Keresés

Részletes keresés

BugFix Creative Commons License 2011.04.19 0 0 79

Üdv. Mindenkinek!

 

Én a veterán verdámat ba...tatom mostanában. Rengeteg kisebb alkatrészt kell lefújnom és már a hócipőm tele van az aerosol-os spray-kel. Egyik hitványabb mint a másik. Most legutóbb azért szívtam mert olyan gyorsan száradt a festék hogy mire felvittem az 1. réteget és nekiestem volna a 2. fedő rétegnek már meg is száradt az 1. réteg és szépen felmaródott. Egy randa narancsbőr lett a végeredmény. Ezt még eljátszottam 2x mire úgy néz ki sikerült ami annak köszönhető hogy pult alól kaptam egy jó kis flakont ami sztem nincs forgalomban és aminek normális szórófeje volt és normálisan száradt.

Na mindegy... komolyan elgondolkodtam hogy beleinvesztálok egy airbrush kit-be. csak nem tudom hol kezdjem. Nézegettem az iwata oldalt persze nem sok sikerrel mert nem tudom hogy mik lehetnek a különbségek a gyakorlatban. Találtam olyan eladó készletet amit műköröm pingáláshoz ajánlanak de pl az iwata oldalon semmi ilyenre nem utalnak. Persze nem csak erre kellene a cucc hanem a művészi hajlamomat is kiélhetném. Azt mondjátok meg hogy pl. hogyan oldjátok meg a helyiség por mentesítését? Mennyire száll a festék?

A korábbiakban említett gyűrődésmentes kék maszkoló szalag engem is érdekelne. Mi a márkaneve vagy hol lehet esetleg beszerezni? A HVLP pisztolyokhoz gondolom már nagyobb teljesítményű kompresszor kell ugye?

Előre is köszi a segítséget!

csao BF.

NANO.D Creative Commons License 2011.04.19 0 0 78

Ifjú padavan-unk nagyon eltűnt! Nemtom vett-e már valami eszközt...

 

Olvasol még minket Erdeif? Hogy döntöttél? Vettél-e már valamit?

Előzmény: erdeif (71)
R-69 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 77

Szia!

 

Ajánlhatok festéket?

http://kreativdiszkont.hu/spd/unas_108140/Textilfestekek_30_ml_16_szinben

 

Van ezüsz és arany szinben is és fujhatóvá lehet higitani.

 

 

Előzmény: name-ber (62)
NANO.D Creative Commons License 2011.04.12 0 0 76

Igen, várható volt a fakulás. Főleg a ködölésnél. (nálam is ugyanez van, a vizesek esetében is)

 

De mostmár figyelembe veszem, és vastagabban fújom (akár több rétegben is), és a vasalás is segít, mert a félnedveset összenyomja, tömöríti, és persze hirtelen szárad.

Előzmény: name-ber (74)
name-ber Creative Commons License 2011.04.12 0 0 75

Szia !

Javasolnám,hogy hívd fel Papp Lacit,és beszéld meg vele telefonon,hogy mire szeretnéd használni a pisztolyt.

http://www.paplaszlo.com/airbrush.html

 

A pisztoly 15-20.000 körül.A kompresszor 20.000-től.

 

Meglátod,hogy érdekel-e tovább is a dolog.

A profibb pisztolyok ( iwata) 90.000-nél kezdődnek.Külföldről lehet rendelni.

 

Ha miskolci vagy,esetleg nézz be a Művészellátóba.( Szentpéteri kapu)

Ott azt hiszem 10.000-től van pisztoly.

 

Tekintve,hogy nem egyszerű az airbrush technika....csak a neten nézegetve annak látszik....

nem javasolnám,hogy rögtön fektess bele nagyobb összeget.

Ha elkezded megismerni,és úgy döntessz,hogy komolyabban foglalkozol vele,később megveheted a spéci cuccokat.

Előzmény: erdeif (71)
name-ber Creative Commons License 2011.04.12 0 0 74

A minta minden mosásnál fakul egy picit:) Egyelőre szürke árnyalatokban játszik:) ...főleg a ködölt részeknél:)

Egy próbát megért:)

Előzmény: NANO.D (67)
NANO.D Creative Commons License 2011.04.11 0 0 73

Pisztoly+kompresszor, kb. 30-40ezerFt, minimum.

