Keresés

Részletes keresés

_Pirx64_ Creative Commons License 2010.07.19 0 0 415
Az ifjúságon már rég túl vagyok sajnos. Illúzióim nincsenek. Hazugság annál több van.
De mindegy. Ez az egész nem több, mintha a kocsmában egy sör puffognánk.
Előzmény: Törölt nick (414)
freeplay21 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 413
Rossz dolog, hogy egy ilyen rendezvényt is megszüntetnek, de akkor legalább egy olyan dolog váltaná le ami ugyanennyi embert vonz és ugyanekkora bevételt termel. Mert az, hogy tiszteket fognak avatni, meg állami beszédek lesznek, szerintem az emberek 90%-t nem érdekli. A szervező cégeknek is kevesebb dolguk lesz és mivel agusztus 20-án elég sok ember dolgozott nekik most nem lesz munkájuk és nem fizetnek adót sem :(
Előzmény: _Pirx64_ (412)
_Pirx64_ Creative Commons License 2010.07.19 0 0 412
Ami azóta is a parlamenttel szemben áll. Mármint a Kassa. Nem a hajó ellen vagyok. Én is fontosnak tartom, hogy azok a technikai eszközök amik a maguk korában innovatívak voltak, amiker büszkék lehetünk, ne enyésszenek el. Sajnso a magyar repülés története ebből a szempontból eléggé hiányos. Replikák vannak, de igazi alig.

Egyetértünk. Lehetne így minden évben, de ahhoz mindkét(!) fél kompromisszum készsége kellene. Vajon melyik oldalon volt most kevesebb? (Ezt komolyan kérdem! Ha csak a nevetséges indolkokat hallgatom, hajlamos vagyok úgy gondolni, hoyg nem a RB-nél. De szeretném másképp hinni!)
Előzmény: sdragon (411)
sdragon Creative Commons License 2010.07.19 0 0 411
Hajó avatás máskor is volt. 2006-ban, amikor meg lehetett szervezni, hogy délelőtt legyen a vízi- és légiparádé, akkor avatták újra az ex-Kassát.
Így kellene minden évben.

http://www.jetfly.hu/rovatok/jetfly/hirek/legiparade06/
Előzmény: _Pirx64_ (410)
_Pirx64_ Creative Commons License 2010.07.19 0 0 410
Csak éppen az állampolgároknak nem jut eszébe, hogy az a pénz, amit az állam költ a tüzijátékra, alig jelentene valamit az árvízkárosultaknak. Mert nem az állam költi a legtöbbet. De mindenesetre nem a rakéták kerülnek a legtöbbe.
Az érv lenne, hogy ne tüzijátékozzunk örüljünk, míg mások a gáton dolgoznak. De már nem dolgoznak, tehát ez se jön be.
Ez ugyanolyan marhaság, minst sok egyéb, és kissé szkeptilus vagyok azzal kapcsolatban, hoyg valóban spontán állampolgári kezdeményezés-e? De nem érdekel. És nem ez itt a téma.
RBAR. Most akkor hadihajót avatunk. Lesz itt még ellentengernagyunk!
Elgondolkodtam azon, hogy sokan Amerikát hozzák fel példának. Hogy az ottani nemzeti ünnepet nem sajátíthatja ki egy magáncég. Lehet. Nem voltam még Amerikában. Se július negyedikén, se máskor.
Aztán nézegettem a neten:
http://www.july4th.org/Media_Gallery
"proudly presented by Liberty Mutual" Ami egy biztosító. Mielőtt nekem estek. Lehet, csak a weboldalt szponzorálja.... Bár kétségeim vannak..
Előzmény: sdragon (409)
sdragon Creative Commons License 2010.07.19 0 0 409
Miért is járnak jobban?
Nem hiszem, hogy 100M Ft-nál több jön be adó bevétel jön be azon az egy estén és ezt biztos, hogy nem 100%-osan a segítségre fordítanák.
Különben az állampolgárok azt kezdeményezték, hogy maradjon el, csak most se tud gáláns lenni a MeH, hogy fontosabb legyen az árvízi segítség, mint ajóbarátok jó lakatása.
Különben ez a téma itt nagyon OFF.
Előzmény: gonzoz (407)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 408

