Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2008.04.03 0 0 83
A Jeszenszky-könyv egyik kiadásának borítóján épp a piszke törzsre oltása van. Én is ezt használom, nagyon egyszerű.
Május végén vagy június elején szokott megfelelő érettségű lenni a hajtás, hogy már nem pattan, de még elég puha.
Az aranyribiszke alanyt megfelelő magasságban (kb. 1 m) elvágom, leszedem a felső leveleket, hogy ne zavarjanak, középen függőlegesen egy vágással 2-3 cm mélyen behasítom.
A piszkehajtásról leszedem a leveleket és tüskéket, csak a vitorlát hagyom meg. Ékre vágom, kb. 2 cm-t szokott kiadni, beletolom az alany hasítékába, nejlonszállal körbetekerem, és kész.
Ha a nemes vékonyabb, akkor úgy kell behelyezni, hogy az egyik oldalon színeljenek.

Törzsön könnyebb gyommentesen tartani, permetezni.
Flanell Creative Commons License 2008.04.03 0 0 82
A szigszalaggal az a gond, hogy nagyon nyúlik, nem lehet vele összehúzatni a alanyt és nemest.
Nálam a műanyag kötöző vált be leginkább.
Vagy ha jobb nincs kéznél, akkor keresek egy fehér szőtt táposzsákot, ami pár mm-es szálakból van, és abból húzok ki szálat, ez elég erős, és párafogó.
somolya Creative Commons License 2008.04.03 0 0 81

bandázsolásra nálam a puha szigetelő szalag vált be legjobban.

 

Ez azt jelenti, hogy a villanyszerelő  boltban kapható normál műanyag szigetelő szalagot használod?

Előzmény: trasgo (68)
tanyamaci Creative Commons License 2008.03.28 0 0 80
köszönöm ez is nagyon hasznos volt elmentettem,kössz tanyamaci.
trasgo Creative Commons License 2008.03.28 0 0 79
Sziasztok nem tud valaki házi ojtóviasz receptet??
trasgo Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78
Nézd meg ezt is


http://www.jardin-mundani.com/empelts/INJERTOS.htm
Előzmény: tanyamaci (77)
tanyamaci Creative Commons License 2008.03.28 0 0 77
Köszönöm a kielégítő linket. Sok hasznos információ van benne, amiket fel tudok használni. Üdv. Tanyamaci
trasgo Creative Commons License 2008.03.28 0 0 76
Szerintem most már késő , de megpróbálhatod májusba a szemzést v. májustól folyamatosan a zöld ojtást és ősszel a nyugvó ojtást
Előzmény: tanyamaci (74)
trasgo Creative Commons License 2008.03.28 0 0 75
ezt nézd át

http://www.hik.hu/tankonyvtar/site/books/b155/ch04.html
Előzmény: tanyamaci (74)
tanyamaci Creative Commons License 2008.03.27 0 0 74
Ma délután próbálkoztam pár ribizlifával amelyet a gyökérhajtásba oltottam, de nem tudom hogy ezt időben mikor kell csinálni már nyílnak a rügyek lehet hogy elkéstem?
A bekötéshez én is szikszalagot használtam.
köszönettel tanyamaci.
trasgo Creative Commons License 2008.03.27 0 0 73
A gyümölcsfáknál tényleg szükséges az ojtás v. szemzés és ha ribizli piszke fát szeretnél nem pedig bokrot ott is a rózsánál dugványozás szintén szóba jöhet
Olvass vissza és ha van konkrét kérdésed próbálok segíteni
És teszek be pár linket
Előzmény: tanyamaci (72)
tanyamaci Creative Commons License 2008.03.27 0 0 72
Kössz a gyors választ,de csak azért gondoltam oltásra merthogy ribizli fa és piszke fa amiről szó van, nem pedig bokor. Ezenkívül érdekel alegtöbb gyümölcs, és a későbbiek során arózsák oltása és szaporítása (bár erről már olvastam valamit itt afórumban).
Köszönettel BL.
trasgo Creative Commons License 2008.03.27 0 0 71
a ribizli és piszkét nem kell oltani a dugványozás eredményesebb szaporítás náluk.
üdv trasgo
Előzmény: tanyamaci (70)
tanyamaci Creative Commons License 2008.03.27 0 0 70
Sziasztok szeretnék tanácsot kérni!
2h-os tanyám van amelyen szőlőt, gyümölcsöt,szeretnék telepíteni.
Ajelenleg telepítettekből szeretnék szaporítani(pl.bibizlifa, és piszkefa) atőröl kibújt vadhajtás beoltásával.
Ui. mindenféle oltás és szemezés érdekel.
eTig Creative Commons License 2008.02.28 0 0 69
Köszönöm szépen!
Előzmény: trasgo (68)
trasgo Creative Commons License 2008.02.27 0 0 68
Fordítva már igen sőt talán előnyös is lehet .
Ha föléledt az alany akkor a kisebb fagyok nem ártanak, de javaslom először a nem kiemelten fontos ojtásokat elvégezni ezalatt szerzel 1kis gyakorlatot és ezt követően az elsőszámúkat.
Ami fontos a nemest éles késsel 1lépésben nem farigcsálni egyenes vágás a lényeg bandázsolásra nálam a puha szigetelő szalag vált be legjobban.
Sok próbálkozást és sok sikert
Üdv trasgo
Előzmény: eTig (67)
eTig Creative Commons License 2008.02.27 0 0 67
Köszi trasgo!