 

+tömlő közé, +pisztolytartó, +festékek(5-6 alapszín) ezek még külön kellenek hozzá.

 

NANO.D Creative Commons License 2011.04.11 0 0 72

Az jó hír hogy miskolci vagy, mert a topik nyitó Name-ber is miskolci.

Sőt az egyik országos hírű airbrush festő(mester) Lukasz is miskolci.

Csak tátod majd a szádat ha meglátod a munkáit, meg a motorját is, ami most lett kész pár hete!

 

Az airbrush pisztolyokkal többféle vonalvastagságot tudsz festeni, ahogyan szabályzod... 1-30mm-ig akár.

A nagyobb dűzniméretűekkel vastagabbakat is. (0,8mm-rel már akár 50-60mm szélességet is)

Szóval a lényeg az hogy a laptopod házát le tudod festeni, némi türelemmel. Sőt idővel (és sok gyakorlással) akár rajzokat, képeket is festhetsz rá, hogy egyedi legyen.

Felnifestésre viszont nem ajánlom, ez nem arra való. Ahhoz már kicsi, a festékek túl hígak, stb. Szóval nem!

Ha felnit, vagy akár sisakot akarsz egyszínűre festeni, oda már mini HVLP pisztoly kell. (0,8-1,0-1.2mm-ig a dűzniméret)

Ez olyan már mint egy autófényező pisztoly, csak kicsinyített.

A nagy HVLP mérete már 1,3-1,5-1,7-2,0mm-ig terjed.

erdeif Creative Commons License 2011.04.11 0 0 71

Szia!

 

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.

Vicces volt az akvárium levegőztető elnevezés.:-)

Elgondolkozom egy normális kompresszor, és egy olcsóbb alap piszoly vásárlásán. Sajnos Miskolcon lakom, így személyesen biztosan nem tudok ellágotatni egyik helyre sem.:-(

 

Azt nem írtad, hogy amire jelenleg szeretném használni, alkamasak-e ezek a készülékek, akár azok is, amiket te ajánlottál.

Milyen "vastagságú" vagy sugarú a szórása, tudok-e pl. laptopot festeni vele simán egy színűre stb. Azt tudom, hogy vékony vonalak festésére biztosan alkalmas...

Akár autófelni lefújására is használnám, simán egy színűre, vagy bizonyos részek más színűre fesétéhez.

 

 

Előzmény: NANO.D (70)
NANO.D Creative Commons License 2011.04.11 0 0 70

Szia!

Itthon is lehet hasonlóakat kapni. A kezdők szinte mindenki Pap Lacinál vásárolnak, ő árulja a legolcsóbb cuccokat.

http://www.paplaszlo.com/airbrush.html

A pisztoly közepes méret, kissebb és nagyobb is létezik belőle. (0,2-0,8mm-ig)

Azt az "akvárium levegőztetőt" pedig felejtsd el! Ha már pisztolyt veszel, normális kompresszort is vegyél hozzá.

Ha airbrush pisztolyt veszel, első alkalommal menj el személyesen érte, mert Laci meg is mutatja (mindenkinek), hogy hogyan kell takarításkor szétszedni és összerakni a stukit. Ez fontos, ajánlom neked is! (Énis voltam első vásárláskor, és érdemes volt.)

 

De ha szoktál járni Pesten, vagy a közelben laksz, megnézheted őket is:

http://www.neoart.hu/retuspisztolyok

http://www.neoart.hu/elerhetseg

(amennyiben többet is mersz áldozni 10-15ezer Ft-nál egy pisztolyra)

Előzmény: erdeif (68)
erdeif Creative Commons License 2011.04.11 0 0 69
erdeif Creative Commons License 2011.04.11 0 0 68

Sziasztok!

