Keresés

Részletes keresés

hamvasat Creative Commons License 2015.06.04 0 0 20423

Pacsepa! Ismerős ez a megfolyó, levélszélen megálló, odaszáradó permetlé. Így égettem meg lombtrágyával a levelek szélét. Világosítsatok fel légyszíves permetezés ügyben, mert valamit rosszul csinálok szerintem. Úgy permetezek, hogy a háti permetezőt felpumpálom amennyit bír és finom porlasztással szórom, hogy nedves legyen az összes levél. Ha kontaktot fújok, akkor ügyelek, hogy a levelek fonákja is nedves legyen. Ilyenkor persze csöpög a permetlé és megfolyik a levélen. Gondolom ez így nem frankó technika...

Előzmény: pacsepa (20417)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.06.04 0 0 20422

Sajnos a szabadföldi karalábé és káposzta palántáimon a mai nap már tömegesen röpködtek a lisztecskék. Vertimek-et adtam neki. Van valakinek valami hatásos javaslata?

Előzmény: Antisystem (20419)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.06.04 0 0 20421

Természetesen a fertőzött hajtásokat nem most hanem a tavaszi metszéskor kell eltávolítani. Mozo feltett egy jó képet arról is, hogy a vesszőn hogy néz ki a fertőzés. Szerintem a fertőzés most le fog állnmi miután nincsenek csapadékos napok. Úgyhogy remélhetőleg 2-3 permetezéssel meg lehet majd fogni.

Előzmény: hamvasat (20412)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.06.04 0 0 20420

Simán. ;)

Előzmény: Antisystem (20419)
Antisystem Creative Commons License 2015.06.04 0 0 20419

:))

Engem meg az kezdett foglalkoztatni, hogy mi történik, ha az a fránya Delphastus catalinae rovarölő SZER a Trialeurodes vaporariorum (liszteske) lárvái után kutatva átmászik-átrepül a káposztára-kelbimbóra-brokkolira, mert nem tudja, hogy a hatályos szabályok szerint ő csak a hajtatott paprika, paradicsom, tojásgyümölcs, dísznövény, fűszernövény-en zabálhat molytetű-lárvát? Jön a hatóság, és birságol? :)))

 

ÜdV

Előzmény: pacsepa (20415)
TINTUS Creative Commons License 2015.06.04 0 0 20418

Igen ezt megerősítem mikor gondolomformán kevertem be a dithant és bizony megsínylették a palánták.

Előzmény: pacsepa (20417)
pacsepa Creative Commons License 2015.06.04 0 0 20417

Tapasztalatom szerint a Dithane is okozhat perzselést. Most már óvatosabb vagyok vele.

 

Korábban előfordult, hogy a megfolyt Dithane-t (20 g/10 liter) tartalmazó permetlé és a levelek végénél cseppben összegyűlt, majd rászáradt. Nost itt, ha ezután napsütéses időszak következett, akkor a levél tömény Dithane-nal fedett vége leszáradt!

Előzmény: hamvasat (20413)
pacsepa Creative Commons License 2015.06.04 0 0 20416

Ebben az évben úgy látom, mindenkinél nagyon erős a stigmina fertőzés, nem csak nálam. Tavaly fele ennyi bajom nem volt vele.

Előzmény: hamvasat (20412)
pacsepa Creative Commons License 2015.06.04 0 0 20415

"BIOBEST RAGADOZÓ KATICABOGÁR - Rovarölő szer" :-)

 

Ampullás, vagy por alakban? :-D

 

Egyébként köszi! :-)

Előzmény: Antisystem (20409)
Figyelget Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20414
A csomagolásokon ajánlottak szerinti középértéket céloztam meg.Talán a Karate lett erősebb egy kicsit(megszaladt).
Előzmény: arpad-lajos (20406)
hamvasat Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20413

Annyi adalék, hogy két hete kb kapott dithane-t, ma kapott merpan és Topas permetezést.

Előzmény: hamvasat (20412)
hamvasat Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20412

Arpad-Lajos!

 

Köszönöm a részletes leírást. Elolvastam Mozo66 írásait is a témában az Őszibarack topicban. Először azt hittem, hogy égetés, de ma alaposan megnéztem és stigmina lesz ez. A szilván igen erős a fertőzött levelek aránya. Azt nem tudom, hogy a hajtáson mi kellene látszódjon? Ki lehet ezt irtani a növényből? Gyakorlatilag hajtásokból áll csak a fa (csemete még szinte), nem vághaton le mindet. Gyümölcs még nincs rajta ( illetve két szem).

