Keresés

Részletes keresés

unew Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4086

Talán Pereshegy!?

 

"Cserhátsurány. ....

.. A helység határához tartozik a Pereshegy, melynek területét a cserhátsurányiak úgy perelték el a nógrádmarczaliaktól."

Borosvszky: Magyarország vármegyéi és városai. Nógrád vármegye

Előzmény: kukaczmatyi (4085)
kukaczmatyi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4085

Kedves Hozzaertok!

 

A Nograd megyei Poroshegy-rol szeretnek valamit megtudni, anyakonyvi bejegyzeseket errol a "helysegrol" az 1800-as evek elso felebol talaltam Ausztriabol jott oseimmel kapcsolatosan. Ezidaig en hiaba kerestem, nem talaltam semmit.

Elore is koszonom a segitseget

azsur Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4084

Kedves Kutatók!

 

Előfordult már a gyakorlatotokban, hogy egyazon családot két helyen anyakönyveztek?

Esetemben Gyúró és Bia anyakönyveiben talált adatok mutatnak a véletlennél több azonosságot.

azsur

curlie Creative Commons License 2006.11.29 0 0 4083
Akkor ez így nem kóser... kicsit drágább lett mint eddig, még ha jobb is a minőség ill. a lehetőségek egy digitalizált képpel.

Maradok a fénymásolatoknál, vagy beiratkozok Hozzád a "lesből történő digitalizálás" tanfolyamra...

Üdv.: curlie
Előzmény: Törölt nick (4082)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.28 0 0 4082

Szóval:

a MOL-ban (Lángliliom utca) a mikrofilm-scanner úgy működtethető, hogy:

     - beülhetsz elé egy órára (ha nincs várakozó, esetleg hosszabb időre is),

     - három hétig mentegetheted a saját mappádba a scannelt oldalakat,

     - ha a három hét elteltével nem rendelsz CD-t, a mappa törlésre kerül.

a CD 240 Ft + felvételenként (oldalanként v. képenként) 66,- Ft.

Az elkészült CD-t 3 napon belül át kell venni, mert egyébként radír.

Egy CD-re (a dpi beállításától függően) úgy 50 - 100 felvétel kerülhet.

Teljes film (ahogyan már írtam) nem másolható, saját adathordozóra nem másolnak!

Ma láttam szorgalmas szkennelőket.

tiborpapa

Előzmény: curlie (4078)
milyennincs Creative Commons License 2006.11.28 0 0 4081

Kedves iater !

 

Nem, még nem. Majd megy mail (ahogy te szoktad, győzd kivárni :)))))

Előzmény: iater (4080)
iater Creative Commons License 2006.11.27 0 0 4080

Kedves milyennincs!

 

Sikerült összehasonlítani-elemezni az 1725-ös és 1715-ös összeírásokat?

 

Rye!

 

El tudnád küldeni a Vajjon-os házasságot?

+Kőtelek, Besenyszög településről gyűjtött információkkal hogy állsz? Nagyon fontos lenne, mert már szétszednek a rokonok :) és sajnos egyre többen halnak meg :(( hétvégén is megyünk temetésre Apuval. És ez ebben az évben már a második nagyapám testvérei közül :( Olyan jó lenne ha Ők még láthatták volna  kész fát!!! Bár kitem szerint most látnak Ők csak igazán mindent :)

Esetleg msn-en fel tudnánk venni a kapcsolatot? Ibolya megkeresett :) Ő is rokonunk...

 

Köszönöm előre is, üdv:

iater.

 

P.s.: ez a digitálázás pontosan mi is lenne? Nagyon boldog lennék ha egyszer ott tartanánk, hogy besétálok a levéltárba és azt mondom kérem cd-n pl.Kőteleket... itt tartunk? hm? vagy még korántsem?

Előzmény: milyennincs (4076)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.25 0 0 4079

Kedden ismét rákérdezek, de több, mint valószínű, hogy elsőre is jól értettem.

Azért ne menjen el teljesen a kedved, az jó, ha ennél a gépnél (is) ül rendszeresen valaki, mert elvonja a figyelmet a hátsó sorokról, ahol az újabb (motoros) gépekről kitünően lehet "digitalizálni".

Előzmény: curlie (4078)
curlie Creative Commons License 2006.11.25 0 0 4078
Akkor én itt valamit félreértettem... nem csak a (mondjuk) 500,- Ft-ot kell kifizetni CD-nként?... függetlenül attól, hogy hány kép van rajta?

Mert ha a CDn kívül még képenként is fizetni kell, akkor nem nagy buli... sőt!

