Keresés

Részletes keresés

speedline Creative Commons License 2016.07.22 0 0 2023

Sajnos tényleg egyre szélsőségesebb az időjárás, nem lehet már kiszámítani...:(

Előzmény: ember a szélben (2022)
ember a szélben Creative Commons License 2016.07.21 0 0 2022

Hát nem tudom, normális dolog ez, vagy már a felmelegedés következménye... Mindenesetre elég megrázó élmény volt, ezzel gondolom Ti is egyetértetek. Nem szeretném mégegyszer átélni.

Előzmény: speedline (2021)
speedline Creative Commons License 2016.07.21 0 0 2021

Mi a KRK szigeten vészeltük át az időt, más választásunk nem nagyon lett volna, mert le volt zárva a híd. 

Este amikor jött az első vihar eleinte csak dörgött, villámlott és eléggé esett az eső is. Aztán mikor úgy tűnt, hogy csendesedik akkor elkezdett valami morajlani. Olyan volt mint egy filmben. Valami közeleg - közeleg egyre jobban és egyre gyorsabban, hangosabban és csak morajlik, zúg, búg. Mindez hajnali egy órakor, sötétben elég "érdekes volt". Aztán megérkezett az első széllökés és utána a többi ami kb. mindent vitt ami nem volt lekötve, lesúlyozva eléggé.

Mi mondjuk már kb. tíz éve oda járunk és tudjuk, hogy bármilyen szép is az idő a spannifert még 2 spanniferrel lekötjük :) és mindent duplán igyekszünk túlbiztosítani (aki nem járt még ott néz is olyankor furán), de így is mozgott minden nagyon durván.

A kemping végében volt egy magyar diákcsapat 8-10 roppantós sátorral. Amikor a nagy morajlásból odaért a szél csak a sikítást hallottuk, de az olyan igazi halálfélelmes sikítás volt....

 

Reggelre jobb lett az idő és a kukákban is lett is pár pavilon meg szerteszét mindenféle dolgok.

Aztán újabb eső és újabb szél 2 napig. Néztük a HAK oldalát írták, hogy hol és mi van lezárva (kb. minden tengerparti út és híd) illetve, hogy Zadarnál (Sveti Rok) 50 km-es kocsisor áll vagy araszol. Ami megdöbbentő volt, hogy még a Ravna Gora felé is komoly korlátozások voltak a teherautóknak, motoroknak, lakókocsiknak.       

Előzmény: ember a szélben (2017)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.21 0 0 2020

Előzmény: ember a szélben (2019)
ember a szélben Creative Commons License 2016.07.21 0 0 2019

Na ja,ezen már én is elgondolkodtam . De komolyan mondom, egész életemben a széllel hadakozom! Asszem, nekem ez a keresztem.

Előzmény: AZS (2018)
AZS Creative Commons License 2016.07.20 0 0 2018

na most ilyen nickkel mér csodálkozol? ;-)

Előzmény: ember a szélben (2017)
ember a szélben Creative Commons License 2016.07.20 0 0 2017

Hi, szerda éjjel kezdett fújni a bora,fákat tört,péntek reggelre úgy döntöttem,hazaindulunk, úgysem lesz igazán jó idő szombaton, akkor nem maradunk. Péntek délelőtt 11kor indultunk, az autópályán egy kihajtóig engedtek, aztán paff, lezártàk.Terelés régi útra, millió kocsi. A szél meg csak erősödött,a maslenicai hídig jutottunk d.u. 4ig,azon átmentünk,de nagyon dobálta a kocsit a szél. Kb egy km után nem mertem tovább menni a tenger mellett,annyira vad volt.Hídon vissza, biztonságos helyet keresni.Maslenicai kemping,a 30-40cmes fatörzsek derék magasságban 10cmeket lengtek ki.Miutàn visszakínlódtunk a hídon,azt is lezárták a kilengés miatt. A kempingtulaj mondta, itt született,egy darabig nem lesz jobb, egy két nap szívás.Egyébként horvátországban ezen a hídon mérték a legerősebb szelet, azt hiszem 247km/h-t.Reggel elindultunk vissza Zadar felé ,a házak közt csak jobb, helyiek mondták tartsunk a szárazföld belseje felé, tengert kerüljem. 70km kerülővel aztán rá tudtam menni a régi útra, ahol kb 4000 autó döntött még így,araszolás fél napig, hegytetőn fosàs a széltől,aztán ahogy átbuktunk a csúcson,minden lassan egyre jobb lett,szél csökkent,autópályára visszatereltek, de nem hagytam magam, régi úton hazagurultunk,ami szinte üres volt.Hát így sikerült.Plusz egy tetőablakomnak szárnyai nőttek.

