Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55318

Jóvanna, tudom. :-) 

Csak magas volt a labda. :-)

Előzmény: Csuhás (55317)
Csuhás Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55317

Ez nem ér, olyan ma is pontos táblát én is tudok amit mára körbenőtt az a fa amire szegezték. A nagy projekt táblái között akad ilyen?

Előzmény: Törölt nick (55316)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55316

Én tudok, többet is, ma fotóztam! :-))

Igaz hogy Tihanyban vannak, semmi közük a nagy projekthez, annál több a Börzsönyi Természetjárókhoz, ennek köszönhetően szépek, több jelzésesek és minden szempontból elfogadhatóak! :-)

 

 

Olyan jól csinálnak valamit a fiúk-lányok hogy a mai túrájukon több mint 2200 résztvevő volt, 20 km-en szinte végig libasorban mentünk, ami kissé már túlzásnak hatott, de ez a túra ma így is szuperjó volt. (bár nem ontopik, ezért bővebben itt erről nem írok)

Előzmény: Csuhás (55315)
Csuhás Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55315

Azt hiszem Egon bácsi lelkébe gázolunk megint, de hogy pozitívak is legyünk, tud valaki mutatni az országban egy több jelzéses ( mondjuk Foltán kereszt jellegű ) elágazást ami minden szempontból elfogadhatóan van kitáblázva?

nagypapi Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55314

A legbiztosabb megoldás, ha felhívod az illetékes erdészetet. Ez lesz az:

http://verteserdo.hu/kapcsolat-elerhetosegek/#menu-empl

Előzmény: Simulacrum (55312)
Csuhás Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55313

Ha nincs egyeztetve akkor nem menj be mert egy elég embere sorompó van az út elején, általában zárva is van, szóval ha be is tudsz menni kifelé nem biztos hogy kijutsz.

Előzmény: Simulacrum (55312)
Simulacrum Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55312

A tarjáni útról a Koldusszállásra vezető úton a Google maps szerint van egy behajtani tilos tábla. Az a tábla még él, ott érdemes hagyni az autót vagy be szabad menni a vadászházig?

jzp2107 Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55311

nekem még egy bajom van vele, bár ez szubjektív

sok

túl sok helynév, táv időadat egyszerre

ráadásul egy csomó ilyen "táblacsomónál" ugyanaz ki van írva É-ról meg D-ről olvashatóan, az ember köröz az oszlop körül hogy elolvasson mindent de tökre összezavarodik mikor ugyanazt olvassa másodszorra

 

Én erre a helyre a következőt írtam volna ki: Csóványos, NHH (étteremjel, ágyjel), Kóspallag (buszjel)

Másik irány Foltán-kereszt, Nógrád (buszjel)

kész passz

 

ha ez turistaút csomópont lenne, akkor pedig még az összes ide érkező jelzéshez tartozó ilyen nevezetes pontot

 

ilyen tetőt, olyan tetőt csak akkor írnám ki ha csomópont és ott is van tábla (de csak a megelőző pontban tenném ki az égés-tetőre vonatkozó infót)

 

nagyjából ilyesmi van pl szlovákiában is, de nálunk is korábban készített táblázásoknál

 

ja és az MTSZ füzetben is le van ez írva, nem én találtam fel a melegvizet :-)

 

 

hogy is szólt a kritika?

ki kellett volna táblázni egy körzetet demó céllal és gyűjteni a véleményeket (na persze csak akkor ha érdekes a vélemény, de ugye nem az)

Előzmény: nagypapi (55308)
nagypapi Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55310

Az AK táblázását nézem. Miért ilyen egyenetlen az eloszlás? Északkelet-Békésben és Nyugat-Csongrádban egymás hegyén-hátán a táblák, Jász-Nagykun-Szolnok megyében meg egy darab sincs úgy 50 kilométeren, Hajdú-Bihar déli részén is alig.

Ki döntött arról, hogy hol legyenek oszlopok és milyen POI-ok szerepeljenek rajta?

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55252)
meggyes pele Creative Commons License 2016.02.06 0 4 55309

Talán eltűnök hirtelen...

 

Talán eltűnök hirtelen,
akár az erdőben a vadnyom.
Elpazaroltam mindenem,
amiről számot kéne adnom.

