Keresés

Részletes keresés

tifussssz Creative Commons License 2001.11.03 0 0 14654
Holnap 10 órakor a MAC-tól indulva elkezdjük pótolni a hiányzó edzéskilométereket. Mivel sok pótolnivalónk van elkel a segítő láb :))) Gyertek!
Előzmény: zakka (14652)
V.Péter Creative Commons License 2001.11.03 0 0 14653
Szereplésem a hendikepen röviden, számokban: -10 másodperc, +3 pont :-)
Zakka jól látott, valóban küzdenem kellett az idővel és azt nem mondanám, hogy erőlködtem vagy szenvedtem, de jó volt túllenni rajta. Így jár, aki versenyen gyorsabban fut, mint amire az edzésmunkája feljogosítja :-).
Előzmény: zakka (14652)
zakka Creative Commons License 2001.11.03 0 0 14652
Sziasztok,
megvolt a novemberi hendikep is, néhány fb részéről félelmetes, 20 percen belüli
időkkel! (Erről majd ők :-))) Ezt a versenyt szó szerint tesztnek szántam: okt. 23
előtt se nagyon, de azután végképp nem futottam hosszabb távot (max. 1 szigetkör),
ellenben többször dombon felfelé résztávoztam, lábra erősítettem, és rengeteget
úsztam. :-))) Pontosan 25 perc lett végül, ami ugyan gyengébb lett, mint a tervem,
de kifutottam magamból, amit tudtam (és ez volt az igazán lényeges). Az elején a
"szokásos" 3:30-as tempóval kezdtem, és fokozatosan lassultam a kívánt
4:30-4:35-ig (és tovább is :-). Az Árpád-hídnál (3150 m) 14:15-tel fordultam, ami
még jobb is volt a tervezettnél (mellesleg új rekord :-)), ez után is ugyanúgy
dolgoztam, de 4:50 körüli tempóra lassultam (valszeg az elmaradt edzéskm-ek
miatt). Közben többen is elhúztak mellettem, de főleg miti és V.Péter volt
érdekesebb: miti totál lazán elszáguldott, közben mosolyogva odaköszönt és futás
közben átrendezte a berendezést is :-))), V.Péter pedig valami félelmetes módon
küzdött, hogy ismét meglegyen az áhított javítás, már majdnem annyira lihegett, mint
én. :-))) Látszólag nem erőlködött és nem is szenvedett, csak épp mindent kiadott
magából. Na igen, tud ilyen üzemmódot is. :-))

Zakka

kivi Creative Commons License 2001.11.03 0 0 14651
Egyetlen egy okból nem megyek a hendikepre: aludni akarok! :-)
Előzmény: V.Péter (14650)
V.Péter Creative Commons License 2001.11.03 0 0 14650
Kivi,
ez remek hír, jókedvűen megyek aludni :-) (mindjárt kezdődik a hendikep!)
Előzmény: kivi (14649)
kivi Creative Commons License 2001.11.03 0 0 14649
November elsején elkezdtem az alapozást a következő MTB szezonra. Mi mással is kezdhettem volna, mint egy kis futással. :-)
Örömmel közlöm mindenkivel akik a Nike óta folyamatosan érdeklődnek a térdemről, hogy nem fáj, úgy néz ki hogy a Grid Omni tényleg jó lett a lábamnak.
mitro Creative Commons License 2001.11.03 0 0 14648
szia P_@/"
tegnap takarítás közben előkerűlt egy két prospi,amiket -ha megadod a számod- hétfőn áttfaxolok.

