Keresés

Részletes keresés

HP13 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 138
Ennek nagyon örülök.

Ezt a képet a múlt héten készítettem miközben a bath-i csapat edzett :)

Előzmény: lomu (137)
lomu Creative Commons License 2005.10.15 0 0 137
Bravúros győzelemmel kezdte Európa-bajnoki selejtezősorozatát a magyar rögbiválogatott, amely a szlovén fővárosban szombaton csapott össze a házigazdák legjobbjaival.
Szlovénia - Magyarország 12-15 (9-5)
a magyar pontszerzők:
Heckel, Pásztor, Hölzl 5-5
Jv: Mauro Dordolo - Olaszország

A ljubljanai meccs első negyven percében inkább a vendéglátók akarata érvényesült, 9-0-ra, majd 12-5-re húztak el, a folytatásban azonban nagy hajrába kezdtek a magyarok, s végül nagy bravúrral megfordították a mérkőzést. Egy sárga lap miatti tíz perces emberelőnyt kétszer is kihasználva, két szemfüles céllal lett 15-12 ide. A rendkívül feszült mérkőzésen, amelyen a játékvezető háromszor is sárga lappal figyelmeztetett, majd érthetetlenül sokat, kilenc percet hosszabbított, a hazaiak nyomása nem volt elegendő még az egyenlítéshez sem. A korábban két büntetőt magabiztosan értékesítő és két parádés dropgólt rúgó (és így a szlovének minden pontját egymaga szerző) Kavcic három ajándékbüntetőt rúghatott a hosszabbításban, de mindkettő, amit kapura próbált küldeni, kimaradt.
Neuzer András szövetségi kapitány szerint a mérkőzés elsősorban a fejekben dőlt el. "Rendkívül jól sikerült a csapat pszichikai felkészítése, a meccs előtt már szinte vissza kellett vennünk a fiúk önbizalmából, mert annyira elhitték, van keresnivalójuk Ljubljanában a tavalyi 41-0-s zakó után is. A feszültség abból is lemérhető, hogy Hölzl Matthew minden jutalomrúgása kimaradt, ami pedig nem megszokott nála. Ugyanakkor nagy öröm, hogy a csak rúgásokra törekvő szlovénekkel szemben minden pontunkat célból szereztük, hiszen ez az igazi rögbi, a játék lényege. Mindenesetre le a kalappal Kavcic előtt, fantasztikusan jó játékos, nemcsak rúgóként, irányítóként is. Tíz éve játszottunk először hivatalos mérkőzést a szlovénekkel, de még sosem győztük le őket, ezért is nagy dolog ez a siker, amit külön köszönök veterán játékosainknak, elsősorban Novák Péternek, a két célpasszt adó Suiogan Károlynak és a beugró Tóth Istvánnak, a juniorválogatott 41 éves kapitányának."
A csoport egyik legerősebbje, a világranglistán nálánál 19 hellyel előrébb sorolt ellenféllel szemben elért győzelem után a magyar válogatott célja így még inkább a csoportelsőség, ezáltal pedig az egy kategóriával való feljebb kerülés. A 3/b divízió tagja még Bulgária, Litvánia és Örményország. Az Eb-selejtező következő fordulójában, szintén vendégként a bolgárokkal küzd meg jövő év áprilisában a magyar válogatott.
Ha a Nemzetközi Rögbi Szövetség (IRB) szezon előtt kiadott világranglistáján elfoglalt helyezéseket nézzük, Bulgária ellen még Szófiában is kötelező győzni, hiszen a 90. helyen állnak, Magyarország pedig a 81., és szombaton a 62. helyezett Szlovéniát győzte le. Nagyobb fejtörést okozhat a két itthoni meccs, Litvánia (70.) még hagyján, Örményország a nagy kérdés, a sötét ló. Egyelőre helyezetlenek, hiszen csak tavaly kapcsolódtak be a nemzetközi rögbiéletbe, és keveset tudni róluk. Azt azonban igen, hogy legjobbjaik a francia és a grúz bajnokságban profiskodnak, ami igen jó iskola, hiszen a gallok a rögbivilág egyik csúcsát jelentik, és Grúzia is részt vett a legutóbbi világbajnokságon.
Sőlősi László, a válogatott vezetőedzője szerint nem lehet baj a tavaszi mérkőzéseken. "Azt mondtam a fiúknak is a meccs után, ha ilyen szépen betartjuk a taktikai utasításokat, nem veszítjük el a fejünket, hanem játsszuk, amit tudunk, és amit megbeszéltünk, komoly eséllyel megnyerhetjük ezt a csoportot. Nagyon erős most a magyar válogatott, ki kell használnunk ez ebből adódó lehetőséget."
A nemzeti csapat mezei most jó pár hónapig pihenhetnek a szertárban, hiszen a bajnokság őszi hajrája jön (közte a Vitézek-Bulldogok "szuperrangadó"), illetve a Magyar Köztársaság Kupa, amelyet hagyományosan október 23-án, hetes rendszerben bonyolítanak le egy egynapos rögbifesztivál keretében, ezúttal Vácon, az Elefántok otthonában.
Mézes Csaba

