Keresés

Részletes keresés

iater Creative Commons License 2006.12.05 0 0 4106

Kedves gammask!

 

Konkrétan milyen adatra gondolsz? Mit szeretnél tudni a Lados családról? Mit tudsz róluk? Van családfád és ahhoz kelleneének + infók? Vagy nincs családfád? Akkor hajrá! Tessék elkezdeni faggatni a legidősb Lados ősöket :) mindenféle dátumok ügyében.

Én tekertem elég sokat Besenyszöget... és még fogom is :) de így nem tudok segíteni, hogy Lados - Besenyszög. Ehhez túl sok az áttekintenivaló és túl kevés az általad adott info :)

 

Kedves Rye!

 

mezőtúri Berényi dr. :) már megbeszéltük; igen Ők is a család(fa) részét képezik...

B.Ibolya: egyelőre nincs konkrét bizonyíték, mert Neki is a temetőben és a Berényi Péter nagypapáját még ismerő rokonoknál kellene látogatást tennie évszámok után kutatva. De van egy sejtésem, hogy Ő ki :) Szerintem dédpapája az 1880-ban született B. Péter Pál, aki Mátyás dédpapám legidősb testvérbátyja volt.

Van egy kolléganőd, aki Besenyszöggel foglalkozott :) Nagyon-nagyon jó hír... Nekem is van egy e-mail címem, levelezőpartnerem, aki elég sokat foglalkozott ezzel a témával. Már Besenyszög. Mondott is infokat. De sajnos azt, hogy a település honnan települt be :( sajnos ő sem tudta. Illetve ő kutatta a szentiváni alapító nemeseket is. Mondott úgy 9-10 nevet kb. De Berényit nem talált közöttük. Az alapítókról természetesen mindről tudni honnan jöttek. De hogy a többi ember honann? Azt nem tudta, pedig tényleg sokat foglalkozott a dologgal. Azt mondta pont ez a nagy hiányosság a falu történetével kapcsolatban. Hogy nincs info a telepítésről, ha egyáltalán telepítésről volt szó. Azért nagyon kíváncsian várom a kolléganő munkáját :)

 

üdv, s további jó és eredményes kutatást kívánok Mindenkinek!!! :)

 

iater.

Előzmény: gammask (4102)
Rye Creative Commons License 2006.12.05 0 0 4105

Szia!

 

Az igazság az, hogy én csak Kőtelek (+Nagykörű + Tiszasűly) adatait gyűjtöttem (abból is a Berényiket), Besenyszögöt iater kutatta. Ha jól tudom Ő is egy elég korai időszakot. A két falu elég közel van egymáshoz, de Kőtelken Ladosra nem emlékszem. Ha szolnoki, vagy környékbeli vagy, illetve van időd, ajánlom figyelmedbe a szolnoki levéltár szolgáltatásait! :) Tényleg hosszadalmas a kutatás, de megéri! Jelenleg én is idő szűkében vagyok, még iaternek tett ígéretemnek sem sikerült eleget tenni. Pedig az kb. 15 perc lenne :(

 

Kedves iater!

Úgy néz ki, újabb forrásokra teszek szert holnap Besenyszög történetével kapcsolatban, egy kolleganőm jóvoltából. Közöttük diplomamunka és egyéb tanulmányok. Remélem lesz benne új, számunkra fontos infó. Ha más nem, az irodalomjegyzék :))

 

Üdv Rye

Előzmény: gammask (4102)
szentivany Creative Commons License 2006.12.03 0 0 4104

Ez úgy van írva, hogy Kis Torbágy(Biatorbágy), és van külön Biatorbágy is.

Más nincs csak kor, és hogy felesége ill fia. És ugyanabban a házban lakik még egy

Vispemer Georgius nőtlen 28 éves.

Ha sikerül megtalálnod a házassági bejegyzést, talán bejegyezték a származást is. Én így találtam meg az egyik ükapám származási helyét.

Üdv

 

 

Előzmény: azsur (4103)
azsur Creative Commons License 2006.12.03 0 0 4103

Még mindig ennél az információnál tartok!

 

Ezek szerint Jozefus 1710-ben született. Az nem derül ki az írásból,

hogy hol,  -  vagy honnan jöttek?

