Egyébként nekem Maurice Green az atlétika Ian Thorpe-ja... Mindenkit méterekkel megver, és ha jól emlékszem, azt mondta, hogy a 9,6-ra is képes... Nevetséges. Valaki nem lehet ennyivel jobb az egész világnál.
Cool ötlet volt reklámozni a topicot!
Engem az érdekelne, hogy mi van Kiss Balázzsal?
Úgy eltűnt az utóbbi kb 1 évben...
Én egyébként 99%-ig biztos vagyok benne, hogy valami szert szedett, amit nem akarta, hogy kimutassanak.
Ha most is béna lesz a VB-n (kint van egyáltalán?!), akkor 100%-ra változik a 99%-om...
Én személy szerint imádom az Eurosport csatornát. Indítottam is egy topicot EUROSPORT és mi címmel. Én is felvetettem az INTERAKTÍV eurosport gondolatát. Sztem nézd meg azt a topic-ot is!!!
Örültem amikor bemondtad a mostani műsorban az ötletet!!!Első kérdésem:
Szerinted melyik számban várható világcsúcs? A véleményed plíz mond be a műsorba(nézem)! KÖSZ!!!
Bocs, teljesen hülye vagyok. Nem magyar idő szerint néztem, és azt hittem, hogy már megvolt pl. a kalapács selejtező. Kösz, hogy segítettél a megvilágosodásban.
Ott lesznek az eredmények is, de még csak a férfi maraton volt. A későbbiekben fogják írni az eredményeket, csak egy kis idő kell nekik, még beírják. Ma már kezdődik több más szám is, de magyar idő szerint csak délután. Úgyhogy este lesz egy-két eredmény olvasható.
Edmontonban, a 9. atlétikai világbajnokság ünnepélyes megnyitója után a férfi maratonfutásban avatták az első győztest. A nyitószámot a 23 éves etióp Gezahegne Abera nyerte 2 óra 12 perc 42 másodperces eredménnyel, és minden idők legizgalmasabb befutójával, hiszen a második, a kenyai Simon Biwott mindössze egy másodperccel maradt el tőle...
férfi maratonfutás:
1. G. Abera (Etiópia) 2:12:42, 2. Simon Biwott (Kenya) 2:12:43, 3. Stefano Baldini (Olaszország) 2:13:18.
Molnár Krisztina lesz az első magyar az edmontoni vb-n
--------------------------------------------------------------------------------
Edmonton, 2001. augusztus 2. (MTI) - A 13 tagú magyar csapatból elsőként a rúdugró Molnár Krisztina mutatkozik be az edmontoni atlétikai világbajnokságon.
Az újpesti versenyző szombaton a B-csoport magyar idő szerint 16.45 órakor kezdődő programjában próbálja meg teljesíteni a 4.40 méteres selejtező szintet.
Szintén ezen a napon érdekelt a három kalapácsvető. A világranglistán második Annus Adrián és az atlantai olimpiai bajnok Kiss Balázs az A-csoportba (18 ó), az Európa-bajnok Gécsek Tibor a B-be (19.45) került a kvalifikáció során. A döntőbe jutáshoz legalább 79.50 m szükséges.
Az U23-as Eb-n aranyérmes gerelyhajító Szabó Nikolett számára 22.35 órakor kezdődik a vb, s célja, hogy túldobja a 61 méteres szintet.
A vb második napján - magyar idő szerint vasárnap hajnalban - két számban hírdetnek eredményt: férfi súlylökésben és a 20 km-es férfi gyaloglásban.
