Keresés

Részletes keresés

_rinceWIND_ Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15048
Alan01-hez hasonlóan én is összefoglaltam, hogy mennyit edzettem az elmúlt néhány hónapban. Ez tipikus példája annak, hogy hogyan NE! álljunk neki egy maraton lefutásának.

Előzmények: A körülmények szerencsétlen összejátszása következtében 5-6 évet teljes mértékben mindennemű sport űzése nélkül töltöttem el, és tavaly szeptemberben kezdtem neki újra a futkározásnak. Nemrég néztem utána, mert nem emlékeztem rá, de 1983-ban hagytam abba a versenyszerű futást, serdülő korom végén, különféle sérülések miatt, amik nem igazán akartak rendbe jönni. Budapesti 4. hely, illetve országos 18. volt a legjobb eredményem 3000 méteren, de a vége felé már közeledtem a hosszútávfutás felé (kismaraton, meg ilyesmi). Azóta sok mindent csináltam mozgás cimszóval, pl. rögbiztem éveken keresztül (kiegészítő sportként cselgáncs vagy taekwondo szerepelt, mivel kevés edzésünk volt hetente). Ezt követően néptáncoltam, ami szintén megfelelő állóképességet biztosít - legalább is, ahogy mi csináltuk. Ezután következett a hosszú szünet. Mindezt azért írtam le, hogy abszolúte semmit sem ér a múltbéli tevékenység, ha az ember teljesen abbahagyja hosszú időre a sportolást.

Szóval, tavaly legelső alkalommal mintegy 1 kilométert sikerült legyűrnöm egyfolytában -rutinosan terepen, hogy a visszafelé utat is futva kelljen megtenni. Természetesen ez nem igazán sikerült, igencsak jót tett volna az oxigén palack, már a sétához is. Innentől kezdve hetente - 2 hetente volt lehetőségem futni egészen februárig. Február 13-án határoztam el, hogy itt az ideje ezt komolyabban venni, és belevágtam egy erőteljesebb edzésprogramba. Az első 3 hónapban az állóképességem növelésére helyeztem a hangsúlyt, majd a gyorsaságom fejlesztése következett május-június-júliusban. Utána elhatároztam, hogy megismerkedem a félmaraton érzésével, és erre kezdtem készülni. Életem első félmaratonját követően rájöttem, hogy most már a maratonnak kell következnie. Ez volt az elhibázott döntés.

Az adatok:
Február: 62 km/8 edzés - 7,75km/alkalom
Március: 75,5km/10 edzés - 7,5km/alkalom
Április: 99,4km/12 edzés - 8,3km/alkalom
Május: 96km/18 edzés - 5,3km/alkalom
Június: 101,1km/17 edzés - 6km/alkalom
Július: 127km/21 edzés - 6km/alkalom
Augusztus: 108,9km/ 15 edzés - 7,3km/alkalom
Szeptember: 205,1km/ 15 edzés - 13,7km/alkalom
Ez összesen kb. 900 km

Konklúzió:
Volt aminek megvolt a hatása (pl. fogytam több mint 10 kilót), volt aminek nem. A középső három hónapban sokat résztávoztam (1000 méterek, meg még rövidebbek) és fartlekeztem (váltakozó intenzitású futás). Ennek köszönhetően fél év alatt 5 kilométeren 6 percet (26-ról 20-ra), 10 kilométeren 14 percet (57-ről 43-ra), 1000 méteren is 1 percet (4:20-ról 3:20 alá) tudtam javulni. Viszont ez az edzésmennyiség, még ha igencsak intenzívnek is bizonyult, mert az edzések többsége legalább 80 százalékos erővel ment, nem elegendő egy újrakezdőnek a maraton végigfutásához. A maraton óta (nem bírtam 4 óra alatt sem lefutni) komoly térdproblémáim vannak, ami pihentetéssel sem javul. Végül is sajnos irány a térdgyógyász.
Heti 60-70km (bár inkább több) edzésadag egy éven keresztüli gyakorlása nélkül nem szabad nekiállni a maratonnak. Írhatnak bármit azok, akiknek érdeke, hogy minél többen odaálljanak a maraton rajtjához, muszáj ennyit futni. Egy évnyi idő alatt a szervezet felkészülhet a kihívásra, és jelezhet, ha erre az egészre nem hajlandó.
Bocs, ha hosszú voltam.