Erre egyáltalán nem gondoltam, pedig jogos. Apám cseresznyefája kb. négyszer nagyobb, mint az egy évvel később ültetett meggy. (Mindkettő túl van már a 10 éves koron.)

S, vajon fordítva mi a helyzet?

Amire még nagyon kíváncsi lennék, hogy az ilyenkor megejtett oltások megerednek-e, számít-e nekik a még előfordulható fagy?
Köszi!
Előzmény: trasgo (66)
trasgo Creative Commons License 2008.02.22 0 0 66
Szia eTig

Ne javaslom , nekem most kell kivágni 1 gyönyörű szép bőven termő meggyre oltott cseresznyefát amit kb 10-15 éve oltottam .
Ugyan is a cseresznye sokkal erőteljesebben fejlődik mint a meggy alany és nálam ez már kezd életveszélyessé válni .
Én a korona nyakba oltottam és a cseresznye ág már 2x akkora mint maga a meggy törzs.
Üdv trasgo
Előzmény: eTig (65)
eTig Creative Commons License 2008.02.22 0 0 65
Sziasztok!

(Ha jár erre valaki...)
Cseresznyét szeretnék meggyre oltani. Az oltóvesszőket már megszedtem, el vannak vermelve, az oltást mindenféle vesszőkön azt hiszem begyakorolgattam.
A kérdésem az, hogy mikor? kezdjek hozzá?
Lehet már most (február vége), vagy inkább egy hónap múlva, netán nyár elején... Szóval mikor?
Üdv!
H.J Creative Commons License 2007.11.10 0 0 64
szabadna nekem is? Én szintén tavasszal szeretnék narancsot oltani.Eddig egyetlen oltásom sikerült.Almába egy másik fajtát.
Email:horvath.jozsef@hotmail.com
Köszönöm.
Előzmény: finomnarancs (51)
F.Szilvi Creative Commons License 2007.11.06 0 0 63

Segítséget  keresek...

 

Pécs környékéről keresek  valakit , aki  egy öreg Napsugár  őszibarackból oltani tudna ,lehetőleg  mandulaoltványba.

Nagyon  jó  fajta  kár  lenne, ha kiveszne..

 

 

trasgo Creative Commons License 2007.11.06 0 0 62
sziasztok

én is sok gyümölcsfát át ojtottam pl. kb.20 eve kb 15 veresszilva kisfákra javarészt kajszit és 1 ringlót és 1 besztercit oltottam.
a törzsük kb 4-8 cs vastagok voltak őszi ültetés és tavaszi nyári oltás a koronába fánként 4-5 db kb. 90 százalékos eredménnyel.
a fák az utóbbi 4 évben betegettk meg és pusztultak el az idén is kivágtam 1-et maradt még 2 betegecske és 1 makk egésséges 20 éves kajszi természetesen a szilvák szintén egésségesek.
és 1 fontos ezek voltak az 1ső oltásaim esetleg 1tanács a ma próbálkozókknak én akkor és most is rafia nejlon és stb.helyett szigetelő szalagot használtam és használok
sziasztok
kert* Creative Commons License 2007.03.18 0 0 61
Köszi eddigi segítséged .
Azt érdekesnek tartom itt a netten már sokat próbálkoztam keresésel
de nem nagyon találtam eddig használható anyagot.
Kertészetben is érdeklődtem de nem igazán tudtak segíteni.
Pedig van egy érzésem pofon egyszerű lesz a dolog megoldása.
Tudod egy újszülöttnek minden vicc új.

