Keresés

Részletes keresés

alminar Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7667
Megtaláltam, még a szeptemberi talink idején írta be Perdikkas:

" A Rudolf-kiálításon az első teremben Rudolf gyerekkorát olvasva(mindjárt a bejárat mellett a nagy felirat a falon) feltűnt Gondrecourt gróf neve is, aki ugye 6 éves korában a nevelője lett. Szóval a kiállítás alatt eszembe jutott egy apróság, amit erről a Gondrecourt-ról olvastam egy könyvben, ezt most beírom ide, mert érdekes kis adalék ennek a nevelőnek a jelleméhez:

„Gondrecourt gróf kemény, indulatos természetű ember volt, föllobanásában tisztjeit is veréssel fenyegette. A mikor Bécs felé hátráltak, útközben összetűzött egy századossal s egy sövénykaróval támadott rá. Az kardott rántott s levágással fenyegette, ha nem moderálja magát. A századost haditörvényszék elé állították, amely több évi várfogságra ítélte s bár kegyelmet kapott, de a katonaságtól meg kellett válnia. Több e fajta vagy ehhez hasonló esett miatt Gondrecourt-t később nyugalomba kellett küldeni...”(Heinrich Friedjung: Harcz a német hegemóniáért. III.kötet. Bp. 1904. 106.o.)

Szóval érdekes egy figura volt, kicsit kattant volt az biztos.
A saját embereinek az élete nem igazán érdekelte a háborúban, úgy értem nem igazán érdekelte, hogy el lehet-e érni ugyanazt a célt kevesebb áldozattal is vagy sem. Igaz, hogy az egész osztrák taktika elavult volt és ebben az időben már ostoba is. A vak, esztelen rohamtaktikára épült, tömött sorokban megrohamozni az ellenség laza alakzatait. Ami az ellenség 5-ször akkora tűzgyorsaságú fegyvereivel szemben természetesen eleve őrült vállalkozás volt. Ennek az lett az eredménye, hogy az 1866-os porosz-osztrák háború döntő csatájában, Königgraetznél(ahol gróf Gondrecourt vezérőrnagy hadtestparancsnok volt) 20 perc alatt 10 ezer embert vesztett. Vagyis 20 perc alatt kb. a negyedét annak, amit a kb. 10 órás csatában az egész hadsereg elszenvedett.
Igaz, a többi osztrák tábornok is ugyanezt a vak rohamtaktikát alkalmazta, de mégis Gondrecourt nevéhez fűződik a legnagyobb vérveszteség.

Mindez nem tartozik szorosan Sisihez és Rudolfhoz, csak azért írtam ezt be ide, mert közismert, hogy ez a Gondrecourt milyen módszerekkel látott hozzá Rudolf neveléséhez is 2 évvel korábban. Rudolf szerencséjére azonban Sisi közbelépett, de ezt már mindannyian tudjuk... "

Remélem , érdekesnek fogod találni.
Előzmény: maya40 (7664)
maya40 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7666
Pár meseszép fénykép Locrum szigetéről.

maya40 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7665
Többek közt itt találta ezt a vicces képet Rudolfról. A nagyobb változatát sajna nem vette be a rendszer mert több a megengedett méretnél. Cserébe viszont ezen nincs logó.

Előzmény: maya40 (7664)
maya40 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7664
Sziasztok!
Alminar,még nem olvastam Perdikkas írását, de fogom, mert mostanában azzal szórakozom, hogy elejétől olvasgatom a topicot. előbb vagy utóbb eljutok oda, ha meg van még, mert ha jól emlékszem épp az ő hozzászólásait törölte egyszer a rendszer.
Különben nagyon élvezem a "régészkedést", ha ráértek próbáljátok ki.
Szmel fantasztikusan szép menyasszony volt.

Valaki leírná nekem pontosan, hogy kell abetűszínt változtatni?
Nem igazán értem az Index-es útmutatást, nem értem, mért gondolják, hogy mindenki zseni.

Addig is még egy link:


Österreichische Nationalbibliothek bildarchiv austria


Előzmény: alminar (7660)
s_titánia Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7663

Akinek nincs meg a Krúdy Gyula: Erzsébet királyné című könyv, annak itt van egy hátborzongató, stílusa és hangulata miatt mégis magával ragadó történet a könyvből:

 

http://hu.wikisource.org/wiki/Egy_%C3%A9j_a_F%C3%A9lelem-vill%C3%A1ban

 

 

 

 

s_titánia Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7662

Még egy érdekeséget találtam. Még Vikkiii tette be ezt az oldalt régebben, egy Sisi rajongó gyűjteménye lehet, valamint Sisi fotók.

