Keresés

Részletes keresés

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2023.03.19 0 0 21522

Álmom Jobbágyi objektum, bejutási esély:0

Ridley4Lev Creative Commons License 2023.03.19 0 0 21521

Az volt

Robbanóanyag és vegyvédelmi raktár volt

Itt is voltam. 

Az épületek szépen felújítva. Hátul a raktár épületek elhagyatva, kettőben anno az erdészet hordta be a kivágott fát. 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (21518)
Ridley4Lev Creative Commons License 2023.03.19 0 0 21520

Maga az "ojjektum" aminek épült nem aktív, de karban van tartva, rendszeresen járnak be ellenőrizni. 

Fotózni engedtek de papírt írtam alá, hogy nem publikálom. 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (21519)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2023.03.19 0 0 21519

Nincs róla kép, mert aktiv, nem lehett fotózni biztos.

Előzmény: Ridley4Lev (21517)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2023.03.19 0 1 21518

Véletlenül találtam rá, Püspökszilágy aktiv lőteret figyeltem, közbe ezt talaltám, szerintem honvédségi lehet(ett):Fenyvespark szálló és rendezvényközpont

Ridley4Lev Creative Commons License 2023.03.19 0 0 21517

Itt voltam 4 éve bent, két szintes az "ojjektum". A többi ma is működik mint Oktató Központ. 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (21516)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2023.03.19 0 0 21516

Tök minden hová rakják ezeket a pv objektumokat, a az antenna mindig ugyanaz.Itt van egy eldugott pv is, Isaszeg mellett.

Előzmény: charlie21 (21511)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2023.03.19 0 0 21515

Nagyon jó áttekintés, hihetetlen mennyi rádióközpont kelljen  az országos lefedettséghez, és akkor még a a troposzféra állomások is mentek, 930000 km2 re vetitve elég sok átjátszóállomás is volt.

Előzmény: Törölt nick (21508)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2023.03.19 0 0 21514

Köszönöm a választ!

Előzmény: radar-nyh (21510)
HG5villanyosember Creative Commons License 2023.03.19 0 0 21513

sziasztok, 

Valaki ismer vagy esetleg van bővebb listája olyan volt szovjet laktanyákról, lakótelepekről, lőszerraktárakról, mint pl a Szentkirály-Szellemváros, Hajmáskér, Császár, Börgönd, stb?

 Nagyon érdekelnek, de persze amelyik ma is szigorúan elzárt és őrzött, az off (KisMoszkva). 

megköszönném az infót

HG5villanyosember Creative Commons License 2023.03.19 0 0 21512

Saskarom, hogy tudok kapcsolatba lépni veled? kösz

Előzmény: Saskarom34 (3327)
charlie21 Creative Commons License 2023.03.18 0 3 21511

 

Na ez ez egy saját hülyeség, nembiztos hogy van valóság alapja. Sose jártam benne, de egy polgári védelmi térkép jelöl ide egy EÜ raktárat.Tehát a róka hegyre egy EÜ raktárat. Szóval az antenna miatt ez az. Van föld alatti rész, meg ami kell. Ne haragudjatok de semmi infóm nincs a helyről, Csepelen egy vak térképen láttam, én erre tippelek.

radar-nyh Creative Commons License 2023.03.18 0 1 21510

Ez mind így igaz, a háromszögelés kivételével. A mérést sok (több mint kettő) torony végzi, fázis összehasonlításssal, digitálisan. A kívánt jelet, szinte a semmiből is elő veszik. A mérés menete (technikája) a weblapon megtalálható, akit érdekel. A tornyok elhelyezése (telepítése) ugyanitt megtalálható.

Előzmény: atika001 (21509)
atika001 Creative Commons License 2023.03.18 0 0 21509

NMHH automata, távvezérelt mérőállomás. Ezekkel mérik be a zavarokat, illetve az illegális rádióadásokat, háromszögeléssel, másodpercek alatt, majd a pontos helymeghatározáshoz küldik a mérőautót, és a kézi bemérőt. Hármashegy, Kaposvár, stb...

Előzmény: VoltKatona(Lee) (21462)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.16 0 1 21508

"Itt volt Orfeusz rendszer kielemezve."
Az Orfeusz elodje volt a Levendula es a LABE. Leszerelesem elott par honappal kiserleteztek vele, pontosabban az URH hatotavolsagat, terjedeset vizsgaltuk nalunk is R 107 -es radiokkal.
- - -
"Ez a levendula es LABE mit jelent mi volt ez , mert ez smet uj itt a topicon."
Itt van reszletesen leirva pdf formatumban, el lehet olvasni:
https://www.puskashirbaje.hu/pdf/ATKH_fejlesztese_I_resz.pdf
Ezek a fejezetek foglalkoznak vele:
1.3. A rövidhullámú rádió hálózat - (Levendula hirhalo)
1.6. Rövidhullámú rádióriasztási hálózat (LABE hálózat)

Előzmény: VoltKatona(Lee) (21506)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2023.03.16 0 0 21507

Akkor csak jol emlekeztem.

