390 eft - legyen 400. Így az átalány olyan 33 -35 eft nyi. És nem 58 eft.

 Azért az 50 -60 % -os megtakarítás túl optimista - ennél a háznál. Pl. a padlásszigetelésre tett javallat enyhe túlzás - tetőteres házaknál a padlás felület kicsi. Aztán a ferdefalakkal se lehet sokat kezdeni bontás nélkül.

 Viszont lehet az oldafalakat szigetelni - hatásosan, a nyilászárókat reparálni ( vagy cserélni, de az mán sok píz ).

 És még valamit  - a lakás alacsony belső hőmérsékleten tartásával is jelentő megtakarítás érhető el.

 Azt megint nem tudjuk az előző familia milyen hőfokon  éldegélt ott !!

Előzmény: Zoltanuss (441)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.09 0 0 441

 Végül is az felfoghatjuk úgyis nem sok ! A jelen műszaki állapotokhoz képest !

  nálam 93 m2 -en 180 eft / év agázszámla - sőt az idén talán több is még nem összegeztem.

 A tied az a 12 x  58  eft azért sok. Ok. korrigálol először 6 hónappal számoltam.

 

 Sok az bizony !! De ne  forintot nézd hanem a fogyasztást reáliákban, azaz gáz köbméterben - nézd meg az órát most és amikor feltették.

Előzmény: hegeri (438)
KömKel Creative Commons License 2011.04.08 0 0 440

Ha feldobsz 10 cm szigetelést a falra, minimum 1.1-es nyilászárókra cseréled, és a padlásra 25-30 cm olcsó gyapotot, akkor a gázszámlád feleződni fog minimum. De inkább 60% megtakaritás.

 

170 m2-es házunk van, fele B30, és csak 8 cm szigetelés. Átalányban 28e-re jött ki a mostani szezon, és még nincs meg a padlásszigetelés, lábazatszigetelés.

Ha ezek meglesznek, akkor 1100-1200 m3 gázra számolok fűtésre, ami kb 20e Ft átalányban (de ebben már a melegviz is benne van)

 

Ha kell konkrétabb megtérülés számitás, akkor -ahogy Axióma is irta- (HŐ)Szigetelések topic, vagy privátban is segitek.

Előzmény: hegeri (438)
Axióma Creative Commons License 2011.04.08 0 0 439

1. inkabb a (HO)Szigetelesek topik

2. a gaz araban nem, sot elobb-utobb emelik, de a mennyisegeben igen

3. legeloszor padlason, plafon fole jo sok gyapot leteritese, nyilaszarok reseinek megszuntetese (kiveve ha nyilt a kazan es nincs legbeejto, akkor utobbi TILOS)

 

Egyebkent 3 retegu, min. 80-as keretu ablak, 10+ cm hoszigeteles a falakra, 25+ a plafonra vagy ferde sikra, es takarekosabb termosztat-beallitas, ami hosszabbtavu tervekhez is megfelelo, viszont ez sokba lesz. Esetleg ha jonne ujra palyazat...

Előzmény: hegeri (438)
hegeri Creative Commons License 2011.04.08 0 0 438

Sziasztok!

Olvasgattam a hsz-okat, talán jó helyen járok...Most vettünk egy 180m2-es tetőteres házat, (+pince)ami nincs bevakolva, B30-as tégla, rossz nyiílászárók mindenhol. A tulaj azt mondja 58ezret fizet a gázra átalányban!

Azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok tanácsot adni: milyen szigetelést tegyünk, milyen nyílászárót és cirkót?

Illetve, ha ezt megtesszük érezhető lesz érdemi csökkenés a gáz árában?

Előre is köszi:

Erika

 

 

Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.03 0 0 437

 Ezt az utat választom én is nem szarakodok !!

Előzmény: Vasti (435)
ZAL81 Creative Commons License 2011.04.03 0 0 436

Sziasztok ! 

 

 Mi a véleményetek erről a kombi kazánról ? 

