Keresés

Részletes keresés

saintus Creative Commons License 2023.02.15 0 0 43545

Kajakot ezért ne centire vegyél. Még az az állításom se igazán megalapozott, hogy 5m-nél hosszabb kell neked. Ha kimondattan alacsony, és könnyű vagy, kevés cuccal tervezel túrázni, egy 480-as kajak is megfelelő lehet. Ha 2m-es 120 kilós izomkolosszus vagy, aki többhetes nomád túrákra készül, akkor meg 5,5-től felfelé kellene keresgélned. Persze a kajak szélességének növelése is növeli a kapacitását, de ott egy színt után az élmény kárára. Az én totálisan szubjektív véleményem, ezt 60cm-es kajak szélességben határozza meg. Azt viszont, hogy mennyire jó neked egy kajak,  centizéssel maximum közelíteni lehet, meghatározni nem. Én szeretem az 59cm széles Kodiakomat és az 52 széles Nordkappomat is. Amikor beleülök, a Nordkapp tűnik stabilabbnak, aztán mégis a Kodiak borul nehezebben. A túl alacsony kajakban nem fér el a lábfejem kényelmesen, a túl magasba meg beveri a kezét, aki nem elég magas hozzá... Rengeteg egyedi preferencia van, amit nem lehet így távolról betippelni. Ha muszáj lenne mondanom egy konkrét típust, vegyél egy Point 65 Seacruisert. Azzal nagyon nem lősz mellé, és használtan fel-fel tűnik.

 

Ha a kajak tömege probléma, 10-20 centin nem sokat nyersz. Akkor inkább kompozit kajak kell. Vagy karbon, ha az üvegszál is nehéz. Én nem vagyok különösebben erős, mégis fel tudok rakni egy 34 kilós Atlantist a kocsira egyedül. Sok trükk van, ami segíthet.

 

Gondold át, mire van szükséged és pénzed, és próbálj ki pár kajakot, de vedd figyelembe, hogy ami ma billegős, az lehet, hogy egy év múlva már tetszeni fog. Erről tudnék mesélni...

Előzmény: betafotós (43543)
Alkapánó Creative Commons License 2023.02.15 0 0 43544

A tető jobb oldalára kell tenni, és olyan tartót kell venni, amiben élére van állítva a hajó.

Előzmény: betafotós (43543)
betafotós Creative Commons License 2023.02.15 0 0 43543

Köszönöm az alapos választ! Van esetleg javaslatod is a hajó típusára? Súroljuk alulról az 5m-t mert jó lenne ha fel is tudnám emelni. A kocsira feltenni, levenni, partig le és felcipelni nem is lehet olyan egyszerű. Eddig mindig ketten, a kölcsönzőssel együtt pakolásztam csak.

Megnéztem az autót és arra jutottam hogy majdnem mindegy már milyen hosszú a kajak, mert "egészségesen" max 3.80 nézhet ki a tetőn, a felett már horrisztikusan nézhet ki. Kocsi össze-vissza 470-480, szóval durván nézhet ki  a végeredmény. A kajak alatt egy alagútban lehet majd látni a fényt.

Előzmény: saintus (43542)
saintus Creative Commons License 2023.02.14 0 1 43542

Az első kérdésedre a választ te magad adtad: "evésssel jön meg az étvágy, tehát a sebesség és táv egyre fontosabb lesz" ez alapján, ha hosszú távon is gondolkodsz, mindenképpen 5m-nél hosszabb. Fotózás, stabilitás ide vagy oda, 60 cm nél szélesebb se legyen. A dolog testmagasság függő, de 55-60cm szélességig már elég stabil kajakok vannak. Ami e fölött van, 1-2 év múlva megbánod.

A szállítás kérdésére, igen 40-40 centi elől hátul megengedett, hátul jelző zászlócska, rongy, akármi legyen. Aki más szabályt ír az nem ismeri a kereszt. Még annyi vonatkozik rá, hogy a kilátást nem zavarhatja, és ezt van aki szeretné úgy értelmezni, (tartok tőle, hogy anyagi érdekből,) hogy a kilátás a csillagokra is vonatkozik... Nos nem. Ha a szélvédő vonala alá nem lóg a kajak, akkor ez a szabály nem érvényes itt. jellemzően inkább csak hátra fog túllógni a kajakod, tehát a 40 cm-et meg fogod szegni, de ne törődj vele. Luppón is boldogan vittek  5m+-os kajakot, minden gond nélkül. A rendőr nem köt beléd, ha rendesen rögzíted a rakományt. És ez utóbbi sokkal, de sokkal fontosabb, mint a centizés. Két rendes kajaktatóba (Thulle)  minőségi hevederrel lekötve (nem racsnis, nem tecsós), lehetőség szerint egyenlően terhelve a két tetőrudat (itt jön be az, hogy elől nem 40 cm lesz a túllógás).