Előzmény: Ridley4Lev (21498)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2023.03.16 0 0 21506

Itt volt Orfeusz rendszer kielemezve.Ez a levendula es LABE mit jelent mi volt ez , mert ez smet uj itt a topicon.

Előzmény: Törölt nick (21505)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.15 0 0 21505

"A Magyar Honvédség állandó távközlési hálózatának
fejlesztése 2001-ig"
1.3. A rövidhullámú rádió hálózat - (Levendula hirhalo)
1.6. Rövidhullámú rádióriasztási hálózat (LABE hálózat)
- - -
Errol sokat tudnek meselni, sorkatona koromban 2 evig voltam Levendula es Labe radiotavirasz, ebbol 2X8 honapig allomasparancsnok - honved rendfokozatban. :) Idealis beosztas volt olyannak, aki szeret olvasni, szereti a zenet, a nyugalmat, a maganyt, a hadsereg korlatain beluli relativ szabadsagot, fuggetlenseget, stb.
A mi alakulatunknal - egy alfoldi onallo muszaki kikepzo zlj. - 2X12 oras szolgalat volt a LABE, du 2-kor es hajnal 2-kor volt a valtas. Az allomas egy kis helysegben, a parancsnoki epulet elso emeleten volt, szemben az UTI-vel. Egyik oldalan volt benn egy iroasztal, par szekkel, telefonnal, egy irodai szekreny benne a keszulekek harcaszat technikai adatai, kapcsolasi rajzai, par nyomtatvany, iroeszkozok, alapveto szerszamok, potalkatreszek, konzervek, friss kenyer, zsir, kenyerpirito, par uveg asvanyviz, ujsagok, konyvek, stb. A masik oldalon hosszu asztalokon egy R 40-es ado keszulek es 3 db allandoan bekapcsolt allapotban levo R 4-es Tesla gyartmanyu rovidhullamu vevokeszulek volt (1 a Levendulahoz, 2 a LABE-hoz) fejhallgatokkal, kulso hangszorokkal. Az asztal alatt volt az ado tapegysege es a vevok akkumlatorai. Az iroda alatti kertben egy un. kutyaolban volt egy aramfejleszto generator, ha jol emlekszem 2 kW teljesitmenyu a szukseges kabelekkel, lakattal lezart uzemanyag kannakkal Az epulet lapos tetejen pedig volt telepitve 4 db kihangolt huzalantenna. A LABE jele olyan erovel jott, hogy szinte zengett tole az epulet. Naponta ketszer kellet hangolni, reggel 7-kor 2940 kHz-re, este pedig 4100 kHz-re mindket R 4-es vevot es a hangolas eredmenyet telefonon kellett jelenteni a hadosztaly hirado ugyeletesenek. Levendula csak ritkan volt, valtozo idopontokban, altalaban het 3-4 alkalommal, 2-3 oranal soha sem tartott tovabb. A harmadik R 4-est csak akkor hasznaltuk, a tobbi idoben azon hallgattuk a Szabad Europa magyar es roman zenei musorait, a Luxemburgot, az ujvideki radiot, stb. - legtobbszor fejhallgatoval - a radioallomas ablakaban ulve, cigarettazva, olvasgatva. :)
- - -
Regi szep idok! :)
(Hogy szakadt volna az anyjaba az, aki a 2 eves sorkatonai szolgalatot kitalta! 3 honap boven eleg lett volna, az is 2 reszletben. :)

Előzmény: Ridley4Lev (21502)
postás91 Creative Commons License 2023.03.14 0 1 21504

Szia,

 

"azért azt megírhatnád ,hol van az a Dzsakudzi amiben aludtatok anno"

 

valahol a pirossal karikázott részen.

Előzmény: adamzolt (21495)
schlumberger Creative Commons License 2023.03.14 0 0 21503

Köszönöm!

Előzmény: Ridley4Lev (21502)
Ridley4Lev Creative Commons License 2023.03.14 0 1 21502

"A Magyar Honvédség állandó távközlési hálózatának fejlesztése 2001-ig"

Előzmény: schlumberger (21500)
charlie21 Creative Commons License 2023.03.14 0 1 21501

ha már arra jártam megnéztem a maradványait, lesz még arról is írás

Előzmény: VoltKatona(Lee) (21497)
schlumberger Creative Commons License 2023.03.13 0 0 21500

Lev, miből van ez az idézet?

Előzmény: Ridley4Lev (21499)
Ridley4Lev Creative Commons License 2023.03.13 0 2 21499

"Békeidőben is működő MH tulajdonban lévő mikrohullámú irány négy nyomvonalon működött csupán, ahova a posta nem tudott kábeles összeköttetést létesíteni. A HM-II. HK – Gugger hegy vevőközpont, HM-II. HK – Csillag hegy adóközpont, HM-II- – Dobogókő és a Keszthely laktanya – Görbe tető közötti viszonylatokban DM-30/8000 és DM-30/400 típusú, BRG gyártmányú deltamodulált berendezéseket telepítettek 1967-1970. között az égetően fontos összeköttetések létesítésére. Gugger-Csillag hegy között volt ugyan egy 14x4 DM kábel, ami vélhetően még az ’50-es években épült, de nagyon rossz állapotban volt, javításáról a posta nem gondoskodott. A mikrohullámú irányokon a híradó szakmai összeköttetések és szolgálati távbeszélő csatornák működtek, többek között az MN Központi Harcálláspontról a rövidhullámú riasztási adó távvezérlése, Gugger hegyről a csillaghegyi adók távvezérlése a HM-II. HK-n keresztül, valamint a meteorológiai tájékoztató rádióadó vezérlése működött."