 

http://s145.photobucket.com/albums/r202/stabroeka12/

 

Itt találtam annak a sokat vitatott íróasztalos fotónak a teljes változatát, amit eddig még sehol nem láttam.

(A belinkelt oldalon tükrözve van a kép, de én megfordítottam, mert úgy zavaró volt.)

 

Érdekes, hogy egy fenyőfa van bal oldalon, egy keretben pedig Sisinek a rubintdiadémos portréja. A fából én arra következtetek, hogy Karácsony körül készült a kép. Vagy előtte, és még nem volt feldíszítve a fa, vagy utána, és már leszedték a díszeket. De az biztos, hogy Karácsony táján.

Ami viszont számomra még inkább megerősíti, hogy nem Sisi van a képen, hiszen tudjuk, hogy Rudolf halála után nem ünnepelte már a Karácsonyt és egyben a születésnapját, sőt, a családjának sem engedte, hogy utóbbit megünnepeljék. Ha minden évben direkt elutazott ezen a napon jó messzire, hogy ne kelljen ünnepelnie, akkor el sem tudom képzelni, hogy engedte volna, hogy pont ekkor lefotózzák, egy karácsonyi hangulatú képen.

 

 

s_titánia Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7661

Belenéztem a Maya által ajánlott oldalba, a képekbe, és tettem egy felfedezést egy már ismert fotón, amit eddig nem vettem észre rajta, és szerintem Nektek is új lesz :)

 

Nézzétek csak meg alaposan a kép bal alsó sarkát - ott kukucskál föl Sisire a fekete uszkár, Plato! :)))  Csak a mellkasa és az orra látszik, meg a fejéből egy kicsi. Eddig észre sem vettem, hogy ezen a fotón is rajta van :)

És még abból sem tűnt fel, hogy Sisi lefelé néz, sosem gondoltam, hogy néz valamire, azt hittem, csak ilyen a beállítás.

 

 

alminar Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7660
Igen, tényleg kevés van Gondrecourt-ról... (bár az alapján is ellenszenves)
Perdikkas még a nyáron beírt róla egy korabeli anekdotát, nem tudom, hogy azt olvastad-e...
Előzmény: maya40 (7658)
maya40 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7659
Lemaradtak a képek





www.elisabeth-sissi.org
PanniF1 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7657

Olvasom a Gödöllőn vett  Rubicon Sisiről kiadott számát.

 

* Possenhofen: "az étkezések alkalmával a tányérokon olykor bolhák ugráltak... olykor maga fogta el a bolhákat saját kiráályi hercegi kezével (Ludovika)"

 

* visszaemlékezés: "gyerekként egyszer látta a császárnét egy szálloda ebédlőjében, ahogy egyszer csak kivette a fogsorát, megmosta és villámgyorsan visszatette."

 

* Lajosról: az állami jövedelmek jó rzsét kastélyépítkezésekre költötte, a menschwansteini kastély ma is számon tartott műemlék"

 

Itt kezdtem kételkedni legjobban, hiszen ezt kivételesen tudom, hogy Neuschwanstein. :-(((

 

Az elsőkben lehet valami igazság???

maya40 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7658
Találtam egy nagyon jó Sisis olasz oldalt. Még csak töredékét néztem át, máris egy halom új képre bukkantam.
Fentről a másodikat a torz festett portré másik változatának nézem. Még így is elég szörnyű.
A legalsón van az első képem Rudolf első nevelőjéről, Gondrecourtról. ahoz képest, hogy miatta tört ki a gyalázat a császári házban nyíltan, nem sok adat van róla.
maya40 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7656
Lehet, hogy nem jól értelmezem, de szerintem az. Gondolom valami hosszabb klipp- szerű filmecske, ami Erzsébet körül forog. Hirtelen feltámadt bennem a remény, hogy itt talán meg lehetne találni a Szinetár-féle Trónörökös filmet is. Úgy tudom az is MTV produkció volt részben.
Előzmény: s_titánia (7655)
s_titánia Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7655

Találtam egy érdekességet. Milyen filmetűd ez, valami műsor volt, vagy mi ez egyáltalán? Tud valaki valamit erről?

 

http://www.tvarchivum.hu/?id=229840

 

Ezt is találtam:

 

http://www.tvarchivum.hu/?id=209731

 

Erről lehet szó, hogy ez a filmetűd is egy ilyen kutatható anyag?

 

PanniF1 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7654

Sziasztok!