 

 Immergas VICTRIX 26 kW  http://www.immergas.hu/victrix26kw

 

 Egy 39m2 es lakásba keresek kazánt . A hőigény  -15 fok esetén  5300W 

 

 Rengeteget keresgéltem és ez az ami 3kW ig lemodulál . 

 

 Jó lehet ez vagy van valami más ötlet hogy ne legyen állanó be/ki kapcsolgatás. 

 

Köszönöm ! 

Vasti Creative Commons License 2011.03.15 0 0 435

loncsika8, Zoltanuss!

 

Mi 24kW-os kéményes kombit cseréltettünk 24kW-os kémyényes kombira: azt mondta a gázos ember, hogy ilyen esetben nem kell semmit sem terveztetni és enygedélyeztetni, és nem is fizettem mást, mint a kazánt, és a szerelési - beüzemelési költséget. Jöttek, és kb. 2 óra múlva már készen is volt minden.

 

Gondolkodtam a turbós készüléken, mert a kémény bélelése itt megállt volna a fickó szerint 150.000 forint körül, de ugye akkor már tervek kellenek, meg engedélyek, annyit nem ért volna. Ha 20 évig jó volt a kéményes készülék ebben a lakásban, akkor gondolom a következő 20 évben sem lesz vele probléma...

 

Ugyanez az ember egy másik lakásra, amit régebben meg akartunk venni, azt mondta, hogy ne vegyük meg, mert szívnánk a gázkészülékekkel... Ott két kéményes készülék volt, egy átfolyós vízmelegítő a fürdőben, és egy kazán a konyhában. Az gyűlytőkéményes volt, és azt mondta ez a fickó, hogy ha nem akarjuk megtartani így a rendszert két készülékkel (nem akartuk volna), akkor szinte kivitelezhetetlen a dolog: "újratervezett", megváltozott rendszernél már nem lehetett volna kéményes készüléket feltenni, turbósat meg nem tudtunk volna: a kémény sokba került volna nagyon, falon kívülre meg a körben lévő ablakok miatt nem lehetett volna vezetni a tudbós készüléket.

 

Én úgy gondolom, hogy a készülékcserénknél minden korrekt és szakszerű volt: nagy cég csináltam, nem hiszem, hogy "feketéztek" volna bármit is cak azért, hogy nekem pénzt spóroljanak....

 

Üdv: Vasti

 

borderfeca Creative Commons License 2011.03.15 0 0 434

Kedves Mindenki!

 

Új vagyok itt, és az alkalomból kerültem ide, hogy márc 13-án délután , a 4 napos hosszú hétvége közepén meghalt a Beretta Ciao kazánunk.

Most ezt nagyon sűrgősen ki kell cserélni, de nem tudom mire.

Jelenleg a lehető leggyorsabb és legolcsóbb megoldás kellene.

Van-e "üdvözítő" megoldás?

Most nem akarok belemenni egy nagy felújításba "csak" egy gyors csere kellene!

 

Örömmel várok ötleteket!

 

F

Zoltanuss Creative Commons License 2011.03.13 0 0 433

 Én is csatlakoznák a kérdéshez, mivel én még a móka előtt vagyok !!

Előzmény: loncsika8 (431)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.03.13 0 0 432

  

Nem érted a vállakozások lényegét !

 A vállakozónak arra kell vállkoznia, amit a megrendelő kér  !!

 És tanulj meg olvasni !

 Én soha nem új, még meg nem valósult projektekről beszéltem , hanem meglévő épületekről, ott is csak a hőszigetelésről  és arról, hogy kell e hőigény számítást készíteni.

 Tudod a   kell és a lehet között van fogalmi különbség.

 Mindegy én főleg azoknak az szigetelni kivánó háztulajoknak szólok, akiket esetleg csőbe húznak felesleges  számítási műveletekkel.

 Tehát nem kell és nem is érdemes. A hőigény, a régi már megvan, az új, a szigetelés utáni meg jó közelítéssel lényegesen kisebb lesz.