 

Szeretném kipróbálni az airbrush-t, de egyelőre csak egy olcsó alap-kezdő készletbe ruháznék be. A tervem, hogy elsőre sima felületeket színre fújnék, valószínűleg a laptopommal kezdeném.:-) Persze előtte valami máson gyakorolnék, nem szeretném elrontani. A kérdésem az, hogy egy ilyen készlettel mit lehet csinálni, megfelelő-e ilyen célra? Mekkora a szórása egyébként az airbrush-nak, mert én mindenhol csak olyan videókat láttam róla a youtube-on, ahol nagyon kis sugárban fújnak vele, szinte ceruza vastagságú vonalakat rajzolnak, de engem most éppen az ellenkezője érdekel, egyszerre nagyobb felületek festése, egyenletesen, vékony rétegben lefújva egy színnel. Mekkora a legnagyobb sugár, amiben lehet fújni egy ilyen kezdő készlettel?

Ezt néztem ki magamnak. Mi a véleményetek, jó lesz egyáltalán arra, amire szeretném?

 

http://cgi.ebay.com/Airbrushing-System-DUAL-ACTION-AIRBRUSH-COMPRESSOR-KIT_W0QQitemZ190520373964QQcategoryZ28111QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DSIC%26its%3DI%252BC%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%26otn%3D10%26pmod%3D190509724672%26ps%3D63%26clkid%3D8372554930881818220#ht_3576wt_1140

 

(Elég sok köröm és smink festő airbrush készlet is van az ebay-en, meg is lepődtem, hogy ilyenre is használják.)

 

NANO.D Creative Commons License 2011.03.10 0 0 67

Kimostad már a gyermeked pólójából az autófestéket? Erre kíváncsi vagyok!

 

Múlthéten megjött a hiányzó fehér festékem, meg vele együtt egy db vonalazó ecset is.(6-os méret)

:-) Nekem tetszik... Ajánlom figyelmedbe. Csíkhúzáshoz inkább ilyet vegyél, mint valódi pinstripe kardecsetet. Az csak korlátozottan használható, és sok gyakorlást igényel.

Végre folyamatban vannak a rendelt pólók, remélem már a héten lesz látszatja... (Yamahás) :-))

NANO.D Creative Commons License 2011.02.18 0 0 66

Na végre itt a másik pókeres póló is. Rákerültek a fények, meg a csillagok.

NANO.D Creative Commons License 2011.02.18 0 0 65

El vagy tűnve Éva! Tán sok a meló? :-) Bár úgy legyen...

NANO.D Creative Commons License 2011.02.16 0 0 64

Ezen annyira jó a méret, hogy így önmagában is elég rajta a logó. A normál pólón már kicsit kicsi. A sajátomon kipróbálom a hátteret is.

NANO.D Creative Commons License 2011.02.16 0 0 63

Itt a női 66-os, kontúrral.

Na itt egy kicsi porzást beszoptam, de nem vészes nagyon. Néhány mosással kijön úgyis.

 

name-ber Creative Commons License 2011.02.15 0 0 62

Egy hétvégi fújkálás után,hétfőre nem tudom a körmöm alól kiszedni a cuccot :)Néha csupa festékesen megyek dolgozni.

Milyen fajta festéket használsz? Nekem valami olcsó kellene.Nem akarok a gyerek pólóiba egy halom pénzt beleinvesztálni.

Előzmény: NANO.D (61)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.15 0 0 61

Kezem helyett használok drótvillát is a kényes részek leszorításához(sarkok, kiálló hegyek). Pont olyan mint a rendes húsvilla, csak drótból tekertem.

Így nem kell az ujjamat is összefújkálnom.

NANO.D Creative Commons License 2011.02.15 0 0 60

Első mosásnál kiderül...  :-)

Teljesen jó, kb. olyan nehézségi fok mint nekem a pókeres(csak az több színű).

A póló nem tűri a hibázást, arról nem lehet visszaszedni semmit. Egyszer próbálkozhatsz. Ha elb*szod, akkor nagyon elb*sztad, véglegesen!

Ezért vagyok ennyire alapos. Inkább mindent maszkolok, hogy biztosan jó legyen.

Arról nem is beszélve, hogy 2-3-szor kel megfújni, ha tömör színt akarsz(vizes esetében).

Eldobós maszknak tökéletes a szobafestős ragszalag itt is.