Előzmény: Alan01 (15041)
IV.kercsaj Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15047
"Mi Nyuszival bevállaltunk egy Gellért-hegyet, de nem sok kollégával találkoztunk (hogy, hogy nem). (Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy engem könnyű lett volna lebeszélni.)"
Kedves Ricsi, ez utóbbi mondatodon jót derültünk nyúl kollégával...

Nereida
"Sütiügyben elkezdem a szerveződést :)"
Örömmel hallottuk! :-)))
Útvonal: Szérűskert-Újhegyi út-Radnóti utca-Gombási úton fel a Sejcéig és ugyanígy vissza.

zakka Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15046
mts
Tegnap én is készítettem egy összefoglalót az idei szezonról (avagy az első futós évemről :-), mivel olyanom, hogy edzésnapló, nincs. Összesen 8 olyan alkalmat tudtam megszámolni, amikor 20 km felett futottam, és ebből 6 verseny volt!!!
Majd beírom ide, a jövő évi terveimmel együtt.
Előzmény: mts (15044)
zsuga Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15045
Rohancsiga, Ákibácsi (Dobogókő)

Ákibácsi találkozzunk a Moszkva térnél a Margit krt-nál a Mammuttal szemben levő Shell benzinkútnál 3/4 9-kor! Ok? Csiga Veled találkozhatnánk ugyanitt vagy ha ez nem OK. akkor valahol Budán a Margit Híd vagy az Árpád Híd közelében. A nevezés és egyéb dolgok miatt hányra kellene odaérni?

mts Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15044
Alan,

én csak azt nem értem, hogy 5 félmaratonnal, miért ilyen kevesek a kilométereid. Van valami hiba a számokban?
Vagy: Mennyit futsz, ha nem félmaratont?

mts

Előzmény: Alan01 (15041)
Spenót Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15043
De bena vagyok! :)
Ez a cikisbe akart menni....
CIKI
Előzmény: Spenót (15042)
Spenót Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15042
Gurulosszek temaban en olyat tudtam, hogy hatrebb akartam lokni magam, hogy folalljak es a pulcsim megfogta a kereket. Ettol az ero nagy resze az asztalra hatott. Az asztalon levo monitor a lokeshullam csucsan nekilokodott a falnak es jobbletre szenderult...
Alan01 Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15041
Sok olyan jelzést kaptam, hogy jelentős számú „külsős” futóbolond olvassa a futótopicokat, akiket érdekelnek az adatok, minden információt szívesen vesznek, de ők maguk nem kívánnak aktívan levelezni. Ezek többsége kezdő, mivel a jó/tapasztalt futók előbb-utóbb aktív hozzászólóvá válnak. Magam is kezdőként tudom, hogy milyen hasznos bármilyen információ. Ezért elsősorban a többi kezdőnek írom le az idei futott kilométereimet, némi kommentárral kiegészítve. (A tapasztalt futóktól pedig esetleges kritikát is elfogadok.)
Futott havi kilométereim:

Március: 30 km. Futás: 14 db. Átlag: 2,14 km/futás
Április: 34,5. Futás: 8 db. Átlag: 4,31
Május: 94,8. Futás: 11 db. Átlag: 8,62
Június: 112, 35. Futás: 10 db. Átlag: 11, 23
Július: 78,2. Futás: 8 db. Átlag: 9,78
Augusztus: 81. Futás: 10 db. Átlag: 8,1
Szeptember: 105,7. Futás: 9 db. Átlag: 11,06
Október: 78,8. Futás: 11 db. Átlag: 7,16
November: 33,4 km. Futás: 3 db. Átlag: 11,1 Km/futás.
Összesen: 648,8 km. 84 db futás, 7,72 km/futás átlaggal.

