Keresés

Részletes keresés

kyra42 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 461
Úúúú, milyen hatalmas könyv!! De látom, már majdnem a felénél jár, aki olvassa. :)) Te sem unatkoztál 2-án. :)
Gratulálok. Természetesen a férjednek is.
Előzmény: biii (457)
biii Creative Commons License 2007.09.03 0 0 460

az bizony! :-)

1 kg éppenhogy elég volt...

Előzmény: krisssz (459)
krisssz Creative Commons License 2007.09.03 0 0 459
Ez fantasztikus! És gigantikus is:) A bevonat marcipán?
Előzmény: biii (457)
biii Creative Commons License 2007.09.02 0 0 458

amúgy mi ez az igazi disziteni való marcipán?

mert a 2x-essel is meg a 3szorossal is lehet disziteni. a 3x-ossal bevonni, a 2szeressel disziteni, azaz figurák stb..

ez utóbbit miden nagyobb üzletben lehet venni (cba, spar, cukrászdák stb), a 3x-ost pedig pl Metroban lehet vagy a szentendrei marcipán üzemben...

melyiket vetted?

Előzmény: ILDIKONL (455)
biii Creative Commons License 2007.09.02 0 0 457

mai tortám a férjem szülinapjára.

 

silkroad nevű játék a kedvence ezért van silkroad kézikönyv ráirva.

28 tojásból van a piskóta, 20 tojássárgájás fözött-vajas krém van benne (csokis)

35 cm*23 cm és 12 magas.

jópár kiló....

12en ettünk belőle, vittek haza is.. maradt is bőven (ez volt a lényeg hogy maradjon pár napra még)

biii Creative Commons License 2007.09.02 0 0 456

szia

igen, csak por jó hozzá,

én itt veszem

http://winkler.turbo.at/shop_hu/index.php?cPath=1106_1648

drága a szállitási dij igy jobb többet egyszerre rendelni

Előzmény: ILDIKONL (455)
ILDIKONL Creative Commons License 2007.08.30 0 0 455

Sziasztok!

 

Nagy meglepi ert ma. 20 ev utan MOOOST! -kaptam a piacon igazi disziteni valo marcipant!! Nagy az orom! Mostmar csak az a kerdes milyen tortat keszitsek.

 

Lenne 1 kerdesem hozzatok. Ti mivel festitek a marcipant? Nekem nagyon tomeny etelfestekem van: folyekony.Ebbol egy minimalis biztos eleg lenne, DE olvastam hogy marcipanhoz POR szinezot hasznalnak.

 

Tudnatok segiteni ebben? Nagyon koszonom!

ZsuR Creative Commons License 2007.08.25 0 0 454
Igen, hasonlo ahhoz, amit en olvastam.

Előzmény: biii (453)
biii Creative Commons License 2007.08.25 0 0 453

keresgéltem, én találtam egy nyújtható fondant receptet.. hát nem hiszem hogy van itthon hozzá mindenem :-)

Nyújtható fondant

Hófehér, képlékeny, jól formázható - nyújtható anyag, mely burkolásra, virágok, figurák készítésére alkalmas. Színezésre koncentrált festéket használjunk.
2 kg cukorliszt
240 ml glukóz szörp
1,2 dl víz
60 gr fehér növényi zsiradék / pl. kókusz zsír
30 ml glicerin
25 gr zselatin
aroma, színezék tetszés szerint

A vízzel beáztatott zselatint, vízfürdõn felolvasztjuk. Hozzáadjuk a glukózt, glicerint, zsiradékot, aromát és kb. 40C'-ra melegítjük. Az átszitált cukorliszt felével elkeverjük, majd a többi cukrot hozzáadva készre gyúrjuk. Ha kemény lenne kevés vízzel puhítjuk, ha túl puha, még cukrot adhatunk hozzá. Az állaga akkor megfelelõ, ha nem ragad a kézhez. Szobahõmérsékleten, légmentesen becsomagolva tároljuk, felhasználás elõtt gyúrjuk át! 

