Keresés

Részletes keresés

Cleócska Creative Commons License 2011.02.09 0 0 26663

Szia!

Bár sajna az én válaszommal nem leszel előrébb, de én nem hallottam a készítmény váltogatás szükségességéről (de ez nem mérvadó!). Bár váltottam már én is többször, de ennek leginkább az volt az oka, hogy az én kutyusom kiismerte magát rajtuk és nem tudtam már kicselezni a bevételénél. Minőségre viszont már látok különbséget, szerintem minnél "szagosabb" (és sajna drágább) annál jobb. Kíváncsi vagyok az általad felvetettre én is, remélem írnak rá a profik is.

 

Apropó Profik! Kedves Leoland! Én bevallom őszíntén, nem tudom mi az a genetikai szűrés, amit írtál Floydról. Viszont szívesen olvasnék róla. 

 

Üdv Mindenkinek! 

Előzmény: T.soprano (26659)
leoland Creative Commons License 2011.02.09 0 0 26662

Meg szeretném osztani veletek a hírt!

 

Marcali-szépe Floyd gazdiai, Andris és Petra,( tudtommal Magyarországon elsőként)elvégeztették Floyd LPN1 genetikai tesztjét és örömmel tudatom Veletek, hogy a teszt eredménye LPN1 N/N free, azaz negatív!!!

Gratulálunk!

 

Reméljük Floyd eredményét számtalan Magyarországon élő leonbergi eredmény fogja követni!

Floydi Creative Commons License 2011.02.07 0 0 26661

Jaja! Tényleg jókora szél volt, az alakította olyanra a farkát! Nyomkövetésnél el is vitte oldalra a szagot és így kicsit a kutyát is, de szerencsére mindig vissza talált a nyomra.

Előzmény: Snapszli (26660)
Snapszli Creative Commons License 2011.02.07 0 0 26660

És szél? Az nem volt, mert mintha... ( a 2.-3. képen... vagy az csak a "menetszél" ami így kifésülte Floyd farkát?)  :o)

Hát ja, hamar tocsogós lett minden. Hogy nekünk embereknek semmi nem elég jó! De azért nagyon élvezzük mi is ezt az előtavaszt itt a Mecsek déli lejtőin. Bárcsak már maradna is itt a jóidő!

Előzmény: Floydi (26658)
T.soprano Creative Commons License 2011.02.07 0 0 26659

Sziasztok!! Érdeklődni szeretnék Tőletek,hogy nagytestű kölyökkutyáknak melyik fajta zöldkagylókivonat lenne a legmegfelelőbb? Semmi baj nincs vele , csak szimplán táplálékkiegészítőnek adnám neki a gyors növekedés miatt!!! sok mindent hallani ,h melyik a jobb ,és azt is hallottam h nem mind1 milyen korba van a kutya, mert pár hónaponként másfajtát javasolt nekik adni az emésztésük miatt /hogy dolgozzák fel azt/!Gondolok itt pl: 3-5hónapos kor,5-8hónapos stb...!Igazából  engem a  3 hónapos kortól érdekelne a dolog!! köszönöm a  segítséget és bocs ,ha hülyeséget kérdeztem!

Floydi Creative Commons License 2011.02.07 0 0 26658

Gyönyörű napsütés + sár és víz:

 

 

 

 

 

 

Kis Alfi Creative Commons License 2011.02.05 0 0 26657

Köszönet érte!!!! :-))

Előzmény: Floydi (26656)
Floydi Creative Commons License 2011.02.05 0 0 26656

Snapszliék javaslatára felteszem ide is a tavaly nyári videót. Egy kis zöld a nagy hideg szürkeségbe...

Kutyák 0:40-től.

 

Snapszli Creative Commons License 2011.02.04 0 0 26655

Mintha megérezték volna a kutyáim, mi a téma a topicon: épp ma délután vettek revansot egy rendszeresen önsétáltató szemtelen, pofátlan környékbeli "dögön". (Bocsi.) Épp sógorom állt ki az automata nagykapun és pechjére arra jött ez a csavargó. A mi kutyáink, élen a kis házsártossal usgyí ki a kapun, fél utcahosszat kergették majd a leo kissé megcibálta őkelmét. Tudom, igazából a gazdái tehetnek róla, de ha ti már láttatok igazi rafinált, pofátlan, szemtelen, sunyi kutyát, hát ez az. Hogy sokszor mit művelt akár éjjelente is a környék kutyáival és felvert gazdijaival! Komolyan mondom, az emberben hamar fölment a pumpa. Aztán a kutya gazdái megunták az örökös célozgatást, reklamációt és egy ideje nem csavargott, megoldották. Most előkerült valahogy és nem volt szerencséje. Tudom, ronda vagyok, de kicsit elégtételnek érzem a történteket. Baja természetesen nem lett, talán kissé meijedt, de ez nem baj. :o)