Előzmény: sequelguru (2012)
Ripesz Creative Commons License 2016.07.20 0 0 2016

Ami kimaradt: péntek, szombat, vasárnapi érkezés lehet csak

Előzmény: Ba_BO (2013)
Ripesz Creative Commons License 2016.07.20 0 0 2015

Azt nem tudom, hogy helyet kaptok-e, de a strandon heringparti lesz, az biztos.

Nagyon szép Baska, de egy zsebkendőt nem lehet leejteni a strandon főszezonban.

 

A foglalási rendszer visszajelzése pedig azt jelzi, hogy valami miatt nem okés a lekérdezésed:

ezek az alábbiak lehetnek:

 

érkezés/távozás dátuma

 

vagy

 

minimális tartózkodás feltételeinek nem felet meg a lekérdezés ( minimum 5 éj főszezonban )

 

vagy a foglalást az érkezéshez képest későn próbáltad megtenni ( minimum 3 nappal indulás előtt főszezonban, de szerintem itt rossz helyre tették a  vesszőt, pontot a foglalási feltételekben, így inkább 7 napot gondolnék főszezonban.)

Így van írva:

"The pitches can be booked min. 3 days before the predicted arrival date, between 09 July and 28 August. Pitches can be booked min. 7 days before the day of the arrival."

 

de szerintem ez lenne a helyes:

The pitches can be booked min. 3 days before the predicted arrival date, between 09 July and 28 August pitches can be booked min. 7 days before the day of the arrival.

 

 

vagy a max. foglalható személyek számát lépted túl.

 

 

 

 

Előzmény: Ba_BO (2006)
speedline Creative Commons License 2016.07.20 0 0 2014

A parcellázott rész (tengerhez közelebbi része a kempingnek) szerintem augusztusban felejtős beeső vendégként. Ott a szél miatt egyébként se túl jó választás a sátor.

A másik oldalon a szabad területen, ha nem túl nagy a sátor akkor azért általában lehet találni helyet. Áram szükséges (?) mert az még egy szűk keresztmetszet tud lenni Baskan. 

Előzmény: Ba_BO (2013)
Ba_BO Creative Commons License 2016.07.20 0 0 2013

Köszi próbáltam  nem enged tovább lépni ezt írja ki :

 

Dear Sir/Madam, you haven't fulfilled one of the booking conditions for the requested period.

Please check the following in our booking conditions:

- day of arrival and departure for the requested period
- minimal number of stays which must be booked for the requested period or
- how many days prior to the arrival you must make the booking.
- maximum number of persons

 

 

Előzmény: soma33 (2010)
sequelguru Creative Commons License 2016.07.20 0 0 2012

ez durva! Mi volt?

Előzmény: ember a szélben (2008)
szeerikceed Creative Commons License 2016.07.20 0 0 2011

Köszönöm! Volt bennem egy hiú ábránd, hogy előnyöm lehet belőle. Maradok az eddigi variánsnál. 

Mindenkinek kellemes nyaralást.

Előzmény: hul (1997)
soma33 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 2010

Legalább próbáld meg, hogy van-e szabd hely, ha tényleg nem akarsz előre foglalni:

  http://www.camping-adriatic.com/zablace-camping-baska

Ha nincs, még akkor is van kis esély, de legyen azonnal b,c és d terved(kemping cím) is. Mi már jártunk úgy augusztus első hetében, hogy Olaszországi kiszemelt kempingben nem volt szabad hely (4000fős), de nem sokkal mellette még volt 12! szabad parcella(3500fős). Azóta mindig előre foglalok. Én 3héttel ezelőtt kerestem kempinghelyet, de csak 2kempingben találtam (krk, istria és cres volt a célpont).

Előzmény: Ba_BO (2006)
AZS Creative Commons License 2016.07.18 0 0 2009

nekem a Zivogosce-Budapest táv általában 3 teljes nap

igaz, Novi Vinodolski, Vrsar, Postojna és Ljubljana  közbeiktatásával ;-)

Előzmény: ember a szélben (2008)
ember a szélben Creative Commons License 2016.07.18 0 0 2008

Nekem most 7végén Zadar-Kőszeg 34h!😂Igaz,ebben volt egy 16órás kényszerpihenő.

 

Előzmény: fekvőrendőr (2007)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.07.18 0 0 2007

Nekem a tavalyi hazautam lakókocsit vonszolva, egy bőséges ebérdre megállással 11 óra volt.( Orebic-Siófok Balatonszéplak felső)

Előzmény: sequelguru (2005)
Ba_BO Creative Commons License 2016.07.18 0 0 2006

Sziasztok Baska Zablace kemping

Sátorral spontán találhatunk helyet szerintetek aug elején...