Az adatok a március 4 és november 11 közti időszak 36 hetét tartalmazzák. A heti futott átlag: 18 km/hét, heti 2,33 futással. Az időszakban benne van a lábfájós két hét (április) és kisebb pihenőidők is, valamint nem szerepelnek a keresztedzések. A számok nem közlik, csak mutatják, hogy (főleg tavasszal) jelentős számú rövid, erősítő jellegű dombfutást végeztem.
Négy hónap után, július elején futottam le először félmaratont. Az utolsó tíz hétben pedig négyszer futottam le versenyen félmaratont, minden alkalommal egyéni csúcs körüli idővel, három perc szórással.
Jövőre valószínűleg megpróbálok felkészülni a maratoni futásra. Összeállítottam magamnak egy 18 hetes intenzív menetrendet heti 40-55 km-el. Csak az évben nem könnyű ezt elhelyezni, mivel márciusi kezdéssel júniusra jön ki az első maraton ideje, ami nem optimális az esetleges hőség miatt, valamint Budapesten akkor nincs komoly, biztonságos verseny. Ha a Kaiser’s-en futja az ember az első maratonját, az egész nyarat végig kell(ene) edzeni…
Egy ilyen jövő évi felkészüléshez keresek (komoly) társakat és várok tanácsokat.
Alan

mts Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15040
Bolondok,

hogy miért Prága? Nagy busz, mert akkor lenne annyi ember, hogy a hangulatért érdemes legyen elutazni messze, egy viszonylag drága, viszonylag rövid versenyre. De az a rövidség előny is, mert így jobban telne a busz.

Akkor már kellene legalább egy nap előtte egy városnézésre.

Meg vihetnénk magunkkal szurkolókat is.

Meg akkor jönne mts-né is futni, ha én is mennék.

S közreműködnék a szervezésben is.

mts

Előzmény: lelkiismeret (15031)
zakka Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15039
rohamcsiga
Szerintem ha külön vesszük a két pályát, a szezonzáró nehezebb volt (a változatossága miatt), de mivel a BBp befutón már "megedződtem" :-), könnyebbnek éreztem, mint a BBp-t.
Előzmény: Törölt nick (14922)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15038
De örülök, hogy ennyien rácuppantatok a prágai felvetésemre! :) Engem már be lehet betonozni abba a listába, annyira tuti, hogy megyek! Jelentkezési határidôt talált valamelyikôtök a honlapon (mer én nem)?
Nézegettem mindenféle szállással kapcsolatos honlapot, meg érdeklôdtem is emailben. Még nem válaszoltak, de remélem, sikerül valami nagyon extra olcsó ajánlatot kifogni, ha már ilyen korán elkezdünk szervezkedni. És néztem buszbérlési lehetôségeket, 9 személyeset 7-10 ezer Ft-ért lehet kapni naponta. Meg hát még a benzinköltség, ami fogalmam sincs, mennyi lehet.

Képzeljétek, kaptam emailt a Váci Mikulástól. Vagyis a titkárnôjétôl. :) (Jól meg is lepôdtem a megszólításon.) A mikulásfutásra való készülés jegyében holnap már csak rá kell szánnom magam egy kis futásra. (Aztán meg megint növeszthetem vissza a lefagyott füleimet.)

:)79

Spenót Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15037
En is? ;)

Sziasztok!
Engem is erdekel Praga.
Attol, hogy telen mennyit sikerul mozogni, attol fugg, hogy tavasszal Sumozni megyek Tokioba vagy futni veletek Pragaba.

Talan jobb lenne Praga :)

Előzmény: Chino-San (15036)
Chino-San Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15036
egy félénk "lehet" Prágára... (bár ha már ott vagyunk, lyoo lenne szétnézni is. én még sosenem voltam ott, de már régóta xeretnék)
Előzmény: lelkiismeret (15031)
akibacsi Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15035
értelemszerűen 'tudom' helyett 'tudod'. na persze én is tudom, hogy hol lakom :-)
Előzmény: akibacsi (15034)
akibacsi Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15034
mts,

Köszi a linket, még nagyobb kedvem lett ezáltal ehhez a Dobogókői futáshoz. Most már biztos, hogy alulmaradt Kistarcsa.

