Keresés

Részletes keresés

Balu424 Creative Commons License 2022.02.07 -5 8 71716

Na, mit mondtam?  Pszichiátriai eset az ember, nem érdemes foglalkozni vele. Hazudik éjjel-nappal....  Sajnálnám, mint embert, de nem az. Egy amőbának is több IQ-ja van.

 

Lektornak pedig csak az nevezhető, akinek erről megfelelő végzettsége van. Ennyi.  Téma részemről lezárva.

 

(de fogadjunk K.L. erre választ ad, nem hagyja magát, a hozzászóló szavait ismételve, jó szokásához hűen)

Előzmény: WattieNo1 (71713)
wiccagyerek Creative Commons License 2022.02.07 -9 3 71715

Óda...


Kedves  nekem az a "barát",

Akire elmém dobja sarát

kedvem jó, ha irigységem mar át,

Írásom veleje silány karát...

 

Nagyságomhoz kétség nem fér,

Csicska  mind, ki ellenállt

egóm határa végtelen telér

sorsom vonala kuszált...

WattieNo1 Creative Commons License 2022.02.06 -8 1 71714

Egy újabb településneves tégla:

 

STK Óverbász (Stiefelmayer Károly)

Még Cápával gyűjtöttük novemberi (utolsó) közös téglázásunk alkalmával Verbász településen.

WattieNo1 Creative Commons License 2022.02.06 -12 0 71713

Nocsak, hogy összehordta itt a szemetet a szél, mióta legutóbb erre jártam! :)

 

 

A "nagypofájú beképzelt majom" kapcsán, részlet a Baluval történt privát levelezésből:

Én: "...Többen kerestek már meg írásaikkal, cikkeikkel (volt aki angol nyelvű tanulmánnyal, pedig nem tudok angolul), hogy nézzem át, véleményezzem, mielőtt nyilvánosságra kerül. Ha kéred, neked is szívesen segítek. (pontosabban elmondom a véleményemet privátban, nem a nyilvánosság előtt, aztán vagy megfogadod, vagy nem)

 

Balu válasza: "Nem hinném, hogy lektori minőségben tündökölnél"

 

Az ember maga a stílus! Úgy gondolom Balu az udvarias és segítőkész hozzászólásomra adott nagypofájú beképzelt majom válaszával tökéletesen bemutatkozott, immár ezen a fórumon is! De az egész hozzászólása (71711) jól jellemzi!

Előzmény: Balu424 (71711)
LankaDTK Creative Commons License 2022.02.06 0 0 71712

Sziasztok!

Nem értek a címeres téglákhoz, ezért írok Nektek. 1894 Cs.O. feliratú tégláim vannak. Arra lennék kíváncsi, hogy egy ilyen vajon mennyit érhet? Ha van értéke, akkor nem építeném be mindet. 

Előre is köszönöm a segítséget!

Balu424 Creative Commons License 2022.01.31 -3 12 71711

Jaj, ez a nagypofájú beképzelt majom engem is kitett a fb csoportjából, mert vissza mertem neki szólni. Mindenki tudja, hogy ki ez a diktátor-gyökér, aki a fb csoportjában úr, mint a kiskakas a szemétdombján. Mindenkiről valótlant állít. Nemsokára rólam is, csak várni kell. Előre szólok bármit mond, ne higgyétek el, minden szava hazugság, csak a tehetetlen düh beszél belőle.

Előzmény: GyőrPécs 2.0 (71708)
dibidondiego Creative Commons License 2022.01.31 0 7 71710

Kedves Fórumozók, kedves Egyesületi és facebook- csoporttagok, Kedves Barátaim!

 

Köszönöm Mindenkinek, aki a temetésen akár személyesen, akár lélekben ott volt és búcsút vett Cápától. Tudom, ebben a vírusos helyzetben sok olyan körülmény volt, ami megnehezítette, meggátolta a közös helyszíni emlékezést és búcsúzást, ennek ellenére mégis szép számmal képviseltük egyesületünket és megmutattuk, hogy a bajban is össze tudunk tartani, egy Csapat vagyunk! Közel 80 helyről érkezett adomány (számlára vagy a helyszínen) Cápa családjának, melyet egyesületünk vezetése a szertartást követően adott át Gyöngyi részére. Búcsúzunk Tőled, Isten veled Barátom!

B-csabi Creative Commons License 2022.01.30 0 10 71709

Mit vártál ? :-) Említett emberke szeret úgy fogalmazni, hogy két értelmű legyen a dolog,és hogy ne lehessen belekötni :-) De ez mind lényegtelen..mert aki téged ismer tudja hogy nincs miért szabadkozzál.

Előzmény: GyőrPécs 2.0 (71708)
GyőrPécs 2.0 Creative Commons License 2022.01.30 0 8 71708

Egy gyűjtőtárs megosztott velem egy érdekes "szakmai" bejegyzést, amire szeretnék reagálni. Azért itt, mert az érintett itt látja, ahol pedig megjelent, ott nem tudom megtenni. A bejegyzés így szól:

Pontosítanám a biztos "nem személyeskedő" gondolatokat. 

