Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 5669

Jó tudni, én is köszönöm az infót!

 

~ Tallink sarjalippu ~

Előzmény: RogerWilco (5668)
RogerWilco Creative Commons License 2012.09.26 0 0 5668

Kedvezmény - a Tallinknak pl. van 10 db-os jegyblokkja (sarjalippu), lehet egyszerre is elhasználni. Azaz odaúton 8 db-ot, visszaúton a maradék 2-t + 6 single ticket.

Előzmény: sört (5665)
meri Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5667

Szia, utolsó percben betoppanva van rá esély, hogy elfogytak a jegyek. Velem előfordult már ilyen, aztán végól kaptam, de csak mert visszamondta valaki. De szerintem nem igazán lehet kiszámítani... 8 jegy esetén én foglalnék előre, hiszen nagy valószínűséggel nincs tétje, kérdés, hogy mennyi ideig tartják, stb. (Ha jól emlékszem, itt Hkiben foglalás esetén is át kell venni néhány nappal előtte, vagy meg kell vásárolni mindenestől - de jobb utánaérdeklődni még időben.)

Előzmény: sört (5665)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.24 0 0 5666

A nagyobb cégek lapjai-árai: Viking Line, Tallink, Eckerö.

A kisebbeket nem ismerem, majd talán más megírja.....

 

Csoportnak minimum tíz fő számít. Véleményem szerint bátran megvehetitek a helyszínen is, de nem utaztam túl sokat, nem merem egyértelműen kijelenteni. A sor - szerintem - csak közvetlenüöl indulás előtt hosszú.

Előzmény: sört (5665)
sört Creative Commons License 2012.09.24 0 0 5665

Sziasztok!

Én a Tallin Helsinki komp után érdeklödnék!

Jobb,ha neten elöre foglalunk kompjegyeket,vagy ott helyszinen vegyünk inkább?

Van valami kedvezmény,ha 8an vagyunk?

Hosszú sorban állás után lehet jegyet venni hétköznap?Kocsi nélkül mennénk át.

Várom segitségeteket!

Elöre is köszönöm!

 

rozi20 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 5664

Sziasztok!

Nem tudom mi az oka de nem jött válasz lehet nem jól fogalmaztam sunsvol 2-től vártam volna ha tud kérem segítsen. Köszönöm.

 

Előzmény: rozi20 (5663)
rozi20 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5663

 

Sziasztok!

 

Én szeretnék segítséget kérni láttam van olyan ember aki komolyan veszi a másikat és segítő jobbot nyújt. Előre is köszönöm.

Mi már a párommal voltunk kinn én rövidebb pihenős időszakot töltöttem a párom dolgozott, nagyon tetszett minden,főleg a táj.Na de ne nosztalgiázzunk a lényeg neki van személyiszám,Työtuvallisuuskortti kártyája meg némi tapasztalat,helyismeret. Azt szeretném megkérdezni nem e tudnál olyan céget vagy vállalkozót ahol gyárban lehetne elhelyezkedni. Vagy még építőiparban,(szakmunkás szobafestő, gipszkarton szerelő)esetleg takarítói munkák ,felujjítások. Nagyon megköszönném azt is ha csak abba tudnál segíteni,hogy hol lehet jelentkezési lapokat leadni munkafelvételhez. Nagyon szépen köszönöm várom válaszod.Szép napot.

Előzmény: sunsvol 2 (5653)
Hannibal625 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5662

Sziasztok!

Pályakezdő fizikus vagyok, nem tudja valaki, hogyan tudnék kijutni Finnországba leggyorsabban? Munka és PHD lehetőségek egyaránt érdekelnek.

Előre is köszönöm!

 

Smurfikanna Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5661

sziasztok!

Észtországba szeretnék utazni októberben (19-28) nem megy véletéenül arra felé valaki? 

természetesen beszállnék az üzemagyagba.

 

köszi

 

osszilány Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5660

Köszi mindenkinek az infót.Sokat segítettetek.

RogerWilco Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5659

Mázlisták :-)

Előzmény: ulrika (5657)
ulrika Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5658

Viszont nalunk nem engedik kivenni a napokat korabban, hanem inkabb kifizetik...

