Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.11 0 0 4034

Magyar Életrajzi Lexikon

 

Botyánszki Pálné, Müller Erzsébet (Békéscsaba, 1890. febr. 20. – Bp., 1956. febr. 23.): textilmunkás, szerkesztő. Az 1930-as években Békéscsabán egyik irányítója volt a szakszervezeti és a szociáldemokrata mozgalomnak. Mint az MSZDP városi szervezetének titkára és a Végrehajtó Bizottság tagja, közreműködött a városi sztrájkok és tüntetések megszervezésében. A rendőrség zaklatásai és a hatósági üldözés miatt 1936-ban Bp.-re költözött. 1945 után visszatért Békéscsabára. A helyi SZDP titkára, ngy.-i és ogy.-i képviselő volt. 1945-től az SZDP országos, 1948. jún. – 1954-ben a MDP Központi Vezetőségének tagja. 1946–48-ban felelős szerk.-je volt a Békés Népe c. hetilapnak és 1948-ban a Békésmegye c. hetilapnak.

 

OSzK Kézirattár

 

36/1434
Botyánszky János ev. lelkész önéletrajza.
Mezőtúr 1941
Gépiratos adatszolg. a Magy. Írók Élete és Munkái szerkesztőségéhez.
1 db.

 

Előzmény: okusar (4032)
Stefan- Creative Commons License 2006.11.10 0 0 4033

Azért ennél hasznosabb dologról van szó, mint ahogy a  cikk írja, mely szerint ellenőrizhetjük, hogy mondjuk Halle Berry-vel vagy Tom Cruise-zal rokonságban állunk-e.

 

Egy hasonlóan komoly akcióról van szó az www.ancestry.com részéről, mint ami egy-két hete volt.

Ezúttal ugyan csak a bevándorlási adatokat lehet lekérdezni, de azok jócskán kibővültek a két héttel ezelőttihez képest.
A legnagyobb változás, hogy a legeslegfontosabb bevándorlási adatok, a New York-iak most már 1957-ig tekinthetőek meg (két hete csak 1932-ig lehetett azt hiszem) vagyis a II. világháború, az azt megelőző és azt követő korszak, valamint az 1956-osok menekülthullámaiban kivándorolt rokonainkról, ismerőseinkről tudhatunk meg jónéhány részletet.

Ha véletlenül nincs és nem is volt kinti rokonunk, akkor néhány részlettel kell beérnünk mondjuk Bartók Béla, Teller Ede, Wigner Jenő vagy Márai Sándor kivándorlásáról, bár ez nem hangzik valami olyan bulvárosan, mint mondjuk Halle Berry. Legfeljebb az, hogy azt is megtekinthetjük, miként jutott el Eszterhás József Csákánydoroszlóról az Elemi ösztön forgatókönyvéig.
Még jó hogy nem vagyok újságíró. :)

A lényeg, hogy november 30-ig megint szabad a vásár.

Előzmény: Ormossy (4031)
okusar Creative Commons License 2006.11.10 0 0 4032

Szevasz Séró!

 

Véletlenül találtam rá erre a fórumra és benne a Te hozzászólásodra. Szemetszúrt nekem a Botyánszki név és amikor elolvastam amit írtál teljesen felvillanyozódtam. Lehet, hogy ugyanazt a családot kutatjuk mind a ketten?!

Bár a Botyánszki és a Machlik név meglehetősen gyakori Békéscsabán és környékén,  mégis én nagy reményt fűzök hozzá, hogy ugyanazt a családot vizsgáljuk.

 

Szóval:

Az én ükapámnak Botyánszki Györgynek a testvérét Botyánszki Pálnak hívták.

Botyánszki Pál és felesége Machlik Mária az 1800-as években születtek Csabán.

Botyánszki Pálnak és Machlik Máriának három gyermekéről tudok: Botyánszki Mária, Botyánszki Pál és Botyánszki György. Több adatom a leszármazottakról nincs.

 

 

Összegezve:

 

Szépapám: Botyánszki György

Szépanyám: Tadanai(?) Ilona

Gyermekeik: (3 gyermekükről tudok, de lehet, hogy többen voltak testvérek. A sorszámozás nem időrendi.)