HP13 Creative Commons License 2005.09.25 0 0 135
Robinson to quit internationals

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/rugby_union/english/4279628.stm
HP13 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 134
Klassz :)
Előzmény: Törölt nick (133)
HP13 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 132
OFF: Beszélgetni is lehet, csak el kell kezdeni. :)

Nekem még nem volt lehetőségem tv-n kívül rugby-t nézni. Bár a Wasps helyben lenne de a meccsek sosem jöttek ki úgy, hogy amikor ott voltam, otthon játszottak volna. Meg igazából csapatnak nem is szurkolok. Anglia aztán kész :)
Előzmény: Törölt nick (130)
HP13 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 129
Rájuk gondoltam.

Bristol Rovers? Akkor a Carling Cup sorsolás érdekes lehetett :) Nem érdekel Az angol alsóbb ligás csapatok szurkolói nevű topik? Egyébként még gondolkodom azon, hogy december 31-én elmenjek-e meccsre. Szilveszter napján a barátomnak 260 km-t kellene vezetnie. :(
Előzmény: Törölt nick (128)
HP13 Creative Commons License 2005.09.11 0 0 127
Szia Orb-X :)

Még mindig az Oroszlánoknak szurkolsz? (itt most nem rugbyre gondolok) ;)
Előzmény: Törölt nick (126)
lomu Creative Commons License 2005.08.28 0 0 125

AB-Del Afrika 31-27 igy van esely meg a TRI NATION re "csak" az Aussikat kell megverni a jovoheten .Most eloszor uj HAKA volt a meccs elott,szuper volt!

 

GO DA BLACKS!!!

lomu Creative Commons License 2005.07.21 0 0 124

Persze:) Nezd meg itt!

 

AB Haka
hdanesz Creative Commons License 2005.07.18 0 0 123
Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani olyan oldalt ahonnan tölthetnék le videot az új-zélandiak hakájáról??
Köszi előre is!
HP13 Creative Commons License 2005.07.09 0 0 122
Gratula.

Erről jut eszembe...:



Előzmény: lomu (121)
lomu Creative Commons License 2005.07.09 0 0 121

Lions farewelled by All Blacks whitewash

Their fans may have won our hearts but - after being routed 38-19 at Eden Park tonight - the British & Irish Lions will leave New Zealand burdened by a 3-0 DHL NZ Test Series whitewash, their first here since 1983

HP13 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 120
:D Nagyon tetszett a bevezető. 24 éves vagyok :)

2003 októberében Londonban voltam és az egyik pubban osztogattak VB-s programfüzetet. Hazafelé csak úgy rámjött és vettem egy angol mezt a Gatwicken. Itthon később láttam a VB utolsó 3 meccsét ami nagyon tetszett. Hihetetlen volt az a hangulat amit ott látni lehetett illetve amiről az interneten olvastam. Főleg hogy az angolok csak haladtak a döntő felé. Na persze még most is van olyan ami nem tiszta a játékban, de azt hiszem lány létemre ez is valami :D Neked honnan jött az érdeklődés?