Üdv.: curlie
Előzmény: Törölt nick (4077)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.25 0 0 4077

Mielőtt nagyon belelkesednétek:

Való, hogy egy cd égetés ára 5-600 Ft körül lesz + kb 60-70 Ft/kép.

A 400 dpi felbontású, A/3 méretű (2 nagyalakú anyakönyvi oldal egyszerre) felvételből fér - 10-12 MB egyenként - fér a CD-re értelemszerűen 50-60 db.

Az előzetes információk szerint: teljes filmet tilos digitalizálni, tehát továbbra is csak mikrofilm-másolatot lehet hazavinni.

Saját adathordozó használata (pl.: pen-drive) nem lehetséges a virus-veszély miatt, tehát egyetlen 70 forintos képért is meg kell fizetni egy CD-t.

Maradok továbbra is a lesből végzett digitális fotózás őszinte híve.

tiborpapa

Előzmény: curlie (4068)
milyennincs Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4076

Kedves Gábor !

 

off lehetne, de nem az, sőt mivel ez az egész műfaj nem csak eleinkről, hanem utódainkról is szól, ezért igencsak idevaló.

 

Gratulálunk - mondhatom így - a topik nevében a Játszótérhez. http://www.ivad.hu/

Kivánunk sok helybéli gyermeket, sok ivádit - úgyis, mint Ivády-t - hozzá.

S jó egészséget mindenkinek, minden Ivádynak! :)

Előzmény: Ivády Gábor (1289)
szentivany Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4075

Inkább itt nézd, mert mintha több is lenne a névből, jobb ha végignézed egész Torbágyot:

http://www.szfvar.katolikus.hu/?fm=4&m=11&am=12

 

Gramsperger Josef és felesége Koch Erzsébet

 

Fia Vencel, lánya Theresia

az -in capac- vszeg gyónásképtelent jelent, vagyis , (most nem tudom biztosan) 7 év alattiak.

A famulus szolgát, cselédet jelent , de ilyen összeírásokban "házbéli" rokon(pl após, testvér) is lehet:

Gramsperger János

Az utolsó szót nem tudom

Előzmény: azsur (4074)
azsur Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4074

Köszönöm!

Bizony nem ismertem!

Itt mentem tévútra, mert biztos voltam a biai vonalban, s a torbágyi anyakönyveken csak átfutottam.

Ükapám apja Gr. Imre születése vszleg Torbágyon lehetett. Ükapám testvére Gr. István, aki 1835-ben született, s magasrangú kat. pap lett.

Ha segítenétek lefordítani, megköszönném!

 Köszönöm ezt a jó hírt is!

Zsuzsa

Előzmény: szentivany (4070)
szentivany Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4073
Kedvesszomszéd, már régóta ismerem...
Előzmény: Törölt nick (4072)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4072

Hogyan találtál rá erre a "családfa" könyvtárra?

Előzmény: szentivany (4070)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4071
mikuláscsomag elküldve :-)
Előzmény: gerard (4069)
szentivany Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4070

Azsur?

 

Azt hiszem itt van egy Gramsperger:

 

http://www.szfvar.katolikus.hu/csaladfa/17/5.jpg

 

Székesfehérvári Püspöki Levéltár 1745-ös összeírás Torbágy

 

Ha még nem ismered...

gerard Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4069
Hello Tiborpapa

Említettél korábban egy mail-t. Nem kaptam: e-mail: hajdu.ecc@t-online.hu

Koszi

Gerard
curlie Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4068
T. Topiclakók!

Tájékoztatásul...

A MOL Bécsi u-i kutatójában üzembe helyeztek egy komoly mikrofilm szkennert - egyelőre csak próbaképpen - de ha van érdeklődés iránta a kutatók körében, akkor megveszik. Biztatok mindenkit, aki a Bécsi útra jár, hogy nézegesse, próbálgassa a szkennert (és írja be magát a gép használatát igazoló kis füzetbe - lássák, hogy mennyire szükség van ra).

Így ezentúl (vagy átmenetileg - attól függően, hogy végül megveszik-e vagy sem) nem kell horror összegeket fizetni egy-egy fénymásolatért, hanem be lehet szkennelni a kivánt oldalakat egy mappába, amit aztán ők írnak ki (általuk biztosított CD lemezre). Egy CD ára - most úgy fest - 400-500,- lesz, amire kb. 60 kép fél fel.

Kár, hogy ez a lehetőség nem korábban jött... már egy kisebb vagyont fizettem ki fénymásolatokra.

Üdv.: curlie

Stefan- Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4067


Kedves Zoltán!