1. sosem terjeszettem ilyet, egyszerűen azért nem, mert mindenki tudja, hogy ez nem igaz. Valóban segített a szerző másoknak, akik erre kérték! Jómagam is beszélgettem vele erről. Még azt is felajánlotta anno, hogy eljön, és segít fotózni!!! Ezért a bejegyzés ezen része nem igaz (1)

2. Nekem ezt ő nem mutatta meg soha, az biztos! Beszélgettünk róla, de a kivitelezés bemutatására sosem került sor. Így ez is egy hamis állítás (2).

3. Álláspontom az, hogy a kivitelezés részletei sosem kerültek megosztásra a gyűjtői körrel az ő részéről olyan részletesen, hogy azt bárki kivitelezhette volna egységesen. Pl. egy erről szóló cikk vagy bejegyzés formájában nem került napvilágra.  (Én nem tudok róla, de tévedhetek is...) Sem tőle, sem mástól nem született tudomásom szerint "Téglafotózási kisokos". Milyen részletekre gondolok: alkalmazott technika, anyagok, háttér, megvilágítás módja, esetleg izzó típusa, géptípus, állványrendszer, tárgytávolság, expozíció stb... egységesen, egyben, hogy aki elolvassa, az ugyan azt létre tudja hozni (ez lett volna, illetve lenne az alapja pl. egy egységes, szép kiadványnak, de tudomásom szerint -én is dolgozom egy formáján- már megszületett ennek egy használható verziója, egy leírás, és meg is fog jelenni hamarosan, így e hiány pótolva lesz) 

Az általam kifogásolt bejegyzés valós tartalommal ezért így nézne ki: "Beszélgettem a téglafotózásról N.A.-val is, akinek felajánlottam e téren a segítségemet, és akinek az a véleménye, hogy jó lenne egy egységes technikai leírás erről, de ezt még eddig nem tette meg senki, én sem, bár ehhez feljogosított volna az, hogy képeim esztétikai milyenségéről általában pozitív visszajelzést adnak a gyűjtőtársak!" 

Vagy valami hasonló... ;-)

wiccagyerek Creative Commons License 2022.01.30 -3 4 71707

Óda hozzám, egóm hozza ám

 

lobogó elmém híres

a megjelenésem veretes

Cizellált tudásom kétes

intellektusom erősen keretes...

 

Van-e becsület bennem,

azt bíz csak hírből tudom

Gyógygombát kellene ennem

ok-okozatot kínva futom...

dibidondiego Creative Commons License 2022.01.26 0 6 71706

Deszecsár Tomiszláv temetésével kapcsolatosan megosztom veletek, hogy 2022. január 29-én szombaton 13 órakor lesz Bátmonostoron. Egyesületünk egy nagy koszorúval búcsúzik Cápától, így megkérlek benneteket, hogy külön ne hozzatok koszorút vagy virágot, hiszen ez a közös koszorú a Ti megemlékezésetek is.

Az erre a célra szánt összeget ajánljátok fel a gyászoló családnak, utaljátok a korábban megadott OTP-s számlaszámra:

 

                                                                         11773401-01487457 (és oda kell írni a Dibusz Ferenc nevet is)

 

Köszönöm azoknak, akik már utaltak! Mint ahogy korábban írtam, a befolyt összeget a temetés napján adjuk át a családnak.

 

 

 

dibidondiego Creative Commons License 2022.01.25 0 10 71705

 

Fájó szívvel és megrendüléssel tudatom veletek, hogy  a Monarchia Bélyegestégla-gyűjtők Egyesületének  tagja,  Deszecsár Tomiszláv gyűjtőtársunk, jó barátunk,  a mai napon  életének 55. évében  elhunyt.

Cápa  -  hiszen mindenki csak így ismerte őt – csapatunk  ikonikus alakja volt, aki jókedvével, vidámságával, poénjaival és tégláival mindíg képes volt mosolyt csalni az arcunkra. Egyesületünk vezetése úgy döntött, hogy gyászoló családját ebben a nehéz helyzetben   együttérzésünk mellett magánszemélyekként anyagilag is támogatjuk,  ezért a család megsegítésére gyűjtést indítunk.

Erre az OTP-s számlaszámra várjuk a felajánlásokat:        11773401-01487457   (és oda kell írni a  Dibusz Ferenc nevet is)

 

A befolyt összeget a temetés napján adjuk át a családnak.                       

 

Dibusz Ferenc elnök

 

 

 

 

 

   

wiccagyerek Creative Commons License 2022.01.14 -4 0 71704

Óda hozzám, egóm hozza ám...

lpeter47 Creative Commons License 2022.01.13 0 3 71703
fgondnok Creative Commons License 2022.01.13 0 1 71702

Sziasztok!

Tagdíj utalva, kérem könyvelni.

WattieNo1 Creative Commons License 2022.01.04 -11 0 71701

"volt olyan földesúr aki abban az időben inkább a település nevét rakatta a vetőládájába, mint a saját nevét? persze ha nem attól még ez nem kizáró ok,csak nem életszerű."