 

Már bimbós gyermek-testemet
szem-maró füstön száritottam.
Bánat szedi szét eszemet,
ha megtudom, mire jutottam.

 

Korán vájta belém fogát
a vágy, mely idegenbe tévedt.
Most rezge megbánás fog át:
várhattam volna még tiz évet.

 

Dacból se fogtam föl soha
értelmét az anyai szónak.
Majd árva lettem, mostoha
s kiröhögtem az oktatómat.

 

Ifjúságom, e zöld vadont
szabadnak hittem és öröknek
és most könnyezve hallgatom,
a száraz ágak hogy zörögnek.

nagypapi Creative Commons License 2016.02.06 -4 3 55308

Kiválasztottam találomra egy táblahelyet, megpróbálom összefoglalni, mi is vele a problémám.

 

Az EM1173UTJ kódjelűről van szó, a Csóványos és a Foltán-kereszt között van, „helyjelölő a Három-hárs”. Nem tudom, hogy ez a helyjelölő név szerepel-e a koordinátákat tartalmazó táblán, ha igen, elég zavaró, hiszen a tábla szerint a Három-hárs 920 méterre van. Ez egyébként miért 45 perc?

 

Nehezen érthető, miért ide helyezték ki a táblát, ahol nincs is más jelzés. Miért nem a Foltán-kereszthez, ami turistaút-csomópont (piros síút, Kngyzt)? A Foltán-kereszt egyáltalán nincs is feltüntetve a táblán, pedig valószínűleg van annyira fontos hely, mint pl. a Bárány-bérc, vagy az Őz-berek-forrás, amely nem is a Kék mentén van, hanem le kell térni a PirosX-re. A letérést a Foltán-keresztnél kellene jelezni, de ott az Egon által belinkelt adatbázis szerint nincs tábla.

 

A Csóványos 710 méterre van (20p), a Szabó-kövek 820 méterre (15p). A táblán semmi nem utal arra, hogy le kell térni a Piros síútra, ha valóban 15 perc alatt akarja elérni a Szabó-köveket. Mert ugye a Kék is érinti a Szabó-köveket, de előbb még felmegy a Csóványosra. Vagy kispistázásra buzdít az MTSZ? Ejnye… :-) Az OSM térkép szerint egyébként a síút ezen szakasza kidőlt fák miatt nem járható.

 

Nemcsak a Foltán-keresztet hiányolom a feliratok közül, hanem pl. a Nagy-Hideg-hegy th-t, ami a legközelebbi bélyegzőhely, és az tényleg a Kéken van. Saj-kút sem lenne túlzás (biztos vízvételi hely), vagy – ha már a Kéktúrát népszerűsítjük – Nógrád, mint másik irányba eső legközelebbi bélyegzőhely ( plusz vár, közlekedés, kocsma, étterem).

 

Összefoglalva tehát: felesleges helyre kirakott tábla (miért nem turistaút-csomópontba teszik?), hibás idő-adattal, a táblán szereplő nem Kék menti helyekhez a letérések nincsenek jelezve (ez alól kivétel az Árva-kút, mert a szomszédos EM864UTJ oszlopon ezt rendesen jelzik.

 

A letérések jelzésének hiánya már a napokban felmerült a recski emlékpark kapcsán, de szvsz olyan tömegesen kellene ezek miatt új oszlopokat és táblákat kihelyezni, amire én a projekt befejezése után már nem látok esélyt.

És mivel a jelenlegi táblák a letéréseket nem mutatják, a mostani jelzésrendszer a kezdő túrázókat félre fogja informálni. Akik meg rendszeres túrázók, azoknak úgyis van térképe és/vagy GPS-e, nekik ezek a táblák nem sok plusz információt nyújtanak. Legfeljebb bosszankodhatnak, hogy meg lehetett volna ezt jól is csinálni…

turistamúlt Creative Commons License 2016.02.06 -3 1 55307

Olvastam egyszer egy köszönő levelet. (Nem találtam meg a forrást.) Egy fiatal apuka írta le történetét, miszerint karácsony körül a feleségével, a még ovodás gyerekkel szállást foglaltak a Hármaskúti (volt) erdészházban. Gyalog indultak el Szilvásváradról úgy 15 óra körül. Felmentek az Istállóskőre, és onnan akartak Hármaskútra eljutni. Hamar leszállt az este, lámpa minek? el is tévedtek rendesen. Szerencsére működött a telefonjuk, volt térerő, és igy tudtak segítséget kérni. Nem részletezem, megtalálták őket, és elvezették az onnan kb. 3 km-re lévő szállásukra. Ingyen. A tanulság? Vonjuk le. :-( 

Mi hiányzott? (Na ugye, milyen jó hogy van a táblákon GPS kordináta.) 

