Keresés

Részletes keresés

HSteve Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4091

A "POROS" mint családi név már 1478-ban szerepel. (Cs.D. Mo.T.F.) Mint névadó elképzelhető Poroshegy esetében. A MOL nyilvántartásában viszont nem szerepel. 

A nógrádi anyakönyvekben milyen formában fordul elő: születési, házasságkötési vagy elhalálozási hely? És milyen nevek tartoznak Poroshegyhez?

Üdvözlettel

    

Előzmény: kukaczmatyi (4085)
szentivany Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4090

Esetleg beírhatnád a keresett nevet, hátha akkor több esély lenne az azonosításra

Üdv

Előzmény: kukaczmatyi (4085)
szentivany Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4089

Szia, Azsur

A keresett családodat egy nyomtatásban megjelent 1747-es összeírásban  úgy írják:

 

Pramsperger Josephus 37

Feleség  Elisabetha       30

Gyerek  Venczeslaus       8

 

A helyedben minden hasonló nevet jól megnéznék, mert pl G betű helyett gyakran

K-t  ejtettek.

Üdv

Előzmény: azsur (4084)
szentivany Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4088

Úgy tudom Nógrád megyében összesen két helyre települtek németek. Ez Berkenye és Szendehely.

 

Előzmény: kukaczmatyi (4085)
kukaczmatyi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4087

Koszonom az erdekes informaciot, de a nogradi anyakonyvekben jol olvashatoan

Poroshegy szerepelt. (Talan Poroshegy=Poroszhegy, a joreszt nemetajku ott lakok miatt.)

Előzmény: unew (4086)
unew Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4086

Talán Pereshegy!?

 

"Cserhátsurány. ....

.. A helység határához tartozik a Pereshegy, melynek területét a cserhátsurányiak úgy perelték el a nógrádmarczaliaktól."

Borosvszky: Magyarország vármegyéi és városai. Nógrád vármegye

Előzmény: kukaczmatyi (4085)
kukaczmatyi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4085

Kedves Hozzaertok!

 

A Nograd megyei Poroshegy-rol szeretnek valamit megtudni, anyakonyvi bejegyzeseket errol a "helysegrol" az 1800-as evek elso felebol talaltam Ausztriabol jott oseimmel kapcsolatosan. Ezidaig en hiaba kerestem, nem talaltam semmit.

Elore is koszonom a segitseget

azsur Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4084

Kedves Kutatók!

 

Előfordult már a gyakorlatotokban, hogy egyazon családot két helyen anyakönyveztek?

Esetemben Gyúró és Bia anyakönyveiben talált adatok mutatnak a véletlennél több azonosságot.

azsur

curlie Creative Commons License 2006.11.29 0 0 4083
Akkor ez így nem kóser... kicsit drágább lett mint eddig, még ha jobb is a minőség ill. a lehetőségek egy digitalizált képpel.

Maradok a fénymásolatoknál, vagy beiratkozok Hozzád a "lesből történő digitalizálás" tanfolyamra...

Üdv.: curlie
Előzmény: Törölt nick (4082)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.28 0 0 4082

Szóval:

a MOL-ban (Lángliliom utca) a mikrofilm-scanner úgy működtethető, hogy:

     - beülhetsz elé egy órára (ha nincs várakozó, esetleg hosszabb időre is),

     - három hétig mentegetheted a saját mappádba a scannelt oldalakat,

     - ha a három hét elteltével nem rendelsz CD-t, a mappa törlésre kerül.

a CD 240 Ft + felvételenként (oldalanként v. képenként) 66,- Ft.

Az elkészült CD-t 3 napon belül át kell venni, mert egyébként radír.

Egy CD-re (a dpi beállításától függően) úgy 50 - 100 felvétel kerülhet.

Teljes film (ahogyan már írtam) nem másolható, saját adathordozóra nem másolnak!

Ma láttam szorgalmas szkennelőket.

tiborpapa

Előzmény: curlie (4078)
milyennincs Creative Commons License 2006.11.28 0 0 4081

Kedves iater !

 

Nem, még nem. Majd megy mail (ahogy te szoktad, győzd kivárni :)))))

Előzmény: iater (4080)
iater Creative Commons License 2006.11.27 0 0 4080

Kedves milyennincs!

 

Sikerült összehasonlítani-elemezni az 1725-ös és 1715-ös összeírásokat?

 

Rye!

 

El tudnád küldeni a Vajjon-os házasságot?

+Kőtelek, Besenyszög településről gyűjtött információkkal hogy állsz? Nagyon fontos lenne, mert már szétszednek a rokonok :) és sajnos egyre többen halnak meg :(( hétvégén is megyünk temetésre Apuval. És ez ebben az évben már a második nagyapám testvérei közül :( Olyan jó lenne ha Ők még láthatták volna  kész fát!!! Bár kitem szerint most látnak Ők csak igazán mindent :)

Esetleg msn-en fel tudnánk venni a kapcsolatot? Ibolya megkeresett :) Ő is rokonunk...