Többiek,
a bokám ezidáig nem sokat javúlt,így asszem a holnapi hendi helyett is csak egy uszi fog játszani :(( szép időt és jó futást kívánok nektek!
üdv. miti

lelkiismeret Creative Commons License 2001.11.02 0 0 14647
JO-JO, rohamcsiga!
Láttátok a 31-i Mai Nap futásról szóló cikke mellett a fényképet? ( Amikor az emberből médiasztár lesz.....:)))
iSTVán Creative Commons License 2001.11.02 0 0 14646
Repi
Valami ilyesmi forog a fejemben. Ma pihenőnapot tartok, de holnap, ha kicsit jobb lesz az idő (mondjuk szélmentesebb), akkor lehet, hogy ismét nekiindulok. Egyelőre még nem viszek bele semmilyen rendszert, ahogy éppen a hangulatom hozza.
Repi Creative Commons License 2001.11.02 0 0 14645
iSTVán,
csak nem a jövő évi hosszabb távokra készülsz?
Én megpróbálok áttérni a heti 2x, 3x-i hosszú futásra. Hétfőn 39km, szerdán 38km volt, s talán szombaton lesz még egy. Persze majd egy hónap után derül ki, hogy menni fog-e a dolog. Ha nem akkor jövöre nem próbálkozok még. Most még úgy néz ki a dolog, hogy 30km-ig nincs semmi baj, de utána már nem esik jól.
Egyébként hétfőn 48km-t akartam menni, de a különbséget kerékpáron tettem meg. Szerdán már nem kértem kísérést, hogy ne legyen kísértés.
Előzmény: iSTVán (14642)
Repi Creative Commons License 2001.11.02 0 0 14644
P_@/",
az S410-es ára 58800Ft(júliusban). Az S210-es árát nem tudom. Egyébként én a Polár márkaboltban vettem, aminek a tel.száma: (06-1)217-50-63, 06-30-200-1477. Itt érdeklődhetsz az aktuális árakról.
A széria minden tagjára jellemző, hogy tárolja a köridőket, a köridőhöz tartozó maximális, átlag, s lenyomáshoz tartozó aktuális pulzust. Az egész edzésre vonatkozóan is ezeket a pulzusadatokat tárolja. Az edzéshez tartozó kalória értéket. 5 előre programozott edzésmódot lehet az órában beállítani, segít az intervallos edzések levezetésében is. A kijelzőn nagyon jól és átláthatóan láthatók az adatok (futás közben is).
Fontos tudni (én is beleestem ebbe a hibába, mivel nem vettem figyelembe), hogy az S210-S410-S510-nek 5/1-es memóriája van, vagyis csak a legutolsó edzés adatait tárolja részletesen. Az előzőeknek a részleteit nem, csak az egész edzésre vonatkozó adatokat tárolja. Mivel ezeknek az óráknak viszonylag kicsi a memóriája, az edzés hosszától függ a tárolt pulzus mintavételek ideje. Ha az edzésidő 1óra alatt van, akkor 30s-os átlágot, 1-2óranál 1perces, 2-4-nél 2 perces, 4 felett 4 perces átlagot tárol (ha jól emlékszem).

Mivel ezek az órák nagyon sok információt tárolnak el az edzésekről, szerintem csak olyat érdemes venni, ami tud számítógéppel kommunikálni. Ráadásul az edzésnapló is megvan.
Nekem van magyar nyelvű leírásom(S610), ha kell kölcsön tudom adni, ebben mindenről részletes leírást találsz.

Előzmény: Philipcsiga_ (14643)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2001.11.01 0 0 14643
Persze hogy érdekelnének a tapasztalataid, meg minden ami az órával kapcsolatos, mert én csak németből hoztam egy prosit, ami persze németül is van írva. Az meg nem az erősségem. De leginkább az árak érdekelnének, mert itt márkában meg vannak adva (S210:352DM; S410:391DM), de szerintem, meg remélem is, itthon olcsób, mert ott minden drágább volt mint nálunk.

Miti tőled is szívesen fogadom az infókat. Ha van valami, szólj és küldöm a fax-számot.