 

Túl a 100 ezer km kajakszállításon még se hatósággal, se a fizikával nem volt összetűzések, szóval ha az észszerűség alapvető elveit betartod, nem lesz gondod neked se egy hosszabb kajakkal. Legalábbis, ha tárolni van hol, vedd bátran a "rendes" tengerit. 

Előzmény: betafotós (43538)
Alkapánó Creative Commons License 2023.02.14 0 0 43541

"3) Zárt kocsiszekrényű jármű tetején rakományt elhelyezni csak abban az esetben szabad, ha a járműre tetőcsomagtartó van felszerelve. Személygépkocsi tetőcsomagtartóján rakomány abban az esetben is szállítható, ha a járművön előre és hátra legfeljebb 40-40 cm-re túlnyúlik."

Előzmény: Fuxa (43540)
Fuxa Creative Commons License 2023.02.13 0 0 43540

Csak hátul.

Előzmény: Alkapánó (43539)
Alkapánó Creative Commons License 2023.02.13 0 0 43539

A szabályok szerint 40-40 cm-t túllóghat (a jármű teljes hosszán) a tetőn szállított rakomány is.

 

A megfelelő sebességet neked kell érezni. A 4,5m körüli hajók már képesek jól haladni. Pl. Dag Tiwok.

 

Előzmény: betafotós (43538)
betafotós Creative Commons License 2023.02.13 0 0 43538

Szeretnék tanácsot kérni gyakorló kajasoktól! Látom vannak akik járnak tengerre és abban a szép canyonban is jártak már Paklenica mellett. Évente egyszer én is használnám a kajakot az Adrián, de csak part közelben, sziget kerülgetésre, mondjuk fél napos túrákra. Egyébként a dunakanyarban élek és nyaranta 3-4 alkalommal megyek fél-egynapos evezgetésre. Szándékosan írom így mert nem edzek vagy ilyesmi, de azért szeretnék egyre messzebb eljutni. És persze az alkalmak számát is növelném illetve variálnám a beszálló helyeket. Plusz Tisza.

A lényeg hogy a tenger vagy akár dunán rosszabb idő miatt érdemes 5m felé választani vagy 4.20-4.30-as hajók mint a Aquarius Trek bőven elég?

Átalában evésssel jön meg az étvágy, tehát a sebesség és táv egyre fontosabb lesz. Mindenképpen fotózok, kikötök kajálni, szóval az edzés orientált, igazán keskeny hajókat felejteném, de jó lenne azért haladni is!

 

Más. Egyáltalán lehet 5m-es hajót egy autó tetején szállítani? Hosszabb mint a kombim.

 

Köszönöm

MMaister Creative Commons License 2023.01.10 0 0 43537

Magyar Epic kereskedő is van.
https://www.surfskifun.com/

Előzmény: aaksóJ (43535)
morrgo14 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 43536

Köszönöm szépen!

(ezen az áron sajnos nekem elérhetetlen...)

Előzmény: aaksóJ (43535)
aaksóJ Creative Commons License 2022.12.14 0 0 43535

Kedves Morrrgó!

 

 

Tudomásom szerint ők a legközelebbi Epic kereskedő (Berlin): https://kanu-connection.de/einerkajaks?o=11

 

 

Üdv: aksóJ

tsaba22 Creative Commons License 2022.12.05 0 0 43534

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni attól a kedves Rainbow Laser 5.5 tulajdonostól, aki megengedné, hogy kipróbáljam a hajóját (tesztevezés).  Nekem egy Rainbow Laser 5.15 van de a kereskedő csak rendelésre hozza az 5.5 verziót mert elmondása szerint a fülke nagyon alacsony és a combtámasz elég szűk.

Endru információja alapján jó pár 5.5 tulajdonos van Magyarországon.

 

Segítségeteket előre is köszönöm

 

tsaba22

 

 

morrgo14 Creative Commons License 2022.11.04 0 0 43533

Sziasztok,

 

Epic 18x vagy Epic 18x Sport kajakot keresek, újat vagy újszerű állapotú használtat.