 

Én csak egy ilyen képet hoztam Nektek. :-)))

 

 

maya40 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7653
Erről is olvastam már. Mary Vetsera újratemetése, miután 1992-ben kirabolta a sírját egy megszállott amatőr Mayerling kutató.

Mary Vetsera
maya40 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7652
Ez is érdekes. A Baltazzi család.

Baltazzi család


maya40 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7651
Locrumról kerestem infót és ezt találtam:

Lokrum Rudolf szigete


Az agyam eldobom, hogy mik ki nem derülnek szegény Rudiról. Nem elég a gonorrheája, még tüdőbajos is volt????
zsófiaéva Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7650

Szia!

A 7. kép (nekem nagyon tetszik:)) az táblára van krétával rajzolva, vagy csak én vagyok ilyen gyík?

Üdv

zséé

Előzmény: bernadett17 (7623)
maya40 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7649
Ez tetszik. Ha ráérsz még írhatnál be ilyeneket. Általában nagyon élvezem a kortársak visszaemlékezéseit.
Előzmény: Jtoti (7648)
Jtoti Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7648
Most, hogy szóba került egy kicsit forgattam FJ könyveimet, itt ott elkaptam egy két jó szöveget a már korosodó császárral kapcsolatban, majd ha lesz időm ide írok egy kettőt.

Ez a szöveg is nagyon tetszett.
"Ki emlékszik még Ferenc József kézszorítására?
Rövid és erélyes volt a kézfogása. Karakter volt benne.
Az a kézszorítás sokaknak megnyitotta az ajtót a legmagasabb méltóságok felé, és sokakat tüntetett el a sülyesztőn át a színpadról. Sok érzés nem volt a kézfogásában, inkább valami gépiesség. De ennek a kéznek izmai tartották össze a birodalmat."
Lipót Ferdinánd királyi herceg vissza emlékezéseiből van az idézet.
Előzmény: maya40 (7646)
maya40 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7647
Ez úgy tudom egy Angeli nevű portréfestő alkotása, és már a halála után fejezte be a lovas változatát.
Előzmény: maya40 (7646)
maya40 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7646
Fogalmam sincs sajnos, pedig nagyon jó. Eddig csak egy részletét ismert ami az arcot mutatja, de nekem például ez is tetszik.









és ez a teljes kép
Előzmény: Jtoti (7645)
Jtoti Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7645
...festhette..
Előzmény: Jtoti (7644)
Jtoti Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7644
Annyira tetszik ez a kép Rudolfról!
Nagyon jó festmény is! Ki feshtette?
Előzmény: maya40 (7642)
maya40 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7643
Nem tehetek róla, de erről a képről nekem folyton egy havasi kürt jut eszembe. Titánia ?




És egy kis off. Csak mert poén.

maya40 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7642
Az egyik utólsó konfliktust is az eredményezte Rudolf életében, hogy nyílvánosan panaszkodott arra, milyen szörnyen kényelmetlen neki a porosz egyenruhát viselni és ráadásul mennyire ellenszenves is számára.
Valahogy úgy ment ez, hogy az uralkodók egymást és egymás férfi családtagjait MEGAJÁNDÉKOZTÁK egy ezreddel a saját hadseregükből, és többnyire ennek az ezrednek az egyenruháját viselték, ha találkoztak.




Előzmény: Jtoti (7639)
Jtoti Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7641
Bocs. a 123 oldalon
Előzmény: Jtoti (7640)
Jtoti Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7640
Ugyanebben a könyvben Erzsébet és FJ az orosz cárt és feleségét fogadja.
FJ ugyanilyen vicces kalap van olyan mint a Sajdik könyvek PomPom ja(?)
Jtoti Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7639
Nekem már nem tudom hol lenne a helyem, hát itt a kép amiről beszélek, ez a nagyított változat ez a nagyság van az említett könyvben csak fordítva a 171. oldalon.
A ruhával kapcsolatban minden igaz, udvariasságból a másik egyenruháját vették fel udvariasságból, vagy miért, de éppen ezért ha Vilmos jött hozzájuk pláne lehetett FJ a porosz ruhában azzal együtt, ebben nem vagyok biztos hogy ez nem osztrák egyenruha. a tollas föveget FJ sokszor láttam, a színeket és egyebeket nem látni a képen
Előzmény: s_titánia (7634)
Jtoti Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7638
Igen erre!
A Brigitte Hamann Erzsébet Magyarország királynéja. c. könyv 17. oldalán ez a kép fordítva van de mivel egy kicsit kinagyítva ezért a feliratok nem látszanak, a kinagyított rész azonban megegyezik evvel a képel csak fordítva.
Előzmény: s_titánia (7632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!