 

köszi

sequelguru Creative Commons License 2016.07.17 0 0 2005

Hát, Peljesac-ra Google azért hoz egy cirka 10 órás utat, ugyanezt Isztriára 6.5-nek jósolja (amire még azért rájött még azért valamennyi). Az meg azért nem 1-1.5 órás kategória :(

Vagy kell venni DVD-t a kocsiba, hogy bírják a kölkök...

Előzmény: hul (2004)
hul Creative Commons License 2016.07.17 0 0 2004

Tökéletes kép a főidénybeli Isztriáról! Évekkel ezelőtt is ugyanez volt, most a görög és török területek részleges kiesésével még többen választják helyettük Horváto.-ot. A zsufi meg, hát bizony a németnek, hollandnak csak közelebb van, az olasz meg átjön, mert olcsóbb mint otthon, ráadásul a Tirrén tengernél talál ilyen vadregényes helyeket, a csízma túlfelén.  

A távolság-idő kérésében is igazoltnak érzem magam, mert a "messze dél", pl. a Peljesac komppal átkelve (de a szárazföldön körbe sem sokkal több) összesen kb. 1, 1,5 órával több Bp.ről, pályán, Letenye, Zagreb ...  felé. 

Ok. ez sok mindentől függ és azért van pályadíj, meg ü.a fogyasztás, viszont rengeteg tér van lenn és rengeteg választási lehetőség! Amellett meg: gyönyörű! :-) 

Most sokan kifogták a vad szeleket és útzárakat, ők nem boldogok...

 

 

 

Előzmény: sequelguru (2002)
GuMiSZu Creative Commons License 2016.07.17 0 0 2003

Sziasztok,

 

Zadar - Vodice között tudnátok valamilyen jó kempinget ajánlani?

Ami fontos:

  • árnyék
  • Normális tisztálkodási lehetőség
  • lehessen enni is (fast-food + étterem)
  • bolt
  • normális part (nem kell, hogy homokos legyen...)

Az se baj ha nem egy tömegszállás feeling van. Adriatic (primosten) ill. Strasko (Novalja) jellegű amit keresünk..

 

Ezt a részt sajnos nem ismerem. Sátorral mennénk nem lakóautóval.

 

köszi

 

sequelguru Creative Commons License 2016.07.17 0 0 2002

Sziasztok,

 

Nemrég jöttünk vissza az isztriai (Vrsar) Valkanela kempingből. Még így frissiben megosztanám az élményeket, hátha valakinek jó szolgálatot tesz – hiszen én is innen kaptam a tippet.

Tehát a konfig: papa, mama, gyerekek (5-10 között), sátor – és első igazi kempingezés (tehát gyakorlatilagg full kezdők vagyunk)

Úgy indultunk neki, hogy odamegyünk a kapott tippekre, és kiválasztjuk a legjobb kempinget. No, jelentem, ez nem igazán működik, tekintve hogy egy kempinget kb 1 óra alatt lehet felmérni, és ez sok idő. Mi két kempinget néztünk meg – először az Orsera-t, aztán a Valkanelát (2km-re vannak egymástól). A Valkanelát választottuk – bár sokkal nagyobb, de profibbnak tűnt.

Utazás: Vasárnap reggel indultunk Budapestről (7-kor), és 7.5 óra volt lejutni egy 15 perces megállóval. A pályán gyorsan lehetett haladni, és a végén sem volt nagy forgalom, mégis összejött ennyi idő (igaz, mi csak 110-zel tudtunk menni tetőbox miatt, de ez max 30 percet jelenthetett tekintve a sebességhatárokat). Visszafele szombaton 19:15-kor indultunk, és 3:45-re értünk vissza.  Az autópályán az éjjeli időponthoz képest meglehetős forgalom volt, s bár itt sem volt nagy lassulás, csak összejött az idő.

A  kempingbe érkezvén: kézbe kapsz egy térképet, és egy listát, hogy melyek a szabad parcellák, és azok meddig. Rengeteg foglalás van (pedig azért külön díjat számolnak fel, 40EUR), tehát nem evidens a parcellaválasztás. Mi a 410-es blokkban találtunk jó helyet, közel a strandhoz. Ezt csak később tudtuk meg, de másoknak jó lehet rá figyelni – a központi öbölben van a „bulinegyed”, és bizony éjjel 4-ig (!!!) is megy a zene, és itt vannak a részegek is nagyobb koncentrációban. Végülis megszoktuk, nem volt nagyon gáz, de jó tudni. Tehát WC 1-2-3-4 környékére NE jöjjön akinek kell a csend az alváshoz. A legcsendesebb rész a  9-es WC környéke, itt jóval kisebb a népsűrűség – igaz, a boltba többet kell sétálni, de a kilátás pazar.