 

"18 században nem életszerű, a 19 igen.."

 

Az eddigi megfejtés "Fajkürt-Kürthy" mint településnév-Vezetéknév kombináció azért is gáz, mert 1740-ben még nem így írták a település nevét!

 

De mutass egyetlen téglát az elmúlt 450 évből ahol a földesúr vezeték- és keresztnevének, vagy a földesúr nemesi elő- és vezetéknevének első két-két betűje szerepel téglán.

Szerintem nem életszerű, hogy 1740-ben készült egy kivétel.

 

A településnév kétbetűs rövidítése - ez esetben kétszavas településnév két-két betűs rövidítése - viszont, ha nem is ismerünk rá több példát ebben a században, de létező jelenség!

Előzmény: B-csabi (71700)
B-csabi Creative Commons License 2022.01.04 0 6 71700

Igen a 18 században nem életszerű, a 19 igen..1700 akárhányas darabot keress példaként.köszönöm.

Előzmény: WattieNo1 (71697)
golf kishét Creative Commons License 2022.01.04 0 0 71699

Vizzel.Gyökérkefével.Sósavval.

Előzmény: Karnaval (71698)
Karnaval Creative Commons License 2022.01.04 0 0 71698

Üdv!

 

Kaptam egy régi címeres téglát egy idős hölgytől, udvaron tárolta, mohás lett, elsötétedett. Mivel tudnám otthon házilag megtisztítani?

 

Előre is köszi a tippeket!

WattieNo1 Creative Commons License 2022.01.04 -10 0 71697

Murmi, bocsáss meg!

Valóban rendkívül rossz példát hoztam fel!

...Már abból a szempontból, hogy az 1844 nov. 13-án elfogadott törvényre hivatkozva könnyen lehet kifogásolni a megfejtését.

 

(Mintha a latinról magyarra váltásba pár év átmenet nem férne bele!)

 

Példaként való említése nem emiatt volt, hanem a "PÖ" mint a Pölöske kétbetűs rövidítése miatt (ha jól értem ezt elfogadod), illetve, hogy nem a birtokos neve van a téglán, ami Csabi szerint nem életszerű!

 

Úgyhogy módosítanám a példát:

          

Remélem az, hogy 1840-ben és 1842-ben a "DO" dominiumot jelent, emészthetőbb.

Az 1847-es jelentésére meg majd kitalálunk valamit!

Előzmény: murmuncari (71696)
murmuncari Creative Commons License 2022.01.03 -1 8 71696

Wattie, bocsáss meg,

de én nem vagyok meggyőződve arról, hogy e tégla második két betűje "domíniumot" jelent, bármennyire is kézenfekvő.

1847-ben a reformkor csúcsán jártunk, mindenki borzasztó magyar volt, az ország hivatalos nyelve a magyar lett, ezért hitetlenkedve fogadom, hogy az "uradalom" helyett "domíniumot" írtak e téglára.

 

Előzmény: WattieNo1 (71683)
lpeter47 Creative Commons License 2022.01.03 0 3 71695
b.fredy Creative Commons License 2022.01.01 -1 10 71694

Sziasztok !

Szlovákia : 18 KI 50

 

WattieNo1 Creative Commons License 2022.01.01 -8 0 71693

...vagy próbáld meg ugyanezt a mondatodat a másik "AG AB" téglával illusztrálni!

 

Nekem nincs ilyen téglám, úgyhogy csak arról írok amit a te fotódon véltem látni. Ezen is mintha lenne egy vízszintes vonal a közepénél, de a másikon még egyértelműbben látszik az "A" másik szára.

Előzmény: Rovart (71690)
B-csabi Creative Commons License 2021.12.31 0 5 71692

Igen ez már a későbbi századokban megesik, de a 18 században, én nem ismerek hasonlót, attól még lehet.

Előzmény: Rovart (71684)
Rovart Creative Commons License 2021.12.31 0 5 71691

Abaligeti Téglagyárról (még) nem olvastam.

Előzmény: WattieNo1 (71686)
Rovart Creative Commons License 2021.12.31 0 5 71690

Az én olvasatomban az A = B jel alatt inkább valami / B jel látható. Vagy...?

 

Előzmény: WattieNo1 (71686)
Rovart Creative Commons License 2021.12.31 0 5 71689

Rovart Creative Commons License 2021.12.31 0 7 71688

A téglajelek milyensége nem mindig mérvadó. Egy téglagyáros idejében is előfordult domború és

mélyített jel is.

Pl. Blachier Caesar (1820-1902) Pécsről.

 

 

 

 

Előzmény: WattieNo1 (71686)
Rovart Creative Commons License 2021.12.31 0 5 71687

Az enyém nagy-méretű és a szomszéd faluban találtam, ami nem bizonyít és nem zár ki semmit.

Ebben a témában (is) kutatni kell tovább. ☺

 

Előzmény: WattieNo1 (71685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!