I.) Botyánszki Pál, II.) Botyánszki György (1865) és III.) Botyánszki András.

 

I.) Botyánszki Pál

Felesége: Machlik Mária

Gyermekeik:

1.) Botyánszki Mária

2.) Botyánszki Pál

3.) Botyánszki György

 

II.) Botyánszki György (1865) [ükapám]

Felesége: Belanka Ilona (1867) [ükanyám]

Gyermekeik:

1.) Botyánszki György (1892) [dédapám]

2.) Botyánszki Mátyás

3.) Botyánszki András

4.) Botyánszki János

5.) Botyánszki Pál

6.) Botyánszki Judit

7.) Botyánszki Ilona

8.) Botyánszki Zsófia

9.) Botyánszki Erzsébet

10.) Botyánszki Mária

 

III. Botyánszki András

Felesége: Machlik Judit

Gyermekeik:

1.) Botyánszki Judit

2.) Botyánszki György

3.) Botyánszki Mária

4.) Botyánszki András

5.) Botyánszki János

6.) Botyánszki Ilona

7.) Berki Mátyás (eredeti neve: Botyánszki Mátyás)

 

 

 

 

Ezzel összefügg amit Te írtál:

 

"A dédapám volt Botyánszki György, ő egy elég jómódú földműves volt, de az első feleségének (a dédanyámnak) a halála után nagyon elhagyta magát pár év alatt oda is lett szinte mindene, a lányai is átmenetileg az elhunyt feleségének a szüleihez kerültek.

Már nagyon régóta akarom megnézni az anyakönyveket, csak valahogy nem volt rá annyi időm hogy jobban beleássam magamat. Tudom még a szüleik nevét és azt is hogy ő 1908-ban született, tehát visszakereshető lenne (Botyánszki Pál, és Machlik Mária) "

 

 

Figyelj Séró! Írj már egy elérhetőséget nekem, hogy a rendelkezésünkre álló további adatokat egyeztetni tudjuk. Előre is köszi!

 

Nem vagyok sajnos tisztában azzal, hogy a fórumra írt hozzászólások a címzett felhasználók e-mail címére is eljutnak-e. Hogy van ez?

 

Valaki tud-e Séró elérhetőségéről? E-mail cím, stb?

 

 

Várom a visszajelzést!

 

András

 

e-mail címem:

okusar@freemail.hu

Előzmény: séró (2913)
Ormossy Creative Commons License 2006.11.10 0 0 4031

Remélem valaki tudja hasznosítani:

 

 

http://index.hu/tech/ihirek/?main&287370

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.10 0 0 4030

Akkor továbbjutottál a második fordulóba! :-) Új rejtvény a jövő héten.

Hasznos hétvégét!

Előzmény: idrisi (4029)
idrisi Creative Commons License 2006.11.09 0 0 4029
Megtaláltam!
Szerző: Kunszabó Ferenc
Cím: Jászföld

Sajnos csak családnevek vannak benne, de azért köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (4028)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.09 0 0 4028

Ha jól emlékszem, keresztnevek is voltak.

Kb. két tenyérnyi (egymás fölött) könyvecske, piroshoz közeli színű, bejárattól jobra, a kirakatos nagyszobában, a "Helytörténet" polcokon, szemmagasságtól lefelé.

Előzmény: idrisi (4027)
idrisi Creative Commons License 2006.11.09 0 0 4027
Köszi Tiborpapa!

Pont valamelyik nap jártam arra, de én ezt nem találtam meg. Akkor még1x el kell mennem! Kár hogy nincs meg a cím, de talán megtalálom így is! Csak a családnevek vagy a keresztnevek is?
Előzmény: Törölt nick (4025)
milyennincs Creative Commons License 2006.11.08 0 0 4026

Kedves W48!