Nem tudom, hogy a tüzijátékban mekkora költséghányad a pirotechnika maga. De az előkészítés, helyszínbiztosítás tüzesek, vizesek, rendér, mentő és egyéb szolgálatok pont ugyanúgy és annyiba kerülnek, ha 10 pukkantyút, mint ha 1000-et lőnek fel. Még a takarítás is ugyanannyi.

Érdekes sztori ez.

Előzmény: gonzoz (407)
gonzoz Creative Commons License 2010.07.18 0 0 407
Az lehet, hogy a tüzijáték a nép kezdeményezésére lesz sokkal kisebb mint szokott, de meg kellett volna magyarázni a lelkes facebookosoknak, hogy az árvízkárosultak is jobban járnak ha lesz nagy banzáj, mert akkor legalább lesz miből támogatni őket...
Előzmény: manhattani (366)
manhattani Creative Commons License 2010.07.18 0 0 406
>A Red Bull egy világcég, a MOL meg közép-európai...

Te, én éltem két és fél évet Amerikában, egyszer nem hallottam ott róla...
A MOL meg a miénk. Igyekezzünk úgy pofozni, hogy a mi érdekünkben működjön!
Előzmény: ==T== (403)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2010.07.18 0 0 405
Mondjuk a Mol mit tud eladni a Lajtán túl, hogy megérje neki?
Előzmény: Törölt nick (400)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 404

OFF

Világbajnokságnak épp ez a legmagasabb szintű, de ugyi vannak kategóriák.

 

De jó és átfogó cikk van a Totalbike-on erről. Meg figyelemreméltó hozzászólások.

A mol monnyonle!

ON

Előzmény: ==T== (402)
==T== Creative Commons License 2010.07.18 0 0 403
A Red Bull egy világcég, a MOL meg közép-európai...
Előzmény: Törölt nick (400)
==T== Creative Commons License 2010.07.18 0 0 402
Tizedik, viszont nem ez a legmagasabbszintű motoros vbajnokság. Az a Moto GP és a Szuperbike vb.
Előzmény: Törölt nick (397)
manhattani Creative Commons License 2010.07.18 0 0 401
>A patronált focistáink meg még az utolsók közt sem láthatóak.

Tényleg OFF. Ez hamarost változik. ON
Előzmény: Törölt nick (396)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 400

A MOL olyan kis pitiáner pénzekért nem hajol le, amit a RedBull kihasznál. Mi lehet ennél hatásosabb reklám a világ szinte összes TV-jében? Gyönyörű helyek. Pörgős, jól láttatható versenyek. Színes, látványos XXI. századi gépek.

Az autós ralli világában is összetennék a kezüket, ha ilyen jól közvetíthető lenne a sportjuk. Mert akkor a nagyobb nézettség sokkal több szponzort hozna. S nem két csapat adná a világbajnokságot.

A mol (innentől kisbetűvel) meg pénzeli a Videoton nagyszrű focistáit. Legyen miből külföldi edzőt venni, meg játékosokat hozatni.

Sajnos idáig se volt egy Krőzus az állam a technikai sportokkal, de igencsak szűk esztendők jönnek, aki itthon akar maradni és magyar pénzből dicsőséget hozni ennek az országnak.

 

 

Előzmény: Rep-Air-rer (399)
Rep-Air-rer Creative Commons License 2010.07.18 0 0 399
Szerintem a legnagyobb érdeme Petinek, az, hogy Ő találta ki az egésszet és a rendezvény bizonyította létjogosúltságát mert világverseny lett belőle. Az csak hab a tortán, hogy volt már első is de még így jóval túl az ötvenen ott van a középmezőnyben. Azt, hogy ezt a versenysorozatot a Red Bull szervezi csakis annyit jelent, hogy felismerték a benne rejlő üzleti lehetőséget. Lehetne ez MOL világverseny is de ezt nem tartotta támogatásra érdemesnek a cég.
Előzmény: Törölt nick (398)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 398
10.
Előzmény: Törölt nick (397)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 397
Hányadik most az összesítésben?
Előzmény: ==T== (395)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 396

OFF

A patronált focistáink meg még az utolsók közt sem láthatóak. Még a világbajnoki 16.-ok cipőit sem vihetik, nem hogy egy pályán játszhassanak.

