Keresés

Részletes keresés

bejolaci Creative Commons License 2014.10.13 0 0 1839

Kedves Érdeklődők!

 

Ha valaki fonott terméket vagy alapanyagot szeretne vásárolni ( amerikai fűz, nyers, ill. főzött hántolt) keressen bátran. Elérhetőség: www.fuzfono.hu

ZsoldosKriszti Creative Commons License 2014.10.02 0 0 1838

Sziasztok!

 

Szeretettel köszöntök Mindenkit!

Eddig csendes megfigyelője voltam Esztergomban ennek a fórumnak, de most segítségeteket szeretném kérni. 14 évvel ezelőtt tanultam meg kosarat fonni a Hagyományok Házában, igazi hobbimmá vált. Éveken keresztül tanítottam felnőtteket és gyerekeket is.  Úgy alakult, hogy pár éve (kb.5) teljesen kimaradt életemből a kosárfonás, amolyan családi okok miatt ( kislányom született).  Ez idő tájt az ismert vesszőforrásaim is (Kaposvár, Győr) megszűntek. Szeretnék ismét megbízható vesszőforrást találni saját felhasználásra és a tanításhoz is. Kérlek, ha módotokban áll, ajánljatok termesztőket, címeket, akikkel érdemben fel tudnám venni a kapcsolatot!

 

Segítségeteket előre is köszönöm:

                                                           Kriszti

fatema Creative Commons License 2014.09.08 0 0 1837

bocsánat,lemaradtak a képek..:

 

 

 

 

fatema Creative Commons License 2014.09.08 0 0 1836

üdvözlök mindenkit, szeretnék egy technikai tanácsot kérni! Csináltam egy ilyen helyes kis kosárkát (ez az első olyan,ami már egész jól néz ki,és saját tervezésű) csakhogy a tengeri fűvel most dolgoztam először,és nem is találok róla sehol semmit.Viszont tetszik,és szeretném használni. Az a kérdésem,hogy amikor elfogy egy szál,akkor itt van-e valami trükk a toldásra,vagy itt is csak marad egy vég (meg egy kezdés) belül,és kész? Mert én jobb híján ezt tettem, de nem tetszik annyira, mert ez ugye nem olyan merev, mint a peddig nád (ezért be sem áztattam,de ezt is csak úgy gondolom,hogy bizonyára nem kell) és ezért nem simul hozzá a kosár belső oldalához ,hanem kicsit kiáll,és még néha foszlik is.. Gondoltam,ragasztóval besegítek,de nem igazán ragad..:) Vagy egy olyan nagyon hosszú szállal kell dolgozni,hogy ne is kelljen toldani? 

Remélem,van köztetek olyan,aki tud ebben segíteni,előre is köszönöm

íme az ominózus alkotás:

l.a.c.i Creative Commons License 2014.09.04 0 0 1835

Sziasztok, beírom, hátha érdekel valakit innen...

 

A győri Gyermekek Háza kosárfonó csoportja hétvégi fonást szervez 2014. november 7. péntek 18 órától november 9. vasárnap 16 óráig

Helyszín:Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont Kollégiuma, Győr

nadudvarikosarfono Creative Commons License 2014.09.04 0 0 1834

Weboldalamra felraktam a Mesterségek Ünnepén készült fotókat, amelyeket itt tekinthettek meg. Két kép ízelítőül:

 

  

 

További hír, hogy 2014. szeptember 13-14-én lesz Tiszaalpáron a IV. Országos kosárfonó találkozó. A rendezvény lelke Kanals Jani bácsi a második képen kék ingben látható. A program itt lészen.

robert21 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 1833

üdvözlök mindenkit

 

csak gratulálni tudok mindenkinek aki ilyen szép dolgokat tud csinálni. egyszer majd remélem eljutok oda hogy én magam is tudok ilyen szép dolgokat késziteni.  üdvözlök mindenkit

vicuska58 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 1832

Na, elég szomorúra sikerül ez az utolsó nap. Ha megjössz, ugye mesélsz? Remélem hazafelé már csak Te voltál az autóban:-)

 

Előzmény: nadudvarikosarfono (1830)
Newdaron Creative Commons License 2014.08.16 0 0 1831

A legjobbakat kívánom a Mesterségek Ünnepéhez!

 

Hű, látom nem unatkoztál! :-D

Ha tárolási gondokkal küzdesz, szólj, van itt hely bőven! 

A demizson, és a ponyvamedence fölkeltette az érdeklődésemet, mutathatnál róluk még pár képet! :-)

nadudvarikosarfono Creative Commons License 2014.08.12 0 0 1830

Az alábbi kép szerint összeállt egy kisebb árukészlet, és néhány segédanyag a Mesterségek Ünnepére. Szombattól szerdáig  - a belépő elég borsos - az Apáról Fiúra Népművészei Kézműves Egyesület standján bemutatót is tartok. Felhívom a figyelmet a kosárfonó bak árnyékában megbúvó dezsominra, és a bemutatókra alkalmazott összecsukható áztatókádra. A ponyva medencét kútfúrók is használják, innen az ötlet.