 

A Hadtörténeti Intézetben (http://www.militaria.hu/) az egyes egységek tekintetében tudnak segíteni, ill. találhatsz iratanyagot. Az tehát, hogy Kadarkút, így kevés. Először azt kellene kiderítened, hogy hol sorozták be (vszeg a szülőhelyén, ill. ott, ahol akkor élt, mikor hadkötelezetté vált. Feltételezve az 1883-as születést ez úgy 1900-as évek elején lehetett. A besorozásnak iratanyaga van/kell legyen (ha nem semmisült meg) az adott település iratanyagában az illetékes megyei levéltárban), továbbá azt, hogy melyik egységbe. Ennek a mozgása során kerülhettek egy időre Kadarkútra. Azt sem írod mekkora egység, század, magasabb egység-e.(A későbbiekből kiderül szerintem max század lehetett és nem biztos, hogy állandó állomáshelyként)

 

E forrás szerint (kiemelések tőlem)

"A közös hadsereg 1900-ban 15 hadtestből állt, melyek közül a budapesti IV., a pozsonyi V., a kassai VI., a temesvári VII., a nagyszebeni XII. és a zágrábi XIII. volt magyar kiegészítésű. A 112 hadkiegészítő parancsnokság közül 40 esett Magyarország területére. 1871-től az ország a honvéd közigazgatás szerint 7 kerületre osztódott, úgymint a budapesti I., a szegedi II., a kassai III., a pozsonyi IV., a budai majd 1876-tól székesfehérvári V., a kolozsvári VI., és a zágrábi VII.

 

[…] A császári és királyi csaptok 4 fegyvernemre: gyalogságra, lovasságra, tüzérségre, műszaki csapatokra oszlottak. Ezeken belül léteztek a vadászcsapatok, a tiroli országos lövészek, a dragonyosok, a huszárok, az ulánusok, a lovasított országos lövészek, a tábori-, hegyi és vártüzérség, az utászcsapatok, a vasút- és távíróezredek, valamint egészségügyi és vonatcsapatok mint csapatnemek. […]

A császári és királyi lovasság 42 ezredből (16 huszár-, 15 dragonyos-, 11 ulánusezred) állt. A 16 huszárezredet Magyarországról egészítették ki, s tisztikarukban is nagyszámú magyar teljesített szolgálatot. Minden lovasezred békében az ezredtörzsre, 2 osztályra (egyenként 3-3 tábori századdal), 1 utászszakaszra és 1 pótkeretre tagolódott. Az ezredek békeidőben lovasdandárokból és lovashadosztályokból álltak. A fegyvernem kiképzésének és harckészségének ellenőrzését a lovasság felügyelője végezte"

 

Régebben az 1868-as általános hadkötelezettség bevezetését megelőzően (1868. évi XL. tcz a véderőről és XLI. tcz. a honvédségről. lásd www.1000ev.hu) az volt a rendszer, hogy az ún. ezredtulajdonosok maguk látták el az állományt, így ha Kadarkúton állomásoztak volna akkor (még 1868 elött), ahhoz az kellett, hogy az egységet fenntartó gazdasági alapjai Kadarkúton legyenek. A település honlapja szerint "A XIX. században a Somssich, a Mérey, a Márffy, a Vasdényei és a Dersffi családok voltak a legfőbb birtokosai", azaz a fenti családok valamelyikének lehetett istálló. Ez elengedhetetlen. (Van még a Vóta-kastély manapság szociális intézmény, na annak még lehetett istállója) .

Kérdés mi változott 1868 után e rendszerben. Az biztos, hogy nagyobb létszámú lovascsapat (itt huszárok) ellátásához infrastruktúra szükséges, ha ilyen nem volt, akkor az az ideiglenes jelleget erősíti. 

Először a besorozás körülményeit kellen kideríteni, ha tudod, milyen illetőségű volt (megyei levéltár), aztán Hadtörténeti Intézet...

Előzmény: W48 (4021)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.08 0 0 4025
Ma láttam a "Központi Antikváriumban" (Múzeum krt.) a helytörténeti polcokon egy könyvet a jászokról (600 ft) Településenkét voltak a családnevek felsorolva azoról, akik cca. 1747-ben? újra váltották a földjeiket. Sajnos, idő és eszközök híján a szerzőt, címet nem írtam fel.
Előzmény: idrisi (4020)
idrisi Creative Commons License 2006.11.07 0 0 4024
Köszönöm!

