Keresés

Részletes keresés

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.18 0 0 219
Kiválóan megfelel a Ficus Pumilla álnevű növény! Obiban kapható 4-500 ft körüli áron. Szakember ajánlotta nekem is, aki a Leguán boltban dolgozik! Ottó rendszeresen lezabálja őket! :-)
Előzmény: JaMaN és Gonzi (218)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.18 0 0 218
Akkor jó, biztos hamarosan ő is szép nagy lesz :)

Tud valaki abban segíteni, hogy milyen növényeket tegyek be dísznek a terráriumba, amit meg is ehet, és meg is eszik?
mennyi időre lehet magára hegyni egy leguánt?

Gondoltam, ha nem vagyok otthon 2 napig, legelheti addig a dísznek szánt növényeket:)

Előzmény: Weyoun 13 (217)
Weyoun 13 Creative Commons License 2003.06.18 0 0 217
Farokkal együtt 55.
A kereskedésben eltöltött idő nem tett jót neki (napfény hiány) Ahogy a dolgok állnak jó úton haladunk a pótlás felé. :)
Előzmény: JaMaN és Gonzi (216)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.17 0 0 216
Szia!
Akkor jól gondoltam, egyidős Gonzival :)
Farokkal vagy farok nélkül 55 centi?
Gonzi most farokkal együtt 70, de kivételesen hosszú a farka:)

Üdv

Előzmény: Weyoun 13 (214)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 215
Szép kis gyíkocska! :-)
Előzmény: Weyoun 13 (214)
Weyoun 13 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 214
JaMaN:
A gyíkos 1,5 éves és jelenleg 55cm.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Előzmény: JaMaN és Gonzi (185)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.16 0 0 213
De ő jó nagyra kitátja a száját, és egészen sokáig csinálja
gondoltam már arra, hogy melege van, bár leguánnál....:)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.16 0 0 212
Lehet hogy drogos! :-) UV fényt szipuzik! :-) Nem tudom miért csinálhatja! Ottó is néha felmászik az egyik függőleges ágra a lehető legközelebb a neonhoz!
Előzmény: JaMaN és Gonzi (211)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.16 0 0 211
Sziasztok!

Rajtakaptam Gonzit, hogy azt csinálja, hogy felmászik az UV cső tetejére, közvetlen a terrárium teteje alá, kitátja a száját, és úgy lélegzik, amigcsak észre nem veszi, hogy figyelem.

Ti tapasztaltatok már ilyet?

Vajon miért csinálhatja ezt?

Manó Creative Commons License 2003.06.15 0 0 210
Fürödni nem láttam őket, de szeretik ha lespriccelem őket...
Előzmény: Mamut79 (209)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 209
Manó!

Azt megkérdezném azért (még a cikk megjelenés előtt) hogy a sövényleguánnak is jó ha van vizes rész? A zöld legumnak van, újabban sokat pancsol! :-)

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 208
Jó hír! Úgy néz ki tudtam szerezni egy műsziklás terkót, így jövő héten valószínűleg már lesz két malachit sövényleguánom! :-)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.14 0 0 207
Ezért mondtam én is, hogy nem tanácsos. A szibériai csíkos mókus a legritkább esetben találkozik a természetben zöld leguánnal! :-))))
Előzmény: Manó (206)
Manó Creative Commons License 2003.06.14 0 0 206
Mivel a lent felsorolt állatok a természetben nem igazán találkoznak, ezért nem ajánlatos együtt tartani őket. A legu teknős még elmenne, de akkor külön szürő tisztitó kell a vizbe, hogy a belepotyogott leguszart kitakaritsa.
Előzmény: mia.mano (201)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.14 0 0 205
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.14 0 0 204
Nekem nincs. Nálam kizárólag zöldeket kap némi vitaminkiegészítéssel.De ettől a legutáp még lehet jó! A villany nálam sem megy egész nap, Ottó is szokott sziesztázni! :-) DÉlután ő is lefekszik.
Előzmény: Borcsamama (203)
Borcsamama Creative Commons License 2003.06.13 0 0 203
Na szép! A melegtől láthatóan mindenki megbolondult egy kicsit:-)))))
Új kérdés: Mennyi ideig kell lámpafény Süsükének. Nap nemigen süt neki. De ma délután , lámpa-ide. lámpa -oda Süsüke elaludt, és alszik azóta is. Most lekapcsiztam a lámpáját.
Kaptam leguántápot valakitől ajiba. Ismeritek Ti is. Olyan pici száraz, apró nyúltáphoz hasonlít, és rá van írva, hogy leguántáp.Sajtba kell belecsempészni, ha máshogy nem eszi meg. Van valakinek ilyen?

Borcsamama

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 202
A növényeket dekorációs és kaja célból vettem. Mindenképpen olyan kell aminek nincsen toxikus hatása a legura.

Más állattal egy légtérben tartani szerintem nem jó ötlet. Unokatesóm pintyeket rakott be, aztán szép lassan eltűntek. Csak toll maradt....

Szerintem én a mókusomat nem tenném ki ilyennek, drága volt ahhoz! :-))))

Előzmény: mia.mano (201)
mia.mano Creative Commons License 2003.06.13 0 0 201
Hej, te Mamut!
nem azért vetted eme növényeket anno, mert azt mondták, hogy ezt nem eszi meg a leguán, így nem kell naponta újat venni? :))
ezekután felmerül a kérdés:
adsz te szegénynek enni? :) :) :) :)
most akkor milyen növények legyenek a táp- és milyenek a dekornövények?