Ha tud valaki hazai vagy közelben elérhető forgalmazót szeretnék érni tippeket.

 

Morrrgó

saintus Creative Commons License 2022.10.10 0 0 43532

Ha nem evezel hidegben, vagy köves, sziklás helyen, akkor egy Crocs jellegű klumpa tökéletesen elegendő. Tengeren előfordul, hogy szándékod ellenére hagyod el a hajót, és olyankor jól jön, ha védi valami a lábad, mert lehet, hogy gyalog, a kajakot húzva érsz partot. Ez az Adrián önmagában kész életveszély, hideg tengeren meg idővel elfagy a lábad és nem tudsz ráállni. 

 

A gombásodással sós vízben soha nem volt problémám, pedig volt, hogy 3 hétig ugyanabba a vizes cipőbe léptem minden reggel. Lehet, hogy egy kis ecetes kiáztatás segítene rajtad, mert felteszem, hogy a neoprén tisztítását valami lúgos cuccal (mosószerrel) végzed. A lúgot pedig imádják a gombák.

Előzmény: T-omti (43531)
T-omti Creative Commons License 2022.10.06 0 0 43531

Sziasztok

 

Köszönöm a sok választ.

 

A neoprénnel az a bajom, hogy nap végére kiázik a lábam és ha nem sikerül tökéletesen kimosni, fertőtleníteni, akkor jön a lábgomba.

Lehet kipróbálom a szandálos, vagy klumpás verziót.

 

köszönöm

Előzmény: saintus (43530)
saintus Creative Commons License 2022.10.03 0 0 43530

Volt többféle cipőnk, hidegbe-melegbe. Hidegbe, rossz terepre ez a sima Decathlonos búvárcsizma vált be leginkább. Meleg, erős, kényelmes. Melegbe ez is bőven elegendő. A kettő véglet közt sokféle neoprén cipő előfordul a Decathlonban, és a legtöbb tökéletes kajakoscipőnek is. És volt, hogy neoprén zoknira húztam Teva szandált. Szerintem a Nordkinn kerülésünkön toltam így, és mivel két pár neo zoknim volt, tudtam cserélgetni szárazra. 

Előzmény: T-omti (43519)
Beka621 Creative Commons License 2022.10.01 0 0 43529

Már hosszú idő óra mezítláb evezek, nekem ez vált be a legjobban. Emellett olcsó és hamar szárad.  Be és kiszálláshoz egy kínai gumiklumpát használok, amit a hátsó deck gumi alá dugok, vagy csak bedobok a beülőbe.

Hideg időben neoprén zokni.

Előzmény: T-omti (43519)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2022.10.01 0 0 43528

Ha sok csomagteret akarsz, akkor hosszú hajó kell. Az a sebességnek is jó. Nézd meg ezt:

 

https://www.kajakshop.hu/termek/rainbow-atlantisz-545/

 

Ennek az elődjével túráztam. Nehéz, ezért erő kell a megindításához, de szépen siklik. Az előd hosszabb volt, meg középen is volt nyitható csomagtere.

Előzmény: morrgo14 (43527)
morrgo14 Creative Commons License 2022.10.01 0 0 43527

A kajak tpíusát tévesen írtam, tahe marine lifestyel duo-ról volt szó.

Előzmény: Pretham (43525)
NOOBodi Creative Commons License 2022.09.30 0 0 43526

Estleg nézd meg itt :

https://www.kajakshop.hu/termekkategoria/tengeri-kajak/page/3/

 

Van pár kettes is . 

Előzmény: Pretham (43523)
Pretham Creative Commons License 2022.09.30 0 0 43525

Köszi! Kérdeztem a Greentreket, sajnos bizonytalan ideig felfüggesztik a kajakok forgalmazását 😟. 

Előzmény: morrgo14 (43524)
morrgo14 Creative Commons License 2022.09.30 0 0 43524

A tahe marine wind duo a legkisebb rekesszel rendelkező kettes, amivel vízen találkoztam, ha valamiért akkor a pakolhatóság miatt cserélném másra.   Legfeljebb közepesen gyors. Mi 6 éve nyúzzuk, nagyion megkedveltük. :-)  Ár-érték arány korrekt, ha elérhető még.