Snapszli Creative Commons License 2011.02.04 0 0 26654

Jéééé! Csak nem nálatok is ugyanaz a főfő? Egyébként volt ez még cifrább is, mert ez a biz. polgi-németjuci egyszer az én egyik ovisomat harapta meg egy játszótér fűzfa-labirintusában. Nem tudom, hogy volt-e a dolognak következménye. Mármint jogi. De hát ti is tudjátok, széllel szembe nem lehet... Nektek mondjam? :o) Sajna a mi jegyzőnk meg nem egy karakán ember. Ha már a szélnél tartunk, ő is olyan mint az a bizonyos nyárfalevél. (Arra fordul, amerre fújják.) Még sokminden nem úgy műkszik ebben az országban, ahogy kellene.

Előzmény: Kis Alfi (26648)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.02.04 0 0 26653

Mondjuk nem biztos, hogy az eljárás eredményével egyetértünk...

Előzmény: Kis Alfi (26652)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.02.04 0 0 26652

Hát ez az....:-)))

 

Egyébként, ha nem jár el megfelelően 1 ügyben, fel lehet jelenteni a felettes szervnél. (általában elég csak beigérni)

Előzmény: UJOKA (26649)
Beubabu Creative Commons License 2011.02.04 0 0 26651

Persze azért nálunk is vannak jó emberek és rengeteg pozitív visszajelzést is kapunk, de sajna az idiótákból is van jónéhány... igyekszem meg sem hallani őket, de sajnos nem mindig sikerül. Legtöbbször velük is próbálok türelmes lenni és elmagyarázni, hogy attól, hogy kicsit nagyobb az átlagnál még nem kiskutyát eszik :-) Volt olyan is aki majd' elájult a gyönyörűségtől, amikor Démon lefeküdt, hogy a kiskutyával játszon - hogy nem is gondolta volna... :-D

Előzmény: Floydi (26640)
Beubabu Creative Commons License 2011.02.04 0 0 26650

Az már a "selejt bosszúja" kategória :-)))

Előzmény: UJOKA (26649)
UJOKA Creative Commons License 2011.02.04 0 0 26649

Mi a teendő, ha a jegyző kutyája is önsétáltató?  :)

Előzmény: Kis Alfi (26648)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.02.04 0 0 26648

A polgi "önsétáltató németjucija" nálunk is valós probléma, és akkor mit várjunk másoktól... :-)

Egyébként, a jegyzőnek hivatalból kötelessége eljárni az önsétáltató kutyág gazdái ellen, ugyanis az "állatot nem hagyhatod sorsára", márpedig egyedül az úttesten, balesetet okozhat, és szenvedhet. Ez a gazda felelőssége, eljárni az ügyben pedig a jegyző kötelessége, lakossági beelentés (akár névtelen is) után. Ha a jegyző nem tudja, hivatkozni kell az állatvédelmi törvényre....

Előzmény: Snapszli (26646)
Leo-Bronzi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26647

Nálunk kapok hideget és meleget is :-)

Többnyire azért inkább csodálatot vívunk ki magunknak,

de amikor azt látom, hogy messziről meglátja és megy át a másik oldalra, pedig

rendesen láb mellett közledik Bronzi, akkor ...

bár olyan is volt, hogy -nézd már medvét sétáltat  :-)

de aranyos kicsi kutya  :-)

viszont a szájkosár arra is jó, hogy elbártortalanítsa a nagyon tolakodókat :-)

én nem engedem mindenkinek megsimogatni - önös érdekből, ne bízzon mindenkiben,

bár tudom, hogy megvan az ösztöne, sőt valószínű jobb mint az enyém...

Azt viszont élvezem, amikor : ugye leonbergi?

Röviden ennyi...

 

Előzmény: Floydi (26640)
Snapszli Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26646

Mit nem mondasz!? Nekem természetesnek tűnt, hogy az általánosnak elfogadott adatbázis szükséges a regisztráláshoz/megkereséshez. Anélkül fabatkát sem ér, illetve nem sokat. Az általam említett település sztem nem saját regisztrálással működött, mert anno mikor hírt adott róla az újság, szenzációként egy jó messzire elkóborolt (ha jól emlékszem, de nem bizti: Kaposvár volt talán) kutya került haza az azonosító segítségével, amit e rendelet miatt ültettek be az állatba. Hozzáteszem zárójelben, hogy ez a település korántsem szegények-lakta városka, nekik mások a lehetőségeik ezáltal. Persze nagyon sok múlik a vezetésen.