A bükkszentkeresztesi erdőjáró nyugdijasokról si hallottatok biztos. 

Előzmény: rozaa (55287)
turistamúlt Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55306

Régebbi témához: Rezi. A "Kihalt laktanyák" topikba írt charlie21 olvtárs, megosztva a bázis látogatásáról az élményeit fotókkal illusztrálva. 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138413148&t=9119026

A következő hsz-ében betett egy műholdas képet, berajzolva rajta az objektumok helyét. Ezek a várrom alatt északra találhatók, tehát biztos a rálátás miatt lett a vár lezárva.

Pulmy Creative Commons License 2016.02.06 -5 0 55305

  Nekem az ilyen pillanatok adják a "kékezés" savát-borsát  :D

Előzmény: Pompiere (55304)
Pompiere Creative Commons License 2016.02.06 0 0 55304

Az. :-) Érdekes dolgokat mesélt róla a somhegyi erdész. Többek között azt, hogy Egri Jánosnak volt régen egy műsora... :-))

Előzmény: Pulmy (55302)
Pulmy Creative Commons License 2016.02.06 -5 1 55303

-g  +d

Előzmény: Pulmy (55302)
Pulmy Creative Commons License 2016.02.06 -5 1 55302

Jó beszédes a gazdájuk,a segégerő meg már nagyon érezte a bugit a lábában 😀😁. 

Előzmény: Pompiere (55301)
Pompiere Creative Commons License 2016.02.06 0 4 55301

Ezek is, csak július végén. Az egyik ló Jutka, a másiknak nem tudom a nevét és a gazdájuk Laci.

A Jutka - ha még él - akkor 24 éves...

 

Előzmény: Pulmy (55295)
ssimi Creative Commons License 2016.02.06 0 5 55300

Ez jó térkép? Kapásból van rajta húsz hiba. Információtartalom? Galyatetőt szajkózzák mindenhol, ott is, ahol bőven van más látnivaló is. Úgy látszik, nem is találtak mást, ezért benyomták a sárgahasú unkát. Ez aztán az információ!

Előzmény: Törölt nick (55279)
qentar Creative Commons License 2016.02.06 0 4 55299

De szép nagy dögök :) Kell ezeknek takarmány rendesen. Múlt héten a Szalonnai-hegységben is lóval húzták le a szálfát, szintén a meredekség miatt.

Előzmény: Pulmy (55295)
HEV Creative Commons License 2016.02.06 0 4 55298

Ugye nem akarod, hogy leírjam a véleményemet erről :-)

Előzmény: jzp2107 (55297)
jzp2107 Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55297

de miért, a javítás az nem "garanciális" munka?

honnan lenne rá új forrás?

Előzmény: HEV (55296)
HEV Creative Commons License 2016.02.06 0 5 55296

A Kaposváron zajló jelzésfestő vezetői tanfolyam táblás anyagát két kép erejéig már említettem. A mostani kép mutatja, hogy statisztikailag a terepi tájékozódás legfontosabb eleme a jelzőtábla. Németországban készült ez a felmérés de gyanítom, hogy nálunk sem lenne kevesebb azt ezt választók aránya sőt!

Papir térképe gyakorlatilag az átlagembernek nincs. Okostelefonos térképe annak van aki rendszeresebben kimozdul a terepre, és aki biztosan nem szeretne eltévedni és az üzembiztonság is fontos túra GPS-t használ. A harmadik kategóriának nincs szüksége az útjelző táblákra a másodiknak kis mértékben az elsőnek viszont csak az jut. Nem magunkről beszélek!