A Pentz-féle összeírás megvan a MOL-ban, de Liber Fundinak még utána kell járnom.
Előzmény: milyennincs (4023)
milyennincs Creative Commons License 2006.11.07 0 0 4023

ad Jászfelsőszentgyörgy

Lukácsi Lászlóné-Lukácsi László-Rusvay Lajos: Jászalsószentgyörgy krónikája, Kiad. a Jászalsószentgyörgyi Községi Tanács. [Jászalsószentgyörgy, 1986.]Nagyközs. Tcs., Szolnok, VFMK Ny. 1.kötet: A kezdetektől 1944-ig.De van a fenti szerzők közül Rusvay Lajosnak 1970-ből egy munkája (abból merít ez a mű is, ő pedig gondolom elolvasta/áttanulmányozta a helyi Liber Fundit (ahogy utalnak is erre).

 

Egyébként a felsoroltad nevekből Jászalsószentgyörgyön bizonyos Kókai Mátyás  Fél helyesként 167 forintos földet váltott (második classis), negyedesként (harmadik classis) pedig Pap András (ez mondjuk gyakoribb név, lehet más család) 83,3 forintos földet, nyolcadosként egy másik Pap, bizonyos Pap István 41,55 forintos földet váltott (negyedik classis). Több az említetted nevek közül nincs.

Szerintem lehet, hogy mikrofilmen is van valami a nádor iratai közt, vagy az egyes települések iratanyagában. Szolnokon mindenképp az eredetiek, de, ha nem tudsz leutazni, érdemes a MOL filmtárban körbenézni. Úgy tudom az 1699-es Petz-féle összeírás megvan.

Előzmény: idrisi (4016)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.07 0 0 4022

Én itt próbálkoznék:

http://www.magyarhuszar.hu/

Előzmény: W48 (4021)
W48 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 4021

Szervusztok!

Nagyapám (sz.1883) huszárként szolgált a Monarchiában.

Gyakran emlegette, hogy Kadarkúton állomásoztak.

Boszniában (Szarajevóban) is voltak, hat hétig mentek lóháton.

Kérem segítségeteket, hogy a hajndani hszárokról hol találhatok anyagot?

Kadarkúton hol volt a laktanya(állomáshely)?

Bármilyen részlet érdekelne.

Köszönöm előre is.

idrisi Creative Commons License 2006.11.05 0 0 4020
Jászjákóhalom = Jászjákóhalma
Előzmény: idrisi (4016)
Bandimacs Creative Commons License 2006.11.05 0 0 4019
SZERZŐ Csorba Sándor (1934-)
CÍM A Kölcsey-család genealógiája és címere / Csorba Sándor,
Nyakas Miklós
MEGJELENÉS Fehérgyarmat : Kölcsey Társaság, 1993
TERJEDELEM 117 p. : ill. ; 24 cm 2 mell.
MEGJEGYZÉSEK Sorozat: (A Kölcsey Társaság füzetei / Kölcsey Társaság, 1215-
6620 ; 5)
Bibliogr. a jegyzetekben: p. 75-79. és 95-96.
ETO JELZET 929.52(439)Kölcsey:929.6 929.2(439)Kölcsey 929.6(439)Kölcsey
ISBN SZÁM 963-04-1526-7-[!963-85145-0-7] (fűzött) :
ÁR 160 Ft
TÁRGYSZAVAK 1. Kölcsey család
EGYÉB NEVEK 1. Nyakas Miklós 2. Kölcsey Társaság (Fehérgyarmat) 3. A K
ölcsey Társaság füzetei

A Szabó Ervin (központi) könyvtárból kölcsönözhető
Előzmény: pe1971 (4012)
Stefan- Creative Commons License 2006.11.05 0 0 4018

Emlékfal a a Fiumei úton és az ismeretlen helyen nyugvó hősök és áldozatok emlékére

 

Kedves Mindenki!

A november 4-én a Fiumei úti sírkertben avatott emlékfal emléktábláin szereplő 797 név is olvasható mostantól ezen az oldalon.
Összesen 57 márványtáblát állítottak fel 1621 hős halott illetve ártatlan áldozat nevével 13 budapesti köztemetőben.

Aki valamelyik közelében jár, kérem küldje el az itt található táblákról készített képeket vagy a leírt neveket.

Köszönöm!

Stefán

Előzmény: Stefan- (3964)
pe1971 Creative Commons License 2006.11.05 0 0 4017

Kedves tiborpapa, szentivany!