Előzmény: arpad-lajos (20407)
Silvan Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20411
Antisystem Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20410

...itt a nagyon komoly engedélyokirata is... mert a bürokrácia, kérem, az legyen bürokrácia:)))

http://portal.nebih.gov.hu/documents/10182/221861/Biobestragadozokaticabogarmsz_eng_20130311.pdf/474bf081-180e-4fb1-bb20-989d721b4d23

 

ÜdV

Előzmény: Antisystem (20409)
Antisystem Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20409

Hát jó is lenne a katicákra bízni, de tapasztalatom szerint kevesek hozzá, kilóra meg nem lehet őket kapni, mint bio növényvédelmet... :-(

Ahogy tévedni tetszel:

http://www.kwizda.hu/biobest_ragadozo_katicabogar

:)))

 

ÜdV

 

ps: bár most valszeg tényleg nincs éppen nekik, mert nincs kinn a cég honlapján.

Előzmény: pacsepa (20402)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20408

Szerintem ez nem a permetezéstől lett ilyen, hanem gombafertőzés. A fertőzés már a Dithanos permetezés előtt bekövetkezett, amikor esős volt az időjárás. A Dithane mivel kontakt szer ezeken a lveleken már nem segít, de a betegség terjedését megelőzi. Én valamilyen felszívódó gombaölőt (Topast) javasolnék néhány nap múlva.

Előzmény: h.apci (20396)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20407

A Stigmina a zöld hajtásokat, a rügyeket, a leveleket és a gyümölcsöt képes fertőzni. A fertőzött hajtáson életben marad egész télen át és következő évben ezek a beteg vesszők a fertőzés forrásai. Ugyanúgy a beteg fertőzött rügyek is a fertőzés kiindulópontjai lehetnek. Ezért metszéskor ezeket el kell távolítani. A gomba konídiumai ezeken a beteg részeken ott állnak lesben várva a csapadékos időjárást. Ha néhány órán keresztül nedves lesz a beteg vessző felülete, akkor kirajzanak a konídiumok és az esővíz segítségével behatolnak a légzőnyílásokon keresztül a levéllemezbe, hajtásba stb.-be. Száraz időben képtelen fertőzni, de mint tudjuk a totál száraz idő nem létezik, harmat mindig van és néha az is segítheti a fertőzést.

 

Előzmény: hamvasat (20397)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20406

Milyen koncentrációban használtad a Topast, Karate-t és Mospilant?

Előzmény: Figyelget (20398)
Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20405

Köszönöm 🙋

Előzmény: pacsepa (20402)
Silvan Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20404

Próbálkozz itt.MME - KEZDŐLAP.

Esetleg itt is szerencséd lehet valamikor seregélyriasztót itt vettem. Harkályriasztó Elektromos - Madardaloskert.hu

Előzmény: pacsepa (20403)
pacsepa Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20403

Jut eszembe hol lehet venni műsast, vagy valami hasonló cuccot? Látott már valaki ilyet? Szeretném a potyázó verebeket távol tartani.

Előzmény: pacsepa (20402)
pacsepa Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20402

Hát jó is lenne a katicákra bízni, de tapasztalatom szerint kevesek hozzá, kilóra meg nem lehet őket kapni, mint bio növényvédelmet... :-(

Nagyobb baj, hogy csak kontakt szerrel tudod gyilkolni a tetveket ilyenkor már megfékezni, ha az érés 14 napon belül várható.

Azaz karate jól elporlasztva, ködszerűen és lehetőleg be a lombba egyenletesen. Viszi a tetveket és a sajnos a katicákat is... :-(

Lehet, hogy érésig még egyszer meg is kell ismételni, ha csak most színesedik. Egyrészt a cseresznyelegyek miatt, másrészt, mert ha nem egyenletesen terítetted a szert, akkor a tetvek egy része megússza és 8-10 nap alatt megint fel tudnak szaporodni.

Vagy bevállalod, hogy a cserkót kicsit túlérleled. Gyorsan neki egy felszívódó kezelést és amikor 90%-os érésben van, akkor egy Teldor kezelést.

Nálam a Teldor érés előtt mindig kimegy. Cseresznyére, őszire, sárgabarackra. Tuti szer a rothadás ellen. A gyümölcs pedig sokkal édesebb és ízletesebb! Sajnos ezt a verebek is tudják.