Megmondom őszintén, felénk nem az elveszett, inkább az elszökött (elszökhetett, vagy simán "megsétáltatja magát" csatangoló kutyák bosszantanak, akik az én zárt kerítésen belül tartott kutyáimat hergelik...stb. Az önkormányzat nem tud/tesz ellenük konkrétan semmit. Pláne ha a csatangolók között a polgármester tulajdona is rendszeresen ott van/volt.

Előzmény: Kis Alfi (26645)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26645

2 varázsszó: regisztrált-chip, ivartalanítás.... :-) nagyban megoldaná a helyzetet, ahogy írod is.

Nos, ha "csak Neki, és csak ma" akció keretén belül kapták baráti alapon a chipbeültetést, akkor benne van az árban a regizés is, és már most lel lehet ellenőrizni... :-))))

Az önkrmikkal kapcsolatban: sok esetben külön regisztrációs rendszert hoznak létre, és rémálom, mert a kutyusok nem ismerik a "közighatárt" és képesek máshol eltünni, meg felbukkanni, oszt szegény állatmentők kereshetik a több száz adatbázis között, hogy melyikben is lehet a drága eb... Tehát az is úgy áldás igazán, ha a petvetdatában regiztetik a beadó dokival.

Előzmény: Snapszli (26644)
Snapszli Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26644

Köszi!

Hááát, kíváncsi vagyok. Majd alkalomadtán ellenőrzöm a dolgot. Nekem is gyanús volt, bár azt említette, h csak nekik volt ennyi (jóban vannak a dokival), a szomszéd már aztszem 4500-at perkált érte.

Jó dolog lenne ha minden kutya rendelkezne ilyen azonosítóval. Nem csak a kóborlások, de a kötelező oltások alkalmával is könnyebben ellenőrizhető lenne. Ennél már csak az lenne a jobb, ha a nemkívánatos szaporodás is megoldható lenne minden (na jó, inkább magas százalékban, ne legyünk már telhetetlenek)esetben. Máris jócskán csökkenne az időszakonkénti, sokszor "falkában" történő csatangolás városszerte. Csak az tartson kutyát aki a megfelelő körülményeket is tudja biztosítani neki. Persze tudom, ez jócskán utópia, mikor ez még a gyerekvállalás terén is probléma.

Pl a közelünkben levő városban, Kozármislenyben az önkormányzat kötelezővé tette a chip beültetést minden tulajdonosnak (a kutyájába :o), persze valamilyen kedvezménnyel, úgy tudom, de ez követendő példa lehetne máshol is. Nem folytatom, bocsi, csak kicsit álmodoztam.

Előzmény: Kis Alfi (26642)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26643

csip=chip...

Bocsi, pont én írom el...:-)))

Előzmény: Kis Alfi (26642)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26642

Sziasztok Mindenkinek!

 

Snapszli, valószínű, nincs regisztrálva, hacsak nem akciós csipbeültetés volt a környéken. A chip ára: 800-1000Ft, de kb 2000Ft körül számolnak vele a dokik, a regisztrációért: 1500Ft körüli összeget számolnak az orvosok általában, a beültetésért is elkérik az 1000Ft körüli összeget. Orvosonként változik az elkért összeg, de min. 4500Ft a regisztrálással együtt, és felmegy egyes helyen 8-10.000Ft-ig. Mi (a PBK-ások) 2.000Ft-os regisztrált chipakciót tudtunk összehozni már 2x is a solymári önkormányzat, és állatorvosok segítségével. Általában az állatvédők akciói 2.500-3.500Ft os költségeket rónak a kutyatulajdonosokra... :-)

Mindenképp ellenőrizzátek a már említett petvetdatában, és amennyiben nincs regisztrálva, bármelyik állatorvosnál megtehetitek ezt 1500Ft körüli áron.

Előzmény: Snapszli (26626)
Snapszli Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26641

A mienkét 2009 nyarán (még alig múlt 1 éves akkor) egyszerűen csak így reagálták le egy tóparti séta során: "de szép nagy borjúúúúú!". Nem vitatkoztunk. :o)

Floydi Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26640

Nálatok félnek? Én legtöbbször pozitív hozzáállást tapasztalok, nomeg megdöbbenést és csodálatot. :) A félelem viszonylag ritka - bár mint az előbb írtam, előfordul -, kifejezetten ellenséges megnyílvánulásra meg most hirtelen nem is emlékszem.