 

https://www.greentrek.hu/index.php/kajak-kenu/tahe-marine-tengeri-kajakok?showall=1

 

 

 

 

Előzmény: Pretham (43523)
Pretham Creative Commons License 2022.09.30 0 0 43523

Sziasztok!

Jövő tavaszig szeretnék beszerezni valami gyors, de jól pakolható kettes túrakajakot. Mivel használtban leginkább múzeumi darabokat találni, úgy tűnik, hogy újat kell keresnem. Kinéztem kettőt, a Zegul Torpedo-t és a Tahe Marine Wind Duo-t, de egyiket sem forgalmazzák Mo-on amennyire látom. 

Valakinek ötlete, javaslata, hogy hol beszerezhetőek ezek? Más hasonló hajókra is szívesen várok javaslatokat és beszerzési forrás tippeket.

Köszi!

P Tamás

Vöcsök_ Creative Commons License 2022.09.25 0 1 43522

Köszönöm, nagyon jó a térkép!

Előzmény: Evezek Kálmán (43521)
Evezek Kálmán Creative Commons License 2022.09.24 0 0 43521
Előzmény: Vöcsök_ (43517)
Alkapánó Creative Commons License 2022.09.23 0 0 43520

Szia!

Fontos a kényelem, viszont ez mindig szubjektív...

Ebben a vízicipőben is vizes lesz a lábad.

A hűvös idő beálltával neoprén cipőben/zokniban szoktam.

 

Előzmény: T-omti (43519)
T-omti Creative Commons License 2022.09.23 0 0 43519

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni, ti milyen cipőben eveztek.

Tudom, van aki Crocs szandálban, eddig neoprén cipőben eveztem, de váltanék, az egész napos vizes lábról .

Erre gondoltam: https://martessport.eu/hu/ferfi-vizicipo-dagler-m000165812-aquawave?gclid=Cj0KCQjwj7CZBhDHARIsAPPWv3eQ3sXoMwov7U7bQBbWu3bfuwoGL08fLfrACFuv9kCcTLgAhyBRbIEaAtDbEALw_wcB

 

De ha ti másban,esetleg jobbat tudtok ajánlani, szívesen veszem.

ÜdvTomti ( prijon seayak 520)

SzeZo Creative Commons License 2022.09.22 0 0 43518

Mivel nem nagyon pörög a topic, talán elnézik nekünk ezt a kis diskurálást a többiek. Hiszen nem is tudjuk, hogy milyen kajakod van. Lehet, hogy egy jó tengeri.

Ha a belváros alatt Vácot érted, akkor egyszerű dolgod van. A bal parton feltornászod magad a Kompkötő-szigetig és onnan szabad az út Visegrádig.

Lefelé jobbról-balról kapsz sarkantyút. A legdurvábbszebb a surányi. Pár éve ott hintáztatott meg egy szálloda az átcsapó sodrásban és a köves partról visszaverődő hullámokban. Felejthetetlen élmény volt:-).

Előzmény: Vöcsök_ (43517)
Vöcsök_ Creative Commons License 2022.09.22 0 0 43517

Akkor én is elnézést kérek a tengeri kajakosoktól a félig OFF ért...

 

A sarkantyúk a váci oldalon vannak?

 

Még nem sok időm volt körülnézni.. Csak a belvárosi szakaszon voltam lent a parton. Egyelőre annyit láttam, hogy legalábbis a belvárosi szakasznál kőszórás van, és jó gyorsan mélyül. Meg láttam szép rablásokat, Meg paducokat a kövek közt bandázni.

 

 

Előzmény: SzeZo (43516)
SzeZo Creative Commons License 2022.09.22 0 0 43516

Bár ez tengeri kajakos topic, én is írtam, más is írt ide dunai dolgokról. De tudjuk, nem szívesen olvasta mindenki.

Ezért félOFF:

A váci ágon nagy a hajóforgalom. A sarkantyúk miatt többször át kell kelni a túloldalra. Igaz, vannak, akik simán áteveznek a kavargó vízen is. Ha ilyen ruganynál találkozol egy úszó szállodával, kaphatsz olyan hullámverést, amilyet a Tisza-tónál hírből sem ismernek.

Ha stabil hajód van, akkor egyébként nem veszélyes ez az ág sem, még egyszer sem borultam, pedig néhányszor eveztem rajta a portyával.

Szerintem a szentendrei ág szebb is, nyugodtabb is.

Előzmény: Vöcsök_ (43515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!