Ez  az összeírás is Torbágy vonatkozású? 

Köszi

azsur

Előzmény: szentivany (4089)
gammask Creative Commons License 2006.12.02 0 0 4102

Helló !

 

A családneveknél kerestelek, de valaki írt, hogy itt megtalállak. Lados család Besenyszög , belefutottál vmilyen adatba?

Előzmény: Rye (4096)
HSteve Creative Commons License 2006.12.02 0 0 4101

Kedves Ádám!

A nemességhez nem minden esetben adományoztak címert, lehetséges, hogy a te esetedben is így volt. Sok esetben viszont a nemesítéshez (és címerhez) nem járt ill. nem adtak birtokot.

Üdvözlettel: István 

Előzmény: Wappenkönig (4100)
Wappenkönig Creative Commons License 2006.12.02 0 0 4100
Kedves Fórumozók,
nem régen kezdtem el a vadászülési Móritz család utáni kutakodást,de sajnos nagyon sok ponton elakadtam a forrás hiáány és a kevés tapasztalat miatt .
Remélem egy két kérdésben tudtok segíteni .
A család 1563-ban kapott nova donatiot Vadas Üllés községre,de már 1407-ben is a család legalább egy tagja a faluban élt (tehát valószínüleg vetus donatiot is ugyanarra a falura kapták !! ) Viszont címeres levelet "csak" 1622-ben.

Miért nem kaptak valamelyik adománnyal címert?
vagy esetleg elveszett az eredeti kutyabőr?

Segítségeteket köszönöm.
Ádám


K_Samu Creative Commons License 2006.12.01 0 0 4099
Köszönöm! A mezőtúriakat többé-kevésbé ismerem. Feri
Előzmény: westham4 (4098)
westham4 Creative Commons License 2006.12.01 0 0 4098

Szia!     Köszönöm az információt! A Keresztúri névvel nem találkoztam, de mivel még keresgélek majd nyitva tartom a szememet. Ha van valami mezőtúri kötődés, onnan kicsit többet tudok. Lajos

Előzmény: K_Samu (4097)
K_Samu Creative Commons License 2006.12.01 0 0 4097

Szia!

 

A konkrét nevekkel nem találkoztam, nem figyeltem ezt a nevet, de a Balla család létezett az adott időben Dévaványán. Balla Péter 1823.11.10-én kötött házasságot Keresztúri Zsuzsannával Dévaványán. Tanu Nyíri Péter volt. A bejegyzést az A2220 tekercsen találod. Te találkoztál az általad felsorolt helyeken a Keresztúri névvel?

 

Feri

Előzmény: westham4 (4095)
Rye Creative Commons License 2006.12.01 0 0 4096

Szia iater!

 

Persze-persze, egyik nap majd befutok és lefényképezem... Sajnos idén már biztosan nem tudok Besenyszöggel és Kőtelekkel foglalkozni. Egyszerűen nem megy, nem tudok rá időt áldozni, bármennyire is szeretném! :( Lehetne pár órával hosszabb 1 nap :)

 

A rokonaink már csak ilyenek, nekem is mindig rágják a fülemet :))

 

Szinte biztos voltam benne, hogy Ibolya is a rokonunk, annak ellenére, hogy az általa említett nevek számomra nem voltak ismerősek. Jól sejtem, hogy a "Te ágadhoz" van inkább közelebb? :) És ha már itt tartunk... Mezőtúron is vannak Berényiek (közöttük orvos is). Róluk tudsz valamit?

 

Nagyon sajnálom nagypapád testvéreit! Őszintén! :(

"Olyan jó lenne ha Ők még láthatták volna  kész fát!!! "

Hááát... Kész fa viszont nem létezik... Ez az egyik legizgalmasabb az egészben, hogy soha nem mondhatod, hogy "Kész!" :)

 

MSN-en, ha ritkán is, de fent vagyok...

 

Üdv. Rye

 

 

 

Előzmény: iater (4080)
westham4 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4095

 

Sziasztok!

 

Az érdekelne, hogy valaki találkozott-e az alábbi települések valamelyikén a református házassági anyakönyvekben a következő személyekkel:

- Bán István

- Szabó Zsuzsanna

Ők 1871 előtt esküdtek meg.