 

Köszönöm előre is, üdv:

iater.

 

P.s.: ez a digitálázás pontosan mi is lenne? Nagyon boldog lennék ha egyszer ott tartanánk, hogy besétálok a levéltárba és azt mondom kérem cd-n pl.Kőteleket... itt tartunk? hm? vagy még korántsem?

Előzmény: milyennincs (4076)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.25 0 0 4079

Kedden ismét rákérdezek, de több, mint valószínű, hogy elsőre is jól értettem.

Azért ne menjen el teljesen a kedved, az jó, ha ennél a gépnél (is) ül rendszeresen valaki, mert elvonja a figyelmet a hátsó sorokról, ahol az újabb (motoros) gépekről kitünően lehet "digitalizálni".

Előzmény: curlie (4078)
curlie Creative Commons License 2006.11.25 0 0 4078
Akkor én itt valamit félreértettem... nem csak a (mondjuk) 500,- Ft-ot kell kifizetni CD-nként?... függetlenül attól, hogy hány kép van rajta?

Mert ha a CDn kívül még képenként is fizetni kell, akkor nem nagy buli... sőt!

Üdv.: curlie
Előzmény: Törölt nick (4077)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.25 0 0 4077

Mielőtt nagyon belelkesednétek:

Való, hogy egy cd égetés ára 5-600 Ft körül lesz + kb 60-70 Ft/kép.

A 400 dpi felbontású, A/3 méretű (2 nagyalakú anyakönyvi oldal egyszerre) felvételből fér - 10-12 MB egyenként - fér a CD-re értelemszerűen 50-60 db.

Az előzetes információk szerint: teljes filmet tilos digitalizálni, tehát továbbra is csak mikrofilm-másolatot lehet hazavinni.

Saját adathordozó használata (pl.: pen-drive) nem lehetséges a virus-veszély miatt, tehát egyetlen 70 forintos képért is meg kell fizetni egy CD-t.

Maradok továbbra is a lesből végzett digitális fotózás őszinte híve.

tiborpapa

Előzmény: curlie (4068)
milyennincs Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4076

Kedves Gábor !

 

off lehetne, de nem az, sőt mivel ez az egész műfaj nem csak eleinkről, hanem utódainkról is szól, ezért igencsak idevaló.

 

Gratulálunk - mondhatom így - a topik nevében a Játszótérhez. http://www.ivad.hu/

Kivánunk sok helybéli gyermeket, sok ivádit - úgyis, mint Ivády-t - hozzá.

S jó egészséget mindenkinek, minden Ivádynak! :)

Előzmény: Ivády Gábor (1289)
szentivany Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4075

Inkább itt nézd, mert mintha több is lenne a névből, jobb ha végignézed egész Torbágyot:

http://www.szfvar.katolikus.hu/?fm=4&m=11&am=12

 

Gramsperger Josef és felesége Koch Erzsébet

 

Fia Vencel, lánya Theresia

az -in capac- vszeg gyónásképtelent jelent, vagyis , (most nem tudom biztosan) 7 év alattiak.

A famulus szolgát, cselédet jelent , de ilyen összeírásokban "házbéli" rokon(pl após, testvér) is lehet:

Gramsperger János

Az utolsó szót nem tudom

Előzmény: azsur (4074)
azsur Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4074

Köszönöm!

Bizony nem ismertem!

Itt mentem tévútra, mert biztos voltam a biai vonalban, s a torbágyi anyakönyveken csak átfutottam.

Ükapám apja Gr. Imre születése vszleg Torbágyon lehetett. Ükapám testvére Gr. István, aki 1835-ben született, s magasrangú kat. pap lett.

Ha segítenétek lefordítani, megköszönném!

 Köszönöm ezt a jó hírt is!

Zsuzsa

Előzmény: szentivany (4070)
szentivany Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4073
Kedvesszomszéd, már régóta ismerem...
Előzmény: Törölt nick (4072)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4072

Hogyan találtál rá erre a "családfa" könyvtárra?

Előzmény: szentivany (4070)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4071
mikuláscsomag elküldve :-)
Előzmény: gerard (4069)
szentivany Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4070

Azsur?

 

Azt hiszem itt van egy Gramsperger:

 

http://www.szfvar.katolikus.hu/csaladfa/17/5.jpg

 

Székesfehérvári Püspöki Levéltár 1745-ös összeírás Torbágy

 

Ha még nem ismered...

gerard Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4069
Hello Tiborpapa

Említettél korábban egy mail-t. Nem kaptam: e-mail: hajdu.ecc@t-online.hu

Koszi

Gerard
curlie Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4068
T. Topiclakók!

