Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.05 0 0 28076

Ráadásul nem is egy ökör ára (régen néztem, valami hetvenpár Ft rémlik), úgyhogy nem értem.

Hacsak nem azért, mert így el tudják adni az új töltőt.

 

Na mindegy.

 

Akksi kompatibilitás ügyben esetleg valaki?

Előzmény: Vgyuri (28075)
Vgyuri Creative Commons License 2013.07.05 0 0 28075

Pedig miniUSB lengő dugót még lehet is kapni. Mamát viszont nem, csak beforraszthatót, ami meg egy ilyen összezsúfolt alaplapon ijesztő dolog.

Előzmény: Törölt nick (28074)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.04 0 0 28074

Hol törik ki, a bölcsőben?

(Me' gondoltam megcsináltatom a gyári töltőt - szintén csati csere -, de határozottan tiltakoztak... mondjuk nem értem miért nem forrasztanak fel egy nyomi dugacsot, de mindegy...)

 

Viszont:

Jól tippelek, hogy az 520 és a 720 akksija kompatibilis?

Előzmény: D H (28072)
Vgyuri Creative Commons License 2013.07.04 0 0 28073

Ne hozzájuk vidd, hanem egy ügyes műszerészhez, aki beforraszt a csatlakozó aljazat helyére egy 1 centis lengőkábeles miniUSB aljazatot, és abba dugd a tápfeszt.

Előzmény: D H (28072)
D H Creative Commons License 2013.07.04 0 0 28072

én is hozzájuk hordom (sajnos minden évben most már) a C720-asomat: ennél többet nembír az USB csati, mindig kitörik.. Mivel szülinapi ajándékba kaptam a családtól nem dohatom ki és vehetek egy másikat, ill. szeretem is használni..

 

Így aztán már majdnem ráköltöttem egy új navi árát az USB csati javításra - ha már egyszer nem értek hozzá, se megforrasztani nem tudom..

Előzmény: Törölt nick (28067)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.17 0 0 28071

„...Úgyhogy marad a Hát... :-)”

 

Értem, akkor tényleg maradhatunk ebben. ;-D

Előzmény: Vgyuri (28070)
Vgyuri Creative Commons License 2013.06.17 0 0 28070

Az árnak. Ill. az ár/érték aránynak. 12K-ért kapsz megjavítva egy 5 éves készüléket, amire a korszerű térképek és programok csak manipulációval rakhatók fel.

 

<20K alatt kapsz egy korszerű nagyobb képességű hardvert (Wayteq vagy CNS) megfogható vevőszolgálattal, ami eleve arra van tervezve, hogy idegen programokat futtass rajta (mert üresen árulják).

 

Ezt mondatja az eszem. De én sem szívesen dobok ki semmit, ami a szívemhez nőtt. Minden múzeumszökevényt megjavítok vagy megjavíttatok. Nincs 3 évesnél fiatalabb cuccom.

 

Úgyhogy marad a Hát... :-)

Előzmény: Törölt nick (28069)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.17 0 0 28069

Ez a helynek vagy az árnak szól? :-O

( A hellyel kapcsolatban nincs összehasonlítási alapom, de korrektnek tűntek.

Ha meg az ár... nos igen, az megközelítés kérdése. Lehet, hogy sok egy ekkora javításért, de ha meg úgy nézem - és én így nézem - még így is egy tisztességes készülék árának töredékéért megjavították és fél év garit is adtak rá...)

 

Végül nem rendeztem nagy faggatózást, a töltés elektronikás egy ic-t babráltak a munkalap szerint.

Előzmény: Vgyuri (28068)
Vgyuri Creative Commons License 2013.06.15 0 0 28068

Hááát...

Előzmény: Törölt nick (28067)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 28067

Az nbookszervíz nevű helyen csinálták, 12e Ft.

Valami chipet cseréltek elvileg, de ezt még csak ránézésre mondták, amikor bevittem.

(Hétfőn hozom el, akkor kifaggatom őket, hogy pontosan mi volt a bibi.)

Előzmény: Vgyuri (28066)
Vgyuri Creative Commons License 2013.06.15 0 0 28066

Hol csinálták és mennyibe került? Még szükségünk lehet rá.

Előzmény: Törölt nick (28065)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.14 0 0 28065

Ha esetleg valakit érdekelne a történet vége is:

ma felhívtak a szervízből, hogy megjavították, mehetek érte.

 

yeah! :-)

Előzmény: Törölt nick (28058)
95xf Creative Commons License 2013.06.13 0 0 28064

Usb-s töltés közben úgy használható ha először töltöd és utána kapcsolod be. Bekapcsolva töltésre tételnél vált át automatikusan adatátvitelre.