Előzmény: Flanell (60)
Flanell Creative Commons License 2007.03.09 0 0 60
Nem hiszem, hogy sok pénz lenne benne, gondod lenne az eladással, ez egészen biztos.
Amúgy szerintem ha megnézed pár faiskolában, valahol csak rajta van a rászerelt fecnin, hogy milyen fajta fűz az alanya. Lehet, hogy 1-2 telefonnal megúszod.
Erdészeti csemetekertben 100-asával kötegelve szoktak ilyesmit árulni, a 2 araszos mondjuk 20 Ft, a 2 méteres 100, vagy hasonló nagyságrendű árak.
Előzmény: kert* (58)
zsupla Creative Commons License 2007.03.09 0 0 59
Nagyon köszönöm!!!Van is porom itthon. Ha a futóm nemrég metszettem, a leesett hajtásokat is megpróbálhatom? Szabadföldbe a jobb? Ne próbáljam cserépbe?
Melyik a jobb, a szemzés vagy ez?
Előzmény: charlie967 (54)
kert* Creative Commons License 2007.03.08 0 0 58
Az ötlet jó de büntetendő.
Én azért érdeklödőm mert ezzel érdemes lenne foglalkozni.
Kimondottan nem egy érdekelne hanem több százat szeretnék létrehozni.
Gondolom így te is más ötlet után nézel ha segíteni akarsz.
Egyébként köszi.
Előzmény: Flanell (57)
Flanell Creative Commons License 2007.03.07 0 0 57
Saját gyökerén feltehetőleg valami földön elheverő, jelentéktelen növény.
Valakinek eszébe jutott törzsre oltani, így lett belőle dísznövény. Azért csak törzsesek vannak.
Ha érdekel a téma, egy parkból lopj egy 20 centis ágat, szúrd le a kertben, és meglátod. A fűzfélék nagyon könnyen gyökeresednek.
Előzmény: kert* (56)
kert* Creative Commons License 2007.03.06 0 0 56
Köszi de a nemes részt csak előállítótták valamilyen módszerrel.
Én legalább is nem találkoztam csak oltótt fajtákkal.
Előzmény: Flanell (55)
Flanell Creative Commons License 2007.03.05 0 0 55
Alanynak szerintem kecskefűz vagy bármilyen fűz jó, amit találsz a patakparton.
A nemes rész magától lóg, fajtajelleg, nem is lehetne megoldani, hogy ne lógjon.
Előzmény: kert* (53)
charlie967 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 54

Szia! Megjelöltem hogyan vágj dugványt. 1,5-2 héttel az elvirágzás után. Szikével vágd el, fél cm-re a levél alatt. Kell hozzá egy kis INCIT gyökereztető por. A félfás változata, ha jól emlékszem rózsaszín. Belemártod a talpát, majd egy kicsit leütögeted róla a felesleget. A kerted félárnyékos részébe - ahova 11 és du. 3 között nem süt a nap- lerakod gyökerezni. Nagyobb fa árnyékába is jó. Leszúrsz kb 10 cm-re egy vékony botot, a lyukba finoman beleengeded a dugványt, mellétömködöd a földet és jól beiszapolod. Levágod egy színtelen ( színes nem jó!!) műanyag flakon alját és a flakont ráteszed a dugványra. Így egy párás mikroklímába kerül, ahol sikeresen meggyökeresedik. A kupak levételével lehet öntözni. A flakon akár a következő tavaszig is maradhat. Télire takarni kell. Második éven már virágzik. Nekem átlag 10 ből 7 arányban szokott megmaradni.

 

Előzmény: zsupla (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!