Előzmény: RogerWilco (5656)
ulrika Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5657

Nem mindenhol szamoljak a szombatot, pl. az en munkahelyemen (allami sferaban dolgozom). Pont errol beszelgettem a barataimmal is (mert nem regota dolgozom itt es nekem ez ujdonsag volt) es sokan azt mondtak, hogy naluk is 30 szabadnap az tenyleg 30 szabadnap, vagyis 6 het. Es attol fuggetlenul, hogy allami vagy privat a ceg. Tehat lehet elteresek. Nem tudom, hogy a kollektiv szerzodeseknek van-e koze hozza, vagy munkahely valogatja-e.

Előzmény: RogerWilco (5656)
RogerWilco Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5656

szombat is beleszámít, tehát egy hét akkor nem 5 hanem 6 munkanap, és akkor 30 szabadnap valóban 5 hét

 

Ez még mindig, mindenhol így van.

 

Még annyit, hogy az 5 hét általában 4 hét "nyári" és 1 hét "téli/sí" szabadság, az előbbit ápr-okt, utóbbit okt-márc között kell kivenni, de ebben elég nagy a rugalmasság.

 

Az nagyon jó tipp, hogy szerződéskötéskor feltétlenül érdemes megállapodni az első év szabadságáról - lehet hogy fizetett szabiba is belemennek, még ha nem is a teljes mértékben. A fizetés nélküli nem szokott gondot okozni általában.

 

ha nem engedik kivenni és összegyűlnek, akkor pénzben ki kell fizetniük őket a szeződés végén

 

Ezért szeretik inkább kiadni :-)

Előzmény: ulrika (5655)
ulrika Creative Commons License 2012.09.09 0 0 5655

Ugyan annyi, mint finneknek: az ún. szabadság év április 1-től következő év március 31-ig tart. Az az idő alatt "össze kell gyűjteni" a szabadnapokat. Ha a szerződést kevesebb, mint 1 éve írták alá, akkor havi 2 nap, egy év után havi 2,5 nap. 

 

Példa: ha 2012 május 1-jén állsz munkába, akkor havi 2 nap gyűlik össze, és ezeket 2013 (!) április 1-je után lehet kivenni, összesen 22 nap. Igen, első évben nincs szabadnap. Következő évre már havi 2,5 nap, vagyis 30 nap összejön. Tudtommal vannak még helyek, ahol abban az esetben, ha teljes heteket veszel ki szabinak, akkor szombat is beleszámít, tehát egy hét akkor nem 5 hanem 6 munkanap, és akkor 30 szabadnap valóban 5 hét. De ha jól tudom, ezt már nem igazán használják, de ebben nem vagyok biztos.

 

Tipp: új szerződéskötéskor lehet kérdezni olyan lehetőségekről, hogy esetleg mégis kaphat-e néhány fizetett szabadnapot első évben (úgymond "szabadségról visszatérési fizetés" azaz lomaraha (13.havi fizu, ami nem teljes egy havi fizetés) nélkül). Vagy van-e lehetőség fizetésnélküli szabadságra (ez tudtommal mindenhol kell, hogy lehetséges legyen). Vagy, ha a szerződés rövidebb, mint egy év, lehetne-e "egyből" kivenni a szabadnapokat (úgy, mint Magyarországon). Mert ha nem engedik kivenni és összegyűlnek, akkor pénzben ki kell fizetniük őket a szeződés végén. (Gyakorlatilag, ha április 1-től következő év március 31-ig dolgozol, nincs szabadságod egy évig, de összegyűlt napokat kifizetik, ami amúgy nem egy kis összeg, de természetesen a fizetéstől függ)

 

Remélem ez így érthető. 

Előzmény: osszilány (5654)
osszilány Creative Commons License 2012.09.09 0 0 5654

Sziasztok! Meg tudná mondani valaki,hány nap szabadság jár Finnországba egy külföldi munkavállalónak?

sunsvol 2 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 5653

 

A leírtak alapján nagyon nehéz papír nélkül,nyelvismeret nélkül munkát találni.Ha nincs munka csak magánszemélytől tudtok bérelni lakást.( a pénzt előre kérik).

Hegesztőként a következő érvényes kártyáknak kell lennie : szakmunkás végzettség,vagy tanfolyam vézéséről kapott bizonyítvány,elsősegély tanfolyam, és tűzvédelmi szakvizsga.

Önéletrajz és kisérőlevél CVÖ curriculum vitae.Lehetőleg finnül.