A fóliához meg kétoldalasból vágok vékony csíkokat, és a kontúr mellé ragasztom(így "többutas" lesz az egész). Azzal vigyázni kell, mert padlószőnyeghez tervezték és nagyon ragaszkodik. Csakis a minimális mennyiségben!

Nem fontos mindig folytonosnak lennie, néha elég 2cm-enként 2-3mm-es darabka is. Minimalizálva a ragasztó mennyiség.

Könnyebb visszaszedni, és kevesebbet is szed ki a rostokból.

 

name-ber Creative Commons License 2011.02.14 0 0 59

És íme felvéve.Máté fiamon.

Előzmény: name-ber (58)
name-ber Creative Commons License 2011.02.14 0 0 58

Ezt fújtam neki vasárnap.Kb fél óra alatt stencillel.De nem póló,hanem autófestékkel:) Lehet kijön az egész.

Előzmény: name-ber (57)
name-ber Creative Commons License 2011.02.14 0 0 57

Hogy tudod pólóra ragasztani? Nem ködöl alá?Annyira precíz.A fiam megöl,hogy fújkáljak neki.Honnan rendeled a festéket?Mennyibe kerül?

Előzmény: NANO.D (56)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.14 0 0 56

Szerintem egy eldobós kiragasztás lesz. Egy félcentis kontúrja van az egész táblának, akkora mint a fekete pólón látható fehér szegély.

name-ber Creative Commons License 2011.02.14 0 0 55

Hogy teszed rá a kontúrt?

Előzmény: NANO.D (54)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.13 0 0 54

Készül-készül a 66-os. Már rajta van a szín!

Ez a fekete póló. Látszólag jó, de nem tökéletes. Nem elég világos, és a vasalástól fénycsíkos is kicsit.

Ez meg a fehér póló. Ez teljesen jó, és a nő változat is ilyen. Meg vagyok elégedve. Ehhez még kell egy fekete kontúr is, úgy lesz teljes.

name-ber Creative Commons License 2011.02.13 0 0 53

A sisak a HAYABUSA-hoz.

NANO.D Creative Commons License 2011.02.12 0 0 52

Közben gondoltam egyet, és befogtam a 66-os sorba a másik megmaradt női pólómat is.

Így ebből is lesz egy fehér alapú ROUTE 66-os. :-))

NANO.D Creative Commons License 2011.02.12 0 0 51

Úgy a jó ha van mit csinálni. A gyalogkakukk jó téma, régebben énis gyüjtöttem rajzfilmes képeket (falfestést tervezve).

Az 5darabos is jó, mostanában divatos. Énis gondoltam már rá, hogy kéne alkotni valami hasonlót, valamikor. De még nincs rá keret... ($)

Pólóra visszatérve. sötét színű pólóra nem dolgozok ezek után(fekete,s.kék,s.szürke,bordó) mert csak a hajamat tépem.

Ha érdeklődő van nálad (is) inkább szitázóshoz küldd. Az más módszer, más festékek. Egyelőre az még nincs nálam.

 

Egyelőre befejezem a fehér 66-ost (teljes hát, meg elöl egy kis logó szívtájékon). (Feketén csak a táblát.)

Bizonyos értelemben saját tervezés, egyedi lesz. A tábláknak van egyébként olyan változata is, amin nem a ROUTE van, hanem az állam neve (8 államon megy keresztül az út). Ebből van nekem meg 4 db. Ezek lesznek elöl, ettől lesznek egyediek. Négy különböző variáció. Mondhatom aztis hogy négydarabos sorozat/készlet.

Sirály!

Előzmény: name-ber (50)
name-ber Creative Commons License 2011.02.12 0 0 50

Nekem is lassan összerakható állapotba kerül a HAYABUSA-m.Már kapott egy réteg lakkot.

Ma visszakerül,bejívítom.Aztán a végleges lakkozás,és össze lehet szerelni.

Aztán befejezem az angyalkás bukót,és elkezdem a gyalogkakukkos bukót :)

Közben elkezdtem egy 5 darabból álló másfél méteres modern festmény,aminek hétvégére készen kell lenni.Most kicsit betorlódtak a dolgok.

Előzmény: NANO.D (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!