Döntők (közép-európai idő szerint) és az esetleges magyar résztvevők:
Szombat: 2.45 ó.: férfi maraton
Vasárnap: 0.00 ó.: férfi súlylökés; 1.00 ó.: férfi 20 km gyaloglás; 23.45 ó.: női súlylökés
Hétfő: 0.25 ó.: hétpróba, 800 m; 0.40 ó.: férfi kalapács (Annus, Gécsek, Kiss); 1.35 ó.: férfi 100 m; 22.30 ó.: női rúd (Molnár Krisztina)
Kedd: 1.00 ó.: férfi hármasugrás; 1.05 ó.: női gerelyhajítás (Szabó Nikolett); 1.35 ó.: női 100 m; 2.25 ó.: férfi 400 m
Szerda: 2.05 ó.: női távolugrás (Vaszi Tünde); 3.30 ó.: női 1500 m; 3.50 ó.: férfi 800 m; 4.05 ó: női kalapácsvetés; 4.10 ó.: tízpróba 1500 m (Zsivoczky Attila, Kürtösi Zsolt); 4.45 ó.: női 400 m; 5.05 ó.: női 10 000 m
Csütörtök: 2.40 ó.: férfi magasugrás; 3.45 ó.: női 400 m gát; 4.00 ó.: férfi 3000 m akadály és férfi diszkosz (Fazekas Róbert, Kővágó Zoltán, Varga Roland); 5.20 ó.: férfi 10 000 m
Péntek: 2.10 ó.: férfi rúdugrás; 4.40 ó.: női 20 km gyaloglás; 5.15 ó.: férfi 110 m gát; 5.40 ó.: férfi 200 m
Szombat: 4.00 ó: női hármasugrás; 5.05 ó.: férfi 400 m gát; 5.30 ó.: női 200 m; 6.25 ó: férfi 5000 m; 16.00 ó.: férfi 50 km gyaloglás (Urbanik Sándor); 22.30 ó.: női diszkoszvetés
Vasárnap: 0.00 ó.: női 100 m gát; 0.05 ó.: férfi távolugrás; 1.15 ó.: női 5000 m; 1.40 ó.: női 4x100 m váltó; 16.00 ó.: női maraton; 22.30 ó.: női magasugrás (Győrffy Dóra); 22.45 ó.: férfi gerelyhajítás; 23.45 ó.: női 800 m
Hétfő: 0.20 ó.: férfi 4x400 m váltó; 0.40 ó.: női 4x400 m váltó; 1.10 ó.: férfi 4x100 m váltó
A pénteki edmontoni atlétikai világbajnokságot megelőzően három napon keresztül tanácskozott az IAAF, azaz a nemzetközi atlétikai szervezet. A kongresszus két lényegi kérdésben határozott: megváltoztatta az IAAF jelentését, és elfogadta a hibás rajtról szóló új szabálymódosító indítványt.
Az anakronisztikus ellentétet feloldandó, a Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szövetség (International Amateur Athletic Federation - IAAF) elnöksége az edmontoni csúcson úgy döntött, a név rövidítését meghagyva mostantól az Atlétikai Szövetségek Nemzetközi Szövetsége (International Associations of Athletics Federations) a hivatalos elnevezés. FOLYTATÁS .
.
.
A kongresszuson a küldöttek szavaztak a hibás rajtról benyújtott módosításról, amelyet a sprinterek tiltakozása ellenére 81:74 arányban elfogadtak. Így 2003. január 1-től a 400 méteres síkfutásig bezárólag minden sportolót már az első hibás rajt miatt diszkvalifikálnak. A megbeszélésen egyébként összesen 178 technikai szabálymódosítás került terítékre.
Heves tiltakozás fogadta a Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szövetség (IAAF) azon tervét, amely szerint hibás rajt miatt azonnal diszkvalifikálni kell a sprintereket. Az IAAF 2003-tól kívánja bevezetni az új szabályt, amely a szövetségen belül is komoly vitákat váltott ki. A TELJES CIKK ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Éremeséllyel Edmontonba - kezdődik az atlétikai vb
2001.07.31. 15:55:35
Augusztus 3-án, azaz pénteken kezdődik, és 12-éig tart az atlétikai világbajnokság, amelyet idén a kanadai Edmontonban rendeznek. A magyar csapat 13 fővel képviselteti magát, komoly éremesélye kalapácsvetőinknek van. a teljes cikk
Még egy érdekesség a cikkből:
Az IAAF várható döntése értelmében 2003. január 1-től a sprintszámokban (400 méterig bezárólag) már az első hibás rajt is a kizárást jelenti. "Úgy véljük, a sok hibás start káros. Amennyiben az IAAF kongresszusa elfogadja, 2003. január 1-től életbe lép az új szabály" - mondta Gyulai István, a szövetség főtitkára. Egyébként több szabálymódosításon is gondolkodnak, többek között hatról négyre csökkentenék a kísérletek számát távolugrásban, hármasugrásban és a dobószámokban. Ezek hülyék, már bocsánat. Szerintem nagy hiba lenne bevezetni ezeket a módosításokat.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Eddigi érmeseink (Vb-n):
Tokió, 1991:
Rúdugrás: 2. Bagyula István 590 cm
Diszkoszvetés: 3. Horváth Attila
Stuttgart, 1993:
Kalapácsvetés: 3. Gécsek Tibor
Göteborg, 1995:
Kalapácsvetés: 3. Gécsek Tibor
Hétpróba: 3. Ináncsi Rita
A lányoktól sok dolgot nem várok! Talán a Vaszi T jó lehet döntőre. A fiúknál jobb a helyzet! Zsivóczkyt nyolc közé várom. Gondolom a kalapácsvetőknél alapvető elvárás lenne egy érem.... Diszkoszvetők szintén jót nyújthatnak...