A focit is nagyon szeretem. Angol focit :) Ráadásul a negyedosztály érdekel. Eddig 4 meccsre sikerült eljutnom, legközelebb augusztusban megyek. A menedzser, edzők, játékosok már ismernek :) Ha esetleg érdekelnek a képeim, akkor ide feltöltöttem: http://wwfc.uw.hu (ez most nagyon off volt)

Anglomán vonás? :)))) A kedvesem angol....

Biztosíthatlak, hogy találsz magadra mezt. Ha elmész egy komolyabb sportboltba Dublinban, mint pl. az általam korábban írt helyek közül az egyikbe, szerintem annyi mez lesz ott, hogy nem tudod majd eldönteni melyiket ne vedd meg ;) Londonban a Picadilly Circus-ön van a Lillywhites ami a legszuperebb hely ahol valaha is jártam. Alig látsz a mezektől és mindenféle más dolgoktól. Kár hogy nem csináltam képet. Szóval tutira lesz mezed ;)

Mikor mész?

Előzmény: Franz Ferdinand (119)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2005.07.08 0 0 119
Hogy miért? Mert lány/nő/asszony/anya/nagymama(ahogy tetszik) létedre szeretsz és ismersz egy olyan sportágat, amit Magyarországon a legtöbb pasi is csak egy agresszív, érthetetlen, kifejezetten "bunkó" sportnak tart(pedig nem az). Te hogy szeretted meg? Csak a rögbit szereted, vagy más "pasis" sportokat is? És honnan ez anglomán vonásod? Én tiszetelem az angolokat, de nem szeretem őket, de ez gondolom kiderülhetett abból is, hogy a skótokért, írekért, walesiekért vagyok oda.;) Kicsit félek, hogy nem lesznek jók rám ezek a mezek, de azért csak lesz valami, ami rám is bőven jó(annyira azért nem vagyok nagy darab).:) Köszi.
HP13 Creative Commons License 2005.07.07 0 0 118
Mivel érdemeltem ki? :)
Előzmény: Franz Ferdinand (116)
HP13 Creative Commons License 2005.07.07 0 0 117
Szia és köszönöm :) Csak ez a feszülős angol mez kényelmetlen (még nekem is), a többivel nincs gond, ne aggódj :)

Mez-méretekkel kapcsolatban ezt találtam a kitbag.com-on:

Előzmény: Franz Ferdinand (116)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2005.07.07 0 0 116

Szia!

Lány vagy? Akkor még jobban tisztellek.:) Kényelmetlem a mezed? Én mindig csak szemeztem a mezekkel, de nem vettm, csak foci mezeket. De most veszek 1-2 mezt.:) Szerinted nekem mekkora kéne akkor!? Én olyan 185 cm és 95 kiló vagyok. Gondolom, ez nem kicsi...:D

Előzmény: HP13 (115)
HP13 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 115
A Gatwicken vettem 2003 októberében (World Cup, na ja) :)
Előzmény: Franz Ferdinand (113)
HP13 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 114
Sajnos az első kérdésedre nem tudok felelni. Sosem hasonlítottam össze a mezeket ilyen kritérium alapján amikor előttem voltak. De ha ott leszel, ezt gyorsan el tudod dönteni :)

Nekem angol mezem van (rövid újjú). Ez Nike és iszonyú kényelmetlen. Talán egyszer volt rajtam utcán (akkor is megkérdezték, hogy az Arsenal-szurkoló vagyok-e...........) de tényleg nagyon-nagyon kényelmetlen. Érdekes volt, amikor azt mondták a boltban, hogy ne vegyem meg felpróbálás nélkül az M-est, mert rángattak már le mezeket emberekről :)))) Jól is tettem, mert aztán L-eset kellett vennem, ami igen furcsa dolog volt. (ja, lány vagyok :))) )