 

CNS-t nem ajánlanám, nálam egy Globe Pro van céges "sat"ként (jar-kon fedélzeti szerkezet) és a gps része (meg úgy az egész) eléggé vacak. Saját magamnak egy ilyennel szemeztem kiváltani a C720B-t, de szerencsére cég megoldotta vacilálásom. Még ha utánam dobnák se kellene.

 

Két "jelölt" maradt nálam: Garmin vagy Tomtom. Garminnál az "élettartam frissítés" elég nagy szó, főleg mióta az Igo8 térképeit vadászni kell.

Előzmény: Vgyuri (28062)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.11 0 0 28063

„Kérdezd végig az összes gyártót, mindegyik ajánalni fogja a saját a világon egyedülálló termákét...”

 Ebben biztos voltam, ezért (és mert nem tudom melyik gyártót érdemes egyáltalán, az összeset pedig több, más okból sem tudom megnézni ;-) ) nem is a gyártók a saját marketing szövegei érdekelnek, hanem a felhasználói vélemények. ;-)

 

Vannak nagynevű gyártók, akiknek a nevéért és a hozzá méltó supportjáért kell fizetni.

Ezzel alapvetően nincs is bajom (legalábbis az ésszerűség - érzsd: pénztárcám - keretein belül. :-) )


 A középmezőnyben a kütyük nagyjából a képességeikkel arányos árba kerülnek, a garanciális kötelezettségüket pedig 99%-ban szó nélküli cserével teljesítik (esetleg a márkaszerviz véleményea alapján).

 A kérdés itt az, hogy milyen gyakran kell ezzel élni.

 

Az alvilágban meg nincs márkaszervíz és nincs aki helytálljon a garanciáért, jobb esetben ez az eladót terjheli, aki eleve 10%-al több kütyüt rendel.

(...)

Ezért nem akarok a pl „utcai árusnál”, valami ismeretlen nevű - ám gps-nek gúnyolt - izét venni.

 

Aki csinált egy jó vételt közülünk, az persze meg fogja mondani hogy neki mi jött be.

Az kezdetnek elég, igazából arra pont jó, hogy tudjam mit (lehet) érdemes megnézni.

 

Azért nem lehetetlen, hogy egy firmver frissítés megoldja a kérdést, csak meg kell találni azt a szakszervizt (ami a Mio-nál nem valószínü), vagy hozzáértő guru által vezetett kisboltot, akik ezt meg tudják csinálni. Elvileg csak egy PC, egy USB kábel és a megfelelő a gyár által szakszervizeknek küldött frissítőprogram kell hozzá, - meg 3-5000 Ft.

Időközben találtam egy szervízt, ahol teszek egy próbát. Ennyit megér a dolog...

 

Azért hogy valami konkrétumot is mondjak, lényegében három cég jön számításban, a Garmin, a WayteQ és a CNS. Nem véletlenül ezeket találod meg a nagy multiknál. Ezeknél legalább a cseregarancia megbízhatóan működik. Van még a Mio az új Moov családdal, de aki ezzel a márkával egyszer megégette a száját...

 

(...)

 

Van még a Navigon és a TomTom, amik a Garminhoz hasonlóan zárt rendszerek, kisebb ismertséggel.

 

Na, ez pont az, amit az előbb írtam. Pont elég ahhoz, hogy tudjam merre kapisgáljak. ;-)

A Garmin név ismerős volt, azzal hogy drága (bár most hogy megint keresgéltem kicsit, kiderült, hogy nem is feltétlenül...); aWayteQ ismerősen cseng, ám semmit nem mond, a CNS és a Navigon totál új volt, a TomTom pedig emlékeim szerint egy valaha olvasott tesztben erősen le lett húzva, de hogy miért és konkrétan melyik...?!

Na igen, a Mio tök szép és jó és megint meg is venném, HA... és hiába van odaírva, hogy „élettartam térkép frissítés”...

 

 

Ha a C520-ashoz hasonló csak korszerűbb dolgot akarsz, akkor pillanatnyilag a CNS Globe HD és a WayteQ 960 HD a legjobb az árához képest, de ha csak az autós navigációra használod, akkor a Garmin Nüvi 30-50 sor sem sokkal drágább.

 

Igen, csak autós navigáció a cél.

 

Ezen már azt hiszem el tudok indulni. (Ha nem, akkor vmelyik gps topikban folytatom, nem offolok itt tovább! :-))

 

Köszönöm a segítséget!

Vgyuri Creative Commons License 2013.06.10 0 0 28062

Azért hogy valami konkrétumot is mondjak, lényegében három cég jön számításban, a Garmin, a WayteQ és a CNS. Nem véletlenül ezeket találod meg a nagy multiknál. Ezeknél legalább a cseregarancia megbízhatóan működik. Van még a Mio az új Moov családdal, de aki ezzel a márkával egyszer megégette a száját ...