 

Nagyon köszönjük a segítségeteket! Rengeteget lendítettek a kutatáson!

 

Üdvözlettel: Edina és Kata

idrisi Creative Commons License 2006.11.04 0 0 4016
Kedves Kutatótársak!

Tudja valaki, hogy a következő településekről mely könyvekben találok, olyan redemptus listát, amely a Vezeték+Keresztnevet tartalmazza? ( Fodor F.: A Jászság életrajzában csak családnevek vannak).

Jászberény
Jászalsó-
Jászfelsőszentgyörgy
Jászdózsa
Jászkisér
Jászjákóhalom
Jászladány
Jászfényszaru


Jászapáti, Jászárokszállás és Jászmihálytelek már megvan!

Köszönöm!

Egy két újabb név amiket kutatok:
Apáti: Bagi, Körei, Busai, Kaslik, Zsiri, Bogdány
Árokszállás: Fehér, Bobák, Rapi, Here, Papp, Guba, Kókai
szentivany Creative Commons License 2006.11.04 0 0 4015
"Hazánk keleti szegletében, Fehérgyarmattól 18 km-re fekszik a szatmári Tiszahát egyik leghangulatosabb települése, Szatmárcseke. Már a 12. században virágzó község volt; 1344-ben Nagy Lajos király a Kölcsey családnak adományozta. Itt élt ősei kúriájában himnuszunk költője, Kölcsey Ferenc (1790-1838) 1815-től haláláig.
      A Kölcsey család 1889-ben lebontott kúriája helyén 1962-ben épült Művelődési Házban rendezték be a Kölcsey-emlékszobát, ahol a költő személyes tárgyai, levelei, a Himnusz tablója, rajzok, festmények, korabeli bútorok, a Kölcsey család családfája látható"
Előzmény: pe1971 (4012)
Edu36 Creative Commons License 2006.11.04 0 0 4014
Üdv. mindenkinek!
Most akadtam rá egy névkeresőre, kutatókkal együtt.

http://www.akuff.org/keres/keres_nev.php?id=a

Hátha valakinek még új.

Edu
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.04 0 0 4013

A MOL (Budavár) kutatóterme tatarozás miatt jelenleg zárva van.

2007. januártól kutatható a Kölcsey anyag.

 

Magyar Országos Levéltár

Kölcsey család

 

1.1 Törzsszám:

P 441

1.2 Cím:

Kölcsey család

1.3 Évkör:

1527 - 1948

1.4 Szint:

Fond

1.5.1 Raktári egység:

19 Csomó

1.5.2 Iratfolyóméter:

2.63 ifm

1.6 Felettes irategység:

[P] Családok, személyek iratai

6.1 Jegyzetek:

Birtokok: Szatmár (Cseke, Kölcse, Mikola, Szárazberek, Tunyog).
Évrendezett.
Segédletek: 3.t. Genealógia: 2.t. Oklevelek: Q 110 alatt.
Gyarapodás: Vétel: 296/72, 6402/97 OL. Átvétel MNM 10016/80 OL (0,01 ifm).
Állandó megőrzés! Növedéki naplószám: 1906/14, 1929/64.
lnsz. 147.
letevő: Kölcsey Gábor földbirtokos
nnsz. 1906/14
kvt. 1906/188
XVI. sz. 141db
XVII. sz. 386db
XVIII. sz. 951db
XIX. sz. 640db
lnsz. 353
letevő: özv. id. Ábrányi Kornélné, Gelei Katona Klementina (Bp. Császárfürdő) Kölcsey Dezső p.ü.főtan. közvetítésével
1929-09-12
nnsz. lt 64/1929
XIX. sz. 128db

 

 

 

Előzmény: pe1971 (4012)
pe1971 Creative Commons License 2006.11.04 0 0 4012

Kedves Mindenki!

 

Egy nagyon kedves barátnőmnek szeretném a segítségkérését tolmácsonli!

 

 Kölcsey leszármazott. Pontosan Kölcsey Antónia dédunokája. Azt szeretné kérdezni, hogy van -e valami ötletetek arra vonatkozólag, hogyan lehetne kutatni az Ő felmenői adatait, lévén, hogy már Ukrajnához tartozik a település (Beregszász, Nagyszőlős) amelyek anyakönyveiben kutani kellene! Esetleg van-e már valami írott irodalom ezzel a családdal kapcsolatban?