és mégegy:
nem tudod, hogy a mókust és a legut lehet-e egy légtérbe tartani, vagy levadássza a mókus a legut?
:)
tudod:
alsó vastagabb ágakon ül a gyík, a fentibb, véknyabbokon a mókus, a fészkükben a pintyek, lent a vízben a teknősök.
tiszta ökoszisztéma nem?
vagy a keresztbefertőzések miatt gyorsan elnéptelenedne?
MM

Előzmény: JaMaN és Gonzi (197)
Basiliskus Creative Commons License 2003.06.13 0 0 200
Sziaztok!
A Gedeon ivott, bár valóban ritkán.
Minden hüll?t magára lehet hagyni pár napra, nem sínyli meg.
Üdv
Basiliskus
Előzmény: Borcsamama (194)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 198
Nekem két cserép Ficus Pumilla van beültetve! Ez nem mérgező rá nézve, másrészt szereti. Pont a héten fordult elő, hogy későn kapott hamit és mire felértem az emeletre az egyiket totál lezabálta. Egyébként nem drága növény 10 cm-es cserépben az Obiban lehet kapni szép példányokat 4-500 ft körüli áron.
Előzmény: JaMaN és Gonzi (197)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.13 0 0 197
Szia!

Nem tudom, hogy mennyit bírnak ki a zöldségek és gyümölcsök, ha bent hagyod napokra a meleg terráriumban, szerintem nem jó ötlet.

Már gondolkoztam azon, hogy ültetek olyan növényt a terkóba, amit meg tud enni, ha elmegyek egy két napra, de szerencsére mindig van otthon valaki, aki eteti, úgyhogy eddig csak ötlet szinten mozog a dolog, de szerintem van benne ráció, csak elég sokat kell beültetni, és olyat, amit tuti megeszik

Üdv

Előzmény: JaMaN és Gonzi (193)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 196
Ottót még én sem láttam inni, viszont van bent neki egy bazi műanyag tál vízzel. Imád belepisilni. :-) Így lényegesn könnyeb a tisztántartása is.
Előzmény: Borcsamama (194)
Manó Creative Commons License 2003.06.12 0 0 195
Hüllők nagy része a növényekről nyalogatja le a párát, konkrétan inni, kígyókon kivül más állatot igen nem láttam. De inni mindegyik szok...
Előzmény: Borcsamama (194)
Borcsamama Creative Commons License 2003.06.12 0 0 194
Halihóóó!
Teljesen ütődött vagyok. Nem tücsök, hanem szöcske volt az illető. Volt, mert belefúlt Süsüke ivóvizébe. Na és itt jön a kérdés megint.Most kell neki itató edény vízzel vagy nem? Inni ugyanis még nem láttam. Lehet, hogy párásításra jó, de inni is szokott a leguán?????????? Előző tulajdonosa szerint időnként igen. Hááát.....
Hogy milyen sokat eszik egy leguán nem gondoltam volna. Ma kétszer adtam enni neki. Mindkettőt néhány órán belül elmajszolta. (sóska, uborka, alma, ribizli, pici sajt)
Hány napra lehet egyedül hagyni Süsükét, automata fénybekapcsolás mellet??????????Táplálékkal ellátva persze.

Borcsamama

JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.12 0 0 193
Bár lennék én is leguán, lehet, hogy jobban viselném ezt az időjárást:)

Manó Creative Commons License 2003.06.12 0 0 192
Anyagát tekintve cement, v. csemperagasztó+homok+miazmás keverék tehát eléggé vizálló.
Ahová folyik a viz, oda ajánlatos egy kis üveg terkót tenni, abba bele a pumpa, fel a sziklában, azon kis lyuk, oszt kifolyik vissza az üvegbe.

Mohásodik, ha belekakál akkor dzsuvásodik, ezért ajánlatos takaritani, amugy jól párásit, jól néz ki és ha csobog akkor lehet jegyet váltani a rötyire...pláne este

vizáramlást a sziklán lévő lyukon alkalmazott tömitőeszközzel (értsd parafadugo, radirgumi stb megfelelően formatálva) lehet szabályozni.

szimplaM

Előzmény: mia.mano (191)
mia.mano Creative Commons License 2003.06.12 0 0 191
1 kérdés:
mennyire vízállóak ezek a műsziklák?

gondoltam arra, h. a kalit hátsó falán egy szolíd méretű víziutat kialakítva mennyire fogja elárasztani a szobát? átázik? rohad? gombásodik? mohásodik? estébé?

egyáltalán, lehet-e rajtuk vizet folyatni?
nem sokat, csak úgy, hogy állandóan vizes legyen

még jó, hogy csak 1 kérdés volt :)
mert hogy a párásításnak biztos jót tenne, úgye?

MM

Előzmény: JaMaN és Gonzi (189)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.12 0 0 190
Borcsamama!

Ismét működik a legjobb magyar leguános oldal! A cím: http://iguanainfo.uw.hu/

Érdemes megnézni! Kevés ennél informatívabb lap van magyarul!

JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.12 0 0 189
akkor már értem :)
Mikor láthatok fényképet a terráriumról is?)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!