Keresés

Részletes keresés

Gúnár Nordlúd Creative Commons License 2005.04.20 0 0 194
  Igaz, viszont akinek nincs "saját" gépe, hanem minden szolgálatot másik gépen végez, az biztos nem töri magát, legközelebb majd jobb jut- alapon.
Előzmény: Törölt nick (193)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 193

Biztos, hogy kérhetne akkor is, csak a megfelelő AK-jegyek kitöltése után! ;-)

Előzmény: Gúnár Nordlúd (192)
Gúnár Nordlúd Creative Commons License 2005.04.19 0 0 192

  Én belegondoltam hogy mi lenne kft-s fenntartás esetén. Pl. a vezér nem kérhetne néhány 6A-os biztit "csak úgy" a gépre (idegen cégnek nem adunk!) hanem vehetne saját pénzén a villamossági boltban.

  Néhány éve megtörtént eset: a beosztott személyzet vette meg a gépre a kisautomatát, mivel a vételezés körüli szerencsétlenkedéseit megunták. Raktáron nem volt semmi ami kéne, csak vályú Heks-kocsihoz...

Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 190
Hahó Dash 9! Úgy tűnik vannak fejlemények a közös ügyünkben, de biztosat csak holnap tudok mondani! :-))) A legjobb lenne privátban, mi is az e-mail cimed? Egyébként honnan ez a Dash 9 nick?
Előzmény: Dash 9 (189)
Dash 9 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 189

Hali!

 

A teli négyszög is állomási sorompó. Ha jól emlékszem a különbség valamilyen távolság miatt van.

Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 188
Igazán kedvesen kérsz, de mivel sajnos már nem vagyok aktiv mozdonyvezető közel 3 éve, csak halovány emlékképeim vannak. Az biztos, hogy a Szolgálati Menetrendkönyv első egynéhány oszlopában szerepelnek. A teli kör mintha biztositott szolgálati helyet jelölne?! A félig teli négyszög pedig attól függően hogy a szolgálati hely neve előtt vagy után szerepel, mintha az állomási vasúti átjáróra utalna?! Hiteles infót, jelenleg is utazó kollégától szerezhetnél, biztos van néhány a fórumon!
Előzmény: Törölt nick (187)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 187
Légyszi magyarázd meg kérlk szépen az első 5 jelet ! kérlek!
Előzmény: Törölt nick (186)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 186
Nem követtél el semmiféle bűntettet, csak nem világos számomra, hogy kapcsolódnak ezek( főleg az utóbbiak) a topic témájához?!
Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 184

Igen és ezzel valami büntettet követtem el?

Csak hobbym a vasút.

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 183

Ezeket egy Szolgálati Menetrendkönyvben találtad?

Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 182

Szevasztok!

 

Segítséget kérnék, hogy mit jelentenek az alábbijelek,

 

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 181
Mivel volt szerencsém eltölteni jónéhány hónapot szerelőként Fradiban a villanyszinben, csak megnyugtatni tudlak, hogy ott mindig is az volt a rendszer, ami a parajosban áll gép, az az anyagraktár. Ez a sors hamarosan a teknőket is utoléri! De ne legyen igazam!
Előzmény: TaylorJ (180)
TaylorJ Creative Commons License 2005.04.18 0 0 180

Bocs h eltérek némileg a topic témájától de pl a Taurusoknál is ami  van az sem semmi, volt h egy hétig kiesett egy  a fordulóból csak azért mert nem érkezett meg

az új szélvédő, vagy pl  ausztriából hívtak ki szakembert aki lehúzta a csapágyat a

4-es  tengelyéről mert itt nincs  ehez való csapágylehúzó,amikor itt volt a német akkor  mindenki ott  figyelte a reszortosoktól kezdve mérnögyakornokig stb ott rajzolták a skiccet a csapágylehúzóról h  majd házilag meglegyen ,mondjuk nem tudom h már készen van e.

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 179
Lehet hgy hendikeppel indul aki jó viszonyt ápol a Kiss Laci Elnök úrral? :-)
Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 178

Egyetértek.....

 

A gond az, hogy a piacon meg kell élni. Lovaskocsival menni fog ez a mercedes ellen? Persze ez is mint minden hasonlat erősen túlzó.

 

Előzmény: TaylorJ (177)
TaylorJ Creative Commons License 2005.04.18 0 0 177

Ami itt történik fentartás címén ..., alig van alkatrész,ha nincs akkor leszedik egy másik gépről ami még  javítás alatt van ,stb ,hetekig állnak némely mozdonyok.

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 176
Na pont erre gondoltam én is kft lesz és magam sem nagyon merek belegondolni mi lesz itt akkor.
Előzmény: TaylorJ (175)
TaylorJ Creative Commons License 2005.04.18 0 0 175

Fentartás az lesz csak kftben ,legalábbis én így tudom ,de h mi várható ha itt is

piacnyitás lesz abba  jobb ha nem is gondolok bele, bár próbálok optimista lenni.