 

Utólag köpönyeg, de tanulságképpen:

Amikor besárgulnak a cseresznyeszemek, akkor kell neki adni egy felszívódó kezelést. Az a cseresznyelégynek is jókor jön és megelőzi a levéltetvesedést abban az időben, amikor elkezd érni a gyümölcs.

Előzmény: Alcheimer Potnyik (20401)
Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20401

Hirtelen szaporodik a levéltetü a cseresznyefákon és most kezd rózsaszínű lenni a gyümölcs. Szabad- e permeteznem pl. Karatével, vagy inkább bízzam most már a megjelenő katicákra?

Figyelget Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20400

Mozo66 tanácsára(bár nem nekem szólt)körülnéztem a problémám miatt más topikokon is.Most már erős a gyanúm, hogy a permetezéskor megégettem a leveleit a kajszifámnak.Tulajdonképp csak egy kis megerősítést várok, hogy helyesen látom-e és mi a teendő(van-e ilyenkor), vagy tévedek.Sajnos nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, ezért is fordulok állandóan Hozzátok.De igyekszem elsajátítani az idevágó tudnivalókat, csak hát van amit most kellene tudnom, nemér rá amíg megtanulom.Előre is köszönöm.Üdv.

Mozo66 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20399

Az őszibarackon van egy kimerítő hsz-s .

Előzmény: hamvasat (20397)
Figyelget Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20398

Tisztelt Topik tagok!

Sajnos újabb problémám van.A kajszibarack fám elkezdte hullatni a leveleit és barnás elszíneződések vannak rajtuk.Ez egyik napról a másikra történik, tegnap még semmit nem észleltem, ma meg már egy csomó lepotyogott és folyamatos a levélhullás. Szombaton lett szórva topas,karate,mospilan trióval.Lehet a permetezés váltotta ezt ki? Vagy egyáltalán mi lehet ez és mit tehetnék?

Nagyon megköszönném a tanácsokat!

hamvasat Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20397

Mozo66!

 

Na, várjunk csak!!! Valami nem világos. Ezek szerint ez a levéllikacsosodás nem csak a levelet, hanem a gyümölcsöt és az ágakat is meg tudja támadni? Vagy az ágat és a fát nem bántja?

 

Magyarán ez a betegség abból áll, hogy megfertőzi a levelet és esetleg a gyümölcsöt, de a levéllel és gyümölccsel együtt eltűnik a fáról a fertőzés, vagy "benne marad" a fás részekben is?

 

Tavaly is volt levéllikasztó betegség mindegyiken, nem is sikerült megfogni. Most egyelőre csak a kajszit és a szilvát kapta el, de a szilvát nagyon, ementálit csinált a levelekből.

Előzmény: Mozo66 (20393)
h.apci Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20396

Hozzáértők segítségét kérem! Egyetlen kis őszibarackfám van, amelyik hajlamos a tafrinás levélfodrosodásra, ezért fokozott gonddal permeteztem, nem is volt eddig semmi baja. Kb. egy hete máshoz kevert mankoceb + rövarölő permetet kapott, miután maradt belőle. Pár napja jelentkeztek rajta valami betegség jelei, s a beteg levelek lehullanak. Mi lehet és mekkora a baj, s mit tegyek? Előre is köszönöm a segítséget!

 

 

yotti Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20395

Kiszedtem most egy pár tövet,a gyökere azt mondhatom,hogy gyönyörű.Biztos,hogy eszelény mert láttam egy bogarat....úgy néz ki majdnem mint a poloska.Azt olvastam,hogy a szárakba rakja a tojásait,ezért száradnak el hasonlóan mint a hajtáshervasztó a körténél.Én úgy sejtem,hogy maga a rizóma-gyökér rész talán nem szárad.Arra gondoltam,hogy az elszáradt részeket levágom elégetem hátha kihajt még.

Előzmény: Mozo66 (20394)
Mozo66 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 20394

Ami elszáradt az biztos nem hajt ki jövőre . Biztos , hogy rovarkártétel , mert az idén rengetegen panaszkodtak pusztulásra és inkább rizóma rothadásnak tűnt a dolog , bár lehet , hogy összefüggés van a kettő között .

 

  Az epres topikban nézz körül , de az elszáradt töveket jobb kiszedni és megvizsgálni , hogy nem -e a rizóma rothadásról van szó ??? ...ez gombás bakteriális eredetű .

Előzmény: yotti (20392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!