Előzmény: ZsuR (452)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.25 0 0 452
Elobb vagy utobb otthon is lesznek ezek is - mar hallottam sokfelelerol.
Lehet hazilag is csinalni fondant - lattam is valahol egy receptet, utana fogok nezni.
Előzmény: biii (451)
biii Creative Commons License 2007.08.25 0 0 451

nem tudtam hogy Te kint élsz.

annyi jó cucc van usa-ban ami itthon nincsen ,vagy sokkal drágábban...

én az ebay-en szoktam sok ilyen torta cuccot megvenni (ételfesték spray, filctoll, wilton tip-ek, stb)

Előzmény: ZsuR (450)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.25 0 0 450
USA: Wilton.com Meg a helyi boltok: Michaels.
Előzmény: biii (449)
biii Creative Commons License 2007.08.25 0 0 449
hol szoktál ilyet venni? (vagy csak úgy értetted hogy a termékeken veszed, amin rajta van)
Előzmény: ZsuR (448)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.25 0 0 448
A marcipan es a fondant mas.

A marcipant szeretm - suti nelkul is :)) - a fondantnak semmi ize sincs, sot. . .ha van sutin, le szoktam szedni rola es nem megenni.

Ez amirol a video is volt, "rolled" fondant, vagyis amit lehet gyurni, nyujtani.
Van a masik fajtaja is, amit onteni kell, azt fozod: cukor, viz, es fakanallal kevered amig kicukrosodik.
Ilyent szoktam csinalni regen is, a nyujthatot veszem - de nem eszem.

Marshmallow Fondant meg nem csinaltam - most lattam eloszor a receptjet. Biztos jobb izu mint a szokasos nyujtogatos.
Előzmény: biii (442)
tasha Creative Commons License 2007.08.25 0 0 447
biii Creative Commons License 2007.08.25 0 0 446
létezik pl MMF is, marshmellowfondant, amit pillecukorból készitenek. az is ugyanúgy néz ki mint a marcipán, ugyanúgy is kell vele dolgozni, csak nem olyan jó az ize
biii Creative Commons License 2007.08.25 0 0 445
az megint más fondant amivel pl a mignont vonják be! (cukorviz)
Előzmény: biii (444)
biii Creative Commons License 2007.08.25 0 0 444

szerintem cukorból meg vizből nemlehet mikróbanis melegithető, nyújtófával nyújtható anyagot késziteni!

az 1-2 -vel visszább kévő link is azt mutatja hogy mikrózzák, és nyújtják

Előzmény: tasha (443)
tasha Creative Commons License 2007.08.25 0 0 443
a marcipán én úgy tudom, cukor és mandula. A fondant pedig cukor és víz.

Zsúr, a szoktam túlzás, ez a teherautó volt életem elso marcipános tortája :))))
Előzmény: biii (440)
biii Creative Commons License 2007.08.25 0 0 442

szia

 

ez a marcipán. külföldön hivják fondantnak.

igy kell a marcipánt begyúrni, mikoórban melegiteni stb...

igy csinálom én is, meg sztem mindenki aki diszit vele (nyújtja)

megkérdztem egy cukrászt akitől a jilk pasztát is kapom, ő is azt mondta hogy marcipán.

Előzmény: ZsuR (441)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.25 0 0 441
Előzmény: biii (440)
biii Creative Commons License 2007.08.24 0 0 440

a fondant nem ugyanaz mint a marcipán?

csak külföldön igy hivják, én igy tudom a cakecentral.com  -on lévő millió felhasználótól, meg mintha a söregivel is beszéltem volna a témáról amikor beszereztem minden tortakészitési kelléket (www.soregi.hu)

 

de lehethogy nem jól tudom, csak kérdem!

Előzmény: ZsuR (439)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.24 0 0 439
Hasznaltal mar fondant? Azt a fajtat, amit ki lehet nyujtani.
Előzmény: tasha (438)
tasha Creative Commons License 2007.08.24 0 0 438
Köszi :)

A sapka full marcipán, jó nehéz. A számon gondolkodtunk, hogy ráfestjuk, vagy marcipánból megcsináljuk, de akkor még mindig nincs megoldva a gyertya kérdés. Márpedig ez a 3 évesnek kardinális, fújni lehessen, az fontos! :)

Belul tejszínes-áfonyás-túrós, kívul marcipán.
Előzmény: ribizli (437)
ribizli Creative Commons License 2007.08.24 0 0 437
Ez szuper lett, gratulálok!
Nem vettem volna észre a fülke lenyomódását, ha nem mondod, de szerintem ettől még mókásabb lett az egész torta.
Milyen kár, hogy nem lehet olyan számos gyertyát kapni, amit valahogy belekomponálhattál volna a tortába... Mint rendszám, "felirat" a hátán, stb.