Tájékoztatásul...

A MOL Bécsi u-i kutatójában üzembe helyeztek egy komoly mikrofilm szkennert - egyelőre csak próbaképpen - de ha van érdeklődés iránta a kutatók körében, akkor megveszik. Biztatok mindenkit, aki a Bécsi útra jár, hogy nézegesse, próbálgassa a szkennert (és írja be magát a gép használatát igazoló kis füzetbe - lássák, hogy mennyire szükség van ra).

Így ezentúl (vagy átmenetileg - attól függően, hogy végül megveszik-e vagy sem) nem kell horror összegeket fizetni egy-egy fénymásolatért, hanem be lehet szkennelni a kivánt oldalakat egy mappába, amit aztán ők írnak ki (általuk biztosított CD lemezre). Egy CD ára - most úgy fest - 400-500,- lesz, amire kb. 60 kép fél fel.

Kár, hogy ez a lehetőség nem korábban jött... már egy kisebb vagyont fizettem ki fénymásolatokra.

Üdv.: curlie

Stefan- Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4067


Kedves Zoltán!

Javítanom kell a múltkori bejegyzésemből azt, amikor azt írtam, hogy Bökit Lemesnél találod, mert a települést ugyan oda csatolták, de a plébánia attól még maradt a helyén. Ráadásul Te azt írod, hogy nem is Böki, hanem Budamér, és ezt támasztja alá a családkutató lista oldala is:
http://csaladfakutato.uw.hu/kfelvid2.php?id=lev&lev=teh
Itt Budamérnél van Böki szlovák neve is. Szóval akkor Jáno(c)ska Budamérnél található.

 

Érdekes, amit Hermina mond, mert a MOL internetes anyakönyvi katalógusában se Budamér, se Radács, se az említett filmszámok nincsenek, pedig nem szokták elhanyagolni. Ennek ellenére valószínűleg azokat a filmeket nézted, amelyeket egyébként kellett (ha Hermina mondta :), így felesleges a mormonok filmszámait külön elmondanom.
A kettő közül az egyik településnél elvileg jó eséllyel találhattál volna valamit, de biztosra menni sajnos nem lehet.

Szerintem nézd meg mégegyszer a MOL-ban, hátha átfutottad. Főleg azokat az éveket keresd a születési anyakönyvben, amikor a dédnagymamád születhetett.
Jó lenne, ha egyértelművé lehetne tenni, a kettő közül melyik településről van szó, mert így mindkettőt kell nézni. Mondjuk időben belefér így is, egyik sem egy metropolisz.

 

Eddig római katolikus vallásról volt szó, mert a nagypapa római katolikusként házasodott. Bár nekem van olyan ősöm, aki Pestre érve áttért görögkatolikusról, mert nem volt akkoriban itt plébániájuk, csak az 1930-as években először a Rózsák terén (VII. ker.). Gondolom a nagypapa felesége is katolikus volt és miatta sem kellett átgondolnia a dolgot.

Üdvözlettel,

Stefan

Előzmény: Ványai Zoltán (4066)
Ványai Zoltán Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4066

Kedves Stefán!

Nagyon köszönöm a sokadik segítséged, természetesen eddig is minden tanácsot megfogadtam, most is így teszek.

Sajnálom, hogy túl problémás az én családom, sok a buktató a kutatásban.

természetesen a Mol- ban az ott dolgozó kedves hölgy segítségével (Hermina) már kikértem az általad Sáros megyéből javasolt filmeket.

Jano (Janov) Sáros vm. Sirokai járás, rk. Radács anyakönyvek;

Janocska (Janosik) Sáros vm. alsótárcai járás rk. Budaméren anyakönyvezettek,

a számok: B-137/130 és 133;  B139/272 és B 136.- os filmeket.

Ezekben nem találtam semmit (Jochmann). Voltak filmek, amik olvashatatlanok voltak számomra, voltak, amikben nem szerepelt ez a név sehol.

Írod:
"Nos úgy tűnik római katolikus vallás esetében Janó Radácshoz (Radatice / Radačov), míg Jánoska :) Bökihez (Chabžany) tartozott, amelyet később Lemeshez (Lemešany) csatoltak.

Ha beírod ide a Lemest vagy Radácsot, akkor kiadja a filmszámokat:

http://www.familysearch.org/Eng/Library/fhlcatalog/supermainframeset.asp?display=localitysearch&columns=*,0,0"

Sajnos ha a neveket beütöm, - nem tudom miért - nekem nem ad kisemmilyen filmszámot. biztos ügyetlen vagyok, vagy a gépem rossz.

Szeretnélek megkérrni, hogy ha tudod, akkor ird meg nekem a filmszámokat és előre láthatólag pénteken tudok menni a MOL- ba, és addig kikérném a filmeket.