Így igaz, csak én is nyaralni voltam, így még nem írtam a VB-ről. Ami késik nem múlik.
Augusztus 3-tól 12-ig rendezik Edmontonban a VB-t.
A magyar vb-csapat: Annus Adrián, Gécsek Tibor, Kiss Balázs (kalapács), Fazekas Róbert, Kõvágó Zoltán, Varga Roland (diszkosz), Kürtösi Zsolt, Zsivoczky Attila (tízpróba), Urbanik Sándor (50 km gyaloglás), Szentgyörgyi Katalin (5000 m), Gyõrffy Dóra (magas), Molnár Krisztina (rúd), Vaszi Tünde (távol), Szabó Nikolett (gerely)
Egyenlőre csak azért, hogy nehogy elsüllyedjen ez a topic így a vb elött három nappal. Lassan kezdhettek átállni éjszakai üzemmódba, hiszen a lényeg mindíg éjjel lesz valamikor.
Az Eurosporton nem maradtok le semmiről 9 nap gyakorlatilag non-stop atlétika!!
Most sikerült gép közelbe kerülni. Voltam Nyiregyházán a verseny nagyon jó volt. Volt pár izgalmas döntő. ( Amugy elmentünk vacsizni szerda este és 1.5 órát kellett várni mire kihozták már majdnem éhen haltam)
Úgy tudom, hogy a táplálékkiegészítők csak bizonyos előhormonokat tartalmaznak, melyekből a szervezet metabolizmus során állítja elő a nandrolont. Ellentétben a szintetikus nandrolonnal, amely hosszú ideig kimutatható, az így termelődő nandrolon nagyon gyorsan kiürül a szervezetből. Felezési ideje (a szervezetben) kb. egy óra, azaz a meglévő mennyiség óránként a felére csökken. Az IAAF szabályai szerint férfiaknál a legmagasabb megengedett nandrolon-érték 2 nanogramm/milliliter. Tavaly az olimpián a súlylökő C. J. Hunternél ennek kb. az ezerszeresét mutatták ki, de az a mennyiség kb. 10 óra (!) alatt az engedélyezett felső határ alá csökkent volna. Szóval itt lehet a kutya elásva: mivel ez a nandrolon-fajta nagyon gyorsan (órák alatt) kiürül a szervezetből, túl nagy a kísértés az ilyen táplálékkiegészítők rendszeres használatára a versenyidőszakban is.
Az igazság az, hogy nagyon sokan használják ezeket a táplálékkiegészítőket. Ezeknek egy része engedélyezett, másik része viszont szerepel a tiltott szerek listáján.
Én nem akarok senkit megbántani, de előfordul, hogy úgy szedik a teljesítménynövelőket, hogy tudnak róla. Csak hogy tisztán lásson mindenki. Meglehet nézni egy-egy atlétát (direkt nem mondok neveket), világverseny előtt, ill. egy olyan évben, mikor nincs nagyobb verseny... Aztán amikor kéne az eredmény, akkor meg elmaradnak jócskán a várttól.
Én egyáltalán nem tartom jó dolognak ezeket a táplálékkiegészítőket. Ezzel nem azt mondom, hogy külföldön nem szedi senki, sőt!...
Egyébként az is érdekes dolog, hogy mostanában a nandrolonnal bukik le sok sportoló, gondolok itt a focistákra is.
Ez nem igaz! Hogy lehet az, hogy élsportolók ellenőrzés nélkül táplálékkiegészítőket kaphatnak??? Eddig nem volt orvoscsoport, aki ezeket ellenőrizte, engedélyezte volna? Én azt hittem, ez természetes...