Előzmény: Franz Ferdinand (113)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2005.07.06 0 0 113
Természetesen nem ez alapján.:) Nálam skót vagy ír cspatok jöhetnek szóba, és a vállogatottak. Csak kíváncsi lennék, hogy vajon pl. az Adidas mezek vannak-e olyan jók, mint a Canterbury mezek? Te hol és milyen mezeket vettél?
Előzmény: HP13 (112)
HP13 Creative Commons License 2005.07.05 0 0 112
Csak azt nem értem, hogy mi a jó gyártó meg mi a nem jó gyártó? Csak nem ez választasz rugby-mezt? :) Komolyan nem értem ezt a gyártó-dolgot, ne haragudj :((

Pontosan milyen mezt akarsz venni? Ír, angol, bármilyen válogatott vagy adott klub mezét? Mert akkor nem mindegy ki csinálja a mezeket? :) Aki ilyen felsőket gyárt, az nem lehet "kevésbé jó gyártó" (így fogalmaztál?). Erre gondoltál?

Itt van két weblap, nézd meg a mezeket:
http://www.kitbag.com

ha ez így nem fog működni: http://www.kitbag.com/stores/kitbag_4_5/rugby/default.aspx?brf=hp_rb_nav&mnu=Rugby

és

http://www.buy4now.ie/irfu/home.aspx?loc=H



Nagyon szívesen segítek (én is vettem már mezt), csak tényleg nem értettem a kérdésed :((
Előzmény: Franz Ferdinand (111)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2005.07.05 0 0 111

Természetesen gyártóra értettem, nem Skóciára gondoltam most kivételesen!:P

HP13 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 110
Hogy érted hogy jó és kevésbé jó mezek??? :)

Új-Zéland a legjobb :)
Előzmény: Franz Ferdinand (109)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2005.07.04 0 0 109
Azt esetleg nem tudod, hogy gyártó szempontjából melyek a jó és kevésbé jó mezek? Valamint miért szurkol mindenki Új-Zélandnak az indexen?:)
HP13 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 108
75 euró körül vannak.

Minden sportcuccos boltban kapsz mezt, ebben majdnem biztos vagyok. Egyébként meg:


Dublin (North) Elverys Sports
Clare Hall Shopping Centre
Malahide
(01) 847 5783

Dublin (North) Elverys Sports
18-27 Lower O'Connell St
Dublin 1
(01) 874 1044

Dublin (North) Elverys Sports
Unit 512 Blanchardstown Retail Park
Dublin 15
(01) 821 1939

Dublin (South) Elverys Sports
13/13A St. Stephens Green
Dublin 2
(01) 679 1141

Dublin (South) Elverys Sports
Fonthill Road Industrial Estate
Dublin 22
(01) 630 4445

Dublin (South) Elverys Sports
Suffolk Street
Dublin 2
(01) 679 1555
Előzmény: Franz Ferdinand (107)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2005.07.04 0 0 107

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy Dublinban hol és kb. milyen árban lehet mezeket kapni?

HP13 Creative Commons License 2005.06.25 0 0 106
Ez jó :)

http://uk.promotions.yahoo.com/sure2005/lionsfuntwo.html

HP13 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 105
Érdekes cikk:

http://uk.sports.yahoo.com/050622/40/bq6h.html
HP13 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 104
Felhozom a topikot

lomu Creative Commons License 2005.05.24 0 0 103

Ez a Jonny gyerek megint az utolso pillanatban mentette meg a csapatat a veresegtol igy 25-25 lett a Lions-Argentina,johogy mondjuk az AB ellen mar nem ez a Lions fog kiallni.Penteken erkeznek!!!

 

Crusaders-Warathas donto lesz a S12dontoje remeljuk az elobbi sikerevel!

 

GO BLACKS!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!