Köfike P_@/"

Előzmény: Repi (14639)
iSTVán Creative Commons License 2001.11.01 0 0 14642
Hazaértem (úgy két órával ezelőtt), sikerült összehoznom életem eddigi leglassabb maratonját (bő 4 óra lett - a politikusoktól ellesett trükkel éltem: 4 óránál megállítottam a stoppert; bár a táv is több volt 2-3 km-rel). Szörnyű volt az időjárás, erős szél, a végére nagyon átfáztak a kezeim. Ráadásul ismét elkövettem azt a galádságot, hogy nem vittem magammal kaját. Italt még csak tudtam venni egy "0-24 étteremben", de számomra elfogadható élelmet nem tudtam szerezni. Így aztán 35 km után már csak a túlélésre játszottam. Próbáltam enni az út széli félig érett, fagyott szederből, de csak rövid időre lett jó hatása (lehet, hogy a pihenésből merítettem a kis adag energiát?). A tanulságok között mindenesetre levontam, hogy nem vagyok "világverő" formában.
Butch Cassidy Creative Commons License 2001.11.01 0 0 14641
A Nyílt kategóriákban az a szokás, hogy pótdíj nélkül a helyszínen is lehet nevezni. Csak ezt a szokást nem mindenki tartja be. A kiírásból nem derül ki, hogy a rendezők hogy kezelik a nyíltat, úgyhogy leginkább reménykedni lehet. Nem tudsz ma este lejönni az Attila út 2-be? Ott van a jelentkezés, ott minden kiderül. Ha nem, akkor én biztos megyek, lejelentkeztetem az egyesületemet és rákérdezek a nyíltra.
Előzmény: szaborob (14611)
iSTVán Creative Commons License 2001.11.01 0 0 14640
Szóval mégis "vérre menő" verseny lesz a szezonzáró? :-(
Akkor most elmegyek edzeni! :-))
Repi Creative Commons License 2001.11.01 0 0 14639
P_@/",
Én S410-et használtam, ami csak a számítógépes kapcsolattal tud többet, egyébként ua. mint az S210. Ha érdekel leírhatom a tapasztalataimat.
Előzmény: Philipcsiga_ (14625)
miti Creative Commons License 2001.11.01 0 0 14638
P_@/"
hetekig rakosgattam egy köteg pulzusmérős óra leírást ill.árlistát,aztán pár napja az egész egy papírkosárban kötött ki. :((
jövőhéten ha járok olyan helyen beszerzem és áttfaxolom neked.
(bár ehez kőne egy faxcím...
no majd összehozzuk valahogy.
Gratuláluk a maratonodhoz!
Szép lehetett..
miti Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14637
Három hete poénból részt vetem a BHSE-nél egy eü.állapotfelmérésen és most megjötek az eredmények. A vizsgálat egyszerű volt.Minden porcikámról méretet,majd az újjamból vért vettek.Megmérték a vérnyomásom,csináltak egy EKG.-t,majd "rákötöttek egy gépre" és egy fokozatosan gyorsuló futószalagra állítottak. A 12 perces futás alatt a kezdő 53-as pulzusom (5km/ó-nál:79 6km/ó-nál:81 és így tovább..), 14.5 km/ó sebességig gyorsulva 189-re emelkedett. Míg a vérnyomásom 115/65 -ről 180/60-ra változott. A teszt befejezése utáni első percben 142,a másodikban 120,a harmadikban 100-ra higgadt a pulzusom.
Gondolom ezek az adatok a pulzusmérővel edzőknek,ill versenyzőknek nem túl érdekesek,ám nekem -aki először csináltam ilyet- mégis élményt jelent az ismeretük. plussz jó tudni,hogy makk egészséges vagyok :)
Ha valakit érdekel a 1134.Dózsa György út 53-ban a BHSE terheléstani laboratóriumában foglakoznak ilyesmivel. (egy igazolt hiányzást megér ;-)
oss miti
TZ0013 Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14636
ÁLt. hozzászólás!!
Tegnap felvettem a m2 BB összefoglalóját, mint vájtfülü sok apró részletben sokszor fedeztem fel a narancssárga polonkat, sőt néha premier-plánban is nehanyunkat, sajnos nem sokat, de mi mindenütt ahol futás van ott vagyunk.
Szentendrén ugy latszik ott leszünk mind,tehát ez lesz a szép szezonzárás addig én is kicsit felszivom magam.
Forest_ Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14635
A magam részéről szívesen felveszem a kesztyűt (bár jó lenne, ha nem lenne olyan hideg). Holnaptól a futócipőm is felveszem, futok mint őrült és várok a revansra, most végetek Futóbolondok I. !!!! :-)))))

Gratulálok P_@/"!!! Méltó vagy a marathoni vagyis frankfurti hős címre!