 

pl.Itt egy pályázat:Hitsaaja, Työkuutio, LaitilaEtsimme asiakasyrityksellemme Vakka-Suomen alueelle


KOKENUTTA HITSAAJAA ( gyakorlattal rendelkező hegesztő )

Haemme asiakasyritykseemme ammattitaitoista (szakírányú hegesztő )Mig -JA Tig- hitsaajaa. Erityisesti aikaisempi alumiinihitsaus kokemus on työssä menestymisen kannalta välttämätöntä. (kell ,hogy a pályázó tudjon aluminiumot is hegeszteni )

Metallin työstämisen lisäksi piirustusten lukutaito (műszakirajz ismeret) auttaa työssä onnistumiseen.Työssä vaaditaan työturvallisuus- ja tulityökortit.(szükségaes baleset és munkavédelmi tanfolyam,valamint tűzvédelmi tanfolyam elvégzése)
Lisäksi odotamme sinulta aiempaa kokemusta vastaavista tehtävistä, työhön soveltuvaa koulutusta sekä reipasta työasennetta.

Toimi nopeasti sillä työ alkaa heti sopivan henkilön löydyttyä.
täytä hakemus kotisivuillamme. Kutsumme hakemusten perusteella haastatteluun.
(Személyes elbeszélgetés után lehet elnyerni a pályázatot)

 

Személyes tapasztalat: 743 db.pályázat elküldése után 8 helyre hívtak személyes elbeszélgetésre,2 hely közül választottam a számomra kedvezőbbet.

24 éve élek Finnországban,

Üdv!Soksikert!

Előzmény: Karatty (5651)
Judit M. Creative Commons License 2012.08.29 0 0 5652

"Másik hátrány,hogy bár én elmakogok finnül,ő egyáltalán nem.természetesen elkezdte a nyelvtanulást.

Nem 'örökre' tervezünk,esetleg néhány évre csak.Érdemes? "

Röviden és föleg öszintén válaszolva: Nem érdemes.

 

 

Előzmény: Karatty (5651)
Karatty Creative Commons License 2012.08.29 0 0 5651

Miért csak most találtam erre a fórumra??:D

Sziasztok!

Már voltam egy ideig kint Finnországban,de hazajöttem,mert hiányzott a párom:(

Ezúttal együtt fogunk nekivágni.Már jelentkeztünk konkrét állásokra itthonról(ki tudja,hogy van e értelme így),Helsinki környéke a cél.

Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni itt.

 

 Biztos volt róla szó korábban,de tudnátok ajánlani olyan helyet,ahol olcsón meg lehet szállni?

Mennyire nézik a papírt(végzettségre gondolok).Jó,nyilván egy agysebésznek legyen diplomája,de a párom X ideje dolgozik hegesztőként itthon úgy,hogy nem ez a papírja,csak szereti csinálni.szerencsére mindig olyan munkahelyeket sikerült kifognia,ahol annyit kérdeztek,hogy el tudja-e végezni a munkát,igen?akkor felvéve!

Másik hátrány,hogy  bár én elmakogok finnül,ő egyáltalán nem.természetesen elkezdte a nyelvtanulást.

Nem 'örökre' tervezünk,esetleg néhány évre csak.Érdemes?

osszilány Creative Commons License 2012.08.13 0 0 5650

Már beszereztünk egy sat finder-t de semmi.Meg sem moccan a mutató,nem is sípol.Minden 0%-on van.Épp arról beszéltünk hogy most már szakembert hívunk,mert másképp nem fog menni.Köszi a hozzászólást.

Előzmény: meri (5649)
meri Creative Commons License 2012.08.10 0 0 5649

Szia. Kaavi már jócskán északon van... Helsinkiben a UPC Direct tutira megy, Téhómról fogalmam sincs, esetleg érdemes megkérdezni itt (igaz, ez UPC-s topik, de gyakran előfordulnak "szakik" is arrafelé): http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9022614

 

A UPC 60 cm-es tükörrel esős, felhős időben HD adások esetén akadozik (át kell kapcsolni a nem HD MTV1-re pl), egy nagyobb tükörrel valószínűleg ekkor sem lenne gond. A műhold szórási sávjának igencsak a széle felé van Hki, ezért kell erősebben "fülelni".