 

 Pontosan 33,46 % -kal kisebb, mert ha kell ennyit is ki lehet hozni egy számítással ( csak az állandókkal meg a számokkal kell variálni )

 Persze  új háznál kell, mert a hatóság előírja , meg kell, mert az ésszerűség is ezt kívánja, de egy útólagos szigetelésnél ?

 Magyarázd a naivaknak !!

 Egyébként tényleg eltévedtünk - hisz most látom itt k. kazán választásról van szó.

 Na de annak teljesítmény kiválasztása nem egy nagy kunszt.

 A márka ?

 Hát az már más  !!

Előzmény: KömKel (430)
loncsika8 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 431
Kedves Vasti! Kellett épületgépészeti tervet készíttetned a kazáncseréhez? Üdv és köszi a választ!
Előzmény: Vasti (394)
KömKel Creative Commons License 2011.02.02 0 0 430

Képzeld el évek óta kell energia-számitásokat csinálni a házról, amiben ki kell számolni a várható energiaigényt. Nagyon jó kis programok vannak rá.

 

Már ne is haragudj, de az ilyen személyek miatt nincs bizalma az embereknek a szakemberek felé, mint te. Mantrázzátok az általatok jónak talált megoldást (eltérni ettől egy szemernyit sem!), nem haladtok a korral, viszont nagy szátoknak köszönhetően erős a ráhatás. De érdekes módon ha ez alapján valamit elszúr az illető, felelősséget már nem vállaltok...

 

Mindegy, végeztem az OFF-olással, vita részemről lezárva.

Előzmény: Zoltanuss (429)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.02 0 0 429

  Úgy látom eltévedtünk ebben a topikban, mint monják offolunk !!

 Na de ezekre nem lehet nem reagálni !!

 Érdekes mondatok ezek  !

 Tehát :   "Leendő szigetelés esetén számolni kell."

 Vajon kinek a részére ? Nyilván egy tervnél a bürokráciának. Én is számoltam az engedélyhez.

 Egy meglévő épületnél már a számolgatás egy nagyzoló valami. Rá kell rakni a falra min. 10 cm szigetelést, a födémre  min.25 cm.

 ezeket nem számolgatják - jó esetben táblázatból kiválasztják !!

   tehát 300 -400 házat terveztél. Ok. és kiszámoltad előre, hogy mennyi lesz ezeknek az ingalanoknak  az energia fogyasztása.

 És le is írtad ?

 

 1600 m3 gáz, 2300 m3 gáz,  80 q tüzifa ,  60  q brikett stb. Ügyes !!

 Ezt a tervre rá is kell írni ??

 Itt a másik :

 

  "Az egyik ügyfelem B30-as kockaházát leszigetelte a számitások alapján."

 

 Hát lehet számítgatni, de minek ??

 Anno mikor az első szigetelésemet csináltam, jó pár éve - egy kivitező megkörnyékezett. Megbízást akar szerezni és , hogy hatásos legyen,  mondá : "szól a mérnök úrnak, aki kiszámolja nekem, hogy milyen vastag szigetelés kell  a falamra ". Nocsak gondoltam  lépre akar csalni. Aztán pár munkája alapján kiderült : mindehová  5 cm -es szigetelést tett (akár csak én ) akkor még ez volt a divat.

 A tarifa mennyi egyébként ?

 Persze értem a gondolat meneted : Pl. egy társasháznál amikor a közösség elhatározza, hogy szigetel, akad  aki csak 4 cm akarna, van aki 7 cm, vagy 8-at stb. Szóval meg kell győzni szegényeket, hogy 10 cm alatt nem érdemes hozzákezdeni, erre holmi számolás meggyőző lehet. Sőt ha valami támogatásfélét akarnak kapni, eleve nem lehet kikerülni ezt a számolgatást, másképen nincs zsozso.

 Ez nem statika, amikor ha valami rosszul van kiszámolva (nincs számolva), összedöl, leomlik, lehajlik, kidől stb.