 

Minden vezető márkának többé kevésbé széles kínálata van és a képességek többé-kevésbé tiszták és árarányosabbak. Csak a Garminnál ezek kissé magasabbak a többinél, ezért jobb anyagokat, magasabb minőségbiztosítást és sajnos szűkebb fejlesztői hátteret kapsz, ami szűkíti az alkalmazhatóságot.

 

A többiek rendszere nyilt, bárki fejleszthet bele, ezért tudnak még egy csomó kunsztot alapárban, amiért a Garminnál nagy pénzt kell fizetni, ha megvan egyáltalán és neked egyáltalán kellenek.

 

Van még a Navigon és a TomTom, amik a Garminhoz hasonlóan zárt rendszerek, kisebb ismertséggel.

 

Ha a C520-ashoz hasonló csak korszerűbb dolgot akarsz, akkor pillanatnyilag a CNS Globe HD és a WayteQ 960 HD a legjobb az árához képest, de ha csak az autós navigációra használod, akkor a Garmin Nüvi 30-50 sor sem sokkal drágább.

Előzmény: Vgyuri (28060)
Vgyuri Creative Commons License 2013.06.09 0 0 28061

Azért nem lehetetlen, hogy egy firmver frissítés megoldja a kérdést, csak meg kell találni azt a szakszervizt (ami a Mio-nál nem valószínü), vagy hozzáértő guru által vezetett kisboltot, akik ezt meg tudják csinálni. Elvileg csak egy PC, egy USB kábel és a megfelelő a gyár által szakszervizeknek küldött frissítőprogram kell hozzá, - meg 3-5000 Ft.

Előzmény: Törölt nick (28058)
Vgyuri Creative Commons License 2013.06.09 0 0 28060

Kérdezd végig az összes gyártót, mindegyik ajánalni fogja a saját a világon egyedülálló termákét. Csak szét ne szedd, mert még rájössz, hogy belül ugyanaz a cég készítette őket ás csak a káván levő matricát cserélik, ha van rajta egyáltalán.

 

Vannak nagynevű gyártók, akiknek a nevéért és a hozzá méltó supportjáért kell fizetni.

 

A középmezőnyben a kütyük nagyjából a képességeikkel arányos árba kerülnek, a garanciális kötelezettségüket pedig 99%-ban szó nélküli cserével teljesítik (esetleg a márkaszerviz véleményea alapján).

 

Az alvilágban meg nincs márkaszervíz és nincs aki helytálljon a garanciáért, jobb esetben ez az eladót terjheli, aki eleve 10%-al több kütyüt rendel.

 

Úgyhogy konkrét javaslatot ne nagyon várj korrekt sazkértőtől, hanem vesd össze a megkívánt képességeket a pénztárcád vastagságával és az árjegyzékekkel. Aki csinált egy jó vételt közülünk, az persze meg fogja mondani hogy neki mi jött be.

 

Előzmény: Törölt nick (28059)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.09 0 0 28059

Jah, és ha nincs más lehetőség, akkor ki lehet méltó utód?

 

Az elvárások nem nagyok, navigálnia kell (normális hangerővel és nem dobozhangon); műholdat találnia roppant gyorsan; esetleg tmc (tényleg hogy áll a rendszer kiépítése M.o.-n?).

Jah, és rend(szer)esen frissülő térképek, amíg világ a világ + 1 nap.

Ezen kívűl nem tudom mit kellene még tudnia egy GPS készüléknek... :-)

Ha nincs beépített FB, skype, fényképező, HD videó és wifi lehetőséégel - meg mittonén még mit szoktak belezsufizni a mobil eszközökbe - csak örülni fogok!

 

Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (28058)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.09 0 0 28058

Sziasztok,

 

ha egy c520 már csak annyira hajlandó, hogy a bootoláskor (gomb hosszan nyomvatart) jellemző zöld majd kék led villogjon (utána következne ugye vmi verzió szám kiírása és a látványosabb dolgok, de eddig már nem jut el), akkor már csak azt tudom tenni, hogy elviszem egy helyre ahol tisztességgel kezelik az elektronikai hulladékot és elmorzsolok egy könycseppet a sok szép együtt töltött km és év emlékére vagy lehet még valamit megpróbálni "vesztenivalóm úgysincs" alapon?

 

 

Köszönöm!

Vgyuri Creative Commons License 2013.06.07 0 0 28057

Ugyanezt kellene csinálni hálózati töltővel is, annak a csatlakozójában sincsenek adatvezetékek, amiknek a jelzése alapján áll át adatmódra.