 

Ezt írod: "be van állítva,nekünk csak fel kell szerelni,elforgatni délről nyugati irányba 4 fokkal és működnie kellene" - nna igen. A gyengébb jel miatt ez azért nem ennyire triviális, bár lehet vele játszadozni, hátha... kapcsoljátok be, és figyeljétek a jelerősséget/minőséget folyamatosan a képernyőn (gondolom, ezt tudja a vevő). 4 fokot elfogatni csak úgy, "érzésre" biztosan nem fog sikerülni.

 

Az én javaslatom:

- érdeklődd meg fórumokon, ill. az alább más által javasol linken utánanézve, stb. hogy a jel mennyire erős lehet nálatok.

- ha elvileg jó, akkor (is) egy, az otthoninál nagyobb parabola-tükör beszerzése erősen ajánlott.

- ezt felszerelve már elvileg jó lehet, de az irányítás nulla gyakorlattal nem annyira egyszerű.

- ha tehát nem megy, akor egy kis sat-behangoló egységgel (hanggal jelzi, ha jó az irány - néhány euro-ért kapható), esetleg egy profi segítségével (óradíjat meg kell fizetni, de remélhetőleg csak egyszer) véglegesítheted a beállítást vagy - rossz esetben - 100%-ban meggyőződhetsz róla, hogy az adott felállásban nem fog sikerülni (T-Home). Esetleg ha tudsz kölcsönkérni, egy UPC-s pásztázást érdemes lehet beiktatni ide, ha már úgyis eljön a szerelő.

 

Ha elvi akadályok is vannak, akkor át lehet nyergelni a UPC direct-re, az szerintem menni fog... ha nem árnyékol fa, templomtorony, lazacsütő-bódé abban az irányban :)

Előzmény: osszilány (5646)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.29 0 0 5648

Gigsa kolléga vajon mire jutott(ál) Hellsinkiben(sic!)??

dn_bacsi Creative Commons License 2012.07.28 0 0 5647

Egyáltalán nem biztos, hogy a M.o.-on fogható adók bejönnek fenn északon, merthogy a műholdaknak van egy szórásképük, ami a lefedni kívánt területre sugároz adást. Ezt a szórásképet a megrendelő (T-Home) kívánsága határozza meg, na meg a fizika.

 

Itt pont egy ilyen kérdés vetődik fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-kerdesek__2224294-digi-tv-es-t-home-sat-vetel-ezen-a-helyen-lehetseges

 

És ha jól értelmezem, az Amos 3 műhold szórja a T-Home adását, aminek a szórásképe ebben a pdf-ben, rögtön a 2. oldalon van:

 

http://www.amos-spacecom.com/resources/resourceLibrary/1/4/documents//AMOS-3_Brochure.pdf

 

Látszik, hogy észak nem annyira célcsoport.

Jelzem, nem vagyok szakértője a dolognak, csak félinfókból építkezem.

Előzmény: osszilány (5646)
osszilány Creative Commons License 2012.07.27 0 0 5646

T-home -os parabola antennát hoztunk ki magunkkal ,hogy tudjunk magyar műsorokat nézni,de sajnos nem tudjuk beállítani.Valaki esetleg nem tudja hogy kell? Állítólag már be van állítva,nekünk csak fel kell szerelni,elforgatni délről nyugati irányba 4 fokkal és működnie kellene de semmi sem történik. Ötlet?

osszilány Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5645

Másfél napos autókázás után vasárnap reggel végre megérkeztünk Kaaviba.

dn_bacsi Creative Commons License 2012.07.14 0 0 5644

Nagyon úgy néz ki, hogy megtalálták a Higgs-bozont. :-D

(Bocs, nem bírtam kihagyni...)

Előzmény: L.Zoleee (5643)
L.Zoleee Creative Commons License 2012.07.14 0 0 5643

Sziasztok, történt valami amiről nem tudok??..

dn_bacsi Creative Commons License 2012.06.27 0 0 5642

A honlap igenis fontos, de a hsz.-od után azért beküldöm a CV-met, hátha... :)

Előzmény: gepataki (5641)
gepataki Creative Commons License 2012.06.25 0 0 5641

spec a legtapasztaltabb/legprofibb ceg. a honlap mas kerdes

Előzmény: dn_bacsi (5640)
dn_bacsi Creative Commons License 2012.06.13 0 0 5640

Nézegettem, de eléggé kezdő cég lehet, az állásajánlatok oldalon "feltöltés alatt" szöveg. Aludjunk rá még egy párat.

Előzmény: meri (5639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!