Belül milyen a torta? És ugye marcipánnal burkoltad? A sapka tiszta marcipán?
Részleteket kérünk. :)
ribizli
Előzmény: tasha (436)
tasha Creative Commons License 2007.08.24 0 0 436
Hali,

és most lesz teherautó is, hoztam mutatni. A tökéletestol messze van, a fejét a sapka lenyomta pl, de a 3 éves boldog volt! :) Az elkészítés meg-ilyen szinten-nem annyira nehéz.













t.
Előzmény: t3v3d3s (434)
ILDIKONL Creative Commons License 2007.08.18 0 0 435

Sziasztok!

 

VANESSA, elkeszitettem a BODZASZORPIS sutit. ITT meg mindig nemjutottam bodza szorphoz, ezert ananasz szorpivel keszitettem.

A tesztam nemsikerult valami szuperul. A Tied gyonyoru egyenletes ES egyenletesen magas. Az enyem szepen feeljott sutes alatt aztan HUPP. A kozepe maradt pupos, az osszes tobbi reszen leult. Mi lehet az oka? Mindent kimertem es homerot is tettem a sutobe a C ellenorizni. Az enyem nagyon regi gaz, minden tuter es bell nelkul.

A masik kerdesem lenne: A krem hozzavalojahoz ahol irod, nem szerepel a yojassargaja, DE a krem osszeallitasanal mar igen. Amit irtal 4 tojast a tesztahoz : ahhoz tettem bele. Vegul is en 3-4 tojassargajaval keszitettem a kremet el. Jo lett vegulis a krem. Eleg sokaig kellett a gozfelett ugykodnom mire megemberelte"magat es surusodott.

 

Eltudnad mondani hogy mit hibaztam el? Nagyon koszi! Amugy nagyon finom lett igy is, csak a teszta lapos.

 

NAGYON koszi a segitsegedet! A Kardamonos kalacsrecid, Isteni! Nagyon jol sikerult.

 

Szia!

t3v3d3s Creative Commons License 2007.08.09 0 0 434
egyetértek ribizlivel. volt már ebben a topikban barbie torta is meg vonat meg minden. ha valaki a guglival jön, segítek neki: mesetorta mesetorta :))
Előzmény: biii (432)
ribizli Creative Commons License 2007.08.09 0 0 433
Pont az a baj, hogy legtöbben nem keresnek, van-e az általuk kitalált témáról már topik, hanem egyből nyitnak újat, így csak fragmentálódik a fórum, és egyre nehezebb megtalálni, amit keres valaki. Meg az egymást átfedő topikok szaporodásával a látogatottsága, "pörgése" is lassul.
És itt is volt már figurális tortáról szó, nem is kevés.
ribizli
Előzmény: biii (432)
biii Creative Commons License 2007.08.08 0 0 432

arra godoltam ezt a topikot olvasgatva hogy eléggé más témék vannak itt..virágot hogyan lehet tortára késziteni, egyéb más sütik stb..

 

én meg konkrétan a figuratortákra gondolok. Autó , vonat, kastély stb.. nem "mezei " tortákra, amik ki vannak szépen diszitve.

végülis más kategória a kettő, félreértések elkerülése végett semmi bajom a csak diszitett, nem formázott tortákkal!

 

szóval arra gondoltam hogy  hagyom pár hétig, ha nem megy a topik akkor törölttetem.

 

a mesetorta oldal készitője napi kb 100 levelet kap, nagyon sokan hivják tanácsokért stb...

ha idetalálnánk ezek az érdeklődök akkor egy helyen sokmindent meg tudnánk beszélni...

Előzmény: t3v3d3s (430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!