 

  

 

Az még rejtély, hogy fog mindez elférni a kocsimba. Meg én is.

kosárfonó Creative Commons License 2014.07.10 0 0 1829

Gratulálok, jó lett!

Előzmény: nadudvarikosarfono (1823)
Newdaron Creative Commons License 2014.07.06 0 0 1828

Sziasztok!

Tegnap utamba került eme hölgy dezsomin:

Mivel egészségtelen (stb...) a napon tartózkodni megfelelő védelem nélkül, úgy gondoltam, segítek az ügyön:

 

Lett pár bikini alsó

 

Került felsőrész is

 

Aztán helyére került az egyik alsó

 

Aztán még egy bikini alsó is a helyére került kukkolók, hideg idő, és nemi erőszakoskodók ellen (és vásás, kopás ellen, mert a dezsomin ezen része szokott elsőként gallyra menni). Így most duplán fenekelt dezsominom lesz ... csak kitart egy darabig :-)

 

A fül még csak átmeneti, mert elfelejtettem hozzá való anyagot áztatni, így apróbb anyagból tettem rá egyet holnapig (ha lesz időm-kedvem-energiám, masszázs után lefülezem rendesen.

 

Bocs a szöveg miatt, de a napon fontam, az pedig nekem nem föltétlen tesz jót :-)

tomipont Creative Commons License 2014.07.01 0 0 1827

ez igen, szép munka, jó a videó, látványos, jó a zeneválasztás...

Előzmény: nadudvarikosarfono (1822)
csontrakó-csontkovács Creative Commons License 2014.06.30 0 0 1826

Akkor majd tavasszal újra felteszem a dugványokkal kapcsolatos kérdést.

Magyar és kínai népi gyógyászattal és csontkovácsolással - manuálterápiával - közel 6 éve foglalkozom, ugyan úgy  mint ahogy akupunktúrával is.

A fonást nemrégiben kezdtem tanulgatni, de azt hiszem ez is olyan nagy szerelem lesz mint a gyógyítás :)

Előzmény: Newdaron (1820)
csontrakó-csontkovács Creative Commons License 2014.06.30 0 0 1825

Köszönöm szépen a kedves fogadtatást!

Húúú, ez a videó nagyon tetszik, gratulálok! :)

citys Creative Commons License 2014.06.30 0 0 1824

jó kis videnyó..:-)

 

de az élő látvány, és előadásmód felülmúlhatatlan..

köszönöm, hogy ebben is lehetett részem.:-)

Előzmény: nadudvarikosarfono (1823)
nadudvarikosarfono Creative Commons License 2014.06.29 0 0 1823

Régi vágyam teljesült, nagy nehezen összekendácsoltam egy videót, amelyet itt lehet elérni.

nadudvarikosarfono Creative Commons License 2014.06.29 0 0 1822

Csak nem P.Z. barátom?

Előzmény: Newdaron (1821)
Newdaron Creative Commons License 2014.06.27 0 0 1821

Sziasztok!

Ha kell valakinek kb 2 q 170-es, főzött, nyúzott, amerikai fűz, szóljon!

Ismerősöm akarja eladni Vas megyében, Bejcgyertyánoson.

Csak ebben a méretben van eladó anyaga, és csak ennyi.

Árat még nem tud mondani, de utánanéz.

 

Kinek hogy, és mivel telik a nyara? :-)

Newdaron Creative Commons License 2014.06.09 0 0 1820

Üdvözöllek itt, nálunk!

 

Hidd el, mind amatőrként kezdtük, de páran nagyon ügyesek, és gyönyörű dolgokat készítenek. :-)

 

Dugványvásárláshoz szerintem már későn vagyunk, jövő tavasz elején kellene visszakanyarodnunk erre a témára.

 

A csontrakó-csontkovács tevékenység tetszik nekem! Mióta foglalkozol vele?

vicuska58 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 1819

Kedves csontrakó-csontkovács !

 

Szeretettl üdvözöllek a topiktársak nevében is!

Amint láthatod,nem vagyunk egy locsi-fecsi társaság:-)

De ha végig olvasod a topikot, nagyjából képbe kerülsz, hogy kit mivel lehet megkeresni. Szívesen segít mindenki, de, főleg így nyáron, kevesebbet ülünk a gép előtt. AZt hiszem én vagyok a kivétel, mert informatikus vagyok, így hivatalból ülök a gép mögött, ahelyett, hogy fonnék:-D

Előzmény: csontrakó-csontkovács (1818)
csontrakó-csontkovács Creative Commons License 2014.05.27 0 0 1818

Szeretettel köszöntök mindenkit!

 

Engedelmetekkel én is csatlakoznék a fórumhoz, mint kezdő, ámde annál lelkesebb  amatőr...:)

Igyekszem folyamatosan visszaolvasni és minél több infót begyűjteni.