Előzmény: Leo-Bronzi (26636)
Floydi Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26639

Engem nem érdekel, én hízlalom. Akkor 54 kg volt, most 63 kg.  Szerintem most elég jól néz ki. Attól nem félek, hogy elhízik, mert mozog eleget. Ma is több, mint egy órán és 4 km-en keresztül ölték egymást egy bernáthegyi kislánnyal, majd miután tőlük elbúcsúztunk, összefutottunk egy border collie-val akivel még egy darabig rohangáltak. Itthon úgy eldőlt, mint egy darab fa.

Előzmény: Beubabu (26633)
Beubabu Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26638

Azért is írtam, hopgy biztos csak az utazás miatt :-) Igen tudom, hogy viszonyulnak az emberek a nagy kuttyokhoz :-( Némelyik már messziről üvölt, hogy azonnal fogjam meg a rohadt kaukázusimat/bernáthegyimet... persze ők véletlenül sem fogkják meg a kis vakarcs-morgó-vicsorgó kis szmötyijüket... Elnézést a kiskutyásoktól, illetve tudom, hogy itt normális emberek vannak és úgysem veszik magukra :-)))

Előzmény: Leo-Bronzi (26636)
Beubabu Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26637

Szia Andi!

Köszi, azt hiszem kipróbáljuk :-) Gyümit nem nagyon kap, illetve néha egy-egy gerezd narancsot. A napi egy nyers sárgarépa viszont soha nem marad ki - egyszerűen imádja :-))

Előzmény: UJOKA (26634)
Leo-Bronzi Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26636

Sajnos nem szórakozásból teszem rá, hanem mert kötelező!!!

És a nagy kutyáktól félnek az emberek.

Némelyik rosszul van, ha meglát egy ekkora kutyát és optikailag

még nagyobbnak tűnik mellettem - én 150 cm vagyok :-)

 

Hát ez van, sajnos...:-(

 

 

 

Floydi Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26635

Nem nagy dolog, onnan tudom, hogy tavaly a pécsi CACIB előtti héten náluk nyaraltunk és sokat beszélgettünk. Beubabu jót talált, de van magyar honlap is: http://ponlap.hu/

Lengyel alföldi juhászkutya = Polski Owczarek Nizinny  = PON

 

Amúgy Floydnak is van szájkosara. Idiótaság, de ha nincs rajta, akkor könnyen lehet, hogy a hatóságnak kell magyarázkodnunk. Igaz, hogy az ebrendeletben a leonbergi nem szerepel, tehát nekünk lenne igazunk, de akkor is kínos magyarázkodni. Akkor szoktuk feltenni rá, ha bent a városban nagy tömegben mászkálunk, például borfesztivál, karácsonyi vásár, stb. A borfesztiválról majdnem kiküldött minket a "szekuriti", mondván, hogy "szájkosár nélkül nem lehet...". Közöltem vele, hogy egyrészt lehet, másrészt meg van rajta szájkosár. Nem látta a sötétben, mert a fekete pofáján egy fekete szövet "szájkosár" volt. De ez a szövet izé nem vát be, mert még lihegni sem tud benne szegény kutya, ráadásul nagyon utálta. Mostmár van neki fém, abban tud lihegni és egész jól tűri. Viszont szerintem a fém szájkosárban egy leonbergi veszélyesebb, mint szájkosár nélkül, ugyanis akaratlanul is nagyot tud vele ütni. Azokra persze nem szólnak rá, akiknek kisebb méretű, kutyájuk van, de az ebrendelet szájkosár viselésére kötelezné. Amúgy az emberek részéről kétféle reakció van: "De szép nagy szelíd macikutya, miért van rajta szájkosár? Meg szabad símogatni?" vagy "Vigyázz, szájkosár van rajta, harap!!!" Szájkosárral viszont a securitysek is odajönnek beszélgetni és símogatni. :)

Előzmény: leoland (26632)
UJOKA Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26634

:) szióka! Mi light tápot veszünk és abból is kevesebbet adunk az előirányzottnál. De ha nem is csökkented a mennyiséget, mivel alacsonyabb a kalória tartalma, úgy is fogyni fog!

Majdnem minden tápnak van light verzója (Royal, Happy dog, stb.)

Mellé kiegészítésnek nyers zöldség, nem édes gyümölcs egy ideig.

 

 

Előzmény: Beubabu (26633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!