Előzmény: VoltKatona(Lee) (21497)
Ridley4Lev Creative Commons License 2023.03.13 0 1 21498

Az MH Főhírközpont, adóközpontja volt, a mai Üröm, Cinege utcai részen. 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (21497)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2023.03.13 0 0 21497

Vmi rádióállomás is volt ott fennt anno, ha jól emlékszem.

Előzmény: charlie21 (21496)
charlie21 Creative Commons License 2023.03.12 0 4 21496

 

Kihasználtam a szép napos időt, irány a Róka hegy. Aki volt már fent tudja hogy iszonyat meredek. Annyira hogy gyalogoltam ,biciklinek semmi értelme.Emlékszem a 70 es években a skodánk nem ment fel. Szóval a Rókahegyi kőfejtő, jelenleg természetvédelmi terület, 100 ember, mint a váci utca :-( , ember zsivaj, gyerekként nem erre emlékszem. A katonai vonatkozás, itt települt egy közepes légvédelmi üteg, talán egészen az 50 es évek végéig, nem tudom, de egy térkép jelöli. A kilátás pazar, a legtetején van egy kis beton "bunker " de szerintem csak lőszer fülke, de van aki szerint a robbantásoknál használták védelemre. Ennek ellent mond hogy innen úgy 500 méterre is volt egy, meg megint úgy 500 méterre megint egy. Sajnos ezeket nem találtam. Az első képen a lerácsozott mesterséges "barlang" régen nyitva volt, ha a legendák igazak akkor nagyapám itt vészelte át a bombázásokat a második VH ban. 

adamzolt Creative Commons License 2023.03.11 0 0 21495

Szia!

 

Kékacél:

Kb.1985 nyár este 8óra tájt,isszuk a kólát bent ,kint autók lassítanak a sorompó előtt.Egy katonai megáll a kocsmával 1vonalban.Menjünk már ki nézzük meg-így mi-attól az autótól vissza Szentistván irányába vagy 500m hosszú katonai konvoj.Volt lérakos lévén azt mondom,hogy a ZIL 165 hordozó eszközön Nyeva rövidhatótávolságú rakéták leponyvázva.És a hozzátartozó "I" és "V" százados haditechnika is.Na most ehhez indítóállvány is kellet viszont az nem rémlik és KRAZ sem.Szóval ellentmondásos.Később olvastam,hogy a Mig21 egyik tulajdosága,hogy szétszedve közúton is szállítható.Ha ehhez még hozzáfűzöm,hogy nagyon sokat fociztunk a Hóvirág utcában esténként kb 10óráig és tudtuk,hogy mikor van tele az állóhely gépekkel akkor erre az egészre ill, hogy hogyan tűnt el az a sok gép éjszakai felszállás nélkül egyik napról a másikra sztem ez a magyarázat.

Reptér bejárás:

olyan embert aki hiteles dolgokat tud kb. 5öt ismerek-és szívesen el is mondja-a dolog hivatalossá tétele a gáz.Képviselői kihallgatásra beadtam kb 2hónapja egy kérelmet a laktanya megtekintésével kapcsolatban hatod magammal eddig válasz nélkül.Az önkormányzatot a K telep lebontása óta zaklatom folyamatosan ,olyan témákkal mint a környéken még mindig élő szemtanúk felkutatása akik résztvettek az építésben,a volt parancsnok-helyettes úr "összehozása" a jelenlegi tulajjal és ehhez még a vasúti kiszolgálás témakörét is hozzá tehetjük.Nyárádon egy forgalmista látott és irányított sok állománycserét de a MÁV jelenlegi központi szabályozása miatt és mert kb 5év múlva nyugdíjba megy nem mert hivatalosan nyilatkozni.

 

UI:azért azt megírhatnád ,hol van az a Dzsakudzi amiben aludtatok anno.

 

Adamzol.

Előzmény: postás91 (21491)
Ridley4Lev Creative Commons License 2023.03.10 0 1 21494

"Tudtunk egy római vadászkastély létezéséről, valahol a (Pfoákke) papföldek helyén. A nyomokra valóban 1961-ben bukkantunk, mikor a 3. számú térképmelléklet 66. sz. pontján az épülő Tsz. major vízvezeték árkát ásták."

 

https://www.sulinet.hu/oroksegtar/data/magyarorszagi_nemzetisegek/nemetek/koszegfalva_tortenete_es_nepszokasai/pages/002_koszegfalva_foldrajzi_helyzete_es_tortenelmi_kialakulasa.htm

Előzmény: VoltKatona(Lee) (21492)
Ridley4Lev Creative Commons License 2023.03.10 0 1 21493
Előzmény: VoltKatona(Lee) (21492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!