Keresés

Részletes keresés

tommy smith Creative Commons License 2005.01.17 0 0 198

Üdv!

 

Létezik a játékhoz olyan kiegészítő ami magyar EC/IC kicsikat tartalmaz?

at3sz Creative Commons License 2005.01.11 0 0 197
Stadionok metróállomás :)
Blöky Creative Commons License 2005.01.08 0 0 196

Erre a kérdésre közönséges földi halandó aligha tud még csak hozzávetöleges választ is adni, ezért legjobb, ha a kérdést, de mégginkább, hogy milyen gondot okoz, közvetlenül J.Bochmannak továbbítod.

Ettöl persze kész verzió még nem lesz (ha mások sem jeleztek belsö hibát, akkor esetleg igen), de várható, hogy letölthetö lesz egy módosított idökorlátú, vagy akár idökorlát nélküli verzió...

 

BÚÉK!

Előzmény: zany (193)
zany Creative Commons License 2005.01.07 0 0 195
Hellóka! A zoom2 az, hogy egyes járműveknél kétszeres részletességű grafikát mutat a 2:1-es nagyításban (ugyanúgy, ahogy ebben a nézetben a beta4 kavicságya is "zoom2"-es lett, tehát kétszer részletesebb közelnézetből). Minden járműnek lehet szerkeszteni a zoom2 nézetét úgy, hogy legalább egyszer felhasználod a járművet a pályádon, megnyitod a carlist-et és ott van a beépített zoom2 editor. Olyat is lehet szerkeszteni vele, hogy a kocsik függőleges helyzetben (észak-dél irányú szakaszon) fedjék egymást és ne lássad mindegyiknek a harmónikáját. Mindazonáltal én inkább megmaradok az 1:1-es nézetnél és a sima zoom1-es részletességnél, mert próbálkoztam a zoom2 editorral, de nagyon nem jön be. Bonyolult, nem ergonomikus, és pl. a színskála a Windows normál színskáláját alkalmazza, nem pedig a caredi-ben és a GE 1.0 beta2-ben használatos 64 színű palettát alkalmazza. Így aztán nekem kicsit nehezemre esik a színekkel játszadozni. Szóval szerintem a zoom2 szép látványt nyújt annak, aki a Bahn grafikájában akar gyönyörködni, de mint tudjuk, ez a progi nem éppen erről híres, nem is erre készült. De Bochmann bácsinak is fejlesztenie kell valamerre a cuccost... lennének egyéb tippjeim, mint pont a grafika, de ez nem az én ügyem.
Előzmény: SÜNÖCSKe (194)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2005.01.07 0 0 194
A legújabb bétában van valami Zoom2, amit nagyon nem vágok hogy hogyan működik és mittudoméjn... Meg úgy egyáltalán... Valaki felvilágosítana (tudom-tudom, nem a Jézuska hozza a karácsonyfát)? :)))
zany Creative Commons License 2005.01.07 0 0 193

Sziasztok (ha jár esetleg erre valaki...)

 

1. BUÉK!

2. Van valakinek tapasztalata arról, hogy a beta verziók lejárata után általában mennyi idővel szoktak felkerülni az új beta cuccok a honlapra? Csak hogy mire számítsak, mert elég sokat használom a GE 1.0 beta2-t, de január 1 óta minden alkalommal vissza kell dátumoznom a rendszert 2004-re (ami alapvetően nem gond, csak hát arra még nem futja, hogy legyen külön munka és külön játék gépem, így aztán mikor szakmai emailezésre kerül sor, nem szerencsés, ha 2004-es ír a gépem...).

Blöky Creative Commons License 2004.12.16 0 0 192
Jó hír, illetve saját észrevétel, hogy normálisan megnyitja azokat a pályákat is,  amiben CarEdivel készült jármüvek vannak (a béta2 ezt még nem tudta)!
Blöky Creative Commons License 2004.11.19 0 0 191
Béta4 bug-listácska: ha vonatlistában vmely vonatra duplán kattintunk, nem nyílik meg, hanem kilép a listából -- Log-pontok nem működnek!
Blöky Creative Commons License 2004.09.14 0 0 190
Zsolt! Sikerült az általam átbütykölt részeket "integrálni" a pályádba? /// Béta2 egy baja: ha olyan, 3.81-es vagy régebbi layoutot nyitok meg, amiben "saját gyártású" járművek is vannak, kiírja: "Error in bahn.fzg", és egy teljesen üres noname.nt3-at nyit. Ha 3.83 korábbi bétás pályát nyitok meg, a fenti hibaüzenet sokadszori leOKzásra vagy [x]-re klikkelére eltűnik, és rendesen b etöltődik a pálya.
Előzmény: blg_zsolt (189)
blg_zsolt Creative Commons License 2004.07.11 0 0 189

Hello!
 
Eléggé behalt ez a topic!
Senkinek nincs kérdése?
 
Témainditónak nézzétek meg a készülő pályámat!
www.bahn.tuti.hu
 
Mondjátok, nem kezdtetek még bele hasonló nagyszabású projectbe?