Javítanom kell a múltkori bejegyzésemből azt, amikor azt írtam, hogy Bökit Lemesnél találod, mert a települést ugyan oda csatolták, de a plébánia attól még maradt a helyén. Ráadásul Te azt írod, hogy nem is Böki, hanem Budamér, és ezt támasztja alá a családkutató lista oldala is:
http://csaladfakutato.uw.hu/kfelvid2.php?id=lev&lev=teh
Itt Budamérnél van Böki szlovák neve is. Szóval akkor Jáno(c)ska Budamérnél található.

 

Érdekes, amit Hermina mond, mert a MOL internetes anyakönyvi katalógusában se Budamér, se Radács, se az említett filmszámok nincsenek, pedig nem szokták elhanyagolni. Ennek ellenére valószínűleg azokat a filmeket nézted, amelyeket egyébként kellett (ha Hermina mondta :), így felesleges a mormonok filmszámait külön elmondanom.
A kettő közül az egyik településnél elvileg jó eséllyel találhattál volna valamit, de biztosra menni sajnos nem lehet.

Szerintem nézd meg mégegyszer a MOL-ban, hátha átfutottad. Főleg azokat az éveket keresd a születési anyakönyvben, amikor a dédnagymamád születhetett.
Jó lenne, ha egyértelművé lehetne tenni, a kettő közül melyik településről van szó, mert így mindkettőt kell nézni. Mondjuk időben belefér így is, egyik sem egy metropolisz.

 

Eddig római katolikus vallásról volt szó, mert a nagypapa római katolikusként házasodott. Bár nekem van olyan ősöm, aki Pestre érve áttért görögkatolikusról, mert nem volt akkoriban itt plébániájuk, csak az 1930-as években először a Rózsák terén (VII. ker.). Gondolom a nagypapa felesége is katolikus volt és miatta sem kellett átgondolnia a dolgot.

Üdvözlettel,

Stefan

Előzmény: Ványai Zoltán (4066)
Ványai Zoltán Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4066

Kedves Stefán!

Nagyon köszönöm a sokadik segítséged, természetesen eddig is minden tanácsot megfogadtam, most is így teszek.

Sajnálom, hogy túl problémás az én családom, sok a buktató a kutatásban.

természetesen a Mol- ban az ott dolgozó kedves hölgy segítségével (Hermina) már kikértem az általad Sáros megyéből javasolt filmeket.

Jano (Janov) Sáros vm. Sirokai járás, rk. Radács anyakönyvek;

Janocska (Janosik) Sáros vm. alsótárcai járás rk. Budaméren anyakönyvezettek,

a számok: B-137/130 és 133;  B139/272 és B 136.- os filmeket.

Ezekben nem találtam semmit (Jochmann). Voltak filmek, amik olvashatatlanok voltak számomra, voltak, amikben nem szerepelt ez a név sehol.

Írod:
"Nos úgy tűnik római katolikus vallás esetében Janó Radácshoz (Radatice / Radačov), míg Jánoska :) Bökihez (Chabžany) tartozott, amelyet később Lemeshez (Lemešany) csatoltak.

Ha beírod ide a Lemest vagy Radácsot, akkor kiadja a filmszámokat:

http://www.familysearch.org/Eng/Library/fhlcatalog/supermainframeset.asp?display=localitysearch&columns=*,0,0"

Sajnos ha a neveket beütöm, - nem tudom miért - nekem nem ad kisemmilyen filmszámot. biztos ügyetlen vagyok, vagy a gépem rossz.

Szeretnélek megkérrni, hogy ha tudod, akkor ird meg nekem a filmszámokat és előre láthatólag pénteken tudok menni a MOL- ba, és addig kikérném a filmeket.

Köszönettel és üdvözlettel: Ványai Zoltán

 

Előzmény: Stefan- (4062)
Ványai Zoltán Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4065

Kedves tiborpapa!

Köszönöm szépen megtisztelő válaszod és tippedet.

Szoktam járni a MOL- ba,  - a múlt héten végig a Teve utcában keresgéltem, némi kis eredménnyel - sajnos Veled egyik MOL- ban még személyesen nem találkoztam, de lehet, hogy láttalak, csak nem volt Rád írva: tiborpapa! Biztos odamentem volna Hozzád, és megköszöntem volna azt a sok jó ötletet, amit nekem írtál akár ezen a topikon, akár a Radixon. Mindig örömmel olvasom - ha időm engedi - az összes levelet. Sokat tanul az ember ezeken a fórumokon.