A benti bolt nem vészesen drága, bár ez attól is függ, mit veszel. Alapjában véve OK, de lehetnek meglepik. Van kint a kempingből 2km-re egy nagyobb Konzum – de oda csak egyszer mentem el nagybevásárolni. A benti éttermek viszont elég combos áron vannak (egy fagyi 9Kn – és nem nagy valami, egy hambi 25Kn (!), és egy felnőttnek kell belőle 2-3.

A strandok jók, a kemping _nagyon_ tiszta. El sem tudom képzelni hogy csinálják, a vizesblokk egyszerűen makulátlan.

Szóval ez a kemping nagyon bejött, de azt kell mondjam, sztem nem jövünk ide vissza többet. De Isztriára sem. Úgy éreztem magam turistaként, mint akiben egy fejőstehenet látnak, de kb mindenhol. Délebbre (igaz, 10+ éve voltunk) ilyen érzésem nem volt. Itt irtó drága minden, nincs egy nyomorult „strand” a környéken (20km-es körzetet néztünk csak) ahova csak lemehetnél, snorklingozni a parton értelmetlen/lehetetlen. Utcai árusok majd’ megfojtanak, a gyönyörű belvárosokban (Rovinj) is gagyi üzlet gagyi üzlet hátán. És turisták brutális tömege.

 

Jó nyaralást mindenkinek!

soma33 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2001

Sziasztok!

Kemping Lanterna -ba megyünk POREC, jó hely? Volt ott már idén valaki? Mindig sátrazunk a maga előnyeivel és hátrányaival együtt, de szeretjük.

fekvőrendőr Creative Commons License 2016.07.15 0 0 2000

Igen, tudsz.

Előzmény: mikkamakka1975 (1999)
mikkamakka1975 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 1999

Sziasztok!

 

Az érdekelne, hogy az autópálya kapuknál tudok e fizetni sima bankkártyával, ami nem "dombornyomott" ? 

 

eperlevelll Creative Commons License 2016.07.14 0 0 1998

Sziasztok, járt valaki mostanában a Skrila kempingben Krk-szigeten? Vajon július végén mennyi esélyünk van rá, hogy spontán találjunk helyet?

hul Creative Commons License 2016.07.12 0 0 1997

Tökéletesen felesleges előre, a neten jegyet váltani, mert ha már ott vagy a kikötőben pár perc a helyszinen. Gondolj arra, ott áll egy várakozó sor, senki nem tud előre engedni, hogy "gyerekek nekem jegyem van", nincs lehetőség megkerülni a sort. Aki sorba áll a behajtásra, annak mindnek van jegye, igaz?

Megoldás: az időben odaérkezés és pár perc a jegyvásárlásra. 

Azért megemlítem, hogy mondjuk Bp.-ről nehezen tudod belőni, hogy a plocei xx óra-perces kompra odaérsz-e vagy sem, ill. melyikhez érsz oda... Na mindegy, majd ha megtapasztalod, érthetőbb lesz, amiről beszélek.

Tökéletesen működik a rendszer, odaérsz, beállsz, jegyet veszel, (iszol egy kávét, eszel egy fagyit) és behajózol.  

Előzmény: szeerikceed (1995)
vargamarcs Creative Commons License 2016.07.12 0 0 1996

ha a jadrolinija honlapján történő elővételre gondolsz, ott meg kell adni, hogy pontosan melyik jártra /indulási időpontra/ veszed meg, de fizetés előtt ott a

megjegyzés : 

 

"VAŽNO!
Kupljena online karta vrijedi za bilo koje putovanje na odabrani datum, a ne garantira ukrcaj u odabrano vrijeme polaska."

 

amit a google így fordít le: 

"FONTOS 
online megvásárolt jegy érvényes minden út a választott időpontban, de nem garantálja beszállás a kiválasztott indulási idő."

 

szerintem érvényes a korábbi/későbbi járatokra is, de semmiféle előnyt nem élvez vele az ember. nem garantálja, hogy felférsz arra a hajóra, amit épp foglaltál.

 

 

 

Előzmény: szeerikceed (1995)
szeerikceed Creative Commons License 2016.07.12 0 0 1995

Szép nyarat!

Olyan kérdésem lenne, hogy a kompjegy amit elővételben vesz meg az ember, bármelyik kompra jó,vagy csak az adott időhöz? 

Köszönöm a válaszokat. :)

sequelguru Creative Commons License 2016.07.10 0 0 1994

Jelentem, nyoma sincs építkezésnek, és tényleg szuper innen nézni a döntőt :) 

Előzmény: sequelguru (1992)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!