 Persze ha egy ügyfélkeresne meg, hogy bizonytalan és fizet, én is kiszámolnám a szigetelését, miért ne. Vannak jó standardok.

 De olyant soha nem állítanák, hogy egy meglévő épület leendő szigetelést kell számolni !!

 Lehet (főleg ha fizeteik ) de nem kell !!

Előzmény: KömKel (428)
KömKel Creative Commons License 2011.02.02 0 0 428

Leendő szigetelés esetén számolni kell. A gázóra alapján azt lehet kiszámolni, hogy az össz hülő felületnek mennyi az átlagos U értéke.

Ez alapján még lehet jól szigetelt a fal, de semmi szigetelés nincs a födémen...

 

Ha valaki szigetelni akar, a meglévő anyagok ismeretében lehet számolni, hogy hová mit érdemes. Ezek hiányában tippelgetni lehet, meg általánositani, ami sokkal rosszabb eredményt mutat, mint a számolás.

 

"Számolni egy mérnök mindig előre számol (magyarul méretez. Ha mán kész a projekt, az kipróbálja, beméri !"

 

Köszönöm szépen. Eszerint a kb 3-400 családi házat, amit terveztem (előre számoltam), dobjam ki a kukába, és menjek gázórát olvasgatni? Már ne is haragudj, de néha nagyon nonszensz dolgokat tudsz irni (nem csak ide)...

 

A mostani házunk részben B30-as régi épület, részben új épités. Tavaly mikor épült/szigeteltem előre kiszámoltam hová mit érdemes, kb mennyi lesz a fogyasztásom. Még 10%-ot sem tévedtem.

 

Az egyik ügyfelem B30-as kockaházát leszigetelte a számitások alapján. Éves fogyasztása 2100 m3-ről 1000 m3 köré, még van két hónap a fűtési szezonból, de lehet az 1000 m3-t sem fogja elérni. Én 900-1000 m3 gáz megtakaritást számoltam neki...

Előzmény: Zoltanuss (427)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.02 0 0 427

 És akkor neked a válasz .

 Hát egy meglévő bárminél már nem számolgatunk, hanem mérünk.

 Számolni egy mérnök mindig előre számol (magyarul méretez. Ha mán kész a projekt, az kipróbálja, beméri !

 És a mérési eredményeket értékeli.

 Van egy jó mérőeszköz - hitelesített, ez a gázóra !

 

 Egy ház egyébként se csak szigetelt falakból áll, gyakorlatilag bármit ki lehet számolni. Az állandókkal, a külső hőmérséklettel lehet manipulálni.

 A ház az egyrendszer.

Előzmény: KömKel (424)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.02 0 0 426

 Na újra itt !

 

 Nem nagyon számolgattam, csak idéztem más számításból. Csak egy sorrendet adtam a megtakarítások lehetséges eszközeiről.

 Hogy mennyi a fogyasztásod ?

 Hát a gázórát meg kell nézni több évre visszamenőleg, majd az un. korrekciókat levonni az össz fogyasztásból Itt a legfontosabb a főzés - melegvízre fordított gázmennyiség, ezt pedig nagyjából a nyári fogyasztásból egész évre lehet becsülni !!

 Aztán ha van egy korrekt számod - a fajlagost számítani lehet és a  az elfogadott értékhez hasonlítani.

 

 És lehet számolni a gázm3/lakásm3/szezonban,  de lehet akár a kWó/m2/szezon értékben is. Az első az eccerübb.

 A másodiknál : tág a határ. A passziv ház állítólag csak 15 kWó/m2/szezon, a magyar átlag olyan 200 kWó/m2/szezon érték.

 El kell kezdeni a munkát !!

Előzmény: adam64 (425)
adam64 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 425

Helló!