Amiket én töltöttem le a Netről pályákat, annak 99 %-a valami kis gagyi pálya

volt. Kellene lennie ezeknél jobb pályáknak is!!!  Hát senkinem használja ki

100 %-osan a progi tudását???

 

Amiért ajanlom a pályámat:

 

-autópálya

-Tesco

-Metro

-Auchan

-kb 250 jármű

-kb 100 település

 

Kritikákat várom ide a forumba!!!

MSN Messingerben: Blg_Zsolt@freemail.hu

 

Ja még valami:

 

Forradalmasítottam a Vasuti átjárókat!

Olyan az átjáróm, amilyet én egy más pályán sem láttam! Működése

Hasonló az igazihoz, csak addig van csukva, míg vonat van rajta.

Ha csak egy 3 vagonos mozdony megy el, ha 50 vagonos tehervonat,

akkor is az utolsó kocsi után közvetlenül nyílik fel az átjáró!

 

Akit érdekel, nézze meg!

 

Üdv:

Zsolt

 


 

Ibigoo Creative Commons License 2004.06.22 0 0 188
Oppardon, javítok...

Huzat: bpmz & apmz (asszem)

Előzmény: Ibigoo (187)
Ibigoo Creative Commons License 2004.06.22 0 0 187
A szabvány elővárosi szerelvény az mindig bmx-ekből állt...
Ám a szép időkben a 200-as széria megjelenésekor a hozzá tartozó bmx-ek új ülésshuzatot kaptak, emiatt könnyen össze lehet téveszteni egy első osztályú kocsival...

A huzat amugy ugyanaz, ami az IC-ken volt/van (Ap & Bp)

Előzmény: Blöky (186)
Blöky Creative Commons License 2004.06.18 0 0 186
OFF
"jelenleg nincs olyan hernyó, aminek van Amx kocsija"
Nincs, de volt. Ma (jópár éve) az a pár Amx a szegedi gyorsokban forog, és Szili vontatja.

ON

3.38 tapsztalatok:
- A szimuláció gyorsabb. Olyan gépen, ahol a 3.81 csigalassan haladt még 20-asban is.
- Hibákat eddig nem tapasztaltam, Train Erase-re sem száll el (eddig még...) Végülis nincsenek benne kapitális újdonságok a 3.81-hez képest.
[- Start Immediatly-re továbbra sem loggolja a departure-t]

Ja, egy érdekes újdonság: az on-line viszonylatszám-kijelzés háttér nélkül is kérhető, ekkor a vonat elejét nem takarja el.

Előzmény: SÜNÖCSKe (185)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2004.06.17 0 0 185
Én is úgy tudtam, hogy a Selyemhernyó az a BVmot (IC). Egyébként meg jelenleg nincs olyan hernyó, aminek van Amx kocsija... Szóval szerintem a Selyemhernyó (aka. Samu) akkoris a BVmot... :)
Előzmény: KZsoci (182)
KZsoci Creative Commons License 2004.06.16 0 0 184
Ejnye, akkor ez csúnya tévesztés volt részemről. Elnézést, nagyvasútban nem vagyok kiművelve, én még mindig a NoHABnál tartok. :)

Előzmény: Blöky (183)
Blöky Creative Commons License 2004.06.16 0 0 183
Selyemhernyó az olyan elővárosi vonat (BDVmot), melynek az egyik mellékkocsija 1.o. azaz Amx.
Előzmény: KZsoci (182)
KZsoci Creative Commons License 2004.06.16 0 0 182
Nem selyemhernyó??? Nahát, ez teljesen új.

Én azt hittem, hogy a sima elővárosi villanyvonatok a sima "hernyók" és az IC a "selyemhernyó". Akkor ezt majd javítani kell!!!

Előzmény: Blöky (181)
Blöky Creative Commons License 2004.06.16 0 0 181
1047 és Samu (nem Selyemhernyó!) sztem rendben vannak.

"a budapesti Tátra igenis fehér-sárga és nem krém-sárga"

Az hogy JB-nál krém, nekem föl se tűnt. Az már annál inkább, hogy alul jóval sötétebbek a valóságosnál :|

KCsV8: az angol változatban egyértelműen oda van írva, hogy "(possible version)"

Előzmény: KZsoci (179)
KZsoci Creative Commons License 2004.06.16 0 0 180
Ja, meg a budapesti bengálik sem.
Előzmény: KZsoci (178)
KZsoci Creative Commons License 2004.06.16 0 0 179
Igazából a Taurus is eléggé ortopédül néz ki, de nem akartam eltérni a megszokott DB meg ÖBB Taurus formájától (az is csak "repaint). Ez a legtöbb járművel így van, ami csak átfestés.