Azt már láttam, hogy két fonással kapcsolatos könyvet is tudtok cserélni egymás között...mit kell cserébe adnom, hogy én is megkaphassam? :D

És dugványt is vásárolnék ha valakinek módjában áll adni..

 

Tehát én sem vagyok semmiben sem másabb mint minden kezdő aki beleszeretett ebbe a csodálatos dologba...mindent akarok de azonnal! :D

 

Nézzétek el nekem! :D

 

Newdaron Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1817

Sziasztok!

Ma is készítettem egy órát, ezúttal kissé belekeverve a kosárfonást is:

 

Newdaron Creative Commons License 2014.05.14 0 0 1816

Sziasztok!

 

Ma készült el a kolléganőm részére:

 

 

Utólag jöttem rá, hogy kb dupla olyan vastag veszőből hajtottam meg őket, mint kellett volna... :-)

Newdaron Creative Commons License 2014.05.09 0 0 1815

Kedves Dömpi(ke) ! 

 

2014.05.06 11:12:52 -kor kelt bejegyzésedet most olvastam, ne haragudj, hogy csak most válaszolok! E-mailben akartam válaszolni, de publikus címet nem adtál meg ...  :-(

 

Én vagyok "a Szabi névre hallgató fórumozó", de a "Nyugat-dunántúl fűztelepítő fejedelme" megtisztelő címet nagy hálával inkább elhárítanám. :-)

 

Főzött vesszővel nem tudok segíteni, de tanáccsal igen. Ha írsz egy mailt az e-mail címemre ( newdaron@hotmail.com ) adok pár tippet, kiket is keress főzött vessző ügyben.

 

Newdaron Creative Commons License 2014.05.09 0 0 1814

Üdvözlöm mindegyikőtöket! 

Szabadságon vagyok már egy hete, dolgoztam minden nap, mint a gép, és eddig úgy néz ki, a vesés gondjaimtól sikerül megszabadulnom.

Az idei évre ígért dugványok ezért késve indultak útnak, de igyekeztem mindenkinek adni valamennyit.

 

Örömmel látom, hogy hattok, alkottok, gyarapítotok lendületesen, öröm nézni a munkátok végeredményeit! Ezúton is gratulálok hozzájuk! :-)

Newdaron Creative Commons License 2014.05.09 0 0 1813
andyTM Creative Commons License 2014.05.08 0 0 1812

vicuska58 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 1811

Köszönöm Karcsi a méltató szavakat, de az elismerés nem engem illet. Jó mesterem volt, úgy könnyű tanulni, és tanultam is rengeteg újat. A legnagyobb felismerésem, amit Te is mondasz, a helyes kéztartás, és hogy minden az elején dől el, csak annyira lesz jó/szép, amennyire az elején jól/szépen csinálod. Viszont az ujjaim hegyében (inkább a balban) még mindig nincs érzés, mintha egy betondarab lenne ott:-)


Mutatok még képeket, azokon talán jobban látszik "dezső"

 

Karcsi, nagyon köszönöm a szíves vendéglátást és a sok élményt/érdekességet is amit megmutattál a városodból!

Előzmény: nadudvarikosarfono (1810)
nadudvarikosarfono Creative Commons License 2014.05.06 0 0 1810

A múlt héten látogatóm volt "vicuska58" nickname-mel rendelkező fórumtársunk személyében. Éva - aki néhány tanfolyamon már túl volt - négy nap alatt a képen látható remekműveket készítette el. Előzetes elvárásai a következők voltak: üvegfonás, ovális alj, kávás kosár készítése, valamint a formatartás erősítése.

A kávás kosár nem igazán áll hozzám közel, ezért alternatívaként a sarokfás (szögletes) kosarat javasoltam. Az 1. számú kosár (bocs a béna számozásért) érdekessége a dupla szegés, azaz hárompáros szegés, majd ebből ötpáros oldalcopf, 2 in 1, gyakorlásként. A 2. számú jutalomjáték, érdekessége a húzott szegés.

Nekiálltunk a butykos befonásnak (3), felülről lefelé haladva, az ujjakat szépen megviselve. A kép nem adja vissza a fonás finomságát, a textúra változatosságát. A 4. sz. kerek tálca alja részben berakással készült, ez készíti elő az ovális alj megértését. A tálca érdekessége a rácsos fogó és a pótkaró nélküli ötpáros élcopf szegés.

Az 5. és 7. sz. kosarak ovális aljra épültek fel, látható a lábazatok különbözősége. A csúcsdarab mindenképpen a szögletes kosár, némi famunka is kellett hozzá. A sodrott kávás és a piaci kosárfület is sikerült elkészíteni.

Sokat javítottunk az oldaltartáson, ehhez a bal kezet kellett a formázásra kényszeríteni. Igyekeztem a technikai elemek elsajátítását egymásra építeni, de figyelembe vettem a bátor jelentkező kívánságait is. E hozzászólásom sima reklámként is értelmezhető, én így oktatok.

 



Gratulálok Évának a szép kosarakhoz, könnyű eset volt, kiegyensúlyozott, nyugodt egyénisége minden oktató álma.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!