- Bán István

- Balla Sára

Ők 1853 előtt házasodtak össze.

 

Települések:

- Túrkeve

- Tiszaföldvár

- Dévaványa

- Törökszentmiklós

 

Köszönettel és üdvözlettel: Bátori Lajos

szentivany Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4094

Ez is lélekösszeírás mint az 1745-ös,akkor még a veszprémi egyházmegyéhez tartozott a környék.  A németországi székhelyű Dunamenti németek családkutató egyesülete adta ki könyv formájában a  budakörnyéki  főként német  falvakra vonatkozó összeírásokat.

Üdv

Előzmény: azsur (4092)
azsur Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4093

A Püspöki Levéltári anyagban valóban találtam több Gramspergert a torbágyi összeírásokban.

Rögtön az első oldalon is írva van a név, jó lenne megérteni a szövegkörnyezetét.

azsur

Előzmény: szentivany (4089)
azsur Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4092

Köszönöm!

 

Bizony elég változatosan írták le, ill. el ezt a nevet. Eddig nem nagyon mertem hozzányúlni, de be kell látnom, hogy ez mind kapcsolatban van egymással valamilyen módon az anyakönyvekben.

 

Ez az 1747-es milyen összeírás?

 

azsur

Előzmény: szentivany (4089)
HSteve Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4091

A "POROS" mint családi név már 1478-ban szerepel. (Cs.D. Mo.T.F.) Mint névadó elképzelhető Poroshegy esetében. A MOL nyilvántartásában viszont nem szerepel. 

A nógrádi anyakönyvekben milyen formában fordul elő: születési, házasságkötési vagy elhalálozási hely? És milyen nevek tartoznak Poroshegyhez?

Üdvözlettel

    

Előzmény: kukaczmatyi (4085)
szentivany Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4090

Esetleg beírhatnád a keresett nevet, hátha akkor több esély lenne az azonosításra

Üdv

Előzmény: kukaczmatyi (4085)
szentivany Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4089

Szia, Azsur

A keresett családodat egy nyomtatásban megjelent 1747-es összeírásban  úgy írják:

 

Pramsperger Josephus 37

Feleség  Elisabetha       30

Gyerek  Venczeslaus       8

 

A helyedben minden hasonló nevet jól megnéznék, mert pl G betű helyett gyakran

K-t  ejtettek.

Üdv

Előzmény: azsur (4084)
szentivany Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4088

Úgy tudom Nógrád megyében összesen két helyre települtek németek. Ez Berkenye és Szendehely.

 

Előzmény: kukaczmatyi (4085)
kukaczmatyi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4087

Koszonom az erdekes informaciot, de a nogradi anyakonyvekben jol olvashatoan

Poroshegy szerepelt. (Talan Poroshegy=Poroszhegy, a joreszt nemetajku ott lakok miatt.)

Előzmény: unew (4086)
unew Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4086

Talán Pereshegy!?

 

"Cserhátsurány. ....

.. A helység határához tartozik a Pereshegy, melynek területét a cserhátsurányiak úgy perelték el a nógrádmarczaliaktól."

Borosvszky: Magyarország vármegyéi és városai. Nógrád vármegye

Előzmény: kukaczmatyi (4085)
kukaczmatyi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4085

Kedves Hozzaertok!

 

A Nograd megyei Poroshegy-rol szeretnek valamit megtudni, anyakonyvi bejegyzeseket errol a "helysegrol" az 1800-as evek elso felebol talaltam Ausztriabol jott oseimmel kapcsolatosan. Ezidaig en hiaba kerestem, nem talaltam semmit.

Elore is koszonom a segitseget

azsur Creative Commons License 2006.11.30 0 0 4084

Kedves Kutatók!

 

Előfordult már a gyakorlatotokban, hogy egyazon családot két helyen anyakönyveztek?

Esetemben Gyúró és Bia anyakönyveiben talált adatok mutatnak a véletlennél több azonosságot.

azsur

curlie Creative Commons License 2006.11.29 0 0 4083
Akkor ez így nem kóser... kicsit drágább lett mint eddig, még ha jobb is a minőség ill. a lehetőségek egy digitalizált képpel.