Köszönettel és üdvözlettel: Ványai Zoltán

 

Előzmény: Stefan- (4062)
Ványai Zoltán Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4065

Kedves tiborpapa!

Köszönöm szépen megtisztelő válaszod és tippedet.

Szoktam járni a MOL- ba,  - a múlt héten végig a Teve utcában keresgéltem, némi kis eredménnyel - sajnos Veled egyik MOL- ban még személyesen nem találkoztam, de lehet, hogy láttalak, csak nem volt Rád írva: tiborpapa! Biztos odamentem volna Hozzád, és megköszöntem volna azt a sok jó ötletet, amit nekem írtál akár ezen a topikon, akár a Radixon. Mindig örömmel olvasom - ha időm engedi - az összes levelet. Sokat tanul az ember ezeken a fórumokon.

Sajnos rám fér, mert sokmindent nem tudok, és vannak olyan dolgok, amik nem is tanulhatók meg, arra "születni kell" - mint pl. a művészet- sok manapság a tehetséges ember, valószínűleg én nem tartozom közéjük. Ezen kívül a "szegény embert, még az ág is húzza" kifogtam olyan családot, illetve olyan családba születtem, ami nagyon problémás. Sok a megoldhatatlan feladat,  legalább is nekem annak tűnik. Igyekszem nem feladni és tanulni.

Köszönöm az eddigi és a jövőbeni segítségedet.

Üdvözlettel és barátsággal:

Ványai Zoltán

 

Ui.

"Közben gyere a MOL-ba is néha, van fűtés, világítás, kv-automata." - ezt magam is tanusíthatom, sajnos kávézni nem kávézhatok, mert cukros vagyok, de ásványvizet szoktam magammal vinni.

Előzmény: Törölt nick (4063)
okusar Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4064

Kedves tiborpapa!

 

Köszönöm szépen a segítséget, a Botyánszki és Machlik névvel kapcsolatban.

 

Üdvözlettel:

 

 

okusar

Előzmény: Törölt nick (4034)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 4063

Kedves Zoltán!

Ez a Ványai-sztori megérne akár egy önálló topikot is! :-)

Lenne téma tavaszig.

Közben gyere a MOL-ba is néha, van fűtés, világítás, kv-automata.

Biztatással

tiborpapa

Előzmény: Stefan- (4062)
Stefan- Creative Commons License 2006.11.20 0 0 4062

Kedves Zoltán!

Továbbra is a múltkor javasolt sorrendet reklámoznám:
nagypapa házassága (polgári 1920-ban) -> nagypapa és idősebb testvérek születése -> dédnagyszülők házassága -> dédnagymama születése

Úgy tűnik a nagypapa polgári esküvőjét nem nézted még meg. Ha Lipótvárosban volt az egyházi, akkor valószínűleg Budapest V. (esetleg VI.) kerületénél megtalálod a polgárit is a Teve utcában, a polgáriban remélhetőleg több info van az egyházihoz képest, de ha nem akkor sem áll semmiből megnézni.

 

A szlovákiai kutatást se add fel. A MOL-nak sok szlovákiai filmje van, főleg magyarlakta területről, Sáros megyéből sajnos nemnagyon.

A mormonoknak viszont egész Szlovákia megvan, csak ki kell kérned, kb. 2 hónapon belül megérkezik a kért film Budapestre és akkor a nagypapa ágán is haladhatsz.
Írtad valahol, hogy Sáros megyében Janó vagy Jánoska nevű településről származik a dédnagymama. Nos úgy tűnik római katolikus vallás esetében Janó Radácshoz (Radatice / Radačov), míg Jánoska :) Bökihez (Chabžany) tartozott, amelyet később Lemeshez (Lemešany) csatoltak.

Ha beírod ide a Lemest vagy Radácsot, akkor kiadja a filmszámokat:

http://www.familysearch.org/Eng/Library/fhlcatalog/supermainframeset.asp?display=localitysearch&columns=*,0,0

 

Csókával viszont peched van, mert Szerbiából csak a Bácskáról vannak filmek Magyarországon, a Bánátról nincsen.
Ha az apai ág nincs meg valahol, akkor egyéb információ híján kihagyod azt az ágat.

A kivándorolt rokonokat most kutathatod az ancestry.com-on november végéig; elég sok Jochmann van és mivel tudod a származási helyet ki, tudod szűrni melyik lehet.

Aki csak vaktában kutat vezetékneveket, annak is jó eszköz ez, mert szinte minden településről, minden családból vándoroltak ki Amerkába. Fel lehet mérni, hogy a keresett vezetéknév a XX. század első harmadában-negyedében mely településeken fordult elő.

 

Üdv,

 

Stefan

 

Előzmény: Ványai Zoltán (4058)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!