Erre meg látom, hogy beraktak egy másfajta T3-as Tátrát... :)

Jan meg nem hiszi el, hogy a budapesti Tátra igenis fehér-sárga és nem krém-sárga. :))))

"KCSV8" bejövős? :))) Poénból küldtem el, erre meg belerakja. Szerintetek lejön a külföldieknek, hogy nincs ilyen, hanem csak "lehetséges változat"? :)

Előzmény: KZsoci (178)
KZsoci Creative Commons License 2004.06.16 0 0 178
A miskolci KT8-as az azt hiszem, hogy nem az enyém, de a többi lényegében igen. Taurust, Selyemhernyót megnézted? :)

Az az igazság, hogy én más Bengát csináltam eredetileg; de aztán rájöttem, hogy a JBSS féle az jobb, így csak átfestést csináltam (szegedi színekre). Ha érdekel van csomó reklámos kocsim is.

A HÉVnek is több változata volt; szerintem még ez volt a legkorrektebb az összes közül, és valóban eléggé nehéz volt megoldani a régi festésű MIX-est, főleg, mert nem is tudtam, hogy egész konkrétan milyen színű volt. :|

Most van egy pakli régi HÉV kocsim (MIII, meg a Tigris, meg ilyesmik); valamint seftelgetek egyirányú UV-val, meg nagyvasúti ICS-vel (kék festés, 6 ajtós); de a legutóbbi időben nagyon nem foglalkoztam ezzel.

De az angol verziót azt le se töltöttem, majd megnézem, hogy mit értesz ez alatt. :)

KÖSZÖNÖM A KRITIKÁT! Ilyesmiket várok...

Előzmény: Blöky (177)
Blöky Creative Commons License 2004.06.16 0 0 177
Szia KZsoci!

Az újabb magyar járműveket Te csináltad?
Ha megengedsz egy csöppnyi kritikát: az FVV-csuklósok és az MIX szsvsz kissé túl vannak cicomázva, a többi HÉV meg valahogy túl lapos. Így pl. a Bengáli magasabb az MX-nél ;)
De azért nagyon örülök a HÉV-eknek!

Error: a 3.83-ban még nem jött elő, de a 3.81-ben vonat Erase hatására elszáll a program - igaz, hogy ehez elég nagy kiterjedésű hálózat kell.
A másik - nem igazán hiba, de kicsit kellemetlen - ha be van kapcsolva a logfile, és a végállomásról "Start Immediatly"-vel indítok vonatot, azt nem jelenti le DEP-ként, be kell hozzá kapcsolni a LEAVE-et is. Hamarosan kipróbálom, mit csinál ezzel az új béta...

Let the trains run!

Előzmény: KZsoci (176)
KZsoci Creative Commons License 2004.06.15 0 0 176
Nakéremszépen.

VAN ÚJ VERZIÓ, még nagyon béta, de már fölrakta Jan a jbss oldalra.

Büszkén mondhatom, hogy néhány járműt egy az egyben belerakta (a legkirályabb a brnoi Anitra, meg a Selyemhernyó :) ), azok közül, amelyeket anno küldtem neki. :))))

Nézzétek meg, és szóljatok, ha van szerintetek valami error (én rögtön észrevettem egyet-kettőt (hármat-négyet :) ), de várom a Ti segítségeteket is)! Előre is köszönöm!

Jelzésképpen elküldte a nyelvi file változtatásait, vajon mire akart célozni ezzel? :)))

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.03 0 0 175
Frissítettem én is az Ikarusaimat:
LETÖLTÉS
at3sz Creative Commons License 2004.04.30 0 0 174
Én a Nyugatinál szoktam :)

Nemsokára kicsit átrajzolgatom a villamosokat is, a kedvem szerint ....

Előzmény: SÜNÖCSKe (173)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2004.04.29 0 0 173
Nagyon baba!

Azt hiszem, ma este elkezdem megcsinálni a XV. kerület tömegközlekedését (hm, csak nem lokálpatrióta vagyok?)! :)

Előzmény: at3sz (172)
at3sz Creative Commons License 2004.04.29 0 0 172
Bocs eltoltam a Linket

NAh most katt ide!

Előzmény: at3sz (171)
at3sz Creative Commons License 2004.04.29 0 0 171
Hello!

Nem tudom igértem e, de most elkészült egy adag jármű:

BKV autóbuszai:

Ikarus 260
Ikarus 280
Ikarus 405
Ikarus 412
Ikarus 415
Ikarus 435
Renault Agora
Mikrobusz

Kett ide a latöltéshez

Jó szórakozást hozzá ....

Atesz

Blöky Creative Commons License 2004.04.28 0 0 170
"Utána azt mondja hogy jelentse a meghiusitott indulásokat (csak azt nem tudom hogy hova jelenti)
A másik meg a késében levő indulásokat jelenti (ezt se tudom hogy hova jelenti)"

A diszpécseri üzenetek közé (úm. pl. a frontális ütközéseket). De ahoz, hogy jelentse, nem elég bennhagyni a pipát az extended ablakban, hanem az Options/Dispatcher messages-nél is meg kell adni, hogy jelentse a késéseket/járatkimaradásokat.

Előzmény: HudPedro (168)
Blöky Creative Commons License 2004.04.28 0 0 169
A végállomásoknál (=taktpunk, timin point) az Extended gombra klikkelsz, és a "fail counter/Verspätung?" maximum értékét 0-ról elállítod.
Előzmény: Metroskrisz (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!