Valahogy nekem se stimmelt az előző számítás az éves megtakarítással kapcsolatban, mert ha megtakarítok 242e.ft-ot akkor nem kéne gázra fizessek semmit. Úgy gondolom a te hozzávetőleges számításod a helyén való. Százalékokban számolok akkor jön ki az a 50-60eft körüli összeg ami megmarad. Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, javaslatokat Különösen az a bizonyos U értékek voltak hasznosak, mert előtte nem volt fogalmam ezekről az értékekről. Most elhatároztam a födémmel kezdem amit én is meg tudok csinálni ( külön köszönet Kömkel-nek az infoért), Utána megszüntetem a redőnytokot amit majd kűlső tokosra cseréltetek. És igy tovább, és így tovább........adam

Előzmény: Zoltanuss (423)
KömKel Creative Commons License 2011.02.01 0 0 424

Meglévő épületnél a falazat/padló/födém anyagából megközelitőleg pontosan ki lehet számolni a hőveszteséget, azaz a fogyasztást. Egyébként előtte kommentbe irta, hogy 600 m3 gáz fogyott múlt hónapban, tehát az az éves 1800 m3 szerintem jóval több lesz (vagy volt fás fűtésrásegités is)

A nyilászárós szigeteléssel annyit spórol kb, amennyit el is kell szellőztetnie, hogy ne párásodjon és penészedjen. Tehát ennek komfortnövelő tényezője van inkább.

Előzmény: Zoltanuss (423)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.01 0 0 423

 

"Pontos számitáshoz konkrétabb adatok kellenek."

 

 Mit kéne kiszámolni egy meglévő házon ? 

 Ami már megvan, azt nem számolni hanem mérni kell !!

 

 Látom elkezdted az átalakítás költségbecslését és a megtakarítász számolni !!

 Ok. szigetel, az a legfontosabb !!

 Min. egy milla, de megéri.

 Az ablak csere ?

 Hát megfontolandó. Reparálni mindeképen hasznos, ha más nem  a szárnyak leszigetelése.

 

 ja hogy 153e + 54e + a lábazat  legyen 10 e  + az ablak legyen 25 eft=242 et a megtakarítás ? Legyen annyi.

 Én 500 m3 gáz megtakarítást saccoltam, az annyi mint  65 000 ft/év. A kettő messze van egymástól.

 

 De mint írtam a az új fogyasztás 1000 m3 vagy annál lényegesen kisebb lesz.

  1500 m3 gáz jelenleg 190 eft, abból hogy takarít meg  annyit amit írtál ??

 Vagy rosszul számolom ??

 na majd holnap !!

Előzmény: KömKel (417)
KömKel Creative Commons License 2011.02.01 0 0 422
Előzmény: adam64 (421)
adam64 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 421

Köszi csak még egy kérdés. Beton áthidaló, kerámia béléstest, kb 5cm aljzatbeton és más semmi. Útolsó infó, hogy lépésálló szigetelés kell mert a padlást használnom kell néha. Igazak az infók?

Előzmény: Zoltanuss (419)
KömKel Creative Commons License 2011.02.01 0 0 420

Az 5m3-es norma szerintem ma már csak átlagosnak számit.

 

Nálam 461x5=2300 m3/szezon. 

Most talán  lesz 2000 m3, de inkább kicsit alatta, és nem vagyok agyonszigetelve. 8 cm a falakon, 15 cm a tetőben, van egy 70 m2-es szigeteletlen  régi fafödémem, és 1 méter magas szigeteletlen lábazatom körbe. Ha ezek meglesznek, akkor lesz olyan 1500 m3 körül a fogyasztásom, HMV-vel, szellőztetéssel.

Azaz 3.25 m3/légköbméter/év, és ez csak picit jobb az átlagosnál szigetelésben.

Előzmény: Zoltanuss (418)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.01 0 0 419

 Csináld azt amit a 412 -ben írtam !!

Előzmény: Zoltanuss (418)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.01 0 0 418

 Hát  ha ez igaz, akkor nem jó hőtechnikailag a ház/lakás.

 64 m2 x 3.1  =  198,4 légköbméter.

 Az elfogadott norma 5 m3 gáz/ lakáslégm3/szezon.