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 174
Szerintem semmi esély arra, hogy feloldják a stopot. Legalábbis a szakszervezet a bizonytalan idejű meghosszabítást fogja kérni.  Fenntartástól egyszerűbb ha akkor amikor át tudsz kerülni még lesz fenntartás!
Előzmény: TaylorJ (173)
TaylorJ Creative Commons License 2005.04.18 0 0 173

 

 Szerinted  mekkora esély  mutakozik arra h feloldják a létszámstoppot?

 A fentartásból egyszerűbb átigazolni mvnek mint annak  aki az utcáról jön?

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 172

"egy itteni ember  gyakorolja a munkáltatói jogköröket,"

 

A neve Dányi Attila. Mechwartban tanult. Majd mozdonyvezető lett, a keletiben kezdett velem együtt. Aztán szintén együtt jelentkeztünk főiskolába, amit együtt el is végeztünk. Alapfokú angol nyelvvizsgája van. Három gyermek büszke édesapja. Magam nagyon tehetséges szorgalmas embernek tartom őt.

 

Számotokra mindegy hol és ki lesz a munkáltatói jogkör gyakorló, a lényeg, hogy a szakszervezet és a MÁV megállapodjon a létszámstop feloldásáról. Ha ez meglesz akkor garantálom Attila is tártkarokkal vár benneteket már 06.01.-én szerdán.

Előzmény: TaylorJ (171)
TaylorJ Creative Commons License 2005.04.18 0 0 171

 

Fradiban most az a helyzet h  amióta a Tatár elment , egy itteni ember  gyakorolja a munkáltatói jogköröket, a nevét nem tudom. Júniusig  marad ,utána  közvetlenül

a vezérigazgatóságról  lesz a munkáltatói jogkör gyakorlása.

Nem tudom h ez mennyiben lesz majd előnyös vagy hátrányos.

 

Nekem is ofőm volt az Ilkei (Dízel és mechanika+szakrajz)  így utólag nem bántam meg,a Bíró Ernőt bírtam nagyon ,jól tanított sztem.

Dash 9 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 170

Pontosan! De Ikarus helyett NABI. Mostani fejjel, már bánom, de már egy hét után is éreztem az utazás hiányát. Most pedig tiszta "ideg" vagyok. :-))

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 169
Ja vétel! Netán Gábor vagy, a HÉV->Fc G.F.->"Ikarus"->? útvonalról? Csak nem Téged is megcsapott a mozdony füstje, és megint utazni szeretnél? Én akárkinek mesélem, 10-ből 12 ember lehülyéz, hogy otthagynám a MOL-t, fele annyi fizetésért melózni!
Előzmény: Dash 9 (168)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 167

Szia ki is? Köszi,a Jakupcsek-féle műsor volt. Sopronban faja volt, csak érkezett a lányom. Szóval mi a helyzet Fradiban, lesz felvétel? Januárban már levajaztam a Tatár úrral, csak azóta megváltoztak a dolgok! 

Előzmény: Dash 9 (166)
Dash 9 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 166

Szia KOKO!

 

Hát, a MÁV-nál tudod mi a helyzet. A Floyd-nál csak a másodállásban elhelyezkedni kívánóknak örülnek. A harmadiknál nem tudom mi a helyzet.

 

Sopron nem jött be? Garatula a szereplésedért. (pár hónapja)

Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 165
Kedves fórumozó társak! A lentebb, a 157. számú hozzászólásban emlitett kérdésemben egyikötök sem tud segiteni?
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.17 0 0 164
Igen ezt tudjuk, többen is mondták. Nekem 4-esem volt műszakiból és mechanikából, géptanból 3-as. De megbuktatott embert úgy, hogy az más embernél, sőt még bizottság elött is le tette volna 3-ra, igaz ez most félévkor volt.
Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.17 0 0 163
Esetleg régi Mechwartosokkal ha beszélgettél, akkor hallhattál arról is, hogy tanítás után (15 óra után!!!), önkéntes hittant is szervezett. Természetesen nem volt kötelező, csak az volt ott, aki át akart menni év végén vasúti járműszerkezetekből, vagy dízelből :-)))) Azt is hozzátenném, most a viccet féretéve, hogy aki a Sanyinál 3 vagy urambocsá' 4 tudott lenni szakrajzból ill. mechanikából, az röhögve felvételizett a Műegyetemre!
Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.17 0 0 162
Igaz csak mostmár nem tanítanak annyit a vasútról mint régen. Egyedüli konkrét dolgok voltak eddig: a kormányszelep, a tuskós fékek, tárcsa fékek. Más nem. Mi most fogaskerék gyártásról tanulunk, meg úgy általában a fogaskerekekről, ezek számítássairól.
Az tudom, az ilyen dolgok mindig hasznosak.
Mivel ő az ofönk ezért jogának érzi, hogy mindig géptant tartson, elmaradt volna az utolsó óránk de ő bejött órát tartani, azt mondta ha csendben leszünk előbb elmehetünk, ez az előbb elmehetünk kicsöngő volt.

Megköszönni mi sem fogjuk neki mert akkor az utánunk jövőket még jobban fogja piszkálni.
Előzmény: Törölt nick (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!