Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.09.12 0 0 10

"Szia.Köszi a tanácsokat és a lehetőségeket,lehet,hogy majd élek vele.De amit most hallottam,hogy a Füstiparkban azt beszélig,hogy fognak oktatni vezetőket az új Siemens vonatokra,ahol nők is tanulhatnak.Talán tényleg van remény arra,hogy mozdonyt vezethessek.De szívesen vezetnék csak úgy is mozdonyt,ezért érdekelne,hogy hol és milyen mozdonyon vezetsz."

 

Szia Erika!

 

Ezt a motorvonat vezető témát én még nem hallottam, de nem lehetetlen, hogy egyszer majd......

Most ugyanis a szakszervezet beijedt a vonatszám csökkentéstől és az ebből adódó kevesebb munkától. Mindent leállítatott, gyakornok és nyugdíjas felvételt illetve a mozdonyvezető képzést is!

Mondom a diploma utáni felvételed volna az egyetlen esélyed!

 

Magam már sajnos nem vezetek mozdonyt. Most Üzemeltetési reszortos és oktatótiszt vagyok.

 

Előzmény: monomano (9)
monomano Creative Commons License 2004.09.08 0 0 9
Szia.Köszi a tanácsokat és a lehetőségeket,lehet,hogy majd élek vele.De amit most hallottam,hogy a Füstiparkban azt beszélig,hogy fognak oktatni vezetőket az új Siemens vonatokra,ahol nők is tanulhatnak.Talán tényleg van remény arra,hogy mozdonyt vezethessek.De szívesen vezetnék csak úgy is mozdonyt,ezért érdekelne,hogy hol és milyen mozdonyon vezetsz.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.25 0 0 8

"Erika vagyok és én is egy olyan halandó aki szeretne megtanulni mozdonytvezetni,ehhez kérném a segítségeteket.köszi"

 

Lehetszt igenis lehetsz. Következő a menete: Elvégzel egy főiskolát, aztán jelentkezel valamelyik Üzemeltetési telephelyen mérnök gyakornoknak. Ekkor kapsz egy évet, hogy elvégezd az előírt szakvizsgákat, mint: nagyforgalmi vizsga, mozdonyvezetői vizsga. Tehát lesz jogosítványod, igaz nem mozdonyvezető leszel hanem reszortos vagy oktatótiszt vagy minőségirányítási vezető. Azért írom ezeket mert ilyen kolleginákat ismerek személyesen. Tehát tanulni, tanulni, tanulni.

Előzmény: monomano (4)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.25 0 0 7

"Esetleg majd nálam schwarzfahrenben. :)"

 

Nicsak, nicsak! Jelölt úr mit igérget itten? Előbb a vizsga mit vizsga az összes vizsga! Aztán meg bármikor jöhet szembe egy vizsgamenet és úgy jársz mint a kolléga akinél swarczban voltak vezálláson: megbüntetnek!

 

Előzmény: V63-017 (6)
V63-017 Creative Commons License 2004.08.23 0 0 6
Tudomásom szerint Nő nem lehet mozdonyvezető, úgyhogy sorry. Esetleg majd nálam schwarzfahrenben. :)
Előzmény: monomano (4)
vvittore Creative Commons License 2004.08.19 0 0 5

Én csak azt tudom, hogy a forgalomvizsgán nem kell két mozdony közé hátramenetben beparkolni!

 

üdV

Előzmény: Törölt nick (-)
monomano Creative Commons License 2004.08.18 0 0 4
Erika vagyok és én is egy olyan halandó aki szeretne megtanulni mozdonytvezetni,ehhez kérném a segítségeteket.köszi
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.05 0 0 3

"Az érdekelne, hogy egy halandó mi módon lehet ma mozdonyvezető. "

 

Ha nincs érettségid akkor nem lehetsz mozdonyvezető.  Ha van akkor tudnom kéne hol laksz, és mennyi idős vagy? Ha 18 fölött vagy akkor jöhetsz azonnal például Celldömölkre. Itt most is 20 gyakornokunk van. Azonban akkor veszünk csak fel ha az orvosi vizsgálaton is megfelelsz.

HA több is érdelkel kérdezz, akár mailben is!

Előzmény: Törölt nick (-)
lopici Creative Commons License 2003.05.19 0 0 2
Lakóhelyedhez közel eső vasút állomáson megkérdezel egy mozdonyvezetőt, merre van a közelben Gépészeti Főnökség. Felkeresed ott az illetékest. Kérdezel az ott jövő menő dolgozóktól.
Biztosan útba igazítanak.
Úgy tudom érettségi a minimum és valami gépész vagy villamos szakismeret előny.
Ha nem jön be, érdemes a másik, nem túl távoli Gépészeti Főnökségnél is érdeklődni.

A szakértők a Vasútmániás topikban laknak!

Sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (-)
hc Creative Commons License 2003.05.19 0 0 1
Esetleg vegyél egy Nohabot magadnak és sokat gyakorolj vele otthon! :-)
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.19 0 0 0
SzVSZ keresd meg a MÁV munkaügyi osztályát, és érdeklődj ott!
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.19 0 0 topiknyitó
Az érdekelne, hogy egy halandó mi módon lehet ma mozdonyvezető. Imádom a vasutat, ezért gondolkottam azon, hogy ezt a hivatást választom.
De hogyan lehet valaki ma ilyen, hol és hogy kell jelentkezni? Milyen feltételei a szakma üzésének?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!