Nekem akkor is jelent valamit a magyar versenyző és a trikolor az eredményjelző táblán, ha most nem az első 3-ban van.

ON

Ahogy Besenyei Peti is ha 8. a világ 16 legjobbja közt.

 

 

Előzmény: manhattani (394)
==T== Creative Commons License 2010.07.17 0 0 395
Bocs, de ez messze nem igaz. Mármint hogy a világ 15 legjobbjában lenne.

Ráadásul idén is szenved, miközben a csapattársa sorra nyeri a versenyeket.
Előzmény: Törölt nick (391)
manhattani Creative Commons License 2010.07.17 0 0 394
Te, miről is beszélünk? :-))

>De még a világ 15 legjobbja közt versenyez.
A láthatók közt az utolsók között.

>Oszt a focistáink ott vannak a világ legjobbjai közt? Mennyiből?
Szerintem, ahol vannak, arra ez q*va sok pénz. De úgy tűn, ez hamarost változik...

>De elvégre keressen magának idegen támogatót ő is, mint Besenyei Peti.
Keressen!! Sok sikert kívánok neki...
Előzmény: Törölt nick (391)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 393

Ne csodálkozz.

Szegény, mint a Debreceni Nagytemplom egere.

Előzmény: Vgyuri (392)
Vgyuri Creative Commons License 2010.07.17 0 0 392
És még nem is beszéltünk arról, hogy egy évvel a világbajnokság előtt a MOL kiszállt a korábbi MOL-kupa hőlégballon-bajnokság támogatásából is.(8 évig jó reklám volt.?) Mindezt annak ellenére, hogy az egykori egyetemi tankörtársak, a debreceni polgármester és a MOL fővezér még a helyükön vannak. Sőt...
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 391

Lehet, hogy most nem megy.. Lehet, hogy végleg kiöregedett.

De még a világ 15 legjobbja közt versenyez.

 

Oszt a focistáink ott vannak a világ legjobbjai közt? Mennyiből?

 

De elvégre keressen magának idegen támogatót ő is, mint Besenyei Peti. 

Előzmény: manhattani (390)
manhattani Creative Commons License 2010.07.17 0 0 390
Te, aki rendre a mezőny végén végez, miért is kell támogatni? Mert az neki jó? Nekem nem.
Előzmény: Törölt nick (389)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 389

Akkor ki támogassa?

A szurgutnyefttranszport? Vagy menjen külföldre?

Ki az, aki ma Magyarországon tud támogatni sportot?

MOL, OTP, MFB?, MVM.

Előzmény: manhattani (387)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 388
Ő nem változott. Csak a főnökének a főnöke. Mint robicsek írta a másik topikban.
Előzmény: ==T== (385)
manhattani Creative Commons License 2010.07.17 0 0 387
>na abból juthatna az egyetlen magyar világbajnoknak.

Na, már bocs, de ezt csak az első indulatodban gondolhattad így.
Előzmény: Törölt nick (383)
sdragon Creative Commons License 2010.07.17 0 0 386
Nyugi gondolkodik azon is, hogy a műrepülőjét se támogassa.
Ez az első hatása az okos sporttámogatási törvénynek.
Előzmény: Törölt nick (383)
==T== Creative Commons License 2010.07.17 0 0 385
Érdekelne a döntés tényleges háttere. A versenyt már tavaly is fúrták, és a mostani engedélyt megtagadó mókus is tudtommal már régóta a pozíciójában van.
Előzmény: Törölt nick (379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!