Sajnos rám fér, mert sokmindent nem tudok, és vannak olyan dolgok, amik nem is tanulhatók meg, arra "születni kell" - mint pl. a művészet- sok manapság a tehetséges ember, valószínűleg én nem tartozom közéjük. Ezen kívül a "szegény embert, még az ág is húzza" kifogtam olyan családot, illetve olyan családba születtem, ami nagyon problémás. Sok a megoldhatatlan feladat,  legalább is nekem annak tűnik. Igyekszem nem feladni és tanulni.

Köszönöm az eddigi és a jövőbeni segítségedet.

Üdvözlettel és barátsággal:

Ványai Zoltán

 

Ui.

"Közben gyere a MOL-ba is néha, van fűtés, világítás, kv-automata." - ezt magam is tanusíthatom, sajnos kávézni nem kávézhatok, mert cukros vagyok, de ásványvizet szoktam magammal vinni.

Előzmény: Törölt nick (4063)
okusar Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4064

Kedves tiborpapa!

 

Köszönöm szépen a segítséget, a Botyánszki és Machlik névvel kapcsolatban.

 

Üdvözlettel:

 

 

okusar

Előzmény: Törölt nick (4034)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 4063

Kedves Zoltán!

Ez a Ványai-sztori megérne akár egy önálló topikot is! :-)

Lenne téma tavaszig.

Közben gyere a MOL-ba is néha, van fűtés, világítás, kv-automata.

Biztatással

tiborpapa

Előzmény: Stefan- (4062)
Stefan- Creative Commons License 2006.11.20 0 0 4062

Kedves Zoltán!

Továbbra is a múltkor javasolt sorrendet reklámoznám:
nagypapa házassága (polgári 1920-ban) -> nagypapa és idősebb testvérek születése -> dédnagyszülők házassága -> dédnagymama születése

Úgy tűnik a nagypapa polgári esküvőjét nem nézted még meg. Ha Lipótvárosban volt az egyházi, akkor valószínűleg Budapest V. (esetleg VI.) kerületénél megtalálod a polgárit is a Teve utcában, a polgáriban remélhetőleg több info van az egyházihoz képest, de ha nem akkor sem áll semmiből megnézni.

 

A szlovákiai kutatást se add fel. A MOL-nak sok szlovákiai filmje van, főleg magyarlakta területről, Sáros megyéből sajnos nemnagyon.

A mormonoknak viszont egész Szlovákia megvan, csak ki kell kérned, kb. 2 hónapon belül megérkezik a kért film Budapestre és akkor a nagypapa ágán is haladhatsz.
Írtad valahol, hogy Sáros megyében Janó vagy Jánoska nevű településről származik a dédnagymama. Nos úgy tűnik római katolikus vallás esetében Janó Radácshoz (Radatice / Radačov), míg Jánoska :) Bökihez (Chabžany) tartozott, amelyet később Lemeshez (Lemešany) csatoltak.

Ha beírod ide a Lemest vagy Radácsot, akkor kiadja a filmszámokat:

http://www.familysearch.org/Eng/Library/fhlcatalog/supermainframeset.asp?display=localitysearch&columns=*,0,0

 

Csókával viszont peched van, mert Szerbiából csak a Bácskáról vannak filmek Magyarországon, a Bánátról nincsen.
Ha az apai ág nincs meg valahol, akkor egyéb információ híján kihagyod azt az ágat.

A kivándorolt rokonokat most kutathatod az ancestry.com-on november végéig; elég sok Jochmann van és mivel tudod a származási helyet ki, tudod szűrni melyik lehet.

Aki csak vaktában kutat vezetékneveket, annak is jó eszköz ez, mert szinte minden településről, minden családból vándoroltak ki Amerkába. Fel lehet mérni, hogy a keresett vezetéknév a XX. század első harmadában-negyedében mely településeken fordult elő.

 

Üdv,

 

Stefan

 

Előzmény: Ványai Zoltán (4058)
Ványai Zoltán Creative Commons License 2006.11.20 0 0 4061
Kedves Edit!

Köszönöm az érdeklődést.

Kérdésedre a válaszaim:

Anyám apja volt a Nagyapám, aki 1920- ban házasodott. A szüleim nem érdekesek ebben a témában, ugyanis engem a nagyszüleim neveltek. Akikről kutakodok. Őket soha nem kérdeztem, nem is mertem erről faggatni. A szüleim elváltak, és anyám kivitt az Ő szüleihez, akik felneveltek a bátyámmal együtt minket. A szüleim újra házasodtak, apám többször is, mire felkutattam Őt – mivel nem tartották a kapcsolatot sem velünk – 57 éves korában meghalt infarktusban. Így apámtól sem tudtam meg semmit.  Most Én vagyok 57 éves, illetve elmúltam júliusban, tehát .., Anyám még él, de nem hajlandó velünk kapcsolatba lépni, így Tőle sem tudok meg semmit. Tehát a nagyapámat jól ismertem és a nagyanyámat is, mert Ők neveltek fel. Ők 1973- ban haltak meg, és én temettem el Őket. Apámat is én temettetem el, Ő az Új Köztemetőben van, 1980- ban halt meg. A nagyapámnak volt egy testvére – tudtommal Amerikába vándorolt ki még a 20- as évek előtt. Ő talán a nővére lehetett, de nem voltak édestestvérek tudtommal. Róla sem tudok semmit. A nagyanyám Csókán született (Torontál megye, a Vajdaságban, ma Szerbia területén van). Nagyapám Sáros megyében született, ma Szlovákia területe. Mindketten törvénytelen gyerekek voltak. Csak az anyjuk ismert, de mivel ma nem Magyarország területén van, így nehezebb kutatni.  Az anyakönyvek nincsenek itthon. Csak az Apám ágát tudom egy darabig kutatni, de ott is megakadtam már, mert rengeteg Szabó, Palotai, Harangi van azon a környéken, Bihar megyében, és ez a vonal is nehézkesen megy, de megy valahogy még. Nem adom fel, de az anyai ágon nem tudok tovább haladni. Ez az ág a nagyszüleim fent említett problémáiból adódik.

Üdv. Ványai Zoltán

Előzmény: Edu36 (4059)
porcsalm Creative Commons License 2006.11.20 0 0 4060
Üdvözlök mindenkit!

Két napja regisztráltam az oldalon.

Kutatott családok:Bajnai, Balog, Balogh, Bíró, Czibere, Csatáry, Erdős, Góz, Irinyi, Kádár, Katona, Rózsa, Tornyi, Tóth és Vass.

Települések: Biharugra, Geszt, Porcsalma és Tyukod.

Üdv. Erdős Pál, Geszt
Edu36 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 4059
Kedves Ványai Zoltán!

Először bocs, hogy beledumcsizok a dologba, másodszor tudom, hogy már beszéltünk erről a házasságról a radixon, de csak egy-két kérdés:
nagyapád 1920-ban kötött házasságot. Megvan-e a házassági anyakönyvi kivonat? A levéltárban megnézted-e a másodpéldányát? Ugyan ez a kérdés a születésével kapcsolatban: Szül.a.kivonat, másodpéldány? Van -e tudomásod a vallásáról? Születésekor a szülők lakhelye, ezen a környéken a legközelebb eső aktuális templom, keresztelési bejegyzés, esetleg oda-vissza néhány év, hátha találsz testvért. Hátha valahol van más bejegyzés is. Hol élt a nagyapád mikor megnősült, még mindíg a szülők címén esetleg?
Olvastam, hogy valameik temetőben kerestetted a mamát, meikben?
Ha újpesten éltek, nem biztos, hogy ebben a kerületben halt meg, ha másikban akkor máshol anyakönyvezték a többi temetőt is meglehetne próbálni.
Most ennyi jutott az eszembe.

üdv. Edit
Előzmény: Ványai Zoltán (4058)
Ványai Zoltán Creative Commons License 2006.11.20 0 0 4058

Kedves Stefán!

Köszönöm a válaszod.

"nagypapa házassága (polgári 1920-ban) -> nagypapa és idősebb testvérek születése -> dédnagyszülők házassága -> dédnagymama születése

Továbbá keresd a nagypapád ifjabb testvéreit is, az ő születésükig biztos nem halt meg a dédnagymama." Ezt szerettem volna végig nézni. sajnos erre nincs módom, ugyanis semmi adatot nem tudok a nagyapám házassági adatain kívül. Dédszülőkről semmi adat nincs, a nagyanyámék Csókáról valók, a Nagyapámék Sáros megyéből, mindketten törvénytelen gyerekek. A fenti területek ma már nem Magyarországhoz tartoznak, kutatása reménytelen, csak a helyszinen lehetséges szerintem. Testvérekről sem tudok, a nagyanyám neve Nagy - van belőle bőven, a nagyapámé Jochmann- nagy valószínűséggel betelepült svábok voltak. Nincs semmi kiinduló pontom. Biztos "béna vagyok" ezen a területen, egyszerűen nem tudom folytatni. Nem tudom ilyenkor mit szoktak tennia kutatók, pl. ha egyik nagyszülőnek sincs apja - legalábbis nem ismerjük- tehát ha az apai ág nincs meg, akkor mit szoktak tenni?

Köszönettel: Ványai Zoltán

Előzmény: Stefan- (4056)
sjudit81 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 4057
Köszönöm :)
Előzmény: Törölt nick (4055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!