Csak azért elmélkedtem, hogy mennyire jelenthet problémát a nem egyértelmű táblázás? Magán véleményem, hogy ez nagy probléma de sajnos akiken múlik ezt nem érzékelik. Ha saját zsebből kellene finanszírozni a javítást talán legközelebb a közelébe se mennének ilyen feladatnak.

 

Előzmény: HEV (55123)
Pulmy Creative Commons License 2016.02.06 -5 0 55295

  Bakonybélnél készültek a képek 2014 okt-ben. Bár ott az erdő meredeksége végett használják a hagyományos "munkaerőt"

 

Előzmény: Törölt nick (55293)
qentar Creative Commons License 2016.02.06 0 4 55294

Szerintem esélytelen. Annyi fát hoz le egyszerre, mint egy fél megyényi favágó. A fafeldolgozók is az ipari termelésre vannak ráállva, nem fognak várni, hogy apránként becsorogjon a faanyag. Az mondjuk elég ijesztően néz ki, amikor ezek a böszme gépek egy délután alatt kivágnak egy fél hegyoldalt.

 

Minden bizonnyal az van, amit Pulmy is mond, hogy nagyon rövid időkeretük van, és ha akkor épp olvad, tocsog, akkor megszívta mindenki. Ezt mondjuk lehetne jobban is szervezni.

Előzmény: jzp2107 (55292)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55293

Ki lehet, csak az nem gazdaságos (sajnos). Azt hiszem vagy a gemenci vagy valamelyik őrségi erdészet állt vissza a lovas fakihúzásokra, mondjuk azért, mert rákényszerültek a szigorúan védett terület miatt, nem mehetnek be a munkagépekkel :)

 

Személy szerint nagyban tolerálom az erdészetet, és tudom, hogy nem ők döntenek a legtöbb dologban - kényszerpályán mozognak erősen -, de azért mindig ledermedek, amikor ilyen dolgok jönnek szembe.

 

Mondtam a területgazda erdésznek, hogy jártam tegnap a Kígyó-völgyben. Megkérdezte, az micsoda és hol van... No komment.

Előzmény: jzp2107 (55292)
jzp2107 Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55292

ezért is kapta a keresztségben nálam az útrongáló-gép nevet :-)

 

mondjuk mentségükre legyen mondva, most is csak néhány hét volt amikor kajak fagyban túrás nélkül meg lehetett volna oldani

kérdés hogy ezt a csodamasinát nem lehetne-e mással kiváltani

Előzmény: qentar (55291)
qentar Creative Commons License 2016.02.06 0 4 55291

Tavaly márciusban a Kőris-hegy alatt láttunk ilyen állapotokat, majdnem derékig érő nyomvályúval.

Egy ilyesmi cucc hordta ki éppen a fát: http://totalcar.hu/tesztek/2015/11/15/ponsse_buffalo_erdeszeti_kihordogep/

(Felröhögtem, amikor ezt írták a cikkben: "Ráadásul nem túrja fel a talajt, amely sok apró lény élőhelye, mert mindent a hátára, azaz rakoncáira véve visz, és széles tappancsaival csak minimális mértékben tapos." Pont így. Felázott talajon, 40 köbméter fával hátul.)

Előzmény: Törölt nick (55285)
Pulmy Creative Commons License 2016.02.06 -4 0 55290

   Pont erről mesélt nekem egy erdész még ősszel az Őrségben.hogy a Természetvédelmi Hatóság különböző indokokkal  nem hagyja őket akkor dolgozni amikor ideális lenne és többek közt ilyen csapákat kénytelen "alkotni",mert csak   időszakra van engedélyük amikor laza a talaj. Utána meg ezeket az árkokat még el is kell tüntetni,mert a későbbiekben ők sem tudják használni.  Jó az a rész Nemzeti Park,de lehet,hogy itt is ilyen dolgok állnak a háttérben? 

Előzmény: Törölt nick (55285)
Pulmy Creative Commons License 2016.02.06 -4 1 55289

  Ha már itt jársz,egy más témájú kérdés. Új igazolófüzetről(OKT,RP-DDK),ami már az az új útvonalat is tartalmazza van valami infód? Várható a megjelenése a közeljövőben?

 

Kösz és Üdv.

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!