Zsuga,

Köszi a szállításvállalást, szívesen mennék veled, viszont azt nagyon nehéz megígérni, hogy alapozó jellegűre veszem a figurát... Az első ilyen versenyem lenne, mivel ez szerintem a teljesítménytúra és a hosszútávfutás kellemes keveréke. Külön-külön persze már sokat csináltam, de így együtt még nem... szívesen kipróbálnám, hogy mit tudok egy ilyen terepen, jelent-e előnyt a túrázás. De ismerve sebességed, nem is biztos, hogy vissza kellene fognom magam.
BBp fórumról azért nem nyilatkoztam, mert passz. Általában adott héten derülnek ki a hétvégi programjaim (lásd most is.) Olyan lehet, hogy jelentkezek, de nem biztos hogy megyek :-) Okosságokat azt nem tudok mondani.

Téli terveimmel is hasonló cipőben járok, elvileg a szezonzáróval bezártam a szezont, de azért túrákat még beírtam dec. közepéig a naptáramba. HOgy mire fogok elmenni, az majd adott héten derül ki.
szigetre azért szeretnék járni, már csak azért is, hogy legyen értelme az egész éves bérletemnek :-)

Na most ennyi, szállításügyben egyeztessünk, tudom merre lakom-mozgok, melyik rész a jó (déli, móricz, Skála, moszka, de gyak. tökmindegy, semmiképpen nem kell annyit utaznom Pesten belül, mintha Dobogókőre mennék tömegközlekedéssel. Szóval rádbízom.)

üdv
akibacsi

Előzmény: zsuga (15019)
szaborob Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15033
most latom, h amig buzgon kigyujtottem az adatokat a netrol, addig lelkiismeret mar megelozott, s leirt mindent, na majd legkozelebb:))

szr

Előzmény: lelkiismeret (15031)
szaborob Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15032
A pragai felmaratonrol itt: PIM

reszletek:
marcius 23.
rajt: del, Karoly hid
cel:Kampa ter, a Karoly hidhoz kozel

szintido:3
regisztracio: 25 EURO (nekunk, meg a tobbi kelet/kozep-europai orszagbol jovonek csak 15 EURO)

nevezni/fizetni lehet a neten keresztul is

egyeb:ingyen masszazs a celban, az utvonal meneten zenekarok (PIM serenade),
palyarekord:
Men - Anthony Korir (KEN) 62:09 (2001)
Women - Florence Barsosio (KEN) 72:51 (2001)

szerintem menni kene, Praga rohadt jo hely, szallast mar lehet kollegiumban ~2000 is talalni, s ott van pl a Zlaty Blazan, vagy a Pilsner Urquel is:))

szaborob

lelkiismeret Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15031
A kérdések pontosan ebben a sorrendben merültek fel bennem is, és sajna egyelőre csak a mikor a biztos: 2002. 03.23-án van a verseny, tehát gondolom előtte egy nappal. Azt már lehet tudni, hogy a rajt délben van, és 3 óra a szintidő. Tehát ha nem futó a sofőr, akkor gondolom legkésőbb 4-kor vissza lehetne indulni. Autóval mi kb 6-7 óra altt értünk ki, de ez busszal már a határok miatt is sokkal több idő. ( Állítólag a buszokat rendesen szivatják.-Főleg a magyarokat-főleg a szlovákok.)
Van egy-két öteletem, hogy hol kéne körülnézni árajánlatokért, de nagyon köszönöm a tatai sprinteseket is, megpróbálok velük is kapcsolatba lépni.
A mennyiértre pedig csak azt tudom mondani, hogy 15 EURO a nevezési díj, és ezen túl a lehető legkevesebbért, az ésszerűség határain belül( Nem akarok sem buszban, sem sátorban , sem parkban padon aludni:))
Ha van netán szervezési ötletetek, szívesen fogadom. És ha már felmerült, nézzük meg kit érdekelne a dolog:
PRÁGA, 2002.03.23.
Mosolygós,
mts(nagy busszal)
szaborob
rohamcsiga
Anikorunner(?)
lelkiismeret
nemnagyongyors

Még mielőtt valaki félreértene, én csak felmérem a lehetőségeket és az érdeklődést, de nem én szervezem az utat!!!De azért gyertek minnnnnél többbben!!!!!!