Maradok a fénymásolatoknál, vagy beiratkozok Hozzád a "lesből történő digitalizálás" tanfolyamra...

Üdv.: curlie
Előzmény: Törölt nick (4082)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.28 0 0 4082

Szóval:

a MOL-ban (Lángliliom utca) a mikrofilm-scanner úgy működtethető, hogy:

     - beülhetsz elé egy órára (ha nincs várakozó, esetleg hosszabb időre is),

     - három hétig mentegetheted a saját mappádba a scannelt oldalakat,

     - ha a három hét elteltével nem rendelsz CD-t, a mappa törlésre kerül.

a CD 240 Ft + felvételenként (oldalanként v. képenként) 66,- Ft.

Az elkészült CD-t 3 napon belül át kell venni, mert egyébként radír.

Egy CD-re (a dpi beállításától függően) úgy 50 - 100 felvétel kerülhet.

Teljes film (ahogyan már írtam) nem másolható, saját adathordozóra nem másolnak!

Ma láttam szorgalmas szkennelőket.

tiborpapa

Előzmény: curlie (4078)
milyennincs Creative Commons License 2006.11.28 0 0 4081

Kedves iater !

 

Nem, még nem. Majd megy mail (ahogy te szoktad, győzd kivárni :)))))

Előzmény: iater (4080)
iater Creative Commons License 2006.11.27 0 0 4080

Kedves milyennincs!

 

Sikerült összehasonlítani-elemezni az 1725-ös és 1715-ös összeírásokat?

 

Rye!

 

El tudnád küldeni a Vajjon-os házasságot?

+Kőtelek, Besenyszög településről gyűjtött információkkal hogy állsz? Nagyon fontos lenne, mert már szétszednek a rokonok :) és sajnos egyre többen halnak meg :(( hétvégén is megyünk temetésre Apuval. És ez ebben az évben már a második nagyapám testvérei közül :( Olyan jó lenne ha Ők még láthatták volna  kész fát!!! Bár kitem szerint most látnak Ők csak igazán mindent :)

Esetleg msn-en fel tudnánk venni a kapcsolatot? Ibolya megkeresett :) Ő is rokonunk...

 

Köszönöm előre is, üdv:

iater.

 

P.s.: ez a digitálázás pontosan mi is lenne? Nagyon boldog lennék ha egyszer ott tartanánk, hogy besétálok a levéltárba és azt mondom kérem cd-n pl.Kőteleket... itt tartunk? hm? vagy még korántsem?

Előzmény: milyennincs (4076)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.25 0 0 4079

Kedden ismét rákérdezek, de több, mint valószínű, hogy elsőre is jól értettem.

Azért ne menjen el teljesen a kedved, az jó, ha ennél a gépnél (is) ül rendszeresen valaki, mert elvonja a figyelmet a hátsó sorokról, ahol az újabb (motoros) gépekről kitünően lehet "digitalizálni".

Előzmény: curlie (4078)
curlie Creative Commons License 2006.11.25 0 0 4078
Akkor én itt valamit félreértettem... nem csak a (mondjuk) 500,- Ft-ot kell kifizetni CD-nként?... függetlenül attól, hogy hány kép van rajta?

Mert ha a CDn kívül még képenként is fizetni kell, akkor nem nagy buli... sőt!

Üdv.: curlie
Előzmény: Törölt nick (4077)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.25 0 0 4077

Mielőtt nagyon belelkesednétek:

Való, hogy egy cd égetés ára 5-600 Ft körül lesz + kb 60-70 Ft/kép.

A 400 dpi felbontású, A/3 méretű (2 nagyalakú anyakönyvi oldal egyszerre) felvételből fér - 10-12 MB egyenként - fér a CD-re értelemszerűen 50-60 db.

Az előzetes információk szerint: teljes filmet tilos digitalizálni, tehát továbbra is csak mikrofilm-másolatot lehet hazavinni.

Saját adathordozó használata (pl.: pen-drive) nem lehetséges a virus-veszély miatt, tehát egyetlen 70 forintos képért is meg kell fizetni egy CD-t.

Maradok továbbra is a lesből végzett digitális fotózás őszinte híve.

tiborpapa

Előzmény: curlie (4068)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!