 

Előre is köszönünk minden információt!

 

 

 

 

 

_321 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 4011
Kedves Tiborpapa!

Köszönöm az információkat, ez is több a semminél. Ez alapján nehéz beazonosítani, mert nekem is kevés adat áll rendelkezésemre. De egyszer majd jól jöhetnek még ezek az adatok!
Előzmény: Törölt nick (4007)
Tétisz Creative Commons License 2006.11.03 0 0 4010

Kedves Mindnyájan,

kutatja valaki közületek az ekeli Nagyváthy (Nagy-Váthy) családot? Őseim szálai odavezetnek, de nem találom a kapcsot.

 

Másik kérdésem az lenne (biztosan már leírtátok, de azt se találom): hova jegyezhették be a 18. században a Németalföldről Felső-Magyarországon letelepedett ősapánkat? Az anyakönyvben csak az van, hogy "1854. jan. 11. meghalt Zev Mihál özvegye, 84 éves, Halál oka: öregség. Ezek szerint az özvegy 1770-ben születhetett. A körülötte bejegyzett összes elhalálozottnak ott a neve. Csak neki hiányzik. Gondolom, idegen hangzású lehetett, s ezért hagyták ki a nevét. Visszamenőleg már sehol nem találtam erre a házaspárra utalást. Hol nézhetnék még utána?

Üdvözlettel.

huni22 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 4009

Kedves mindenki! Ha esetleg valaki tudja hol lehet megszerezni ezt a könyvet írjon:

 

A magyar királyi budapesti 29. honvédgyalogezred és a magyar királyi 29. népfölkelõ gyalogezred hadtörténeti emlékkönyve. összeáll. De Sgardelli Caesar

Megjelenés: Bp. : Merkantil ny., 1936, Terjedelem: 424 p. : ill.; 31 cm

 

http://www.bibl.u-szeged.hu/bibl/mil/ww1/konyv/m/bibJAT00366328.html

curlie Creative Commons License 2006.11.03 0 0 4008
Üdvözlet mindenkinek!

Tájékoztatásul....

"A Szegedi Testamentum Temetkezési Kft. elképzelései alapján a Net World Informatikai és Szolgáltató Bt. két év alatt készítette azt az Európában egyedülálló szoftvert, amelynek adatbázisában valamennyi, a szegedi Belvárosi Temetőben nyugvó halott sírhelye szerepel.
A www.testamentum.hu honlapra kattintva jelszó nélkül bárki megkeresheti halott szerettei sírjának szinte centiméterre pontos helyét. A kereséshez szükség van az elhunyt nevére, anyja nevére, születési és halálozási dátumára, de ezek hiányában, részadatok alapján is képes a program segítséget nyújtani az adott sírhely megtalálásában. A honlapot a temető dolgozói is használják saját munkájuk megkönnyítésére, így az adatok mindig naprakészek lesznek.
A kft. honlapján egyébként ezentúl ingyenesen lehet 25 szóból álló, fényképes gyászközleményt közzétenni, amelyet e-mailban kell elküldeni a gyaszlap@testamentum.hu címre.
A Belvárosi temető után a közeljövőben az önkormányzati tulajdonban lévő kiskundorozsmai, tápai és gyálaréti temetőkről is készül hasonló virtuális térkép."

Üdv.: curlie
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.02 0 0 4007
Kanadában egyetlen Babost mutat az Ancestry: Canadian Phone and Address Directories, 1995-2002
about J Babos Name: J Babos Street address: 62 Harold Crt City: Hamilton Province: Ontario Postal Code: L8S 2R9 Phone Number: 905 572 6687 Years at Residence: 1995 1996
Előzmény: _321 (4006)
_321 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 4006
Kedves Topiktársak!

Aki már regisztrálta magát az ancestry.com-on, és nálam jobban tud angolul, utána tudna nézni Babos Jánosnak, aki 1956-ban vándorolt ki Kanadába? Egyéb információt én sem tudok, ezért minden adat érdekelne. Előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.01 0 0 4005
Természetesen névre (helyiség, család, stb.) kereshető formában!
Előzmény: Törölt nick (4004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!