Előzmény: cs_geza (28055)
cs_geza Creative Commons License 2013.06.07 0 0 28056

/tartóról

Előzmény: cs_geza (28055)
cs_geza Creative Commons License 2013.06.07 0 0 28055

nekem szivargyújtóról/ csak tölt, PC-ről pedig automatikusan tölt+adatmódba kapcsol. Sztem így kell működnie.

Előzmény: Vgyuri (28054)
Vgyuri Creative Commons License 2013.06.07 0 0 28054

Ez a dolog nekem is bejött, de végül megoldódott valahogy, csak már nem emlékszem, hogy. A haver masináján tanultam ki a dolgot, de annak jó volt az akkuja.

 

Az biztos, hogy nem normális ez, mert akkor lehetetlen lenne autóban szivargyújtóból használni. Azt hiszem, nem mindegy, hogy előbb dugod be és azután kapcsolod be, vagy fordítva.

Előzmény: WriE01 (28052)
WriE01 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 28053

Upsz, lehet ez meg is oldja a gondomat...

Előzmény: Vgyuri (28051)
WriE01 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 28052

Köszönöm, így már értem. Regisztráltam magam, csak elvesztem a letöltésekben :)

 

Még egy kérdés:

-vacak a készülék aksija, és a hozzá adott kábelt nem kaptam meg, csak magát a készüléket. Így kivettem a fiokból egy kábelt, és összekötöttem a pc-vel, hogy ne az aksiról vegye a tápot. Viszont ilyenkor minden esetbe bejön egy kép, ami a számítógépes adatkapcsolatot hivatott jelezni (szerintem) és ebből nem tudok kilépni. Így viszont nem tudom elindítani a programokat. Ha lehúzom az usb-ről, akkor meg kikapcsol.

Ha sikerül összehozni egy korrekt navigációs programot, akkor vennék bele akku-t, egyébként meg lehet jobban járok egy új készülékkel, amihez adnak szoftvert. Na de a kérdés lényege: hogy tudom rávenni a készüléket, hogy usb-ről táplálva ne jöjjön ba a kapcsolati ábra.

 

Ezeket próbáltam eddig:

-sima usb kábel

-elvileg próbáltam egy olyan usb-t is, ami a waytek készüléket csak töltni, de adatkapcsolatot nem csinál

-usb kábel 230V-os adapterbe dugva

-szivargyújtós kábel (szintén a waytek-hez kapott)

minden esetben bejön az ábra.

 

 

Előzmény: Vgyuri (28051)
Vgyuri Creative Commons License 2013.06.06 0 0 28051

Ez ugyanonnan egy másik megoldás, Aki ezt csinálta, maga is a Stopwatch nicknevet használja, bár maga a technika túlnyúlik rajta. A lényeg az, hogy valaki kiderítette, hogy milyen nevű exe-fájlt keres a kártyán a Mio, mielőtt a belső ROM-banlevő eredeti menűre rátérne.

 

De a lényeg, először regisztrálnod kell magad itt.

Előzmény: Vgyuri (28050)
Vgyuri Creative Commons License 2013.06.06 0 0 28050

Ott vannak a letölthető csomagok, köztük az enyém is. (Előbb regisztrálni kell.)

 

A Stopwatch egy technika, amelyik a PNA bootolása közben eltereli a folyamatot a kütyübe épített folyamatról a kártyán felépített menetre, ami jelen esetben maga is egy nagy találmány, a Systeminformation nevű maszek menü, amit mindenki a saját szája íze szerint módosíthat.

 

Előzmény: WriE01 (28049)
WriE01 Creative Commons License 2013.06.05 0 0 28049

Melyik ez a stopwatch? Nem találom.

Előzmény: Vgyuri (28048)
Vgyuri Creative Commons License 2013.05.30 0 0 28048

iGO-t is fel lehet, legfeljebb jogilag vitatható, nem teljesen jogpiszkos, mert a Mio sorsára hagyta ezeket a gépeket az elvárható térképszolgáltatási idő alatt. A Stopwatch féle unlockos megoldások megnyitjá a gépet a más cégektől származó szoftverek számára.

 

Hogy azokat honnan szerzed, az már más kérdés. Az iGO8-nak elvileg nincs PNA-ra szánt változata. A Sygicnek van.

Előzmény: WriE01 (28046)
Vgyuri Creative Commons License 2013.05.30 0 0 28047

Maga a csatlakozó szabványos miniUSB. (Legalábbis a haver 520-asáé az volt.) Ha a töltő jól adja le a feszültséget, nem lehet baj. Még kevésbé, ha egy PC-be dugott USB-->MiniUSB  kábellel töltöd.

Előzmény: davnc (28045)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!