Előzmény: sneci_ (14630)
csaszkal_ Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14634
Igen hazaértem,bár nem emlékszem hogyan. Bocs,hogy nem vettelek észre,de nem esett jól a futás ilyenkor se nem látok se nem hallok.Megpróbálom magam felhozni a szentendrei futásra.
csaszkal
Előzmény: akibacsi (14631)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14633
Most meg akárhogy is gondolkodok, NEM ÉRTEM!!! Mi az hogy 2OO1 október 19-22 Csapatverseny összesített eredmények. És hol a 23-a? Nézegetem itt a napi eredményeket, de ez a két csapat messze mögöttünk mindig. Akkor a végén hogy vannak előttünk? Ki érti??? SOS!!!
Philipcsiga_ Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14632
Bocsika, nem gondolkodtam.

nyuszi, mts, Juli
láttátok, hogy az amtibácsi honlapja szerint csapatban 11-ről lecsúsztunk a 13-ra? Honnan jött elő az az egészség praxis és a sündörgők? Julinak csak be kellett volna állnia egy távra a sündörgőkhöz. De csak elírás lehet nem? Sehol nem voltak, ráadásul egy váltóhelynél kb. 15 percet várt a futó mert nem volt meg a váltótárs. És így megelőznek? Gyanús. Amtibácsi nézz utána!!!

Előzmény: iSTVán (14629)
akibacsi Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14631
Csaszi, hazaértél?
Munkából tartottam hazafelé 6-kor, és láttalak futni a galvani meg a szerémi (vagy melyik az) sarkán a bicajúton. Kiabáltam de Te csak futottál :-))
ennyi.
Rcs.
Ebola azt írta a TTT-s topicban, hogy világosban még Szarvas Matyinak sem sikerülne a Piros az óraállítás és a pontok nyitvatartása miatt. Szerintem inkább az utóbbi a szűk keresztmetszet Matyinak, nekem mindkettő. Egyébként Lemaradás alapján kacérkodtam a gondolattal, hogy Piros világosban, de ez sokkal szintesebb és sokkal hamarabb sötétedik (igaz rövidebb is 15-tel) Na majd péntek este, szombat reggel megírom, illetve elmesélem a Hendin.

akibacsi

Előzmény: csaszkal_ (14627)
sneci_ Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14630
Philipcsiga_
Ennek az "ellenség"-nek története van:))
Előzmény: Philipcsiga_ (14625)
iSTVán Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14629
Philipcsiga
Csak "nyelvbotlás" volt Ricsitől! (Meg gondolom az is nyelvbotlás, hogy külön csapatba tettél minket.)
Előzmény: Philipcsiga_ (14625)
sneci_ Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14628
Visszavágnál a tavalyiért, mi?:))
Előzmény: csaszkal_ (14627)
csaszkal_ Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14627
Én benne vagyok,bár nem futottam a B-B óta komolyabban,de lenyomjuk rutinból.
Előzmény: Ricsi_ (14622)
sneci_ Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14626
Ricsi_
nem tudom még...
Olyan szép a tavalyi 1:28-asom.....
Előzmény: Ricsi_ (14622)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2001.10.31 0 0 14625
Nem igazán értek egyet Veled. Nem hiszem, hogy helyes iSTVán-ékat ellenségnek hívni. Inkább csak ellenfélnek. Azért remélem összejön az ujabb csata közetetek.
Én még nem mertem megemlíteni az "edzőmnek", hogy félmaratont akarok futni két héttel a maraton előtt. De továbbra is maradok érdeklődőnek.

Segítség kellene. Ki tud olyan magyar webcímet ahol a POLAR órákról találok leírást és árakat. Főleg az S210 érdekelne. Ismeri valaki?

Köszi P_@/"

Előzmény: Ricsi_ (14622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!