 Vegyünk le főzésre melegvízre 300 m3/ év fogyasztást.

 Fűtésre ekkor elmegy  1500 m3, ami  1500 / 198,4 = 7.56 m3 gáz/lm3/szezon.  50 % -kal több.

 Majd ha 1000 m3 vagy annál lényegesen kisebb lesz a gázfogyasztásod, mondhatod jó a házam !!

Előzmény: adam64 (416)
KömKel Creative Commons License 2011.02.01 0 0 417

Van kb 100 m2 falfelületed.

B30, kétoldali vakolattal U=1,75 W/m2K

B30, kétoldali vakolattal, 10 cm szigeteléssel U=0,33   (100x1.42x10=142e Ft megtakaritás/szezon)

15 cm szigeteléssel U=0,23 (100x1.53x10=153e Ft megtakaritás/szezon)

 

10 cm szigetelés vakolattal 5500 Ft/m2 körül van, munkadijjal, anyaggal együtt, tehát kb 550e Ft nálad.

 

(Feltételezem, hogy a régi házon nem túl nagy az ereszkinyúlásod, ezért én inkább grafitost raknék fel. 20%-al jobb az U értéke, tehát ennyivel vékonyabb is kell belőle ugyanahhoz az értékhez (cserébe ennyivel is drágább).)

 

Ha fagerendás födémed van, akkor U=1,00 W/m2K 

Ha raksz a gerendák közé 15 cm üveggyapotot, és a tetejére keresztbe 10 cm-t, akkor U=0.16, tehát 840 Ft/m2 (azaz 840x64=54e Ft spórolás évente. A 25-30 cm szigetelés megvan 1200 Ft/m2-ből, a tetejére érdemes páraáteresztő fóliát rakni. Ebben az esetben persze nem lesz járható a padlástér.

64x1200=77e Ft, saját munkával leterithető.

 

Nyilászárókat sem ártana cserélni, főleg a homlokzati szigetelés előtt. Ezeket leméred, neten rákeresel, tudsz árat számolni.

 

Aztán van még a lábazati szigetelés (nem tudom milyen magas a lábazat).

 

Kiindulásnak ennyi, de olvass vissza a (HŐ)szigetelések topicba pár oldalt, és képbe kerülsz.

 

Pontos számitáshoz konkrétabb adatok kellenek.

 

Előzmény: adam64 (416)
adam64 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 416

Köszi néked is!

 

Így már legalább van merre induljak el a fűtés árcsökkentés felé.

Azt a bizonyos hőtechnikai paramétereket honnan , kitől tudom meg?

 

(gázfogyasztás 1 fűtési szezonra kb1800m3

 ház alapterülete:64nm

 belmagasság:3.1m)

 

 Tavalyi szezonban fával fűtöttünk és 170000ft nem volt elég mert az utolsó hónapban már gáz volt a tüzelőanyag.

Előzmény: Zoltanuss (412)
vranicskati Creative Commons License 2011.02.01 0 0 415

Sziasztok!

 

 

Teljesen kezdő vagyok nem tudok semmit!

De a kazánt ki szeretnénk cserélni, FÉG kazán és nyitott rendszer.

A lakás társasházban van 3. emelet 68 m2 a radiátorok ujjak.

Kérdések: Nem tudom a kémény bélelt-e ezt hol tudom megnézni meg kérdezni?

Ha kombi kazánt akarok, akkor a meglévő kéménynek milyenek kell lennie, hogy beköthesem?

Turbo kazán miért jo (a müködési elvet értem), de miért jobb a simánál?

A sok kazán márka közül mit célszerű választani?

Ez a tervezés és engedélyezés mindig kell?

 

Ha tudtok valami jó honlapot ahol elmagyaráznak mindent létszi irjátok meg!

Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.01 0 0 414

  "Már számolgattam és ezis kerülne kb250-300e-be."

 

 esetleg a 400 -ig megse állsz  !

 Nem engednek megállni  !!

 Mindenki tartja markát  !!

Előzmény: adam64 (411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!