lelkiismeret/a nagyon lelkes

Előzmény: AnikoRunner (15030)
AnikoRunner Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15030
Sziasztok!
Én is a prágai versenyről szeretnék részleteket megtudni: mikor,mivel, kikkel,hogyan és mennyiért. Köszi!
hurvinek_2 Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15029
Ki-kicsoda frissitve! (chino es kivi)
Udv,
hu®vinek
iSTVán Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15028
Hiver
Jut eszembe :-), én sem jeleztem még vissza a versenyzői fórum ügyében: nincs semmi világmegváltó gondolatom, minden nagyon szép, minden nagyon jó; a fórumon nem kívánok részt venni.
hurvinek_2 Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15027
hu®vinek

ps: Kivi, meg a heten berakom ...

kaktusz7 Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15026
AnikoRunner
Lásd az itt előzményként jelzett hozzászólás aláírását. (Kattintás előzményre, aztán az "R"-re!)
Előzmény: hurvinek_2 (14771)
kaktusz7 Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15025
AnikoRunner
Keresd meg Hurvinek utóbbi hozzászólásait - ne a legutolsót, mert azt nem írta alá - szóval azokban az R betű linkként funkcionál. Rákattintasz és egy szép új világ tárul eléd.

IV.Kercsaj
Mikulás futás:
Árnika és/vagy Kaktusz, Kisárnika, id. Kiskaktusz

Ricsi_ Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15024
Az előbb a "cikket" szó link akart lenni, nem tudom, már megint mit balfékeskedek. Na mindegy, idemásolom: http://www.vilaggazdasag.hu/actual/spmok.sht.

Ricsi

Előzmény: Ricsi_ (15023)
Ricsi_ Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15023
Akit érdekelnek a hazai futóversenyek pénzügyi aspektusai (közte: BSI), azok számára találtam egy cikket a mai Világgazdaságban!

Ricsi

Struccka_d Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15022
Kedves mts,

Jövő héten valószínűleg megnézem, hogyan tartasz edzést.

Struccka

Előzmény: mts (15014)
Ricsi_ Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15021
Sziasztok!

Volt valaki tegnap este futni?
Mi Nyuszival bevállaltunk egy Gellért-hegyet, de nem sok kollégával találkoztunk (hogy, hogy nem). (Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy engem könnyű lett volna lebeszélni.)

Zsuga,
alkalomadtán leírhatom, hogy mit tervezek télre, de egyéb irodalmat is tudok ajánlani hosszú téli estékre:)))

Hurvinek,
én nem tudok ma sem menni (sajnos nem sok ilyen futásban volt eddig részem), de azért jó, eső mentes időt kívánok a kilátogatóknak!

Legjobbakat,
Ricsi

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15020
mts! ez kiraly En eddig csak azt a roviditett kiirast olvastam de ez alapjan meg nagyobb kedvem lett
Zsuga! Esetleg becsatlakozhatnek en is az autoba Ha esetleg van meg hely
Praga mikor lesz? Lehet hogy erdekelne engem is

lelkiismeret amit irtal az utolso bekezdesben szo szerint azt gondoltam en is tegnap este:)

zsuga Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15019
Minden Kedves FB

Néhányan már beszámoltak téli terveikről (pihi vagy más sport illetve alapozás) és jövő évi futócélkitűzéseikről. Akinek van kedve ugyanezt megtenni én szívesen olvasgatnám otthon a meleg kályhánál szobabiciklizve:)))) Ha más is támogatja az ötletet én is szívesen írnék egy hosszabb anyagot.

Akibácsi, TZ
Lehet, hogy figyelmetlen vagyok, de nem emlékszem arra, hogy jeleztétek volna részvételeteket a B-Bp fórumon. Plíz!!!!!!!

Dobogókő

Ha nem esik az eső inkább Dobogókőt választom, de csak akkor ha Repi vagy Ákibácsi vállalnátok, hogy nem egyéni csúcsra hanem alapozójellegűre veszitek a figurát... Mert én most már jövőre készülök. Áki a szállítást vállalom természetesen (térítésmentesen). Mindenesetre legkésőbb holnapig fixálni szeretném a programot, ha lehet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!